dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 14
Pokaż wyniki od 261 do 271 z 271
  1. #261
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pewnie że szkoda kopać się z koniem - tu się zgodzę. Tylko tego konia widzę gdzie indziej. Ty nie pisałeś, że w SWOIM domu tą pompą grzałbyś 3 h tylko napisałeś do użytkownika aleksus, że cytuję: "Fajnie, ze podajesz cene, tylko nie wiadomo za co. Moze za te 20 tys masz Buderusa np. 5,9kW, ktory Ci bedzie na przygotowanie CWU potrzebowal ze 3h na dobe "marnotrawiac" tani prad." Czy to była wypowiedź na temat Twojego domu i Twojego zapotrzebowania - niech każdy sam rozstrzygnie.
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Napisał MatixL Zobacz post
    będziesz programował jakiegoś omrona plc czy jak ?
    Bawię się mikrokontrolerami Atmela, wykorzystam AtMega2560 + kilka dodatków.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #263
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar traviz
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Trochę odgrzeję temat
    Miesiąc temu był u mnie człowiek, który nareszcie ogarnął temat Znalazło się kilka drobnych błędów w instalacji, które przy okazji zostały poprawione (np. dołożenie odpowietrzników, przełożenie zaworów zwrotnych przed obiegówki itp.). Generalnie pompa ruszyła i w domu się grzeje. Głównym powodem jak się okazuje było niewłaściwe ciśnienie sprężarki - człowiek regulował coś na sprężarce.

    Zauważyłem już 2. czy 3. raz, że sprężarka potrafi po uruchomieniu popracować kilka minut i zrobić sobie 1, a nawet 3 przerwy w pracy, w odstępach od kilkudziesięciu sekund do 2 minut. W tym czasie obiegówki pracują cały czas, nie ma awarii. Niestety nie ma mnie na miejscu i trudno mi zaobserwować to zjawisko i powiedzieć czy jest tak zawsze czy nie. Dziś akurat wchodziłem do kotłowni kiedy to miało miejsce i szybko rzuciłem okiem na parametry, które wyglądały całkiem normalnie tj. Tskr = 28*C (po kilku- może kilkunastu minutach pracy), deltaT=3.5*C.

    Jakim urządzeniem można byłoby zarejestrować pracę pompy? Myślałem na początku o jakimś loggerze temperatury, ale nie wychwycę raczej takich krótkich przerw w pracy. Myślę, że urządzenie przydałoby mi się w przyszłości, żeby wiedzieć jak długo pracuje pompa i jak często się włącza. Jak Wy to mierzycie?
    Projekt domu Andrzej II G2 + poszerzony garaż o 1,2m
    Pompa ciepła Ekontech PCS 14kW, ogrzewanie podłogowe 200m2, pow. użytkowa 180m2, kubatura netto 632m3, Poziome DZ PE40 650m
    Ściany porotherm 25cm + 15cm styropianu, strop ocieplony 25cm wełny, okna Vetrex V90+

  4. #264

    Domyślnie

    Ja zrobiłem sobie rejestrator który zapisuje wszystkie dane na karcie SD, niedługo będę go zmieniał na bardziej rozbudowany .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150202_175244.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	303188   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150207_185625.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	303189  
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  5. #265
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar traviz
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    20

    Domyślnie

    Rozumiem, że sam wykonałeś ten rejestrator i nie mam co liczyć na to, że kupię to gdziekolwiek?

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał traviz Zobacz post
    Rozumiem, że sam wykonałeś ten rejestrator i nie mam co liczyć na to, że kupię to gdziekolwiek?
    Jak pisałem wcześniej będę zmieniał na bardziej rozbudowany, jeśli chcesz to oddam w cenie części z których go złożyłem.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  7. #267
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brzeszczot_33

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Północ
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Interesuje mnie ta pompa, jak ją dobrać do powierzchni grzania po podłodze 215m2. Czy coś jeszcze jest ważne? Jaki koszt może mnie wynieść dla pompy z gruntowym wymiennikiem?

  8. #268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wpierw zleć obliczenia OZC. Na jej podstawie dobierzesz moc pompy. OZC może Ci się również przydać do projektu OP.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #269
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy ktoś użytkuje polską pompę ciepła powietrze-woda?
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #270

    Domyślnie

    Witam. Jak wygląda sprawa z COP-em tych pomp ? ze strony producenta wynika ze są sporo poniżej 4, gdzie konkurencja chwali się rezultatami powyżej 4. Pozdrawiam

  11. #271
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Raczej powyżej 5 a nie 4.

Strona 14 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony