dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mam ciepły pokuj ale po nocy mam zaparowane całkowicie okna.
    Podeiżewam że przyczyną tego są żaluzje.
    CO) ROBIĆ ?????????????????

    [email protected]

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    To nie żaluzje, to brak wentylacji.
    Najprościej - otwórz drzwi od sypialni.
    Trudniej - załóż wentylatorki w ramy okienne.
    Najtrudniej - załóż wentylację w pokoju.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Nie daj się zwariować z wentylatorem w każdym pomieszczeniu. Nie masz problmu z wentylacją, po prostu za żaluzjami jak są zamknięte brak jest przepływu powietrza. Faktycznie to ich wina. Podnieś je i zobaczysz że tak się dziać nie będzie. Mam to samo doświadczenie, ale wentylacja nie pomaga. Para skrapla się w dolnej części okna po czym spływa na parapet. Jest tego na szczęście naprawdę kilka kropli po całej nocy - dzieje się tak rano po automatycznym włączeniu ogrzewania. Nadmienię że ma to miejsce w sypialni gdzie śpię a łużko jest stosunkowo blisko okna.

  4. #4

    Domyślnie

    Aby cokolwiek odpowiedzieć proszę określić:

    1. Jakie są okna (drewno, pcv)?
    2. Jeśli pcv to jaki profil?
    3. Jakie szyby w oknach (K=..)?
    4. Żaluzje czy rolety?
    5. Przy jakich temp. zewn. występuje zaparowanie okien?
    6. Jaka jest powierzchnia okna?
    7. Jaka jest powierzchnia pokoju?

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: budowlaniec dnia 2001-11-12 12:23 ]</font>

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Budowlaniec a wyliczysz mi jaka jest prędkość wirowa we właśnie połykanym przeze mnie z butelki piwie ??? Krótko mówiąc chyba popadłeś w jakiś samochwalczy obłędz z tymi wyliczeniami. Gal.

  6. #6

    Domyślnie

    Wyliczeniami to chyba sam jesteś przejęty (które to już dzisiaj?), a z drugiej strony uważaj, aby butelkowy wir nie ukręcił ci tego głupiego, pustego łba. Wracając jednak do sprawy, znając tych parę informacji mogę odpowiedzieć uczestnikowi forum co jest przyczyną zaparowywania okien. Przyjemnego ukręcenia.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Pieniactwo zawsze było mocną stroną Polaków i jak widać nadal pozostaje. Niezręcznie mi się wypowiadać, bo też pisuję na forum jako Anonim, jednak nigdy nie w formie, która nadaje sie jedynie pod budkę z piwem.
    I tam też proponują skierować swe wysiłki pseudointelektualne naszemu Galowi. Tam znajdzie życzliwych słuchaczy dla swych chamskich wypowiedzi.
    Przy okazji słowa otuchy dla Budowlańca - nie przejmuj sie ludźmi, którzy nie sa w stanie dyskutować z Tobą merytorycznie - jest wiele osób - (ja do nich należę), które cenią sobie Twoje opinie i rady i tak trzymać.
    Proponuje w ogóle ignorować tego typu wypowiedzi, aby nie zdominowały grupy.
    Nie dajmy sobie zepsuć przyjemności korzystania z Forum.
    Pozdrawiam - Alek.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    A tak na marginesie tłumacz czasami bardziej zrozumiale swoje wywody. Pozdrawiam raz jeszcze, Alek.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Budowlaniec i inni określający się !!!
    Proponuję ponownie nie podejmować dyskusji z Anonimowymi. Jeżeli Anonimów nie stać na przedstawienie się, nich dyskutują sami ze sobą.
    A może moderator forum uniemożliwiłby uczestnictwo Anonimów na Forum?. Uniknelibyśmy dużo zbędnych wypowiedzi i dyskusji.

  10. #10

    Domyślnie

    Owszem Wojtek tylko tak naprawdę my też jesteśmy anonimowi tylko z nazwą. Przecież nie podałeś swego maila, adresu czy telefonu. Lepszym rozwiązaniem byłoby co już sugerowałem stworzenie Hyde Parku. Może anonimowi tam się przeniosą ze swymi docinkami. Ważne by nasze teksty były tam zdublowane i mieli by sobie do czego anonimowi dopisywać bez zaśmiecania właściwej wymiany doświadczeń. Powiesz zapewne, że jednak my jesteśmy w jakiś sposób określeni, tyle że anonimowy może się zarejestrować 100 razy za każdyn razem pod inną ksywą i co wtedy. Wogóle nie będziesz wiedział czy dyskutujesz z poważnymi ludźmi czy tylko z wprowadzającymi cię w błąd nazwanymi anonimowymi.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Mój e-mail znajdziesz pod każdym moim wpisem. Mało tego, możesz zajrzeć na moje strony (sorry, że nieaktualizowane, ale zmieniamy całą grafikę), możesz także, jak Cie interesuje, zobaczyć moją buźkę.

  12. #12

    Domyślnie

    No cóż nie każdy lubi się tak obnażać. Ja bardziej obawiam się zazdrości i nienawiści ludzi którzy mogliby moje dane wykorzystać do niecnych celów i dlatego nie mam zamiaru im podawać moich danych.

  13. #13

    Domyślnie

    On 2001-11-17 20:04, Wojciech Nitka wrote:
    Mój e-mail znajdziesz pod każdym moim wpisem. Mało tego, możesz zajrzeć na moje strony (sorry, że nieaktualizowane, ale zmieniamy całą grafikę), możesz także, jak Cie interesuje, zobaczyć moją buźkę.
    To jest cala wiadomosc zacytowana. Gdzie ten e-mail?
    Niesmialo upomne sie o wyliczenia odnosnie 2/3 warstwy welny

    Pozdrawiam
    Dlugi

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Zapoznając się z wymianą zdań powyżej dochodzę do wniosku, że w większości daliście się sprowokować komuś, kto zbyt emocjonalnie przedstawia swoje stanowisko. Nieważne jaki miał w tym cel. Jedna odpowiedź-rada była na temat, lecz obawiam się, że jej autor jest całkowicie jest w błędzie. W pytaniu jest zbyt mało danych aby udzielić dokładnej odpowiedzi, ale gdyby autor pytania zapoznał się z z wielokrotnie poruszanymi na forum problemami wilgoci w mieszkaniu, zapewne sam znalazłby odpowiedź. Polecam przeczytanie wypowiedzi na forum np. Pana Wojciecha Nitki. Moim zdaniem zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu oraz wentylacji problem zlikwiduje. Wiadomo jednak, że ogrzewanie kosztuje, a tu trzeba jeszce ogrzać powietrze wentylacyjne. Zgadza się, ale nie ma nic za darmo. W związku z tym, że autor wspomniał o żaluzjach, podejrzewam, iż posiada stare, nieszczelne, drewniane okna, podwójnie szklone z żaluzjami między szybami. W takim przypadku zastanowiłbym się czy nie wymienić chociaż części okien na okna szczelne o niższym współczynniku przenikania. Wpłyyw żaluzji jest tu minimalny.
    P.s. Informacja dla Dlugiego:
    W prawym górnym rogu ekranu znajdziesz zakładkę "lista użytkowników". Otwórz, a znajdziesz tam nie tylko e-mail, ale wiele innych informacji.

  15. #15

    Domyślnie

    cóż jeśli można to ja chętnie skorzystam z porady mam podobny problem zwłaszcza w zimie - okna może nie tyle parują, co wręcz skrapla się na nich woda (nawet do 5 cm) - w ich dolnej części

    1. Jakie są okna (drewno, pcv)?
    okna drewniane
    3. Jakie szyby w oknach (K=..)?
    k= 1,1
    4. Żaluzje czy rolety?
    brak
    5. Przy jakich temp. zewn. występuje zaparowanie okien?
    temp. zew. od 3 st w dół
    6. Jaka jest powierzchnia okna?
    nie zależnie od rozmiaru na wszystkich oknach
    7. Jaka jest powierzchnia pokoju?
    nie zależnie na jakiej powierzchni - np. zjawisko to obserwuj tez na oknie na klatce schodowej, która jest całkiem spora

    Dodam, iż dom nie jest nowy, zbudowany z cegły i pustaka piankowego (lata 60-70). Raczej nie ma żadnego ocieplenia murów i stąd moje kolejne pytanie czy ocieplenie z zewnątrz coś da?????

    net@

  16. #16

    Domyślnie

    net@
    sprawe wilgoci w pomieszczeniach powinna zalatwic wentylacja.
    ja mialbym jeszcze kilka pytan:
    - czy skraplanie wystepuje przez caly dzien?
    jesli tak to oznacza to ze wilgoc nie jest raczej wynikiem gotowania, kapieli itp
    - czy takze w mrozne dni?
    jesli tak to oznacza ze wilgoc nie pochodzi z powietrza zewnetrznego (np parowanie okien jest bardziej zauwazalne podczas dni "nizowych")
    - czy grzejniki sa pod oknami?
    jesli tak, to oznacza ze cyrkulacja powietrza (tak samo wazna jak wentylacja) powinna byc prawidlowa
    - czy okna paruja na calej wysokosci?
    jesli tak to moze byc to duze niedomaganie wentylacji


    powiem ci jak bylu o mnie: ja nie mialem zbytniego problemu z parowaniem okien bo nigdy nie moglem dogrzac mojej starej chalupy powyzej 19° (piec chyba musialby chodzic na okraglo). Na razie ocieplilem sciany (takze fundamentow) - choc ocieplenie styropianem daje takze spora izolacje przeciwilgociowa scian, ktore pokryte starymi tynkami chlona wode jak gabka. niestety ja nie mam jeszcze zaizolowanych posadzek w piwnicach i wiedze ze warto to takze zrobic.
    tak wiec moge powiedziec ze ocieplenie scian moze poprawic sytuacje ale tym co ja definitywnie rozwiaze jest wentylacja, ktora ja tez musze poprawic. NIe mam problemow z grzybami a tapety w pokojach podczas nizowych dni przed ocipleniem domu byly calkowicie mokre.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Ciekawe czy gościowi z listopada 2001 r. jeszcze woda się skrapla na oknie?

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    wielkie dzięki Tom
    - czy skraplanie wystepuje przez caly dzien? TAK, NAJWIĘCEJ PO NOCY
    - czy takze w mrozne dni? ZWŁASZCZA W MROŹNE DNI - IM NIŻSZ TEMPERATURA TYM WIĘCEJ (CHYBA FATYCZNIE PODCZAS DNI NIŻOWYCH JEST GORZEJ - NAWET GYDY SĄ DODATNIE TEMPERATURY OK. 4 ST.)
    - czy grzejniki sa pod oknami? TAK GRZEJNIKI (STAREGO TYPU) SĄ PO OKNAMI
    - czy okna paruja na calej wysokosci? NIE, TYLKO NA DOLE

    CÓŻ PROBLEM ZE STARYMI TYNKAMI TEŻ MNIE DOTYCZY, NIE WSPOMNĘ O POSADZKACH W PIWNICY
    U MNIE W DOMU TEMERATURA W ZIMIE JEST RACZEJ WYSOKA OK. 22 ST.
    PO OSTATNIEJ ZIMIE I WYSOKICH MROZACH POJAWIŁ PROBLEM Z GRZYBEM.
    CZY MASZ POMYSŁ JAK POPRAWIĆ WENTYLACJĘ???

    NET@

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    to ja mam pytanko z innej beczki:

    czy parapet zrobic taki coby zasłonił od góry grzejnik??
    czy jednak zrobic parapecik szer 30 cm i wtedy polowa grzejnika (purmo) bedzie odkryta??

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    to ja mam pytanko z innej beczki:

    czy parapet zrobic taki coby zasłonił od góry grzejnik??
    czy jednak zrobic parapecik szer 30 cm i wtedy polowa grzejnika (purmo) bedzie odkryta??
    grzejnik niepowinien byc schowany w scianie (tak jak sie kiedys robilo) i polowa grzejnika powinna wystawac poza parapet. wszelkie inne "pozycje" powoduja zaklocanie cyrkulacji (zmniejszenie wydajnosci) i nalezy zrobic korekte obliczen przy doborze grzejnika.
    De Longhi ma na swojej stronie bardzo przyjazny program doboru. Warto na jego przykladzie "pociwiczyc".

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony