dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gitarra
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Question "tylko" 2 stopnie?

    Po długich poszukiwaniach projektu zdecydowaliśmy się na Dom w tamaryszkach 2 (N). Równolegle złożyliśmy wniosek o warunki zabudowy, gdyż gminnego planu brak. No i "fajnie" teraz sobie poczekamy, ale co by tak nie czekać z niczym precyzował się projekt naszego domku. Na terenie gdzie mamy działkę jest już postawionych kilka domów, co prawda nie przy naszej ulicy, ale rzut kamieniem, no to z grubsza oszacowałem "warunki zabudowy".
    Po "chwili" mieliśmy już odpowiedni projekt. Po drugiej "chwili" jest decyzja o warunkach zabudowy, no i pięknie wszystko się zgadza, ale... w warunkach zabudowy kąt nachylenia dachu 30st. (+/- 10), a w projekcie 42st. Niby tylko 2 stopnie, ale co teraz zrobić prościej: złożyć wniosek o zmianę warunków (i czekać kolejną "chwilę"), przeprojektować dach do tych 40 stopni (dodatkowa kasa dla architekta za liczenie "od nowa" całego dachu), czy może olać te DWA STOPNIE i popełnić samowolę budowlaną? A może jest jeszcze jakaś opcja, o której nie mam zielonego pojęcia? Proszę o pomoc sprawa jest dość pilna.

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Twoje pieniądze twoje wybory... bez względu co wybierzesz i tak zapłacisz. Samowola budowlana jest z w/w opcji najdroższa. Pomiar kąta nachylenia dachu przy odbiorze technicznym to jakies 2 sekundy "pracy".

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Błąd pomiaru to też tylko 2* więc proponuję nic nie zmieniać tylko na projekcie wpisać zamiast 42* 40*. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gitarra
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    A kto ma na projekcie to "wpisać" ? Biuro projektowe gdzie projekt zakupiłem, czy architekt który robi adaptację ?
    A co do zmiany warunków zabudowy o te 2 stopnie, to jak to zrobić można najlepiej / najprościej ? Jaki wniosek, co dołączyć, czy są jakieś terminy ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Architekt, który robi adaptację. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar gitarra
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję i zabieram się za molestowanie architekta
    Nie uważasz jak robisz? To rób jak uważasz...
    DOM W TAMARYSZKACH 2 (N) <- opinie o projekcie Pracowni ARCHON

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony