dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 45
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 891
  1. #441

    Domyślnie

    mi zależy przede wszystkim na tym, żeby ten program był dość łatwy w obsłudze i żeby można było tam kombinować na różne sposoby jestem totalnym antytalenciem komputerowym i słabo radzę sobie z nowymi programami, ale z drugiej strony chciałam sobie trochę ułatwić życie i zobaczyć wcześniej jak to może wyglądać...

  2. #442

    Domyślnie

    Sketch up wg mnie jest bardzo latwy w obsludze i na pewno pozwala kombinowac o wiele bardziej niz wszelkie programy sciagane ze stron producentow gdzie np mamy dostepne tylko meble danej firmy bez mozliwosci dodawania swoich.

    Sprobuj Sketch up, jest darmowy, najwyzej wykasujesz.
    www.koty.wroclaw.pl - adopcje kotów, psów we Wrocławiu

  3. #443

    Domyślnie

    Witam ponownie, udało mi się cos zaprojektować, zdecydowałam się na cersanit - symfonia, ktory dodałam sobie wg polecen anny-marii (serdeczne dzieki ). A oto efektu (mam nadzieje ze sie wklei, bo to moj pierwszy raz)


  4. #444

    Domyślnie

    powyzej wersja z polkami, a tutaj z szafką...





    tylko mam dylemat: gdzie ja bede trzymac kosmetyki kąpielowe? myslalam o polce, rownej z polka pod umywalka i wyszlo mi tak:








    co myslicie?

  5. #445
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    chmielu, ale nic nie widać.

    Cytat Napisał acca5
    dalej nie potrafię znaleźć tego pliku z wymiarami płytek Antares?i Sensual Paradyż Prosze pomóżcie mi
    Nie bardzo rozumiem. Nie potrafisz znaleźć plików z obrazem płytki (jak się je ściąga z internetu opisała anna-maria 25.02.200. Kolekcję Antares możesz ściąnąć ze strony Cermagu. Sensual z epłytek. Mój komputer najpierw zapisywał plik jako .bmp, potem robiłam kolejny "zapisz jako" do formatu .jpg

    Masz zainstalowany na swoim komputerze PRO100? Jeśli tak to zapuść wyszukiwanie plików i plik textures.default.ini powinien się znaleźć.

    pozdrawiam,
    marta

  6. #446

    Domyślnie

    no kurcze nie rozumiem, na innym kompie było widac te zdjecia...


  7. #447

    Domyślnie

    ok, cos sie pojawilo, mam nadzieje ze wam rozniez. to jade jeszcze raz
    jak juz mowilam na gorze wersja z polkami, tutaj z szafką:

  8. #448

    Domyślnie

    dziewczyny jak znajduje dana kolekcje na jakiejś stronie internetowej to jest np fotka z płytką np antares 50x50 klikam na nią i ja kopiuje i zapisuję jako dysk c, /program files/PRO 100/materiały i płytki/ imola/antares i co mam ma tylko jedna płytkę-tylko jej fotkę o wymiarach co najmniej dziwacznych, jak wkleje w ten sam sposób inne formaty to je mam ale one sa tylko jako JPG- same zdjęcia -nie jako plik tak jak to jest w płytkach paradyz czy inne -jak wejde przez komputer do pliku z np paradyżem to plik z wymiarami jest rzeczywiście ale w antaresach tego nie ma ? Chyba jestem głupia nie kumam.
    a widzę że naprawdę musi być to proste bo opisujecie logicznie. na stronie cermagu mam tylko aranżacje- nie widzę samych antaresów.Prosze podajcie strona po stronie-włącznie ze www tych plików które ściągacie - może sprobujcie za mnie to zrobić to Podobają mi sie antaresy i sensual i w nich robie aranżacje łazienki małej i dużej.
    Dla chcącego nic trudnego!

  9. #449
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ola000

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    A jak się układa po jednej płytce, bo mi się układa od razu cała ściana?

  10. #450

    Domyślnie

    Chmielu jak zapisałeś te projekty. czy robiłeś je w PRO100 , bo jak robie print screen to mam tylko cały ekran u Ciebie są bardzo czytelne i wyraźne. Ja widzę je tylko jak każde osobno kliknę we właściwości i osobno wkleję w adres internetowy- wtedy są widoczne
    Dla chcącego nic trudnego!

  11. #451

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Chmielu jak zapisałeś te projekty. czy robiłeś je w PRO100 , bo jak robie print screen to mam tylko cały ekran u Ciebie są bardzo czytelne i wyraźne. Ja widzę je tylko jak każde osobno kliknę we właściwości i osobno wkleję w adres internetowy- wtedy są widoczne
    acca5, owszem, robiłam projekty w PRO100 a potem zrobilam printsceeny w dużym powiększeniu, ktore wkleilam do MicrosoftOfficePictureManager bo akurat taki program do obrazkow mam na kompie, poucinalam niepotrzebne ramki i zapisalam jako .jpg.


    a dlaczego normalnie ich nie widac to ja nie wiem


  12. #452

  13. #453
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    [...] na stronie cermagu mam tylko aranżacje- nie widzę samych antaresów.Prosze podajcie strona po stronie-włącznie ze www tych plików które ściągacie - może sprobujcie za mnie to zrobić to Podobają mi sie antaresy i sensual i w nich robie aranżacje łazienki małej i dużej.
    OK. Krok po kroku, a w zasadzie klik po kliku...

    wchodzisz na: http://www.cermag.com.pl/pl/s_imola_antares1.php na tym ekranie niżej masz przykłady płytek, klikasz na jasną płytkę gresową, otwiera się okienko z obrazkiem płytki gresowej. Stojąc na widoku obrazka klikasz prawym klawiszem myszy i wybierasz opcję "Zapisz obraz jako". Zapisujesz obraz w katalogu ..../imola/antares/podloga_j_d.bmp (jak podpowiada komputer). To samo robisz klikając na płytkę ciemną, z prawego klawisza myszy "Zapisz obraz jako", ..../podloga_c_d.bmp
    Identycznie zapisujesz dekor_j_d.bmp, dekor_c_d.bmp

    Ze strony: http://www.cermag.com.pl/pl/k_imola_antares.php pobierasz obrazy: ciemna_d.bmp; jasna_d.bmp; sciana_d.bmp; dekor_d.bmp.
    Z dekorem będzie trochę roboty, bo w jakimś programie do obrazków trzeba wykadrować pojedyncze elementy dekorów.

    Po tych operacjach powinnaś mieć już nieźle zapełniony katalog Antares. Ale to dopiero połowa sukcesu. Gdybyś teraz otworzyła PRO100, wstawiła "nowy element" i chciała wybrać z opcji Materiał - Antares, wypełni się jedną wielką płytką. Dlaczego? Dlatego, że masz już obrazy płytek, ale nie zadałaś im wymiarów.

    Jak to podejrzeć?
    Będąc w PRO100, wybierasz Narzędzia -> Biblioteka -> Materiały -> Glazura, Teraktoa -> ... -> Antares. W okienku po prawej stronie widzisz płytki, które mają 0 mm szerokości i 0 mm wysokości. W tym momencie powinnaś sięgnąć po plik textures.default.ini. Piszę o nim z uporem maniaka, bo jest naprawdę przydatny. Co dokładnie w nim trzeba pozmieniać - pisałam wcześniej. Ważne, żeby plik textures.default.ini był w katalogu Antares.

    Zakładam, że prawidłowo wpiszesz wymiary w mm 400x600, 330x330, 100x100 i prawidowo przyporządkujesz do nazw plików.

    Teraz należy zamknąć PRO100 i ponownie otworzyć. Przy powtórnym otwarciu programu powinny przy obrazkach płytek pojawić się prawidłowe wymiary. Dla sprawdzenia - wstaw nowy element i z Materiału zadaj, żeby wypełnił się którąś z płytek Antaresu.

    Mam nadzieję, że zadziała.
    Powodzenia!

  14. #454
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Dodam, że i tak jesteś lepsza ode mnie, bo mi do tej pory nie udało się obejrzeć żadnego projektu chmielu.

  15. #455

    Domyślnie

    MS dzięki poprobuję mam nadzieję,że mi sie w końcu uda. Ja dziś widzę obrazki Chmiela- są dla mnie widoczne. mam je zgrane na fotosiku jak chcecie to je pokażę.
    Dla chcącego nic trudnego!

  16. #456

    Domyślnie

    Ja też bawiłem się troche Sketchup, podoba mi się

  17. #457
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Do usług i trzymam kciuki, żeby się udało.
    marta

  18. #458

    Domyślnie

    proszę podaj swój e-mail to będę mogla przesłać w wordzie printy z zapisu płytek inaczej nie chcą sie pokazać zapisałam w wordzie a fotosik nie przyjmuje doc do wklejenia jako fotki. Powiem krotko że nie proponuje mi komputer zapisania ich jako podłoga-j-d.bmp tylko podloga-j-d.
    płytki mam zapisane mimo tego w katalogu imola PRO100 i jak wchodzę we właściwości każdej płytki to faktycznie wymiar jest 0mm .Tylko tu nie mogę go zmienić bo nie jest wytłuszczona opcja zastosuj. Pytanie
    W tym momencie powinnaś sięgnąć po plik textures.default.ini. Piszę o nim z uporem maniaka, bo jest naprawdę przydatny. Co dokładnie w nim trzeba pozmieniać - pisałam wcześniej. Ważne, żeby plik textures.default.ini był w katalogu Antares.
    zgadzam sie jest potrzebny tylko gdzie on jest po ściągnięciu płytek do katalogu imola w programie PRO100 lub innym bo go nie widzę dalej Chyba jestem za głupia aby go znaleźć.
    Dla chcącego nic trudnego!

  19. #459
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    acca5, masz motto: Dla chcącego nic trudniego, więc się nie poddawaj.

    Powiem krotko że nie proponuje mi komputer zapisania ich jako podłoga-j-d.bmp tylko podloga-j-d.
    Po wybraniu "Zapisz obraz jako" otwiera sie okienko "Zapisywanie obrazu". W pasku "Nazwa pliku" podajesz nazwę, a poniżej w pasku "Zapisz jako" komputer sam proponuje "Mapa bitowa .bmp". Nie musisz żywcem wpisać rozszerzenia .bmp, bo i tak zrobi to za ciebie.

    textures.default.ini

    Zakładam, że na swoim komputerze masz zainstalowany PRO100.
    Jeśli masz Windowsy to kliknij na "Mój komputer", potem "Dysk C", potem "Programi Files" -> PRO100 i NR Demo -> PRO100 -> Biblioteka -> Materiały -> Glazura, Teraktora -> Paradyż -> Apis. W katalogu Apis będzie 7 plików. 6 z nich to obrazy płytek a ostatni to nasz upragniony "textures.default.ini".

    Teraz Twoim zadaniem jest przekopiować plik do katalogu z płytkami Antares. Jak już będzie przekopiowany, klikasz w niego i otwierasz. Podmieniasz nazwy plików z Apisowych na Antaresowe i zmieniasz wartości xmm i y mm.

    W tym czasie PRO100 nie musi być uruchomione. Z poziomu programu nie zrobisz tej operacji.

    fotosik nie przyjmuje doc do wklejenia jako fotki
    Bo fotosik przyjmuje jpg lub gif. Chmielu napisała jak obrabia zrzuty ekranowe i w nim już można zapisac plik jako .jpg.

    Na maila prześlij zrzuty ekranowe tych momentów, które "nie działaja".

    pozdrawiam
    marta

  20. #460

    Domyślnie

    EUREKA mam
    Zapytanie czy kolejność wpisów do tego ukradzionego pliku teasures ma być identyczna z kolejnością wklejonych do pliku Imola płytek czy dowolna?
    Czytałam a nie zakumałam o zabraniu tego pliku z innego katalogu.Sieroctwo prawdziwe
    Dla chcącego nic trudnego!

Strona 23 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony