dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Protokół odbioru instalacji wod-kan

    Czy ktoś wie jak powinien wyglądać protokół odbioru instalacji wewnętrzej wod-kan, który należy wg przepisów przedstawić przy odbiorze budynku?
    A może ktoś może podesłać własny?
    Wiem, że może być pisany odręcznie, nie ma jakieś formularza, ale co powinno być w nim ujęto to zupełnie nie czuję.
    Natomiast konieczna jest na pewno pieczątka instalatora z uprawnieniami budowlanymi.

    Bardzo pilne.
    Proszę o pomoc

    Mobby

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Razem z wykonawcą i kierownikiem robót sporządziliśmy protokół, w którym wykonawca oświadczał, że prace wykonano zgodnie z projektem i obowiązującymi normami. Potwierdził to kierownik, i ja jako inwestor. Wystarczyło.

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie jest to najlepsze rozwiązanie ujmujące całość i zgodnie z projektem, ale nie wiem czy po ostatniej zmianie przepisów nie będą chcieli czegoś więcej.
    Ja za namową kierownika budowy zmiany na etapie budowy, a dotyczące stropów w ogóle nie zgłaszałem. Wpisy zawierały również stwierdzenia, że wszystko zgodnie z projektem.
    Natomiast nie wiem czy formalne zapisy jako protokoły nie powinny być bardziej szczegółowe np. ilości punktów bądź inne bzdety, które "urzędas" może chcieć wykorzystać w przypadku niezgodności w wiadomym celu.

    Mobby

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony