dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    wielkie dzięki Tom
    CÓŻ PROBLEM ZE STARYMI TYNKAMI TEŻ MNIE DOTYCZY, NIE WSPOMNĘ O POSADZKACH W PIWNICY
    U MNIE W DOMU TEMERATURA W ZIMIE JEST RACZEJ WYSOKA OK. 22 ST.
    PO OSTATNIEJ ZIMIE I WYSOKICH MROZACH POJAWIŁ PROBLEM Z GRZYBEM.
    CZY MASZ POMYSŁ JAK POPRAWIĆ WENTYLACJĘ???
    NET@
    grzyb rozwija sie kiedy jest duza wilgotnosc i wysoka temperatura. jesli jest duza wilgotnosc trzeba zuzyc wiecej kalorii aby takie powietrze ogrzac. to przemawia za koniecznoscia obnizenia wilgotnosci powietrza. u mnie poprzez ocieplenie (ktore takze wplynelo na zmniejszenie "oddychania scian") uzyskalem to ze sciany nie chlonely wilgoci z zewnatrz (u mnie problem pozostal w strropie ociplonym szlaka, ktora chlonie i oddaje wilgoc w ogromnych ilosciach).
    polecilbym tobie zaizolowanie przeciwwilgociowe domu (od law po ostatni strop). nie trzeba robic od razu dachu a nawet "nieszczelny" dach moze pomoc w pozbyciu sie nadmiaru wilgoci - wspomoze wentylacje. aby ta dzialala poprawnie nie wystarcza tylko kratki wywiewne ale trzeba tez wykorzystac kratki w drzwiach albo je popodcinac. niestety przez rok trzeba intensywnie wietrzyc (podczas nizowych dni niewiele to daje ale podszas mroznych albo goracych bardzo duzo). jesli grzyb wychodzi jedynie "za szafami" to powinno pomoc ocieplenie i odstawienie szaf. jesli grzyb wychodzi u gory sciany to znaczy ze powietrze u ciebie jest za cieple i zle dziala wentylacja. jesli grzyb jest u dolu sciany to moze oznaczac problem z podsiakaniem wilgoci od dolu albo wlewaniem sie deszczu gdzies pod parapet.

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Tom grzejnik nie jest schowany w scianie wisi na scianie, tylko parapet z góry ma go zasłaniać..

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska
    Tom grzejnik nie jest schowany w scianie wisi na scianie, tylko parapet z góry ma go zasłaniać..
    ok
    nic nie szkodzi aby byl zasloniety, zmieni sie jednak jego wydajnosc i trzeba zastosowac grzejnik o wiekszej mocy.
    optymalnie jesli parapet siega do polowy grubosci grzejnika

  4. #24

    Domyślnie

    NET@
    Mialem podobny problem (niedalej jak miesiac temu)
    Przyczyna byla wysoka wilgotnosc w mieszkaniu i jak to okreslil fachowiec ze spoldzielni "zbyt szczelne okna".
    Pomoglo dobre przewietrzenie mieszkania i oraz zostawianie rozszczelnionych okien (szczegolnie w kuchni)

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony