dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 271
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    deratus

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    koło Bydgoszczy
    Posty
    121

    Domyślnie Pompy ciepła Ekontech - producent pomp ze Strzegomia

    Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą? Jest to polski producent, który od wielu juz lat produkuje pompy ciepła, ale na tym forum jakoś mało popularny. Może macie więcej informacji na temat urządzeń tej firmy?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał deratus Zobacz post
    Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą? Jest to polski producent, który od wielu juz lat produkuje pompy ciepła, ale na tym forum jakoś mało popularny. Może macie więcej informacji na temat urządzeń tej firmy?
    Ja mam 14kw , działa na razie bez problemu . Co chcesz dokładnie wiedzieć o niej ?
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Ja mam polską pompę Hibernatusa Nie wiem czy to ten Strzegom .Ale nie jestem zadowolony .Ma niski cop około 2,2 .Inna rzecz ,że fajnie by było żeby produkować je w Polsce .Tylko uczciwie

  4. #4

    Domyślnie

    I tu można by zadać pytanie-co lepsze ,najtańsza ,najprostsza polska pompa ciepła gruntowa z odwiertami ,czy też może najdroższa ,najbardziej zaawansowana technicznie pompa powietrze/woda np taki Mitsubishi Zubadan.Koszty zakupu zbliżone

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    I tu można by zadać pytanie-co lepsze ,najtańsza ,najprostsza polska pompa ciepła gruntowa z odwiertami ,czy też może najdroższa ,najbardziej zaawansowana technicznie pompa powietrze/woda np taki Mitsubishi Zubadan.Koszty zakupu zbliżone
    Albo fuijtsu hp albo Atlantic TRI Parametry bardzo podobne tylko trzeba umieć czytać Działają też przy -25 C.
    To prawie tak jakby zapytać a co zrobi Zubadan przy -26 C. Co nie zmienia Faktu że jest dobry.

    To pytanie czy powietrzna ,czy gruntowa pozostanie na długo .Kiedyś było prościej wymienik pionowy czy poziomy.
    Teraz już nie jest to takie istotne .Teraz gruntowa czy powietrzna.
    Ja zamontowałem już wiele powietrznych .Sam też mam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    deratus

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    koło Bydgoszczy
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Ja mam 14kw , działa na razie bez problemu . Co chcesz dokładnie wiedzieć o niej ?
    Jak długo masz tę pompę, jesteś w 100 % zadowolony, czy też może zauważyłeś jakieś niuanse podczas użytkowania? I jaka firma montowała te urządzenie ?
    Ostatnio edytowane przez deratus ; 01-05-2011 o 08:42

  7. #7

    Domyślnie

    Hyrauli-ile kosztują takie pompy jak napisałeś w porównaniu do Zubadana?
    Co do wyboru to gruntowa w/g mnie lepsza,ale może należy porównywać urządzenia w odpowiednich klasach ,czyli jak porównujemy Mitsubishi Zubadana to nie z polską jakąś małą firemką ,tylko bardzo wysoką klasą sprzętu w pompach gruntowych - czyli z jakimś tam np wieśkiem (choć mówią ,że to nie cudo) i to do tego nie z najprostszym modelem ,bo Zubadan też nie jest najprostszym modelem tej marki w dziedzinie pomp powietrznych.Więc porównajmy high-end w dziedzinie pomp powietrznych z tym samym w dziedzinie pomp gruntowych.Czuję ,że wyjdzie taka różnica cenowa ,że gruntowa w stosunku do powietrznej się nie zwróci.
    Chyba ,że jest tak jak pisał Adam mk ,że przy minus 20 to COP powietrznej będzie 0.2

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    przy minus 20 to COP powietrznej będzie 0.2
    W naszych warunkach przy poprawnie skonstruowanym systemie zimą najgorsza gruntowa pc bedzie miała lepszy cop niż najlepsza powietrzna, więc nawet porównanie gruntowego low-enda z powietrznym hi-endem ma sens.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #9

    Domyślnie

    Ale porównujmy całość tematu ,a nie kilkuprocentowy wycinek pod tytułem minus 20.
    Aczkolwiek, ten wycinek, tzn zachowanie powietrznej pompy przy minus 20 dalej mnie ciekawi(szczególnie nominalny COP deklarowany przez Mitsubishi przy Zubadanie)

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Hyrauli-ile kosztują takie pompy jak napisałeś w porównaniu do Zubadana?
    Co do wyboru to gruntowa w/g mnie lepsza,ale może należy porównywać urządzenia w odpowiednich klasach ,czyli jak porównujemy Mitsubishi Zubadana to nie z polską jakąś małą firemką ,tylko bardzo wysoką klasą sprzętu w pompach gruntowych - czyli z jakimś tam np wieśkiem (choć mówią ,że to nie cudo) i to do tego nie z najprostszym modelem ,bo Zubadan też nie jest najprostszym modelem tej marki w dziedzinie pomp powietrznych.Więc porównajmy high-end w dziedzinie pomp powietrznych z tym samym w dziedzinie pomp gruntowych.Czuję ,że wyjdzie taka różnica cenowa ,że gruntowa w stosunku do powietrznej się nie zwróci.
    Chyba ,że jest tak jak pisał Adam mk ,że przy minus 20 to COP powietrznej będzie 0.2
    Ja proponuje Atlantica Alfea TRI typ 16 temp maxymalna dla -20 to 60 C i moc 10 kW dla (chyba) 40 C na zasilaniu. trzy fazy koszt katalog 27000 zł
    Cop w sezonie grzewczym dla budynku o zapotrzebowaniu 10 kW dl -20 C wynosi 3,3
    Gruntówka np Stiebla 10 kW cop 4 to 7000 euro + odwiert.Mówimy o katalogu .Do powietrznej trzeba jeszcze dolicyzć zbiornik Cwu z zaworem i czujnikiem za max 2500 (200 litrów).Oczywiście mitsubishi ma wiekszy wybór i większe maszyny.Ile kosztuje zubadan o podobnych parametrach tzn 10 kW dla -20 C
    Ten atlantic też pracuje w -25 C i ma jakąś moc ale ja nie wiem jakie.Więc porównajmy przy znanych parametrach.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    Czyli w zasadzie drożej o odwierty minus 2500 zbiornik.A jak Altherma czy LG ?
    Zubadan nie wiem ile,ktoś tu go miał ,nie wiem czy nie 35tys
    Te ceny które podałeś to brutto czy netto?(wiem ,że katalogowe)

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    ceny netto
    A Alterma czy LG to są te słabsze 55 C przy -15 C (bez wtrysku do sprężarki)
    Z altermą miałem problemy i słyszałem o problemach.Typ !6 kiepsko się odszrania.
    Z Atlanticem nie mam żadnych problemów .Jest też tańsza wersja typ 16 23000zł odpowiednik Altermy.
    Atlantic ma super wymiennik i automatykę

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał deratus Zobacz post
    Jak długo masz tę pompę, jesteś w 100 % zadowolony, czy też może zauważyłeś jakieś niuanse podczas użytkowania? I jaka firma montowała te urządzenie ?
    Pompa chodzi od listopada zeszłego roku , instalowałem sam , jedyne do czego można się przyczepić to dość głośna praca tzn. obudowa buczy .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    deratus

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    koło Bydgoszczy
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Pompa chodzi od listopada zeszłego roku , instalowałem sam , jedyne do czego można się przyczepić to dość głośna praca tzn. obudowa buczy .
    Trochę krótki czas użytkowania, żeby ocenić (bez)awaryjność tej pompy. Jeżeli chodzi o głośność to w tym roku podobno wprowadzono nową płytę wygłuszającą i bodajże tyrystory zamiast styczników (chyba tak się te elementy nazywały). A jaką masz instalację, kolektor poziomy czy pionowy i czy masz bufor?

  15. #15

    Domyślnie

    Moja pompa jest na przekaźnikach ale one nie hałasują , bufora nie mam , jest tylko baniak 400L na ciepłą wodę , podłogówka bezpośrednio do PC , kolektor poziomy w sumie prawie 980mb rury.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Szanowni,

    Wielokrotnie przywołujecie Zubadana:
    Nie chodziłem i nie pytałem po polskich firmach o Zubadana (nie ten etap), ale po 5-ciu sekundach szukania w guglu mam:

    http://www.comfortableclimate.co.uk/...mperature.html

    Ja osobiście nie mam oporów przed sprowadzeniem takiej pompy z UK. Czy ja tu czegoś nie rozumiem, czy rzeczywiście w Anglii jest po prostu kilka razy taniej i nikt sobie nie zadaje trudu, aby wyjść z zakupami poza granice?

    Wiele godzin spędziłem analizując archiwalne temperatury, z czego mi wyszło, że powietrze-woda z powodzeniem wystarcza w tym klimacie, a inwestowanie w odwierty i glikol mija się z celem. Ciut więcej nt. jest na stronie 878 najdłuższego wątku w dziale pompy ciepła, na życzenie mogę podzielić się wynikami obliczeń.

  17. #17

    Domyślnie

    Daj to na jakiś główny wątek o pompach,wcale bym się nie zdziwił ,Polska to taki kraj, gdzie bardzo często nowości lub wyroby postrzegane jako luksusowe (a w całym cywilizowanym świecie zwyczajne)są sprzedawane ze 100% marżą.Pamiętam, jak zegarki Swatch z 10lat temu u nas były sprzedawane z pięknych gablot jako coś niemal luksusowego,będąc na urlopie we Włoszech te zegarki trzymali na kilogramy walające się po szufladach w każdym byle jakim sklepie i kosztowały sporo poniżej 50% tego co w Polsce.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    PuK {Puk----działa 6lat i jest cieplutko w zimie przy najwiekszych mrozach i bez bufora
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  19. #19

    Domyślnie

    Może ktoś jeszcze wypowie się na temat tych pomp?

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam34

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-230
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Może ktoś jeszcze wypowie się na temat tych pomp?
    Ekontech czy Ecopol to prawde mówiąc tzw chinki, co nie znaczy że złe, poprostu są robione w państwie środka na zlecenie jak wiele innych rzeczy sprzedawanych w tym świecie pod różnymi brandami, co istotne, uważam że mają bardzo dobre ceny do tego co tak naprawde oferują i pewnie gdyby miały ładniejsze obudowy i znane logo kosztowałyby z 50% więcej , są bardzo dobrą alternatywą dla powietrznych wymysłów, za często większe pieniądze.
    I dobrze dobrana pompa+ instalacja to gwarancja śmiesznych pieniędzy za ogrzewanie domu

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony