dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 148
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2952
  1. #21

    Domyślnie

    Balbina, bardzo Ci kibicuję niedaleka sąsiadko i czekałam z zapartym tchem na propozycje realizacji po Twoich inspiracjach. Rzeczywiście trochę się nie przyłożyli, a niektóre wytyczne potraktowali zbyt dosłownie. Ale myślę, że w końcu wyjdzie coś super ze współpracy, bo doskonale wiesz, czego chcesz... Pokaż coś jeszcze jak już się poprawią

    Zajrzyj na priv, dobrze?
    Ostatnio edytowane przez bami ; 15-05-2011 o 11:06 Powód: błąd

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, przejrzałam stronę studia, która robi Tobie projekt wnętrza. Wszystkie realizacje są na bardzo dobrym poziomie oraz....bardzo w stylu zaprezentowanych wizualizacji.
    Mam pytanie - czym się kierowałaś wybierając tą właśnie firmę? Skąd pomysł?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witaj Malgol!
    Od zawsze wiedziałam, że podłoga będzie z orzecha amerykańskiego, a płytki w odcieniach szarości, ale to wszystko czego byłam pewna
    Mamy z mężem kompletnie różne upodobania jeśli chodzi o wnętrza.
    Ja preferuję chłodny minimalizm, On styl ciepły i rustykalny.
    Z reguły nie mam problemów z projektowaniem wnętrz, ale to nie bardzo się zgrywa
    Sporo na ten temat rozmawialiśmy i ustaliliśmy, że dobrym rozwiązaniem powinno być założenie: prostota i oszczędność w formie jako baza (to też szybko się nie znudzi) i kolory w dodatkach oraz sporo elementów z własnej, indywidualnej twórczości (prace dzieci, własne zdjęcia w mega powiększeniach), elementy hand made (drewniane ławki ręcznie malowane - to już nie tylko naszej produkcji, patchworkowe narzuty czy poduszki w skandynawskim stylu).
    Głównie zależy mi na zestawieniu kolorystycznym, żebym wiedziała, jak będzie się komponowała np. zielona lub niebieska kanapa z naszą podłogą i wybraną obudową kominka. Wolę zobaczyć to na wizualce niż popełniać błędy w realu, gdybym nie miała tej świadomości
    Stąd wybór padł na biura projektujące właśnie proste, nowoczesne wnętrza, bez naleciałości glamour czy barokowych.
    Tyle, że miały być okraszone naszymi wskazówkami.
    Na tapecie miałam trzy biura: http://www.n-design.pl/, http://www.jio.pl/ i Ejsmont. Najbardziej zależało mi na jio, ale byli założeni robotą i nie chcieli przyjąć zlecenia Z Ejsmontem się domówiłam, wydawało mi się, że rozumieją o co chodzi. Zobaczymy. W środę będzie korekta. Tak czy inaczej to dla mnie cenne informacje

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No to się dzieje!
    Na dachu 6 chłopa pod wodzą Dabla hiperbłyskawicznie foliuje, kładzie łaty i kontrłaty i bierze się za dachówkę, rynny, obróbkę prostą kominów. Weszli dzisiaj o 7 rano, a o 11 cały dach już był ofoliowany! Ustaliłam gdzie będą rury od rynien oraz gdzie i jakie okna dachowe. Chcą skończyć w sobotę (no, najpóźniej w poniedziałek). Bagatela 350 metrów kopertowego dachu, pięć okien dachowych, jeden wyłaz, dwa kominy i trzy ciągi wentylacyjne!
    W piwnicy rządzi ekipa Roberta Teski Wczoraj 6 chłopa skończyło wynoszenie piasku, zalali narożny schodek (Wiktoria!) i zaszalowali taras. Dzisiaj wylali brakujący chudziak w piwnicy, a teraz wylewają taras i schodki (wreszcie!). Jutro na wyschniętym chudziaku stawiają brakujące ścianki działowe i ... cześć pieśni! Na razie tyle. Stanęliśmy z bocznymi, zewnętrznymi schodkami do piwnicy. Stanęliśmy, bo jest błąd w projekcie. Powinna być ścianka oporowa, a nie ma To nie pierwsza taka wpadka Tylko dotąd wszystko udawało się rozwiązać własnym sumptem... I całe szczęście, bo byśmy z tych piwnic dotąd nie wyszli! Projektantka się nie poczuwa - od trzech miesięcy się o to dobijam. Widocznie mało skuteczna jestem... Uzgodniłyśmy, że do czwartku rano ma czas - potem podejmę bardziej radykalne działania.
    Wczoraj był elektryk - półtorej godziny omawialiśmy sam parter, a nie jest skomplikowany Jutro zaczyna kablować.
    Dzisiaj za to zaczął hydraulik - na górze ma 7 pomieszczeń (aczkolwiek niewielkich) z podłogówką, na dole 4, ale za to większe, w reszcie kaloryfery, do tego 6 łazienek, pralnię i kuchnię i kotłownię do podłączenia w wodę i kanalizę (jeśli potrzeba). Rury wkuwane w ścianę (silka). I on (z ekipą - dwóch pomocników) też potrzebuje na to 5 dni! Dla mnie to kosmiczne tempo, choć wcale nie wyglądają na zarobionych

    Przyszła dzisiaj oferta na wycenę Borysowski. Z żalem muszę podziękować 9 i pół tysiaka za odkurzacz (instalacja plus prosty system) to chyba taniej by wyszło, gdybym co miesiąc kupowała nowy odkurzacz albo postawiła w każdym pokoju jedną sztukę! Muszę się nad nim poważnie zastanowić...

    Acha, i jutro zaczynamy montaż okien. Nadal nie mam wybranych drzwi bocznych do domu (na razie jedynych, którymi będzie się wchodzić). Otwór pod drzwi właściwe został zabity.
    Ostatnio edytowane przez Balbina200 ; 17-05-2011 o 14:49

  5. #25

    Domyślnie

    hej
    twoje założenia oraz inspiracje do wystroju wnętrz są jak najbardziej w porządku ! "albo klimat nowoczesny, albo hipisowski, albo relaksacyjny, albo wiejski" dlaczego ALBO?? czerpiąc z tak różnych konwencji tworzy się rzeczy niesztampowe i ponadczasowe. Moje zdziwienie dotyczyło jedynie motywu wyboru takiej a nie innej pracowni w momencie, kiedy Twoje oczekiwania są tak inne od ewidentnie preferowanego przez nich stylu.
    Też na pewno takie wnętrze nieporównywalnie trudniej zwizualizować - nieodzowne jest zgromadzenie próbek materiałów, żeby mieć pewność, że odcienie i wzory "zagrają".
    Życzę powodzenia i będę z ciekawością zaglądać

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ło matko - odkurzacze centralne są takie drogie !!!!!!???????

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No właśnie Też się podłamałam.
    Ta najdroższa to Borysowski, kolejna to Bezkurzu (Vacuflo). Beama nie biorę pod uwagę, bo nie ma najlepszych opinii.
    Dzisiaj rozmawialam z mężem. Zaznaczam, że się nie wyznaje jeszcze za bardzo na sprawach budowlanych i spytał czy jak się ma taki odkurzacz to nie trzeba sprzątać
    Gdyby tak było to pewnie bym odżałowała, a tak... pewnie odpuszczę. Są ważniejsze wydatki

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    No właśnie szkoda, że taki odkurzacz sam nie odkurza . Ja jeszcze nie robiłam wycen odkurzacza centralnego, ale nasz architekt mówił, że w razie braku kasy na całość można na razie zrobić samą instalację (czyli to co trzeba potem zalać wylewkami i schować w ścianach), a jednostkę centralną - która podobno jest w tym wszystkim najdroższa - dokupić później. Jedno czego się boję w tym rozwiązaniu, to że taka prowizorka zostanie na zawsze bo skoro raz nie miałam na to kasy skąd ją potem wezmę?

  9. #29

    Domyślnie

    A ile masz gniazdek i szufelek?
    Bo od tego też zależy cena.
    Ja dostałem w sumie kilkanaście wycen i wszystkie oscylowały w okolicach 1500 za 4 gniazdka i 2 szufelki oraz 3-5k za samą jednostkę, wąż i pozostałe akcesoria (w zależności od upodobań).
    U nas jeszcze jest ten problem że będziemy na granicy wylotu rury z odkurzacza - maksymalnie może ona mieć 6 metrów i u nas będzie na tej granicy - rura musi wyjść na elewacją wschodnią, a kotłownia jest w północno/zachodnim krańcu domu

  10. #30

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam, w czym to jest wygodniejsze od zwykłego odkurzacza? tak czy inaczej trzeba biegać z rozkładaniem rur, no i nie chcę nawet myśleć o "mieszkańcach" całej instalacji... Dla mnie gniazdko w każdym pokoju, w linii włączników światła - dostępne, zwykle niczym nie zastawione, i nieduży odkurzacz na każdym piętrze załatwia sprawę. Ale ja też nie lubię wanny z hydromasażem bo buczy

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Oj! Oj! Nikt nam nie powiedział, że wyrzut musi być na stronę wschodnia Wprost przeciwnie były ekipy i proponowały wyrzut za garaż, na stronę od sąsiada, czyli na południowo-zachodnią Na wschodnią będziemy mieć 10 metrów... Czyli kwas? Nie powinno tak być?
    A koszty instalacji to w zależności od firmy i długości węża, jaki proponują.
    Jedni uważają, że 9-cio metrowy jest wygodny i w sam raz, inni (Borysowski), że ich doświadczenie pokazuje, że użytkownicy stanowczo preferują 7-mio metrowe i klną na dłuższe. Więc Borysowskiemu wyszło u nas 12 gniazdek i 1 szufelka, pozostałym (9-cio metrowcom) połowa. I zgadza sie, że instalacja wychodzi 150-200 zł od punktu, u Borysowskiego jest liczone koszty materiałów plus 1750 cena robocizny.

    Malgol, wygodniejsze o tyle, że rura jest lekka i nie trzeba się ciągać z odkurzaczem i nie trzeba zmieniać worków i nie ma wyrzutu powietrza (z drugiej strony odkurzacza) do pokoju, tylko wszystko idzie na zewnątrz, czyli jest czyściej, nie ma alergenów. Czyli tak ogólnie jest wygodniej
    Ostatnio edytowane przez Balbina200 ; 18-05-2011 o 12:10

  12. #32

    Domyślnie

    Nie nie - u nas będzie na ścianie wschodniej, bo na północnej nie może (tam będziemy mieli czerpnię do reku).
    Wszystkie 'brudne' rzeczy u nas wyjdą na stronę wschodnią, bo tam nie ma okien (reku, odkurzacz centralny i co tam jeszcze).
    Ogólnie to dobrze jest pomyśleć o stronach świata, bo np. przy częstych w Polsce zachodnich wiatrach, czerpnia na zachodniej elewacji może byś średnim pomysłem (tak przynajmniej mówili ludzie od reku z którymi rozmawialiśmy).

    [EDIT]
    Jeszcze zapomniałem - nie pchaj się w rurę 9m.
    U nas też teoretycznie moglibyśmy obskoczyć dom wężem 9m i 2 gniazdkami (w korytarzu - jedno na dole, drugie na górze), ale wszyscy mówią że czuć duży dyskomfort użytkowania między rurą 9m, a 7m no i jest też jednak spadek ciśnienia.
    Natomiast ważne jest jeszcze żeby wziąć wziąć/zrobić instalację ze sterowaniem siłą ssania w uchwycie.
    Do nas w piątek przyjeżdza instalator na inspekcję budowy, więc będę miał informacje z pierwszej ręki.
    Ostatnio edytowane przez salik ; 18-05-2011 o 14:56

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    No i przyszły nowe wizualki.
    Jeszcze nie to o co mi chodzi, ale przynajmniej otworzyli się na inny kierunek.
    Mam z nimi umówioną jeszcze jedną wersję. Popracuję nad nimi
    Jest bardziej kolorowo, mniej elementów na wysoki połysk, więcej naturalnych (nawet pojechali za ostro w drugą stronę).

    kuchnia z drewnem:



    Pasują mi takie drewniane fronty, ale podłoga w szachownicę stanowczo nie. I nad blatem w kuchni wolałabym coś bardziej przestrzennego. I jakoś nie zgrywa mi się kolor brązowej ściany z szarą podłogą Ale może się mylę?



    Z tej perspektywy orzechowych frontów jest bardzo dużo. Tutaj we wysokie szafki obok wyspy mogłyby być innego koloru (np. białe).



    wolę wiszące lampy nad blatem, zamiast patelni. I szerszą ławę z oparciem. Ale poduszki są cool. I pomysł na witrynkę po lewej stronie - przetestuję jej inną wersję...

    I korytarz:



    znów 'be" szachownica, niepraktyczne stołki, ale fajnie, że jest bardziej swojsko i kolorowo.
    Podoba mi się pomysł z miejscem na parasolki, półkami powyżej i przedłużoną ścianką vis a vis szaf z wieszakami na ubrania nieprzewidzianych gości (tylko wieszaki może nie takie odstające. No i mam wątpliwości co do tych drzwi. Wyglądem nie zachwycają, praktyczne nie są (będą się kurzyć) i lustro w ramie z innej bajki.

    No i salon:



    In plus: fajnie, że jest kolor i pufy-poduchy na podłodze do siedzenia. I niezłe zegary na ścianie (chociaż wolałabym jeden, ale większy). I obudowa kaloryfera / siedlisko jest ok. Niestety pozostałe rzeczy są na "nie": prześcieradło na suficie, patworkowa kanapa - miała być duża, narożna, wygodna. A patwork na fotel lub narzutę. No i stolik z palet - lubię ten pomysł, ale nie do salonu. Acha, i chcieliśmy zasłony (bez firanek). Nie wiem jeszcze co sądzić o tym zestawieniu kolorystycznym na ścianach. Muszę się z tym przespać.

    Widok z drugiej strony:



    Ściana tv nie do przyjęcia. Poproszę o propozycję z fornirem.



    Ten kominek to nieporozumienie Ani otwarte palenisko, ani nowoczesna obudowa...I półki nad nimi nuda. Plus u nas niepraktyczne - nie utrzymam na nich idealnego porządku i będą sprawiały wrażenie bałaganu, będą osmolone i będą zbierać kurz od kominka.
    I utwierdzam się w przekonaniu, że drzwi między domem a wiatrołapem nie wyglądają fajnie. Wprowadzają jakiś niepokój...

    Przejście do gabinetu i łazienki obok salonu.



    Łazienka:



    tu totalne nieporozumienie. Plastikowa, podchodząca pod styl glamour. Nie do poprawienia. Łazienka w żadnej opcji nie do przyjęcia

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    I umknęła mi gdzieś jadalnia



    Cieszę się z żywych kolorów. ale ze stołem to już nieźle odjechali! Będzie w kolorze orzecha. Światełka na ścianie świetnie wyglądają Nawet mam takie choinkowe z Ikei
    Krzesła chyba trochę za oldskulowe jak dla nas
    A kawowe ściany przydają przytulności, tylko wg mnie nijak nie komponują się z jasnoszarą podłogą

    [



    Podsumowując: zrobiło się bardziej swojsko i domowo, a mniej na wysoki połysk. I o to chodziło. Mam nadzieję
    Jeszcze czeka mnie konsultacja z Drogim Małżonkiem... Nie będzie latwo

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ale mają jakieś niesamowite upodobanie do szachownicy ! Po trzecim zdjęciu dostałam oczopląsu - tez nie lubię szachownic.
    Ale spodobała się mi w jakiś sposób ta komoda z jadalni. Ozdoby już niekoniecznie wszystkie - ale jakoś ten wzór drewna mnie zachwycił. Tyle, że przy takim drewnie chyba lepiej jeśli to byłyby jakieś bezuchwytowe drzwiczki lub szuflady, i raczej fronty duże a nie takie malutkie. Ale nie wiem - nie jestem projektantem.
    To prześcieradło rzeczywiście nie wiadomo po co - przecież nie będziecie chyba mieli sufitu na wysokości 4m, nie ma chyba konieczności optycznego obniżania sufitu?
    Wydaje się mi, że w porównaniu z resztą propozycji kuchnia jest - nie wiem jak to określić - "najsurowsza", najmniej w folkowo-cygańsko-hipisowskich klimatach, może to przez ta ciemną ścianę szafek (dobrze ze napisałaś, że to szafki bo myślałam, że to po prostu taka ciemna farba na ścianie).

    A najbardziej podoba się mi słoń

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Balbina200
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1.851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Dzisiaj wieczorem dzwoni do mnie Kierownik Budowy wstrząśnięty: "Pani Iwono, byłem dzisiaj na budowie i zamurowało mnie! (ostatnio był w okolicach weekendu - wyjaśnienie Inwestora). Już jest dach! I to cały! I drzwi zewnętrzne (poza frontowymi) wstawione! I okna wstawiają! I hydraulik już kończy! Normalnie szok".

    Nasz dach - widok z samego ranka:




    No faktycznie. Zapomniałam powiedzieć, że wchodzą Ale to chyba normalne, że prace postępują. Idą w końcu w normalnej kolejnosci
    A na budowie rzeczywiście był ruch jak na Marszałkowskiej! Dzisiaj równocześnie pracowały 23 osoby! 7 dekarzy, 4 osoby od SSO, 3 hydraulików, 2 elektryków, 4 montażystów od okien i od 14.00 trzech od drzwi. Plus "plątałam" się ja, rano "Stary" i Andruszkiewicz Ja dogrywałam szczegóły podłączeń i odbierałam montaż drzwi, a Andruszkiewicz pakował szalunki, bo zakończyliśmy właśnie SSO (prawie całkowicie! Zostały do zrobienia schodki do piwnicy - czekamy na poprawny projekt od architektki - i do zrobienia jest jeszcze okno w piwnicy - też potrzebny projekt...).
    I pozostał mega bałagan, który jutro i w sobotę ma zniknąć. Zobaczymy. Do zabrania jest sporo:







    Acha! I mamy wylany taras i schodki W sobotę robimy pierwszego grila!

    Ostatnio edytowane przez Balbina200 ; 19-05-2011 o 22:07

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Nooo, moja droga tak zaskoczyć kierbuda to dopiero okazja . No postępy - wow, chylę czoła.
    A ci wszyscy fachowcy nie narzekali ze ich tak dużo?

  18. #38

    Domyślnie

    Wygląda imponująco.
    I otoczenie fajne.

  19. #39

    Domyślnie

    ach, grill na własnym tarasiku... rozmarzyłam się

    MUSZĘ wypowiedzieć się odnośnie tych drzwi pomiędzy wiatrołapem i salonem: daj im szansę, są naprawdę cool i niezwykle oryginalne, może w innym kolorze? Słoń faktycznie bezkonkurencyjny Jadalnia fajna! Salon - chyba jeszcze muszą popracować. Też przymierzam się do wyspy z miejscami do siedzenia - jestem bardzo ciekawa, co postanowisz

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj! Zaintrygował mnie tytuł dziennika
    Kibicuje Twojej budowie, tempo prac zaskakujące, in plus, oczywiście. Prawdziwie słodkie budowanie...
    A słoń koniecznie z trąbą do góry !!!

Strona 2 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony