dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    masta2

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    2

    Domyślnie Reklama Budmatu

    Widzieliście może reklamę Budmatu w TV. Pokazują że jak kupisz dach z blachy u innych producentów to przyjadą sprawdzić czy Cię nie oszukali i nie sprzedali blachodachówki na dach poniżej wymaganej w Polsce normy. Ja kupiłem nie dawno w Mińsku Maz. blachodachówkę produkcji Pruszyński, firma Domino Dach mi sprzedała - chyba zadzwonie do Budmatu żeby mi sprawdzili jak będzie lipa z tym ocynkiem to im zareklamuję. Kurde a zastanawiałem się nad kupnem Budmatu, był nie dużo droższy. Poinformuję Was czy blacha ktorą mi przywieźli jest O.K
    Pozdrawiam
    MM

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A kto będzie sprawdzał produkty BUDMAT'u ? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackwal

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A kto będzie sprawdzał produkty BUDMAT'u ? Pozdrawiam.
    Masz zupełną rację Andrzeju W.
    Od sprawdzenia BUDMAT-owskich dachów bym zaczął .
    Jestem z Płocka i sam widziałem ile kontenerów z chińskimi zygzakami tam wjeżdża...

    Miłego dnia
    Ostatnio edytowane przez jackwal ; 05-04-2011 o 10:24

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowy12

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Józefów
    Posty
    2

    Domyślnie

    W reklamie BUDMAT podaje ze wydaje do kazdego dachu certyfikat

    http://budmat.pl/#/_

    spotkał sie ktoś juz z tym?

    kilka lat temu moi rodzice zamotowali u siebie blahcodachówke z BUDMAT-u i szczrze mówiac nie dostali zadnego certyfikatu.
    Teraz ja stoję o kilka kroków przed zakupem dachu i i w zasadzie zdecydowałem sie na SARĘ , a moze macie jakies inne sugestie?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milanowek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-688
    Posty
    2

    Talking sprawdz ich, tak jak oni innych chcą sprawdzać :)

    [Teraz ja stoję o kilka kroków przed zakupem dachu i i w zasadzie zdecydowałem sie na SARĘ , a moze macie jakies inne sugestie?[/QUOTE]

    Sprawdz z czego Ci tą SARE zrobią ( z jakiej blachy), bo brakowalo im surowca i skupowali z rynku wszystkie śmieci pod koniec roku( to czego inni producenci chcieli sie pozbyc ze stanow magazynowych) i tak naprawde sami nie wiedza co maja ... A poza tym, jak wczesniej ktoś wspomina ( kontenery z Chin często tam gościły), większość blachy kupowali gdzieś z Azji , a teraz cwaniakują ...
    Jesli chodzi o certyfikaty, to nie ma co za bardzo na to patrzec, bo niezbyt często coś złego się dzieje z blachą w ciągu okresu gwarancyjnego, i nawet jesli sie da nieświadomemu tego klientowi gwarancje na 15 czy 50 lat( on oczywiście bedzie zachwycony, ale huty na tak dlugi okres nie daja odbiorcom swoim gwarancji na te najbardziej popularne powłoki), to pewnie po upływie tego czasu juz firmy na rynku nie bedzie i nie bedzie się do kogo zwracac z reklamacją...
    A wracając do wątku tej reklamy telewizyjnej, wybierz może jakiegoś innego producenta blachodachówki na dostawcę pokrycia dachowego na swój dom, bo przy takiej polityce marketingowej nie wiadomo czy Budmat za pare lat bedzie jeszcze na rynku, bo jak sie inni producenci wkurzą to go solidarnie wyliminują z branży ... pozdrawiam- Hurtownik Pokryć Dachowych

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nowy12

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Józefów
    Posty
    2

    Domyślnie

    @milanowek
    nie wydaje mi sie , ze ktos kto wprowadza taka kampanie reklamawa bedzie wstawial "kichce",
    pozatym mysle o zakupie blachodachówki produkowanej na bazie szwedzkiego surowca wiec nieboje sie ze dostane cos z chinskiego kontenera bo pamietam ze tam sa nadruki SSAB no i u rodziców sie psrawdza póki co a to najwazniejsze.

    Podpisałes sie jako Hurtownik Pokryć Dachowych to jakie pokrycie bys polecił
    Z opisu widze ze troche daleko ode mnie wiec pewnie nie skozystam ale popytam na lokalnym rynku

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    milanowek

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    poznań
    Kod pocztowy
    60-688
    Posty
    2

    Domyślnie

    tak naprawde , to wszystko co na naszym rynku jest dostepne ( mowie o znanych producentach, a nie jakichs klepaczach blachy w garazach, bo i tacy sa) jest podobne: grubość rdzenia stalowego w tolerancji 0,48-0,50 mm, pokrycie poliestrowe 25 lub 35 mikronow z ocynkiem 250-275 gr/m2)... zywotnosc blachy na dachu jest przewidziana na okolo 30 lat, wiec w głownej mierze klient sugeruje sie ceną i wyglądem... Ja mam Pruszynskiego u siebie( z racji tego ze w 2004 roku tylko tam był model blachodachówki odmienny niz u reszty: KRON , z płaskim dnem, taka imitacja dachówki frankfurckiej, a nie typowa fala jak u reszty), ale nie równie dobrze mozesz kupić w Balexie czy Budmacie, bo to zadna róznica ...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Taka forma reklamy jest nieetyczna i w moim przekonaniu nic dobrego firmie Budmat nie przyniesie.
    Całą istotą blach powlekanych jest jakość rdzenia. W przypadku gdy rdzeń (blacha stalowa) lub surowiec do jego (jej) wytworzenia jest niewiadomego pochodzenia nic dobrego to produktowi nie wróży. Może wystąpić zjawisko korozji międzykrystalicznej, które ujawnia się po pewnym czasie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    totem154

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zapomniałes koleś jednak o tym cynku, podstawówka sie kłania, co jest najważniejsza obrona rdzenia przed korozją ??? cynk. Reklama Budmatu mnie ani ziebi ani parzy, Ci którzy mówia o chinszczyźnie, pytanko, który producent nie oferował AZJI ????!!!!! Ja sprzedaje dachy, mały punkt, 4 lata, dostep do informacji to żaden problem, Po za tym czuć na kilometr ze dyskusja jest prowadzona przez pracowników Budmatu i i ch konkurentów, BRAK totalnie rzeczowych informacji

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    totem154

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    wracajac jeszcze do hurtownika "milanowek": ocynk 250 do 275 ??? !!!!!!! A jakie jest wymagane min zeby uzytkowac blache powlekana na dach ??
    275 !!!!! a nie 250, niezły z Ciebie hurtownik

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    totem154

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Jeszcze jedno mnie ciekawi, jakie urządzonko jest do tego pomiaru i kto lub jaka instytucja potwierdza prawdziwość pomiarów. Zadzwonie se na infolinie Budmatu, niech przyjada i zaczną mierzyc, dzwonilem wczesniej z pytaniem czy to coś kosztuje, podobno gratis i powiedzieli ze do swoich dachow tez przyjada

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Koleś jaką Ty masz wiedzę, że moją oceniasz. Jak rdzeń jest do d.... to mu warstwa cynku nie pomoże. Wiesz co to korozja międzykrystaliczna? Jak widać nie rozumiesz istoty materiału, którym podobno handlujesz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    totem154

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    mówisz o stopach austenicznych( z dodatkiem chromu), a miedzykrystaliczna jest wynikiem w większości przypadków nieprawidłowej obróbki cieplnej, najczesciej np. spawanie

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    B***lski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panie A.Wilhelmi.
    Jeżeli klient indywidualny lub hurtowy zechce zbadać nasz dach to oczywiście może to zgłosić na nr infolinii 801275275 i w takim przypadku NIEODPŁATNIE zbadamy taki dach.
    Co do korozji międzykrystalicznej to w materiałach do produkcji balchodachówek czy też blach trapezowych ze względu na niewielką ilość chromu nie powinno zachodzić. Podzczas wydzielania się z austenitycznych stopów stali węglików chromu typu M23C6 po granicach ziarn ubożeją w chrom obszary wokół granic tych zairn. A to powoduje powstanie we wnętrzu zairna katody a w samym austenicie anody.

    Panie Jackwal.
    Co do tych kontenerów to będzie niezwykle trudo je znaleźć, ponieważ transport którego używamy to w przypadku samochodów stanowią normalne zestawy ciągnik siodłowy plus naczepa oplandeczona z naszymi reklamami a w przypadku transportu kolejowego wagony typu Simms

    Pani(e) milanówek
    W przypadku blachodachówek czy też blach trapezowych nie dajemy dłuższych gwarancji niż sami otrzymujemy na materiał wsadowy z huty.
    Co do skupowania smieci z rynku to chyba nie ma potrzeby tego komentować, bo poprzez kontrole naszych dachów sami "strzelilibyśmy sobie w stopę"
    Jako pierwsi wystawiamy certyfikat bo sami badamy i kontrolujemy czy materiał wytworzony w hucie (na nasze zamówienie) ma odpowiednio wysokie, wymagane przez BUDMAT oraz Polskie i Europejskie Normy.

    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Panie Budmat

    cokolwiek napiszecie na tym forum czy też innym nie zmieni tego że zepsuliście swój wizerunek.
    Walczenie z najtańszymi stawia Was w tym samym szeregu co najtańsza konkurencja.
    Myślałem że Pan Więcek ma wyższe aspiracje , ale chyba się myliłem...

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał BUDMAT A.Kowalski Zobacz post
    ...Jeżeli klient indywidualny lub hurtowy zechce zbadać nasz dach to oczywiście może to zgłosić na nr infolinii 801275275 i w takim przypadku NIEODPŁATNIE zbadamy taki dach.
    Co do korozji międzykrystalicznej to w materiałach do produkcji balchodachówek czy też blach trapezowych ze względu na niewielką ilość chromu nie powinno zachodzić. Podzczas wydzielania się z austenitycznych stopów stali węglików chromu typu M23C6 po granicach ziarn ubożeją w chrom obszary wokół granic tych zairn. A to powoduje powstanie we wnętrzu zairna katody a w samym austenicie anody....
    Mogę zatem rozumieć, że doszło do nieporozumienia i w reklamie chodziło o to, że firma nie zbada produktu konkurencji tylko własny.
    Pisząc o zjawisku korozji międzykrystalicznej pisałem, że może się zdarzyć i nie sugerowałem, że dotyczy to produktów BUDMAT'u. To zjawisko może wystąpić w półproduktach niewiadomego pochodzenia. Dziękuję za wyjaśnienia. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    B***lski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, informuję Pana iż każdy dach wyprodukowany w firmie Budmat posiada deklarację zgodności wykonania zgodnie z obowiązującymi normą PN-EN 14782 a ta odsyła do PN-EN 508. Materiał użyty do produkcji podlega normie PN-EN 10326.
    Natomiast firma BUDMAT od 04.04.2011 wprowadziła na swoje dachy "Indywidualny Certyfikat Dachu", gdzie po badaniu urządzeniami atestowanymi i zaakcetpowanymi przez ITB drukujemy wyniki pomiaru grubości powłok organicznych i cynku.
    Także każdy dach wyprodukowany po 04.04.2011 posiada taki dokument. Natomiast na życzenie klientów jesteśmy w stanie wykonać w terenie badania dachów stalowych również naszych.

    Panie dziobo.
    W jednym wątku pisze Pan (cytuję) "Walczenie z najtańszymi stawia Was w tym samym szeregu co najtańsza konkurencja", w innym "Budmat czepia się Pruszyńskiego"
    Proszę się zdecydować.

    Pozdrawiam

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jackwal

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    3

    Domyślnie

    Panie Jackwal.
    Co do tych kontenerów to będzie niezwykle trudo je znaleźć, ponieważ transport którego używamy to w przypadku samochodów stanowią normalne zestawy ciągnik siodłowy plus naczepa oplandeczona z naszymi reklamami a w przypadku transportu kolejowego wagony typu Simms

    Panie BUDMAT A.Kowalski

    Mieszkam w Płocku i dokładnie wiem o czym piszę ( chińskie kontenery ), ponieważ widziałem je na własne oczy nie raz i nie dwa .
    Jednak w tej kwestii nie mam zamiaru nic Panu udowadniać, ponieważ ja Pana wcale nie chcę ani atakować ani umoralniać .
    Ja tylko przekazuję wszystkim zainteresowanym pewną informację z którą każdy zrobi co będzie chciał .

    A tak na marginesie Panie A. Kowalski - tylko winny się tłumaczy - to po pierwsze a po drugie mówiąc o tym że cięzko będzie je znaleźć ( kontenery ) w pewnym sensie sam ujawnia Pan prawdę w tym temacie .

    Pozdrawiam z Płocka

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    B***lski

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panie Jackwal.

    Ponownie informuję Pana, iż do transportu kręgów nie stosujemy kontenerów (za duża tara).

    Pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał BUDMAT A.Kowalski Zobacz post

    Panie dziobo.
    W jednym wątku pisze Pan (cytuję) "Walczenie z najtańszymi stawia Was w tym samym szeregu co najtańsza konkurencja", w innym "Budmat czepia się Pruszyńskiego"
    Proszę się zdecydować.

    Pozdrawiam
    Panie Budmat

    a na co mam się zdecydować , przecież Pruszyński to jedna z tańszych blach... ?

    Nie chcę już z Panem więcej dyskutować , wyciągacie jakieś dziwne argumenty do walki z konkurencją i branża Wam długo to będzie pamiętać...

    pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony