dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Do wszystkich, którzy mają 12 cm ściany działowe!!!

    Dajcie znać, z jakich materiałów macie ściany działowe...tyle się nasłuchałem o akustyce ścian...Mam z akustyką blokową przykre doświadczenia i za wszelką cenę chcemy uniknąć podobieństw...
    Dajcie znać, jak to co piszą gazety o tych walorach akustycznych danej technologi ma się do realiów, zaznaczając z czego w postawiliście te ściany...Chcę wiedzieć, czy jednak muszę zabiegać o materiał inny niż ten, który kupiłem??

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Mamy z 6, 8 i 12 centymetrowego gazobetonu. Przed otynkowaniem tynkiem cementowo-wapiennym rzeczywiści akustyka była zła. Ścianki normalnie wpadały w rezonans. Szczególnie te najcieńsze. Po otynkowaniu problem zniknął "jak ręka odjął". Wszystko słychać ale przez drzwi. W ogóle te najcieńsze ścianki sprawiały wrażenie jakby miały sie przewrócić. Tynk świetnie je wzmocnił. Na pewno cegła pełna byłaby najlepsza. Tylko nie wszędzie mozna taka ciężką ściankę postawić.

  3. #3

    Domyślnie

    Ale czy już mieszkacie w tym domu???

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    12 cm - cegla.

  5. #5

    Domyślnie

    10 w lekkiej konstrukscji zmieniłem na 12 murowaną z B.K.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam ścianki działowe z Ytonga 11.5cm pokryte tynkiem gipsowym. Większych problemów z akustyką nie zauważyłem. Pewnie, że jak żona bierze prysznic, to na zewnątrz łazienki to słychać. Ale to przecież żona, a nie stado sąsiadów. Jak mi przeszkadza, to idę jej pomóc, by było szybciej i ... zawsze jest dłużej .Poza tym nie wiem, czy słychać przez ścianę, czy przez drzwi.
    Pozdrowionka
    Metal

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Metal
    Mam ścianki działowe z Ytonga 11.5cm pokryte tynkiem gipsowym
    Powiedz mi jakiej klasy jest ten Ytong? 400?
    Ja ściany działowe będę robił z ytonga 36,5 (zostało mi parę palet) pociętego na pół lub na 3 części.

    Zastanawiam się jeszcze co zrobić z uchwytami - tzn. czym najlepiej je wypełnić.
    D-30 się buduje

  8. #8

    Domyślnie

    Ale się narobisz, a nie wezmą od ciebie w hurtowni spowrotem? Mnie jak zostało to zabrali. Jeśli jednak musisz to już raczej tnij na pół. Poza akustyką możesz mieć w takich strasznie cienkich ściankach problemy z instalacjami, jeśli będziesz musiał zrobić rowek w takiej cieniutkiej scianie to srasznie mało ci zostanie.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    pocieszyliście mnie
    też mam z ytonga 11,5/600

    a jak jest z hałasami z ulicy?
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  10. #10

    Domyślnie

    Szpulka nie narobię się krajzygą wszystko tnę - to jest moment - idzie jak masło. Natomiast nie chciałem zwracać bo miałem bardzo dobrą cenę i od razu postanowiłem zrobić z tego działówki (swoją drogą nieźle się bachnąłem na tym obliczaniu - jeszcze obniżyłem chatę o 10 cm)

    Też myślę właśnie robić na 2 części - a tam gdzie nie będzie nic na ścianie to na 3. Przed cięciem na 3 części martwi mnie tylko właśnie akustyka (odmiana 400) i uchwyty które będę musiał czymś wypełnić (a nie chcę klejem).
    D-30 się buduje

  11. #11

    Domyślnie

    Ja ma wszędzie 12 BK oraz jedną ściankę między kotlownią i łazienką 24 BK by schować w niej rurę kanalizacyjną i zamontować bez problemów skrzynkę rozdzielczą do ogrzewania.
    Pozdrawiam Groszek

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał groszek 3
    Ja ma wszędzie 12 BK
    Ale jakiej klasy/twardości - 400, 500, 600?
    D-30 się buduje

  13. #13

    Domyślnie

    Widzę, że trochę sobie pofolgowaliście z tematem...
    Niektórzy piszą same wymiary ściany...nie chodzi o to...chodzi o ew. problemy (jeśli są) z akustyką tych ścian a nie festiwal dla festiwalu

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja też mam ścianki działowe z Ytonga i nie zauważyłam żadnych problemów z akustyką Jak jestem w jednym pomieszczeniu to nie słyszę co do mnie mówi mąż z drugiego pomieszczenia. Słychać szum wody ale to chyba normalne. Jak się głośno puści muzykę to wszędzie będzie ją słychać i to tyle

  15. #15

    Domyślnie

    Senser no właśnie też chodzi mi o to czy jak zrobię ścianki o grubości niecałe 12 cm z BK klasy 400 to nie będzie trochę za cieniutko pod względem akustycznym.[/b]
    D-30 się buduje

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Ale czy już mieszkacie w tym domu???
    Mieszkamy.
    Co do dźwięków z zewnątrz, to mam wrażenie że w domu ze ścianą trójwarstwową, w którym poprzednio mieszkaliśmy były słabiej słyszalne. Było słychać drastyczną poprawę po ociepleniu od zewnątrz wełną. Sytuacja pogorszyła się jednak znowu, gdy sąsiad ocieplił swój dom styropianem. Od strony jesgo domku powstaje bardzo dużo odbić, które są słyszalne.

  17. #17

    Domyślnie

    Loop - jak zrobisz sciany dzialowe z BK 400 - 18 cm, to z katalogu, wynika ze tlumienie w obu przypadkach jest ok. 37 dB):
    11.5 cm BK600 i 18 cm BK 400.
    a jak bedzie naprawde - nie wiem
    nie wiem tez czy te 18 cm BK 400 jest wystarczajaco mocny ...

    hej - Krzysiek

  18. #18

    Domyślnie

    YTONG 11,5

  19. #19

    Domyślnie

    Scianki w lazienkach- 19cm silka- reszta domu Ytong, po prostu bloczki silki maja lepszy wspolczynnik izolacyjnosci. A na dzwieki tzw.uderzeniowe (czyli nie te przenoszone powietrzem, tylko np. stukanie w umywalke) to najlepiej pod scianki podlozyc pianke (niebieska, pod posadzkowa, gr.1cm)- najlepiej odcina przenoszenie. A dzwiek i tak ucieka przez drzwi- dobrze ze sa na hol a nie na jadalnie pozdr.

  20. #20

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze ga!

    Dodam jeszcze, że z uwagi na dwoistość problemu izolacyjności akustycznej ścianek działowych (dźwięki uderzeniowe i powietrzne) należy przy projektowaniu uwzględnić (umownie mówiąc) sposób użytkowania danej ścianki. Odradzam stosowanie ytonga w następujących przykładowych sytuacjach:
    - ścianki kuchenne, na których mają wisieć szafki
    - ścianki do których montuje się zlewy, umywalki
    - ścianki w których mają być często zamykane drzwi
    Ytong wówczas wpada w rezonans i nieprzyjemnie dudni. Zamiast niego lepiej dać tu ścianki ciężkie, masywne: cegła, silikat.

    Suchą zabudowę odradzam zaś tam gdzie zależy nam na izolowaniu się od dźwięków powietrznych:
    - pokój dziecka
    - łazienka
    - kuchnia
    - pracownia, wrsztacik, kącik głośniejszej pracy twórczej

    Najlepsze miejsce suchej zabudowy to garderoby, szafy wnękowe i różne fiku-miku w hallach. Reszta - wg podanego wyżej klucza.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony