dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wypełnienie przestrzeni dookoła okien

    Witam Serdecznie,

    Po zdemontowaniu starych okien skrzynkowych i parapetów z lastryka, zamontowano nowe okna Veka. Dobrze je uszczelniono styropianem i pianką. Zostało dużo wolnej przestrzeni w miejscu parapetu i dookoła okna (wewnąrz; z zewnątrz jest na styk).
    Czym najlepiej wypełnić przestrzeń starej wnęki parapetu a montowanym niebawem parapetem, oraz przestrzeń jaką będzie trzeba wypełnić do początku ramy okiennej. Przestrzeni pod oknem jest, mniejwięcej na 1,5/2 cegły. Przedewszystkim chodzi mi o dobrą izolację termiczną. Natomiast dookoła jest ok. 5-7 cm od ściany (cegieł) do ramy okna

    Najprościej i wydaje mi się najcieplej można by wypełnić tą przestrzeń Ytongiem, łatwo się kształtuje, a powierzchnia tam jest też mocno zróżnicowana.
    Klej do styropianu, Yong, i w przypadku parapetów: klej poliuretanowy i na to parapet (drewniany), a dookoła okna na to gips i siatka i narożnikami. Można by też płytą, bez ytonga, a wolną przestrzeń wypełnić pianką.

    Można też od dołu domurować na 1 cegłe pod parapet, i dopiero Ytong

    Czy może jakoś inaczej?

    Jeszcze jedno pytanie, od zewnątrz zostały tylko małe szczeliny między oknem a parapetem i tynkiem dookoła. Jak się zaglądnie do tych szczelin to widać że jest tam pianka. Czym dopełnić te szczeliny? Pianką, a następnie silikonem? Silikonem jakimś konkretnym czy uniwersalnym?

    Dom: lata 70. cegła, ogrzewanie gazowe, kaloryfery żeliwne rury od CO stalowe, kaloryfery we wnękach pod oknami.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał joni987 Zobacz post
    Natomiast dookoła jest ok. 5-7 cm od ściany (cegieł) do ramy okna
    To błąd montażowy , nie może być tak dużych luzów montażowych. Powinny być zastosowane poszerzenia w przypadku występowania tak dużych węgarków.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ok**t Zobacz post
    To błąd montażowy , nie może być tak dużych luzów montażowych. Powinny być zastosowane poszerzenia w przypadku występowania tak dużych węgarków.
    Ale było z pewnością najtaniej !!!

  4. #4

    Domyślnie

    Niewiem może trochę przesadziłem, bo podawałem tą odległość z głowy. Dzisiaj zmierzę i porobię jakieś zdjęcia.

    Między wnęką a ościeżem znajduje się wypełnienie ze styropianu i pianki.

    A jeśli chodzi o technikę wypełnienia tych wolnych przestrzeni, na które ma iść tynk i parapety, jakieś sugestie?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli zmieścił sie tam styropian to luzy sa na pewno zbyt duże. Najlepsze byłoby podmurowanie ytongiem ale przed wlozeniem okna. Wtedy można by je prawidłowo przymocowac do muru. W tej chwili okno masz zamontowane na kotwach czy na srubach przez ramę?

  6. #6

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140722_161003.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	271358Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140722_161134.jpg
Wyświetleń:	203
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	271359Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140722_161157.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	271361Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140722_161031.jpg
Wyświetleń:	202
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	271362Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140722_161126.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	271363


    Odstępy są od 2 do 4 cm.

    Okna mam zamontowane na kotwach. Przepraszam za taką późną odp.
    Okna montował mi gość, który w rodzinie już nie jedne okna montował, sprowadził profile Veka z niemiec (bo mówił że tam są lepsze (czy są niewiem, może tańsze?)). Miał montować parapety, ale się okazało że nie ma parapetów w tym kolorze (sosna górska), więc postanowiłem zamontować drewniane, a teraz on gdzieś tam na jakiś czas wyjechał to chciałem sam je zamontować, ew. wiedzieć jak powinny być dobrze i ciepło zamontowane.
    Ostatnio edytowane przez joni987 ; 23-07-2014 o 09:57

  7. #7

    Domyślnie

    Jak dla mnie odstępy dochodzą do 8 cm
    Nie widzę też stałego podparcia okna na bokach i pod słupkiem - sprawdź czy jest?
    Ile masz kotew od góry bo nie widać na zdjęciu? Czy jest jakieś mocowanie dołem?

    Dla pocieszenia - ładny kolor

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    styropian zamiast pianki - nawet barbarzyncy i partacze tak nie robia - brak podparcia okien pod spodem

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    styropian zamiast pianki - nawet barbarzyncy i partacze tak nie robia - brak podparcia okien pod spodem

    nie ma kotew ani na dole ani na gorze - szczelina 8 cm - ZA DUZA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    balkon dosuniety do plytek - widac pianke jak wylazla - ciekawe jak to sie uszczelni

    dziury pimiedzy ceglami

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    profile VEKA tloczone sa w Polsce i sa identyczne jak te z Niemiec

  11. #11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140723_120148_HDR.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	271517Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140723_120357_HDR.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	271518Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140723_120634_HDR.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	271519Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140723_120658_HDR.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	271520Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140723_120708_HDR.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	271521

    Kotwy są tylko w ilości po 3 szt. na każdy bok......
    W oknie balkonowym widziałem że były wywiercony otwór na górną kotwę ale nie był założony.

    Czyli poprawnie powinno być:
    Wszystko powinno być wyrównane np. ytongiem, dopiero wtedy okna, i kotwy w ilości min. 3 po bokach 2 na górę i na dół.

    No to będę w takim razie musiał gonić gościa żeby mi to poprawił. Może jest ktoś z wrocławia, kto mógłby na miejscu mi pomóc unaocznić mu co jest nie tak?

  12. #12

    Domyślnie

    Na załączonych zdjęciach widać tanią (czyt. standardową) wersję wymiany okien w murze z węgarkami. Aby było lepiej (drożej) powinno się zastosować po bokach i u góry poszerzenia systemowe. Brak kotew i podparcia to oczywiście ewidentny błąd. Przydałaby się taśma rozprężna na węgarkach.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Między ościeżnicą a ościeżem jest włożony styropian.
    Odległość jest max 6 cm a nie 8 - tak widać na miarce.
    Kotew nie widać ale może dyble są ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #14

    Domyślnie

    Tak jak patrzyłem to jedyne co widać na ramie okna to wkręty po bokach w ilości 3 szt. na stronę, starałem się ująć na zdjęciach.

    Reszty niestety albo nie byłem w stanie dostrzec, albo jej poprostu nie ma. I chyba raczej nie ma bo po tej zrobionej dziurze na śróbę na górze w oknie balkonowym taki mi się wniosek nasuwa, że pewnie jeden z pracowników mechanicznie już go zrobił, do montaży dybli, po czym 'szef' mu powiedział że na górze nie dajemy i tak pewnie już zostawił.

    Niewiem gość jak narazie telefonów nie odbiera. Sam niewiem co zrobić w takiej sytuacji. Jedyne co mnie chyba pociesza to ładny kolor i to że przynajmniej wielkość okien została mam nadzieję dobrze dobrana.

    Co polecacie robić w takiej sytuacji? Wymontować okno po oknie, zrobić te poszerzenia, zamontować i mieć spokój? Czy to olać, obrobić tak jak jest, zapiankować/ytungować i się nie przejmować?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony