dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 9
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 166
  1. #101
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Witam. Ja też właśnie zaczynam budowę. I też zrobiłem trochę zmian, w tym nowy projekt konstrukcji. Konstruktor zmienił dach bo te słupy na środku były kłopotliwe i ograniczały mozliwości urządzania poddasza. Ja buduje na działce 14 ar. Zapraszam do mojego dziennika.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...r-pod-Krakowem

    MikeECE , a Ty gdzie budujesz? Cieszę się, że będziemy równolegle budować. Może tez założysz dziennik swojej budowy?

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mike ECE gdzie się budujesz?

  3. #103

    Domyślnie

    Witam,
    budujemy się na pod Gdańskiem, przez te pierwsze dni robota sprawnie idzie. Nad dziennikiem pomyślę

    Pozdrawiam,

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Podeślesz jakieś zdjęcia swojej adaptacji?

  5. #105
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Czekając na pogodę umożliwiającą rozpoczęcie Denvera pobawiłem się trochę w Sketchup i stworzyłem model-wizualizację domu po wprowadzonych przez nas zmianach.
    Wygląda mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denever 3.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	387671Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denever 4.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	387672Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denver 1.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	387673Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denver 2.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	387674

    Najistotniejsze zmiany:
    -lukarna - wyjście na taras
    -likwidacja wysokiego muru nad garażem - zastąpienie lekką balustradą ze szkła
    -likwidacja bocznego okna kuchni, znaczne powiększenie frontowego okna w kuchni
    -wydłużenie podcienia z tyłu domu, wydłużenie dachu nad powiększonym balkonem
    -poszerzenie okna-suwanki w salonie z 2,7 do 3,6m, drugie okno przy jadalni duży fix zamiast 2 mniejszych
    -od północy (tylna elewacja) likwidacja po 1 drzwiach balkonowych na parterze (salon) i poddaszu (sypialnia)
    -wąskie wysokie okno fix w łazience na dole

    Komentarze/uwagi mile widziane

  6. #106

    Domyślnie poprawki fleszu

    Witam, wizualizacja fajna , ale jak rozwiążesz odpływ z rynien z dachu
    - na balkon?
    pozdrawiam gregorych







    Wygląda mniej więcej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denever 3.jpg
Wyświetleń:	227
Rozmiar:	71,6 KB
ID:	387671Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denever 4.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	387672Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denver 1.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	387673Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	denver 2.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	387674

    Najistotniejsze zmiany:
    -lukarna - wyjście na taras
    -likwidacja wysokiego muru nad garażem - zastąpienie lekką balustradą ze szkła
    -likwidacja bocznego okna kuchni, znaczne powiększenie frontowego okna w kuchni
    -wydłużenie podcienia z tyłu domu, wydłużenie dachu nad powiększonym balkonem
    -poszerzenie okna-suwanki w salonie z 2,7 do 3,6m, drugie okno przy jadalni duży fix zamiast 2 mniejszych
    -od północy (tylna elewacja) likwidacja po 1 drzwiach balkonowych na parterze (salon) i poddaszu (sypialnia)
    -wąskie wysokie okno fix w łazience na dole

    Komentarze/uwagi mile widziane [/QUOTE]
    gregorych

    Biała Podlaska,woj.lubelskie

  7. #107
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    dobre pytanie, myślałem nad tym ale jeszcze nic nie wymysliłem. MOże rura zatopiona w warstwach ocieplenia/wylewki.

  8. #108

    Domyślnie odp dla fleszu

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    dobre pytanie, myślałem nad tym ale jeszcze nic nie wymysliłem. MOże rura zatopiona w warstwach ocieplenia/wylewki.
    Powodzenia, przez ok 1 ,5 roku studiowałem projekty i muratory i inne media zanim się pobudowałem. Wnioski- im prościej tym lepiej i taniej - na etapie budowy i później w eksploatacji. Każdy balkon to potencjalne źródło problemów- masz podwórko - to po cholerę ci balkon.Wybrałem projekt denver - z własnymi modyfikacjami. Balkony są- bo inaczej wyglądałby dom jak stodoła- i tyle - tylko dla efektu wizualnego- mieszkam prawie rok-w codziennym użytkowaniu są zbędne...A po roku płytki od frontu odstają i będzie poprawka-tyle w temacie....
    gregorych

    Biała Podlaska,woj.lubelskie

  9. #109
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    U nas podobnie. Balkonów mogłoby nie byc. Szukaliśmy projektu bez balkonów w ogóle, ale denver nas urzekł więc przełknęliśmy te balkony. Tylny balkon będzie głębszy (2m) - wyjdzie bardziej loggia. Taras nad garażem udostępniamy przez lukarnę bo uważam że bez sensu zostawiać tam tyle niedostępnej przestrzeni. Płytek nie będzie. Jakas żywica, lub inna powłoka, z płytek się już wyleczyłem. Na polskie warunki (-25 zima, +35 latem) płytki nie mają szans, choćby nie wiem jaki fachowiec kładł i jakie zastosować rozwiązania. Tu gdzie obecnie mieszkam z południowego balkonu zaczęły odpadać po 3-4 latach a północnego po 6-7. Robił najlepszy fachowiec na porządnych materiałach. Jakbym robił tanio odpadłyby po 2 latach max. Temat sprowadzenia wody z kawałka dachu przed lukarną pozostaje otwarty.

  10. #110
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Jak tam wasze budowy? u mnie wreszcie ruszyło i skończony prawie fundament. Zapraszam do dziennika

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    A u nas trwa załatwianie dokumentów, urzędów i adaptacja...na jesieni ruszamy z budową, rok chcemy zamknąć na stanie surowym z dachem.

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Podeślesz jakieś zdjęcia z realizacji?
    Jakie zmiany naniosłeś na pierwotny projekt?

  13. #113
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mike ECE Podeślesz jakieś zdjęcia z realizacji?
    Jakie zmiany naniosłeś na pierwotny projekt?

  14. #114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ewcia872

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Józefów
    Kod pocztowy
    05-420
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie jak wygląda kwestia przesunięcia filarów/słupów w tym projekcie w kierunku schodów/pod same schody ?
    Wiem , ze niektórzy z Was to robili i jest to realne, pytanie czy takie zmiany jest w stanie wprowadzić architekt czy potrzebny jest do tego konstruktor?

  15. #115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna... Tomek

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam u nas budowa domu Denver zaczęła się miesiąc temu

  16. #116
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    gdzie budujecie? pokażecie jakieś zdjęcia?

  17. #117
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna... Tomek

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Budujemy na Slasku

  18. #118
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Justyna... Tomek

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U Nas jest dużo zmian konstrukcyjnych z powodu gruntu.Zaczlo się od wymiany gruntu,zmieniony fundament mocniej dozbrojony ,ławy metrowe monolit,.Budujemy z ytonga 30, strop zmieniony na teriva,garaż wydłużony o 1m, okno w salonie powiększone , rezygnacja z komina w kotłowni , postanowiliśmy budować ten dom w standardach domu pasywnego będzie pompa ciepła z rekuperacja + kolektory słoneczne, jeśli chodzi o dach to wybraliśmy blachę na rąbek stojący firmy rukki , okna firmy salamander,drzwi firmy delta,wszystko w kolorze antracyt,

  19. #119
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aaisaa

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-440
    Posty
    258
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam.
    My równiez planujemy budowę domu Denver. Po rozmowach z projektantem mamy kilka wątpliwości:
    1. Czy strop musi być monolityczny, czy komuś udało sie to obejść? (brak firm w naszym rejonie wykonujących taką usługę, wysoka cena usługi)
    2.Czy otwarta przestrzeń na dole nie jest za duża (swobodna rozmowa między kuchnią, a salonem)?
    3. Czy koszty budowy domu podane na extradom (ok 485tys-stan pod klucz) sa możliwe do wykonania przy materiałach ze średniej półki cenowej?
    4. Najwazniejsze- Czy ktoś z budujących widział dom na żywo? Realizacje widoczne w internecie znacznie odbiegają od wizualizacji. Do tych, którzy etap budowy mają za sobą ogromna prośba o wstawienie zdjęć gotowego domu (z zewnątrz i wewnątrz).
    Będę bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące zmian w projekcie. Na razie zmieniamy układ góry tak by były 4 sypialnie (kosztem garderób), przesuwamy belki w stronę schodów. Zastanawiamy się nad zmianami w kuchni (zlew w narożniku nie wydaje mi się najlepszym pomysłem).

  20. #120
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    1. Nie musi. W tym wątku są wpisy kolegi bodajże z Tarnobrzegu który robił Terrivę. O zdjęcia gotowego domu to tez do niego

    Z tego co ja zaobserwowałem parę osób juz zbudowało Denvera ale w zasadzie nikt nie zrobił tak jak w projekcie. Każdy wniósł jakieś zmiany.

    O kosztach stanu pod klucz ciężko wyrokować, jest tak wiele elementów które decydują o kosztach że nikt Ci nie powie czy zrobisz to za 485 tys na przyzwoitym poziomie. Mnie stan surowy zamknięty bedzie kosztował około 190 tys ale mysle ze jest to do zrobienia ok 10 tys taniej.

Strona 6 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony