dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 45
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 891
  1. #701

    Domyślnie

    Nie wiem, czy dokładnie o to chodzi, ale do październikowego numeru MURATORA dołączona jest płyta z programem do wirtualnego urządzenia domu: http://muratordom.pl/wnetrza/meble/m...e,72_8118.html. Oczywiście pojęcie "projektowanie wnętrz" jest dość obszerne

  2. #702
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    benia26

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Góra Siewierska
    Posty
    38

    Domyślnie projekt kuchni, dobór mebli? kto , gdzie?

    Witam, jestem na etapie urządzania kuchni od podstaw
    Gdzie mozna jakiś program znaleść który pomoze jakos rozplanowac to wszystko?
    Albo jakie firmy dobre i tanie , które robia projekt i i pomagaja w doborze mebli a także przy montazu...?

  3. #703
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    IKEA - masz program na ich stronie

  4. #704
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    adamkokon

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    1

    Domyślnie Dobry program do aranżacji wnętrz.

    Witam poszukuje dobrego programu do aranżacji wnętrz. Chciałbym żeby był dosyć zaawansowany, z dużą biblioteką obiektów, nie musi być tani i warunek konieczny to świetne wizualizacje. Pozdrawiam będę wdzięczny za podpowiedzi.

  5. #705
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Adamkokon,
    przeniosłam twój post, bo wątek już istnieje i jest przypięty! Zwróć, proszę, uwagę na swój status na forum...

  6. #706

    Blender+Yafaray

    Ja zacząłem od SweetHome3D, ale bardzo szybko przestal mi wystarczać i od dwóch miesięcy używam Blendera (www.blender.org) z silnikiem renderującym Yafaray (www.yafaray.org) - oba są w 100% darmowe.

    Oto krótka galeria moich wypocin (są to wizualizacje, które robię równolegle do otrzymywanych od biura architektonicznego, które projektuje wnętrze mojego M):





    Modele 3D (darmowe) biorę stąd:

    www.archive3d.net/
    www.hermanmiller.com/
    sketchup.google.com/3dwarehouse/
    www.3dmodelfree.com/

    w razie potrzeby modele konwertuję darmowym serwisem www.babel3d.com/

    pozdr,

    Wojtek
    Ostatnio edytowane przez singleton ; 27-11-2011 o 19:24

  7. #707

    Domyślnie

    Cytat Napisał egonik1988 Zobacz post
    W czerwcu br. pojawiła się w Internecie nowa biblioteka produktów dla architektów wnętrz. Produkty zamieszczane są wraz z modelami 2d/3d, rysunkami technicznymi, instrukcjami i innymi plikami niezbędnymi dla udanego wykończenia projektu.

    Wejdź i się przekonaj.

    http://artcada.pl
    Czy w jakimś darmowym programie można korzystać z tej biblioteki?
    (chodzi mi o program, w którym zaprojektuję łazienke)

  8. #708

    Domyślnie

    mam klopot z planerem IKIEI, wyskakuje mi komunikat ze muszę zainstalowac nowszą przegladarke, obecnie mam mozilla 9.0.1. i planer nie chce pod nią chodzić co zrobić?
    Ostatnio edytowane przez aksamitka ; 07-01-2012 o 07:11
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  9. #709
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    mam klopot z planerem IKIEI, wyskakuje mi komunikat ze muszę zainstalowac nowszą przegladarke, obecnie mam mozilla 9.0.1. i planer nie chce pod nią chodzić co zrobić?
    Można to ominąć grzebiąc w ustawieniach albo dodatkach przeglądarki.Nie wiem na jakich wtyczkach Mozilla ma ograniczenia. Najprościej zmienić przeglądarkę na mającą zabezpieczenia bardziej przyjazne niż Mozilla - w postaci wyświetlanych komunikatów o braku obsługi pewnych skryptów, które na życzenie użytkownika można od razu zainstalować czasowo lub trwale ( tak ma np.Google Chrom, który pyta o wtyczki active lub direct).
    Planer może nie chodzić także z powodu śmiecenia przeglądarki "ciasteczkami" z czym Mozilla sobie nie radziła, ale po instalacji dodatku czyszczenia historii, która spowalnia a czasem nawet uniemożliwia korzystanie z niektórych dostępnych aplikacji- nie miała z tym problemów.

    Co do bibliotek na darmowych programach , to sprawa jest trudniejsza.
    Większość bibliotek przeznaczonych dla architektów wykonywane jest w standardzie rozszerzeń *.ds, max, dwg, dwx,a także typowych dla Archicada gsm i ostatnio *.aco a nawet nawet szybkich podglądów 02c.
    Darmowe programy niestety mają z reguły swoje własne rozszerzenia i bez konwersji się nie ruszy.
    Sprawdź w jakim formacie zapisane są biblioteki i jeśli w którymś wyżej wymienionych są czytane przez Twój program zdobyte pliki wklej je do katalogu.

  10. #710

    Domyślnie Programy do projektowania wnętrz.

    Witam.Przede mną urządzenie łazienki, zastanawiam się co jak zrobić żeby wszystko jakoś wyglądało, przeglądając forum widzę różne wizualizacje łazienek jakie zrobili użytkownicy .proszę-jeśli to możliwe o podanie nazwy jakichś dobrych programów do projektowania( najlepiej żeby można było zmieniać płytki na ścianach- mam zamiar umieścić kolekcję Opoczno Ventura) lub jeśli to możliwe to proszę o przesłanie takiego na priv. z góry serdeczne dzięki.jeszcze jedno .czy program "PRO 100" jest darmowy tylko w wersji demo?
    Ostatnio edytowane przez Robert999 ; 14-02-2012 o 20:23 Powód: dopisanie tematu

  11. #711
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alina.garstka

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam serdzecznie,

    polecam darmowy program google sketchup 8. Do renderowania polecam kerythee. Sketchup posiada ogromna biblioteke obiektow. Załączam wizualizacje juz po renderze w kerythea.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	4512
Rozmiar:	56,1 KB
ID:	101574   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00.jpg
Wyświetleń:	3376
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	101575   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51.jpg
Wyświetleń:	3064
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	101576   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	42.jpg
Wyświetleń:	2572
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	101577  

  12. #712

    Domyślnie

    Właśnie zaczęłam się bawić programem SketchUp (wersja 6)- na razie przeglądam filmiki na YT i staram się powielać to, co w nich pokazano, ale liczę na to, że z czasem sama zrobię wizualizację swoich pokoi.

    Z jakich programów korzystacie, żeby "utrwalić" własne pomysły? A może ktoś ma jakieś rady w kwestii SketchUp?
    Warto się cieszyć z rzeczy małych. Jeden w dwa lata postawi dom i narzeka, że nie ma pieniędzy na kostkę brukową. Drugi w dwa lata ma dom w surowym stanie i się cieszy, że dał radę przed zimą położyć dachówkę.

  13. #713
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przenoszę do właściwego działu

  14. #714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Semira_

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    158

    Domyślnie power net

    Witam
    Mam pytanko. Czy ktoś z forumowiczów wie może czy programie power net+ jest możliwość zrobienia skosów? Słyszałam, że jest ale jeszcze nie odkryłam w jaki sposób to zrobić Jestem w trakcie projektowania 3 łazienek i niestety w każdej są skosy i to nawet podwójne.

  15. #715
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gordo

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Planuje zrobić zabudowę ściany salonu (cała ściana półkami, szafkami i szufladami, itd - 4m długości).
    Poszukuję jakiegoś programu aby zrobić prosty projekt takiej zabudowy. Nie musi to być 3D. Wystarczy abym mógł nanieść wymiary ściany (lub niekoniecznie całego pokoju), i narysować z wymiarami projekt zabudowy mebli. Zależy mi abym mógł te meble narysować samemu bo sam je będę robił.
    Czy ktoś mógłby mi coś takiego polecić?

  16. #716
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cad

  17. #717
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Michał Siedlecki

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-167
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z programów darmowych polecałbym https://vinci.org.pl/. Jest intuicyjny - początkujący użytkownik jest się w stanie zorientować w poleceniach. Posiada możliwość zaprojektowania całego mieszkania, a nie tylko łazienki/kuchni (jak wiele darmowych programów). Dostępny online - nie wymaga instalacji. Dobry program dla kogoś komu nie chce się uczyć skomplikowanych poleceń programów 3d a potrzebuje pomocy chociażby w kwestii przemeblowania.
    vinci.org.pl

    Internetowa platforma do projektowania wnętrz.
    Nasz FanPage na FB

  18. #718
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1986annalisa

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    12

    Domyślnie

    Michał!

    Vinci to ten program, którego i ja używam! Mogę dzięki niemu wkleić jakiś mój projekt i on jest interaktywny i każdy może coś w nim poprzestawiać. Kocham to! Dzięki temu już z rodziną stworzyliśmy wspólne wersje aranżacji domku na działce, a każdy robił to ze swojego biura i nanosił swoje koncepcje yeah!

    https://vinci.org.pl/design/1986annalisa-projekt-2

    Sami zobaczcie, wchodzi się w link i otwiera się projekt i można nacisnąć i przestawiać mi meble
    Ostatnio edytowane przez 1986annalisa ; 23-01-2013 o 14:11

  19. #719
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mateo2211

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-100
    Posty
    3

    Talking Planowanieonline.eu

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    Witam mam ogromną prośbę potrzebuję jakiś fajny program do projektowania wnetrz czy może znacie jakiś fajny programik??
    Ja polecam Planowanieonline.eu to bezpłatna aplikacja webowa, służąca do projektowania i aranżacji dowolnego pomieszczenia w domu lub biurze. Oferuje ona spory zestaw różnych produktów, które są ogólnodostępne na polskim rynku i zakupić je można w odpowiednim sklepie.

  20. #720

    Domyślnie Programy do projektowania ułożenia płytek

    Bezpłatne programy do projektowania układu płytek

    1. Program do projektowania układu płytek ceramicznych (meksykańskie płytki ceramiczne)
    Symulator ułożenia płytekProgram ten pozwala na przeprowadzenie symulacji ułożenia glazury z Meksyku. Meksykańskie dekory są doskonałym uzupełnieniem innych płytek dlatego można zobaczyć jak takie płytki wyglądałyby wraz z innymi płytkami. Program ten pozwala na bardzo szybkie i łatwe sporządzenie symulacji, którą można łatwo zapisać na dysku. Co ważne w programie tym można wgrać własne płytki i przeprowadzić symulację układu własnych płytek. Program do projektowania układu meksykańskich dekorów. Program do projektowania ułożenia płytek

    2. Program do projektowania układu płytek podłogowych (cementowe płytki podłogowe)
    płytki cementoweProjektowanie i wizualizacja ułożenia płytek, które tworzą wzór dopiero połączone razem. W przypadku części płytek trudno wyobrazić sobie wygląd całego wzoru dlatego też warto dysponować narzędziem pozwalającym na symulowanie układu płytek w różnych konfiguracjach. Ta sama płytka ułożona w różnych konfiguracjach tworzy różne wzory. Program do projektownia układu płytek podłogowych Symulator ułożenia płytek cementowych

    3. Program do projektowania układu, wzorów i kolorów płytek cementowych
    Marokańskie płytki cementoweTen program przedstawia wyjątkową możliwość zaprojektowania własnych płytek. W tym programie można w przypadku każdego z ponad setki wzorów wybrać kolor każdego szczegółu płytki. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie prawdziwie spersanolizowanej i idealnie dobranej kolorystycznie płytki na podłogę bądź ścianę. Program do projektowania kolorów i wzorów płytek http://kolorymaroka.pl/media/symulator/

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plytki_cementowe.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	167832   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	symulator-plytki.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	167833  
    Ostatnio edytowane przez alan2 ; 08-02-2013 o 08:39

Strona 36 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony