dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 45
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 891
  1. #781

    Domyślnie

    Z polskich darmowych nie ma nic fajnego, są raczej słabiutkie. Najlepszy z tych najsłabszych to moim zdaniem Light Decor Paradyż. Jest dosyć prosty, ale prędzej czy później trafisz na problem, którego rozwikłanie wymaga anielskiej cierpliwości. No i efekty, tj. wizualizacje są bardzo przeciętnej jakości.

    Dlatego polecam to, co pisałem w tym wątku, tj. program on-line TilePlanner:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6722798
    Nie jest po polsku, więc w razie czego słownik i sobie poradzisz. Za to wizualizacja na dużo wyższym poziomie.

    Pojawiła się tutaj też informacja o aplikacjach on-line Floorplanner i Roomstyler. Nie przyjrzałem się im zbyt dokładnie, ale obie również mają potencjał. Ten pierwszy taki cukierkowy, bardziej do zabawy niż wizualizacji, drugi z kolei oferuje całkiem fajne wizualki, niestety bez aktywnego trybu 3D (jedynie malutkie zdjęcia).

  2. #782

    Domyślnie

    Witam,
    a czy któryś z programów umożliwia wczytanie własnych wzorów płytek albo paneli?

  3. #783

    Domyślnie

    jestem totalnym lajkonikiem nie potrafię obslugiwać tego pro100. Może ktos mógłby mi wrzucić sam plan mieszkania z wymiarami i odeslac? mam jakis zupełnie nie w skali i cieżko to obsługiwać i wklejac.
    a mnie się marzy kurna chata
    Magda

  4. #784
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pawel.wka

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-001
    Posty
    2

    Domyślnie Łatwy program do darmowej aranżacji wnętrz

    Drodzy Forumowicze,

    Na wstępie wybaczcie, że zakładam nowy temat, choć na forum istnieje już podobny. Robię to w celu łatwiejszego dostępu do treści, którą chciałbym przekazać w tym wpisie.

    Mianowicie zauważyłem, że sporo osób poszukuje prostego i przede wszystkim darmowego programu, w którym można by wykonać dość prostą aranżację dowolnego pomieszczenia. Od kilku lat używam programu do modelowania 3D - SketchUp.


    Poniżej przygotowałem krótki film prezentujący możliwości SketchUp:

    Założyłem ten temat, aby dowiedzieć się jakie mają Państwo zdanie na temat tego programu. Obecnie studiuję, a w wolnym czasie bardzo chętnie przygotowałbym poradniki, nie tylko o aranżacji, ale również o modelowaniu 3D.

    Zachęcam do dyskusji. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

  5. #785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Łączę tematy, bo starszy wątek jest bardzo łatwo odnajdywalny I zapewne są już w nim odpowiedzi na Twoje pytanie....

  6. #786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel.wka Zobacz post
    sporo osób poszukuje prostego i przede wszystkim darmowego programu, w którym można by wykonać dość prostą aranżację dowolnego pomieszczenia. Od kilku lat używam programu do modelowania 3D - SketchUp. [...] Obecnie studiuję, a w wolnym czasie bardzo chętnie przygotowałbym poradniki, nie tylko o aranżacji, ale również o modelowaniu 3D.
    Prostych programów, których wynikiem jest marna wizualizacja jest mnóstwo. Nie trzeba sięgać po SketchUp. Jeśli chcesz stworzyć poradnik, zacznij od łazienki, bo tu jest najtrudniej. Dorzuć do tego porządny silnik renderujący, żeby ta wizualizacja miała ręce i nogi, bo to co pokazałeś, niestety było bardzo słabe. Ja ciągle słyszę, że SketchUp jest taki ach i och, że wizualizacje z niego w niczym nie ustępują profesjonalnym narzędziom. Problem w tym, że nigdzie nie znalazłem przykładu jak taką wypasioną wizualizację zrobić. Parę wątków wyżej znajdziesz moje porównanie wizualizacji z dwóch darmowych programów. Twój poradnik powinien przebić poziom Maticad TilePlanner-a, żeby był sens nauki SketchUp. Sam z chęcią bym się pouczył...
    Ostatnio edytowane przez Sniper ; 05-05-2015 o 10:20

  7. #787
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Ponieważ pomiędzy wizualizacją a wizualizacją może być przepaść. Jednemu wystarczy taka wizualizacja, rozmieszczenie elementów w zwymiarowanym pomieszczeniu z otworami okiennymi i drzwiowymi i "żonglowanie" ustawieniem przedmiotów, a ktoś inny potrzebuje fotorealistycznej wizualizacji, idealnego odwzorowania płytek itd., do której trzeba oprócz ogromu pracy, zaprzęgnąć silnik renderujący. Potrzebujesz tutoriala zrobienia łazienki, proszę bardzo, jest w 4 częściach, podaję link bezpośrednio do wyniku wizualizacji ze sketchup: https://youtu.be/Le3t3n2f6r4?t=4m35s
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #788

    Domyślnie

    Witam,

    Ja używam darmowego i łatwego w obsłudze hausor.com, który niedawno się pojawił. Prosto się w nim rysuje plany pomieszczeń, bo można nanieść zdjęcie, czy prt screen na tło, a później tylko dopasować wymiar, zablokować tło i w 10 minut gotowe. Podstawowe meble też są i to z możliwością zmiany wymiarów, więc jak dla mnie super.
    Dodatkowo stworzone i zaaranżowane np. mieszkanie można udostępniać innym. To parter mojego domku, który narysowałam w hausor.com: http://hausor.com/preview/jFeBkTu5T9qwXKhro

    Pozdrawiam

  9. #789

    Domyślnie

    hmm nie słyszałem, ale chyba coś w temacie tego programu warto poczytać.

  10. #790

    Domyślnie

    też nie słyszałem, a gdzie znajdę jakieś info?

  11. #791

    Domyślnie

    hej,
    czy ktoś wie gdzie można ściągnąć polską wersję pro100? jeśli tak to czy mogłabym prosić o link? lub czy możecie polecić coś o podobnej funkcjonalności w PL?

    Pozdrawiam

  12. #792
    Banned
    mamanaetacie

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-800
    Posty
    15

    Domyślnie

    O super dzięki - cpś na pewno się rpzyda

  13. #793

    Cool

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    Dla nowicjuszy mogę polecić absolutnie intuicyjny ale profesjonalny Arcon, gdzie bez dodatkowych modułów można wewnętrznie zrobić przyzwoity raytrcing albo zaopatrzyć się w zewnętrzny program V-ray, żeby jeszcze podrasować obrazki.
    Wojtku - Arcon dla nowicjuszy?
    Chcesz zupełnie zniszczyć i tak nienachalnie pozytywną reputację tego programu?
    Przebrnąłem przez ten wątek i muszę powiedzieć, że podziwiam determinację osób w nim się wypowiadających, żeby za wszelką cenę (byleby tylko bezpłatnie) zaprojektować sobie swoje wymarzone wnętrze.
    Naprawdę.
    Widzę, że z latami to się jednak zmienia, bo większość wpisów pochodzi jednak z ubiegłej dekady - to daje jakąś nadzieję.
    Jeszcze 5-10 lat i sytuacja powinna się unormować.

  14. #794
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracprojekt Zobacz post
    Wojtku - Arcon dla nowicjuszy?
    Chcesz zupełnie zniszczyć i tak nienachalnie pozytywną reputację tego programu?
    Przebrnąłem przez ten wątek i muszę powiedzieć, że podziwiam determinację osób w nim się wypowiadających, żeby za wszelką cenę (byleby tylko bezpłatnie) zaprojektować sobie swoje wymarzone wnętrze.
    Naprawdę.
    Widzę, że z latami to się jednak zmienia, bo większość wpisów pochodzi jednak z ubiegłej dekady - to daje jakąś nadzieję.
    Jeszcze 5-10 lat i sytuacja powinna się unormować.
    Od razu poznać arconowca I to chyba , jeśli mnie intuicja nie zawodzi , znanego mi skądinąd osobiście z pewnego innego ale niezwykle zacnego i życzliwego forum ?
    Podtrzymam swoje zdanie co do programu, jeśli pozwolisz, bo samo modelowanie prostych ścian i układanie bryłek jest w nim dosyć proste, za to w miarę przyzwoity tzw. "render" wymaga już pewnej wiedzy i doświadczenia , którymi kilku pasjonatów, na szczęście, chętnie się dzieli.
    Co do reszty zgadzam się z Tobą... niestety.
    Chociaż na unormowanie się w obecnym stuleciu panującej sytuacji w Polsce nie liczyłbym.
    Pozdrawiam Cię serdecznie.

  15. #795

    Domyślnie

    Rozszyfrowałeś mnie
    Ic mi - nie da się ukryć.
    Widzę, że nadal tu rządzisz - i fajnie.
    Co do tematu, to nie tylko o rendery chodzi, bo to zupełnie inna skala problemu.
    Modelowanie ścian w tym programie trudne nie jest ale już wszystkie wnęki, murki i takie tam, jednak wymagają minimum "cfaniactwa". Minimalnego minimum ale jednak.
    A do tego jeszcze płytkę nałożyć, szafkę zbudować... O bibliotekach to już nie wspomnę, bo te programowe to... szkoda gadać, a żeby ściągnąć coś sensownego, to trzeba wiedzieć skąd.
    A wisienką na torcie jest "magiczna kulka"
    Ale to nie to forum i nie te problemy.
    Niemniej, jak napisałem, zafascynowany jestem skalą samozaparcia - i przerażony jednocześnie. Ale - co kto lubi.
    No nic - pozdrawiam Cię również (po latach)

  16. #796
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Nie rządzę- już wycofuję się i czasem tylko wpadam zasiać ferment albo ponarzekać.
    Masz rację z tym cwaniactwem w Arconie. Sam się od Ciebie tego uczyłem
    Skali problemu nie ruszysz, bo narazisz się na gwałtowny "hejt" i nienawiść. Mentalności się łatwo nie zmienia a i wspomnianej życzliwości jakoś też mniej.

  17. #797

    Domyślnie

    Myślę, że problem ruszyć można, próbując uzmysłowić ludziom jak nieopłacalne, wbrew pozorom, są takie namiastki zabawy w "projektanta" i jak niewiele dzięki temu można "zaoszczędzić".
    Wszystkich to nie przekona - to jasne, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto czuje w sobie "moc" projektową ale może przynajmniej parę osób chociaż zastanowi się, czy warto wyważać otwarte drzwi.
    Pozostaje kwestia, co z tą wiedzą zrobią - no ale to już temat na inną rozmowę chyba.

  18. #798
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracprojekt Zobacz post
    Pozostaje kwestia, co z tą wiedzą zrobią - no ale to już temat na inną rozmowę chyba.
    Problem ten wałkujemy od pewnego czasu z projektantami i osobami samotnie starającymi się projektować, w temacie "10 grzechów...".
    Wiele wypowiedzi tam zamieszczonych, dla mnie jest mocno pouczających, chociaż nie wszystkie one napawają optymizmem.

  19. #799

    Domyślnie

    Tak - widziałem. Poświęciłem cały poranek na przeglądnięcie tego tematu. Bardzo ciekawa dyskusja - chociaż trochę dołująca. Wiedziałem, że ludzie różnie oceniają projektantów wnętrz ale nie miałem świadomości, że aż tak źle. Trudno - cza z tym żyć.

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracprojekt Zobacz post
    Tak - widziałem. Poświęciłem cały poranek na przeglądnięcie tego tematu. Bardzo ciekawa dyskusja - chociaż trochę dołująca. Wiedziałem, że ludzie różnie oceniają projektantów wnętrz ale nie miałem świadomości, że aż tak źle. Trudno - cza z tym żyć.
    czasem bywa i tak

Strona 40 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony