dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 45
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 891
  1. #681

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanislaw52699 Zobacz post
    Zazwyczaj Wersje Demo mają tego minusa, że nie idzie zapisywać wielu rzeczy np. Własnych tekstur lub zapisu projektu.

    Widzę, że wielu pracuje na PRO 100 lub na CAD Decor jeśli chodzi o układanie płytek ja jednak poszukuję jeszcze innych programów bo CAD Decor denerwuje mnie, że po zmianie np ściany całe płytki muszę robić na nowo.
    Przyznaję, że to jest nieco uciążliwe w cad decorze, choć to jest chyba jedyna poważniejsza wada, ale już się nauczyłam, żeby płytki ustawiać na samym końcu. Ciekawe, czy w nowej wersji Decora zostanie to zmienione...

  2. #682

    Domyślnie

    No tak idzie to zaakceptować jednak czy nie byłoby to denerwujące jeśli klient np. Prosi o 5 cm zmiany ściany kiedy ty już masz nałożone płytki. I co wtedy?. Trzeba na nowo tworzyć płytki. Czy to troszkę nie za dużo czasu zajmuje?.
    Każdy ma inne wymagania, każdy coś innego oczekuje od programu.
    Ja jednak jestem sceptycznie nastawiony na ten program. Poczekam aż zostanie mi przedstawiony Palette CAD Łazienki może on sprosta moim wymaganiom i będę mógł czerpać z projektowania i układania płytek przyjemność.
    Po drugie tak się zastanawiam...
    Chcę utworzyć łatwy układ płytek np.
    Na górze tynk, dekor i na dole płytki.
    Czasem zdarzają się mało wymagający klienci.
    Jest to łatwy układ płytek ale czy i też mało zajmuje czasu tworzenie tego w projekcie?

  3. #683
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanislaw52699 Zobacz post
    No tak idzie to zaakceptować jednak czy nie byłoby to denerwujące jeśli klient np. Prosi o 5 cm zmiany ściany kiedy ty już masz nałożone płytki. I co wtedy?. Trzeba na nowo tworzyć płytki. Czy to troszkę nie za dużo czasu zajmuje?.
    Każdy ma inne wymagania, każdy coś innego oczekuje od programu.
    Ja jednak jestem sceptycznie nastawiony na ten program. Poczekam aż zostanie mi przedstawiony Palette CAD Łazienki może on sprosta moim wymaganiom i będę mógł czerpać z projektowania i układania płytek przyjemność.
    Po drugie tak się zastanawiam...
    Chcę utworzyć łatwy układ płytek np.
    Na górze tynk, dekor i na dole płytki.
    Czasem zdarzają się mało wymagający klienci.
    Jest to łatwy układ płytek ale czy i też mało zajmuje czasu tworzenie tego w projekcie?
    Z tego co piszesz, wnioskuję, że potrzebujesz programu w celach komercyjnych.
    Pro100 i Decor to programy branżowe dla stolarzy, siłą rzeczy o ograniczonych możliwościach projektowania układu płytek. W dodatku Pro100 kłamie i często nie używa brył, zastępując je sobie mapami.
    Lepiej zainwestować np w taki program jek choćby Tiler, który jest specjalnie polecany dla glazurników - cena około 300Euro.
    Nie tylko układa, nawet skomplikowane wzory ale i przelicza materiał, ustawia szerokość i kolor fugi. Wzory płytek i formaty ustalasz sobie sam, korzystając z ogólnie dostępnych bitmap producentów.
    Dla sponiewierania klienta cudnym efektem wizualizacji możesz zainwestować w Intericad. Niestety jak każdy złożony komercjusz, cena jego jest u nas na poziomie około 8tys. Nie ma natomiast problemu z bibliotekami i własnymi materiałami. Darmowych, takich jak *. gsm i *.3ds jest mnóstwo.Dodatkowo nie wymaga specjalnych silników czy nakładek renderujących a światło ma porównywalne z 3d-maxem , czyli miód-malina jak żywe.

  4. #684

    Domyślnie

    Czy InteriCAD ma również funkcje układania płytek czy trzeba do tego kupić jeszcze Tiler?.

  5. #685
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    To dwa różne programy.
    InteriCad ma niemal te same funkcje co AutoCad , pracuje w podobny sposób, obrabia więc też między innymi powierzchnie ścian ( funkcja tzw dekoracji ścian, opis wraz z filmikiem demo znajdziesz na stronie dystrybutora do każdej z podstawowych funkcji) i prowadzi z tego statystyki. Różnica jest taka , że jest cenowo przystępniejszy i ma zamontowany własny wewnętrzny, bardzo sprawny moduł VR do renderów i dosyć precyzyjnych obliczeń światła między innymi dla źródeł rzeczywistych.
    Tiler to wąsko-specjalizowany, prosty program do obróbki ścian, posiadający takisobie element do wizualizacji fotorealistycznych. Prowadzi też nieskomplikowane statystyki.Z tego co wiem jest to program całkiem niezależny i poza drobnymi konwersjami niewiele można z niego wycisnąć.
    Wygląd końcowy jest też dosyć dyskusyjny - kafelkowanie powierzchni , sztywne cienie etc.ma za to inne mniej efektowne cechy przydatne dla płytkarza.

  6. #686

    Domyślnie

    Dziękuję Wojtku widzę, że bardzo dobrze znasz się na programach.
    Wojtku pracowałeś może na Palette CAD?

  7. #687
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Trochę przesada z tą dobrą znajomością. Używałem i używam kilku programów, ale żeby dobrze znać , to trzeba siedzieć w nich latami.
    Niestety nie znam PaletteCad . To dosyć nowy i mało znany jeszcze program na rynku, bez specjalnych tradycji a więc tylko z kimś kto już pracuje i to w Twojej branży musisz pogadać.
    Owszem miałem okazję pooglądać wyniki pracy i pobawić się przez chwilę , ale to za mało żeby polecić lub odradzić.
    Z wyborem programu jest trochę jak z kupnem aparatu. Coraz więcej nowości, funkcji i lepszych parametrów, ale każdy musi dopasować program do siebie i swoich potrzeb.
    Jeśli chodzi natomiast o płytki to chyba jeden z modułów Palette byłby Ci potrzebny - Palette Blue . To program dzielony na branże. Taki trochę każdemu według potrzeb.
    Z jednej strony to dobrze, bo taniej i mniej niepotrzebnych rzeczy z drugiej nie bardzo, bo zawsze jest gdzieś, kiedyś jakieś ograniczenie.

    Moim zdaniem PaletteCad pracuje trochę podobnie jak Sketchup, nie każdy to lubi ,jest dosyć intuicyjny, pozwala na wymiarowanie w widokach, daje możliwość robienia prostych rzutów i kładów, nie widziałem natomiast u niego możliwości wymiarowania łańcuchowego. Architekci zwłaszcza w biurach raczej z niego chyba nie skorzystają. Jest dla nich dosyć ułomny.
    Zaletą jest natomiast całkiem przyzwoity silnik renderujący i spore biblioteki. No właśnie tylko pytanie w jakim formacie, bo dotychczas producent uzupełnia je sam co pół roku podobno, na upgradach lub poprzez strone dystrybutora. Podobno jest to DWX
    Może mieć kłopoty z pracą w standardowych formatach cadowskich, chociaż producent podaje DWX , to nie daje odpowiedzi jakie rzeczywiście pliki czyta i czy każdy format np z cada można sobie zaimportować, czy może czyta tylko folie , jeśli tak to jakie, czy jest stabilny itp.
    Jeśli korzystasz z gotowców wykonanych na popularnych Autedskach czy Graphisoftach lub współpracujesz z architektami powinieneś sobie odpowiedzieć, czy będą oni dla Ciebie zgodni. Program , którego czasem używam ma zapisane czytanie formatów dwx, dvg, dwg ale jak przychodzi co do czego to otwiera tylko z niektórych wersji albo programów a niby formaty są zgodne .

    Widziałem jak znajomy układa w sklepie płytki dla klientów na kompie, właśnie przy pomocy Palett Blue. Szło mu dosyć sprawnie, pracował na jakiś dwóch paletach, ustawiał szerokości fug, kolor, trochę mieszał z ułożeniem itp efekt końcowy był bardzo przyzwoity i chyba podało mu na końcu statystyki, co przy płytkach zwłaszcza byłoby ważne.
    Zamów demo, pogadaj ze sprzedawcą, potarguj się i .... sam stwierdzisz najlepiej.

    Ja zaczynałem przygodę od Autdesk ale niecierpliwość zrobiła swoje i przeszedłem do prostszych Arch- i Archi- Cadów po to żeby stwierdzić, że to i tak czasem nadmiar szczęścia a płytki i tak układam w 2D, który pracuje niemal jak szkicownik ale daje możliwość całkowitej zmiany koncepcji bez żalu , że się straciło masę czasu na renderingi,no i rysuje czytelne dla wykonawcy rysunki.
    Ostatnio edytowane przez 2112wojtek ; 25-01-2011 o 21:17

  8. #688

    Domyślnie

    Dziękuję Wojtku za Odpowiedź.
    Dzwoniłem do dystrybutora i troszkę z nim porozmawiałem na temat Palette CAD.

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Jeśli chodzi natomiast o płytki to chyba jeden z modułów Palette byłby Ci potrzebny - Palette Blue . To program dzielony na branże. Taki trochę każdemu według potrzeb.
    Z jednej strony to dobrze, bo taniej i mniej niepotrzebnych rzeczy z drugiej nie bardzo, bo zawsze jest gdzieś, kiedyś jakieś ograniczenie.
    Nie ma Palette Blue. Nazwa została zmieniona na Palette CAD Łazienki. Dystrybutor powiedział, że Palette CAD nie jest dzielony na branży tylko ma biblioteki stworzone dla poszczególnych branż.

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Moim zdaniem PaletteCad pracuje trochę podobnie jak Sketchup, nie każdy to lubi ,jest dosyć intuicyjny, pozwala na wymiarowanie w widokach, daje możliwość robienia prostych rzutów i kładów, nie widziałem natomiast u niego możliwości wymiarowania łańcuchowego. Architekci zwłaszcza w biurach raczej z niego chyba nie skorzystają. Jest dla nich dosyć ułomny.
    Pytałem się również o te wymiarowanie. Osoba z którą rozmawiałem zaprzeczyła braku wymiarowania łańcuchowego.

    Umówiłem się z dystrybutorem na prezentacje programu mam nadzieję, że sprosta moim wymaganiom.
    Dziękuję Wojtku za pomoc

  9. #689

    Domyślnie Program Alno

    Mam prośbę, może ktoś mi podpowie jak się porusza w tym programie, jeśli chodzi o widok 3d.Jak się w nim poruszać, żeby uzyskać lepszy widok, bo mi się udaje tylko tak zobaczyć kuchnię w 3d...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia.JPG
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	44370  

  10. #690

    Domyślnie

    witam. może zna ktoś program (darmowy) do projektowania łazienki z płytkami opoczno?
    pozdr

  11. #691
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kejsi

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał xisio Zobacz post
    Jak macie jakieś pytania chętnie pomogę.
    Witam serdecznie jako nowy użytkownik i mam takie pytanie; tworząc nowy projekt domyślnie otwiera mi się jakaś predefiniowana scena (z postacią człowieka na środku), od której praktycznie zależy chyba cała reszta. A konkretnie to wymiary tworzonych obiektów. Pytanie zasadnicze to: co gdzie i jak zmienić w ustawieniach, żeby rysując jakiekolwiek nowe obiekty (np. szafki, półki itp.) widzieć je na ekranie w "sensownym" rozmiarze, ale jednocześnie, żeby ich rysowane rozmiary odpowiadały (oczywiście w skali) przyjętym założeniom. Nie wiem, czy za bardzo nie namieszałem... w skrócie chodzio o to, że jak otwieram nowy plik i zaczynam rysować cokolwiek, to po wymiarach widzę, że tworzę obiekty o kilkumetrowych rozmiarach, a tymczasem ja potrzebuję tylko narysować półkę np. 20x40 cm. Wiem, że oczywiście mogę precyzyjne rozmiary wpisać z klawiatury, ale kiedy to robię wówczas elementy ledwie widać na ekranie monitora - takie małe się rysują. Patrząc na model Twojej szafy, widzę że gdybym ją narysował i zwymiarował w takich proporcjach u siebie, to wymiary byłyby wielometrowe. Znasz może rozwiązanie mojego problemu?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  12. #692
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    pasku górnym klikasz na zakładkę "okno" potem informacje o modelu, tam ustawiasz jednostki i liczny po przecinku.
    Potem rysując linię lub cokolwiek innego możesz wpisać ręcznie na klawiaturze wartość, czyli np długość linii.
    w praktyce:
    używając narzędzia linia, klikasz lewym przyciskiem myszy w punkcie początkowym, ciągle trzymając wciśniętą mysz wpisujesz wartość na klawiaturze i klikasz enter
    tylko wcześniej musisz myszką nadać kierunek linii
    polecam różniaste filmiki szkoleniowe na you tube http://www.youtube.com/results?searc...snum=0&spell=1
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  13. #693

    Domyślnie Projekty do aranżacji

    podrzućcie proszę linki do jakiś sensownych programów do aranżacji.
    Zrobiłam wizualkę w Sweet Home 3d http://www.sweethome3d.com/pl/index.jsp ale tam nie ma sufitów ani skosów (chyba, że coś przeoczyłam), sam program jest zresztą mało wyszukany, stare meble itp.

  14. #694
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! Czy może mi ktoś pomóc w zaplanowaniu schodów. Mam tylko jedną ścianę dł. 272cm, kończy się po lewej wejściem do sypialni, a zupełnie na rogu z prawej strony jest miejsce na kominek/istniejące kominy/ Czy na takiej powierzchni mogę zmieścić jakiekolwiek schody? Mogą zaczynać się nie przy ścianie, a trochę od środka salonu i biec nad kominkiem/piecem kaflowym/, który może być niski wpisany pod tymi schodami? Proszę o jakieś pomysły i rady.

  15. #695
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Werona86

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    w internecie jest kilka całkiem fajnych darmowych programów do projektowania wnętrz, ja ostatnio projektowałam sypialnię na www.planowanieonline.eu, maja produkty i wirtualne i rzeczywiste, ja sobie chwale takie samodzielne tworzenie

  16. #696
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotr__pit

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kuj pom
    Kod pocztowy
    85-714
    Posty
    5

    Domyślnie PRO100 jak wstawic dzrzwi/ okno w scianę?

    można je jakosć wcisnąć w ścianę czy muszę obudować ścianą drzwi/okna?

    jak wstawić w blat zlew?

  17. #697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    frelka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    Paniówki
    Posty
    277

    Domyślnie

    Spróbuj nacisnąć Shift w trakcie przesuwania elementów - możliwa jest wtedy kolizja z innymi elementami.

  18. #698
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    egonik1988

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Bank/Biblioteka produktów dla wnętrzarzy

    W czerwcu br. pojawiła się w Internecie nowa biblioteka produktów dla architektów wnętrz. Produkty zamieszczane są wraz z modelami 2d/3d, rysunkami technicznymi, instrukcjami i innymi plikami niezbędnymi dla udanego wykończenia projektu.

    Wejdź i się przekonaj.

    http://artcada.pl

  19. #699

    Domyślnie

    Witam.
    przeczytałem wątek i nie za bardzo wiem jak zrobić Fugę w programie PRO100.
    czy mógłby mi ktoś w tym pomóc i objaśnić jak to zrobić??
    Lub polecić inny lepszy program od pro100 do projektowania ? bo pro 100 jet troszkę ograniczone w mebelkach i akcesoriach ;/
    Pozdrawiam.

  20. #700
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie program do projektowania

    Witam mam ogromną prośbę potrzebuję jakiś fajny program do projektowania wnetrz czy może znacie jakiś fajny programik??

Strona 35 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony