dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 122
  1. #1

    Domyślnie Drzwi zewnętrzne Hormann - prosba

    Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada w swoim domu drzwi zewnętrzne Hormann, z seri RenoDOor lub TP700 (lub podobne) ale z otwieraniem na zewnątrz? Prosiłbym o jakieś fotki i dodatkowe informacje, gdyż wszedzie mozna zobaczyć tylko te otwierane do środka. Przy otwieranych odwrotnie jest problem z zawiasami, które oczywiście są na wierzchu i nie dość, że pasują efekt wizualny to jeszcze pogarszają względy bezpieczeństwa - tak piszą przedstawiciele hormanna.
    Chcemy mieć drzwi w kolorze bram, które są obok stąd taki a nie inny wybór. Wiatrołap z kolei jest dfośc mały żeby otwierać do niego drzwi a i w projekcie są otwierane na zewnątrz (jest zadaszenie).
    Proszę o pomoc
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    My własnie bedziemy zamawiac ThermoPro TPS 700 ( RENODOOR ) 1100x2060 ( to ich pełna nazwa z wyceny). Sprzedawca mówił, ze dopiero kilka miesiecy temu Niemcy wprowadzili opcje otwierania na zewnatrz ( ! ). I taką własnie wersję wybraliśmy ( wiatrołap podobnie jak u Ciebie-bardzo mały), więc jest to na pewno możliwe.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy zamawialiście do tych drzwi elektrozaczep? W standardzie są to drzwi zatrzaskowe i to mnie nieco martwi, ale można zamówić elektrozaczep za jakieś 160 zł, który ma opcję otwierania od zewnątrz po odpowiednim jego ustawieniu - zapobiega to zatrzaśnięciu się drzwi jak nie mamy kluczy przy sobie...
    Nie wiem jaki macie termin realizacji ale z chęcią bym zobaczył jakieś fotki jak już te drzwi dostaniecie + ew. uwagi z użytkowania. Ale na to pewni etrzeba będzie poczekać...
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    merks

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    325
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Mogę prosić o informację ile za takie drzwi trzeba zapłacić?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    Smakor...ten elektrozaczep jest zwiazany z klawiatura i kodem?jesli tak, to nie zdecydowalismy sie.
    Zdjec jeszcze dlugo nie bedzie, bo dostalismy dopiero jedna wycene i czekamy na druga ( tez Hormanna, ale w innym punkcie). Zamowimy po weekendzie majowym, a czeka sie ok 6-8 tyg. Aha, Sprawdzilam na wycenie, ze opcja otwierania drzwi na zewnatrz kosztuje 130 zł.
    merks, wysłałam odp na pw.pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Nie znam niestety szczegółów - wiem, że umożliwia on zablokowanie zatrzaskiwania drzwi na czym mi zależy, a dodatkowo umożliwia otwieranie drzwi przyciskiem. Chyba w wersji podstawowej nie posiada klawiatury itp, ale mogę się mylić. Drzwi mi się bardzo podobają, ale ciągle mnie nurtuje jak to jest w wersji zewnętrznej, jak one faktycznie wyglądają bo jednak muszą mieć inną konstrukcję ościeżnicy i zawiasów... mogłem o tym pomysleć na etapie projektu i tak go przygotować aby mieć drzwi otwierane normalnie czyli do środka... Podobnie z bramami, które też mnie denerwują ze swoim montażem od środka garażu.... Mądry polak po szkodzie....
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  7. #7

    Domyślnie

    Z tymi drzwiami jest więcej problemów niz z drewnianymi. Mają dwa zawiasy, przez to opadają
    Teraz serwis Hormann jeździ i montuje 3 zawias. Montażyści bramy Hormann mnie przed nimi ostrzegali. Uważajcie ja je odpuściłem

  8. #8

    Domyślnie

    teraz już w standardzie montują 3 zawiasy, byłem dzisiaj u przedstawiciela. Wycenę z montażem zrobili mi na 7200zł (brama + drzwi otwierające się na zewnątrz). A co do tych zawiasów to faktycznie mają coś zmieniać i teraz jest pytanie czy warto czekać

  9. #9

    Domyślnie

    Kurcze,brame garazowa mam wyceniona u paru przedstawicieli,srednio mi wychodzi 7.800+wlasnie dlatego chcialam takie drzwi do kpl.Jeden z przedstawicieli wpadl na pomysl,zeby brame kupic tansza z tymi samymi cechami+naped Hormanna,czekam na wycene,rece opadaja ile jeszcze przedemna wydatkow...

  10. #10

    Domyślnie

    naszaheidi ale dowiedz się jeszcze czy ta cena za bramę jest w tej wersji "uboższej". Wersje uboższą nazywam bramę o grubości segmentów 2 cm (bo taką zaproponowali mi za 3tyś) ja jednak dołożę 500zł i wezmę 4cm po całości.

  11. #11

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tlalken Zobacz post
    Ale chyba bez napędu

    z napędem (jeden pilot w opcji) i z montażem.

    Aha brama 2500x2125 Titan Metalic

  13. #13

    Domyślnie

    Witam. Odnośnie drzwi Renodoor z firmy Hormann mam bardzo negatywną opinię. Drzwi kosztowały niemało bo ok. 4800 zł z montażem. Wyglądają ładnie, ale na tym kończą się plusy związane z ich zakupem. Przede wszystkim pomimo dwukrotnej regulacji przez serwisanta są ciągle problemy z ich zamykaniem i otwieraniem z klucza, szczególnie w okresie zimowym. Również wizyta przedstawiciela producenta na niewiele się zdała. Pomimo zamontowania trzeciego zawiasu przy niskich temperaturach są problemy z ich zamykaniem. Drzwi są nieszczelne co wpływa na znaczne straty ciepła. Podsumowując NIE POLECAM !!!

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Byłam wielką zwolenniczką zamówienia kompletu Hormanna, tj. produktów roku 2011, drzwi RenoDoor i bramy ThermoPro w kolorze titan metalic. I jeszcze w lipcu br, rozsyłałam oferty po kilku przedstawicielach w moim województwie. Najlepszą wycenę na te produkty w rozmiarach zagwarantowanych dla promocji dostałam łącznie na kwotę 7.750 z montażem.
    Ale, było wiele ale
    Brama z przetłoczeniami (bodajże 40/24), nasłuchałam się jak to ona zimą w nieogrzewanym garażu po prostu najzwyklej w świecie - przemarza, bo w miejscach przetłoczeń 2cm docieplenie, to trochę jakby mało.
    Drzwi z pochwytem, otwierane na zewnątrz, aby działały w domu zamieszkiwanym m.in. przez małe dzieci, muszą być wyposażone w elektrozaczep pt. "dzień i noc". Wymaga to podłączenia do elektroniki, niestety, ale wtedy na dzień można sobie zapadkę zamka wyłączyć, drzwi zaś otwierają się za pociągnięciem pochwytu i wszystko działa dla wygody i bezpieczeństwa najmłodszych (co by ich w klucze na szyi nie wyposażać, gdy będą hasać po podwórku).
    Ale nikt ze sprzedawców nie mówi, że w takich drzwiach jest problem innej natury z ich wyregulowaniem dla prawidłowej pracy zamka, bo albo drzwi takie ciężko się otwierają, albo po regulacji, po prostu nie domykają. Wtedy najprzydatniejszym urządzeniem staje się hydrauliczny samozamykacz.
    Tylko kto ma ochotę montować takie ustrojstwo w domu jednorodzinnym, podczas gdy nawet w blokach odchodzi się od tego typu urządzeń?
    Mam to szczęście, że poczytałam i wiem to teraz, dzięki czemu nie zdecyduję się na Hormannowskie produkty na pewno, mimo że moje otwory pod bramę i drzwi zostały przygotowane do wymaganych przez Hormanna.
    A jeśli ktoś szuka prostych, płaskich drzwi z ładnym przeszkleniem, jak w RenoDoor, w kolorze antracytowym (struktura smooth jak u Hormanna), z normalnymi okuciami, a na dodatek w DOBREJ cenie, (jakieś 2 tysie mniej), namiary na producenta mogę podesłać na priv.
    Z bramą pasującą do drzwi, w dzisiejszych czasach, problemu nie ma żadnego.
    Są też mniej markowi producenci, posiadający dobre produkty, z dobrą gwarancją i w dobrej cenie
    Pozdrawiam czytelników wątku!
    Ostatnio edytowane przez koka1 ; 15-11-2011 o 13:26

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agalind
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    10.098
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Koka1 brałam pod uwagę te drzwi, ale od kilku dni dochodzą mnie negatywne opinie. Za tydzień mam zamawiać, a tu muszę zacząć szukać od nowa Kurcze, czy producenci mają klientów za idiotów???? Potrzebuję drzwi w złotym dębie. Jeśli znasz jakąś firmę poproszę namiary na priva.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    A jeśli ktoś szuka prostych, płaskich drzwi z ładnym przeszkleniem, jak w RenoDoor, w kolorze antracytowym (struktura smooth jak u Hormanna), z normalnymi okuciami, a na dodatek w DOBREJ cenie, (jakieś 2 tysie mniej), namiary na producenta mogę podesłać na priv.
    Z bramą pasującą do drzwi, w dzisiejszych czasach, problemu nie ma żadnego.
    Są też mniej markowi producenci, posiadający dobre produkty, z dobrą gwarancją i w dobrej cenie
    Pozdrawiam czytelników wątku!
    Czy mogę prosić o tę informację? Szukam właśnie prostych drzwi z szybką i jakoś nic nie mogę znaleźć...

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Wszystkich zainteresowanych pseudohormannowskimi drzwiami stalowymi, proszę o maila na priv - nie nadążam ze śledzeniem wątku ;(

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Moje drzwi będą wyglądały, jak poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	antracyt.jpg
Wyświetleń:	818
Rozmiar:	9,2 KB
ID:	85390
    Ostatnio edytowane przez koka1 ; 16-11-2011 o 10:31

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    Wszystkich zainteresowanych pseudohormannowskimi drzwiami stalowymi, proszę o maila na priv - nie nadążam ze śledzeniem wątku ;(
    Oj obawiam się, że po paru miesiacach użytkowania będziesz mogła napisać równie wiele zastrzeżeń do swojego nowego typu.. Nie ma rzeczy bez wad.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Oj obawiam się, że po paru miesiacach użytkowania będziesz mogła napisać równie wiele zastrzeżeń do swojego nowego typu.. Nie ma rzeczy bez wad.
    Zgadzam się w 100%, nie ma rzeczy bez wad.
    Ale skoro te rzeczy za wiele tysięcy również je posiadają, to gdzie sens i logika? Po co przepłacać?
    Wiem, wiem, Cal, AFB, etc. - te na pewno godne są polecenia, ale mnie na nie, nie stać.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony