dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dach kopertowy

    Panowie ja juz wymiekam. Mam dom pietrowy o wymiarach zewnetrznych 10,5x11,5 Dach ktyrty jest malym eternitem. Wysokosc od plyty do szczytow 3,20 Nie ma wiencow - obecinie murlaty leza na wymurowanych slupkach i sa przykrecone do nich srubami 3 slupki na 1 strone. Dach nie ma ostrego zakonczenia tylko od jednej do drugiej krokwi jest 2,5 metra. Calosc podparta jest podwojnym koniem. Krokwie starego typu recznie cisane tzw okraglaki, calosc jest zaderskowana. Chcialbym zmienic azbest na dachowke ceramiczna. Doradzcie jak srozmawiac z fachowcami . Ile trzeba byloby kupic dachowki, gasiorow itp, czy wyrzucac cale drzewo czy wykorzystac np z dwoch stro dac stare a reszte nowego, czy zostawiac dechy . Jak sie robi wieniec czy trzeba zerwac caly dach i dopiero robic wieniec czy jakos inaczej - boje sie zalania. jakie moga byc orientacyjne ceny calosci, planuje Robena monza plus Tobago glazurowana. Doradzie cos.

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania odnajdziesz w projekcie którego oczywiście nie ma... na jego podstawie również bez problemów wyliczy się potrzebne materiały.

    ps. Azbest oczywiście do LEGALNEJ UTYLIZACJI a nie "do lasu"...

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    A fundamenty i ściany wytrzymają?
    Wieniec trzeba będzie zrobić.
    Po zrobieniu dachu i wykorzystaniu poddasza ściany będą ściskane i pojawią się pęknięcia na ścianach piętro niżej.
    Zazwyczaj w starych budynkach stropy są słabe i wszystko idzie na ściany.
    Przy rozbudowie domu babci robiliśmy wszytko pod starym dachem, częściowo plandeki bo docelowo dach miał mieć kształt T a i tak się nie udało uniknąć zalania( przyszła nagle burza).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Z tego co piszesz więźba nie nadaje się pod ciężkie pokrycie. Konieczny projekt! Musisz się liczyć z kosztem minimum 350,- za 1 m2. Taką pracę należy powierzyć doświadczonej, profesjonalnej firmie posiadającej ubezpieczenie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Z tego co piszesz więźba nie nadaje się pod ciężkie pokrycie. Konieczny projekt! Musisz się liczyć z kosztem minimum 350,- za 1 m2. Taką pracę należy powierzyć doświadczonej, profesjonalnej firmie posiadającej ubezpieczenie. Pozdrawiam.
    Panie Andrzeju powiem jak ja bym to widzial. Chcialem zdjac azbest (na krokwiach zostaje jeszcze pelne deskowanie i papa tak wiec nie powinno mnie zalac), wyciac okolo metra istniejacego dachu wkolo murow, strop mam betonowy, scianka kolankowa 90cm plus 3 slupki pod murlate na jednej stronie ze szpilkami. Chcialem wyrzucic ta murlate, ujac 30cm istniejacego muru i na to miejsce wylac wieniec polaczyc go doadtkowo 2 slupkami ze szpilkami wwierconymi w plyte. Oczywiscie nowa wieba bez deskowania tylko sama folia. Poddasze ma byc niezamieszkale mam juz teraz dwie kondygnacje i nie ma w nich kto mieszkac. Dom; jak pisalem 10,5x11,5m plus okolo metra okapu chcialbym dac bo teraz jest maly okap. Wysokosc dachu od stropu 3,2m.Ile to byloby m2 ? Nie wiem czy to wszystko ma sens z ta wymiana na dachowke chociaz widzialem dokladnie takie domy po takiej przekladce i nic im sie nie dzieje. dachowke chce dac Robena monze plus tobago - podobna jest lekka . Nie ukrywam ze jak pan mi podal cene 350zl za 1m2 to wydaje mi sie ona duuuzzza.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    To co piszesz należy przedstawić projektantowi a on oceni co jest możliwe i jak to wykonać. Podałem kwotę szacunkową opartą na tym co chcesz zrobić. Dokładna wycena będzie możliwa po wykonaniu projektu. Zważ, że firma wykonująca taki remont musi ponieść wszelkie ryzyko. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony