dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 122
  1. #21

    Domyślnie

    Bardzo ładnie wyglądają. Urocze w swej prostocie, eleganckie

  2. #22

    Domyślnie

    Dziwne to wszystko co tu czytam. Szwagier ma zwykłe drzwi z PCV od firmy co robi okna i jakoś nie ma z nimi problemów, po kilku latach użytkowania podjechał gośc i wyregulował, przesmarował (5 minut) i wszystko się zamyka, domyuka, nie wieje itp itd.
    A taka firma jak Hormann nie umie zrobić drzwi? Nie wiem co o tym myśleć...
    Zaraz się okaże, że ich bramy też są do dupy, przereklamowane itp. Dziwny ten świat.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Są też rzesze inwestorów montujących zwykłe drzwi, nazwijmy to, marketowe, którzy też nie narzekają, nawet po 5-7 latach użytkowania. Czasem jak się człowiek wgłębi w temat, wszystkie za i przeciw i wszechobecne komenty, może dostać kociokwiku. Życie, ot co.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał koka1 Zobacz post
    Zgadzam się w 100%, nie ma rzeczy bez wad.
    Ale skoro te rzeczy za wiele tysięcy również je posiadają, to gdzie sens i logika? Po co przepłacać?
    Wiem, wiem, Cal, AFB, etc. - te na pewno godne są polecenia, ale mnie na nie, nie stać.
    Tu się zgadzam. Nie możesz sobie pozwolić na szastanie pieniędzmi - nie kupuj drzwi za 7 tys, bo to zwyczajnie przesada. Osobiście uwazam ze granica 3-5 tys. to max dla ddobrych drewnianych drzwi jednoskrzydlowych.
    Drzwi stalowe za ok 2 tys. zł tez mają swoje wady, ale po 10 latach mozna je bedzie wymienic za to co sie oszczedzilo na pierwszym zakupie.
    I inne sprawa - kultura uzytkowania budynkow u Niemców jest inna niz u nas. Nie znaczy to ze lepsza, ale po prostu inna i dla nich problemy ktore widzi koka1 to naturlane sprawy

  5. #25

    Domyślnie

    Mamy zamontowane kilka par drwi Hormana TP700 i jak na razie bez większych zastrzeżeń. Zobaczymy czy będzie tak źle jak niektorzy piszą choćtak naprawdę nie wiem o co tak konkretnie chodzi? Drzwi można zamówić w wersji z normalną klamką z obydwu stron więc nie wiem po co się czepiać tego elektrozaczepu.

  6. #26

    Domyślnie

    Mamy RenoDoor otwierane do środka. Elektrozaczep połączony będzie z systemem zbliżeniowym na brelok i jak się uda znaleźć odpowiedni domofon z większą ilością przycisków to również z jego panela. Pisałem już gdzieś, że staranności wymaga montaż tych drzwi. Są po prostu idealnie spasowane, chociaż mają spory zakres potrójnej regulacji. Drzwi użytkujemy od zeszłego roku i nic się nie opuszcza chociaż sporo czasu spędziłem na dopieszczaniu. Przy sporym wietrze i temperaturze poniżej zera nic nie wieje. Początkowo na ramie wytrącała sie wilgoć, ale w świeżym domu jej nie brakuje. Cena wg mnie jest faktycznie bardzo wysoka. Rok temu negatywnych opinii odnośnie jakośći praktycznie nie znalazłem. Wybrana okleina idealnie pasuje do naszych okien i hormanowskiej bramy. Na niej niestety wykrapla się dalej wilgoć.


    Przypomniał mi się jeden minus. Otwieranie od zewnątrz z ryglem i pochwytem polega na popchnięciu drzwi. Towarzyszy temu dosyć głośny dźwięk rygla. Gdyby nie wiatrołap na pewno by nam to przeszkadzało.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 19-11-2011 o 11:50
    I już mieszkamy !

  7. #27

    Domyślnie

    też mam drzwi hormanna z podłużnym uchwytem otwierane do wewnątrz - z początku byłem przeciwnikiem otwierania do wew. ale po roku użytkowania dochodzę do wniosku iż nie chciałbym mieć drzwi otwieranych na zew. - są po prostu wygodniejsze

  8. #28

    Domyślnie

    Witam. Mam pytanie do posiadaczy drzwi stalowych Renodoor Hormanna. Czy Wasze drzwi wymagają ciągłej regulacji w roku z uwagi na różnice temperatur zewnętrznych? Czy zdarzają Wam się jakiekolwiek problemy z użytkowaniem tych drzwi?.

  9. #29

    Domyślnie

    Witam
    mam podobne problemy z tymi drzwiami. Były regulowane już 2 razy przez serwis, ale dalej jest problem. Przy zmianie temperatur na ujemne uszczelki drzwi sztywnieją i nie można drzwi zamknąć - trzeba bardzo dużo siły użyć by się zamknęły, a podczas ogrzania słońcem robią się luzy. Zaczep można regulować ale to nic nie daje. Teraz przy -15 na futrynie w środku szron mam. Uszczelki do bani, serwis umywa ręce - przyjeżdza, reguluje i mówi że lepiej nie można...
    To jest Hormann za kilka tysięcy? Skusił mnie ich wygląd, ale teraz nie zdecydowałbym się ponownie na tę markę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1022.jpg
Wyświetleń:	801
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	98821  

  10. #30

    Domyślnie

    Przyznam że moje w te mrozy też przmarzają w dolnej części futryny i przy zamku. Uszczelka jest faktycznie na tyle twarda, że bolce antywyważeniowe znajdujące się w połowie wysokości skrzydła nie trafiają idealnie w otwory w ościeżnicy i ocierają. Ciekawi mnie jak przy minus 25 sprawują się inne firmy za podobne pieniądze.
    I już mieszkamy !

  11. #31

    Domyślnie

    Hmm martwi mnie to wszystko bo byłem napalony na t drzwi. Miały byc takie sama jak bramy obok... Swoja drogą problemy z trwadoscia uszczelek, czy przemarzanie to pewnie cechy większości drzwi... Znajomy ma zwykłe plastiki od okniarza i nic mu się nie dzieje, nie narzeka, wszystko ładnie chodzi (bywam tam czasami). Zwykłe białe. Przy zamykaniu ciężki, sprawiają wrazenie solidnych.
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Dla mnie te drzwi to koszmar, szczególnie przy niskich temperaturach zewnętrznych. Niby płyta drzwiowa jest wykrzywiona "tylko" o 2 mm (i to po zamontowaniu trzeciego zawiasu - producent dopuszcza 4 mm), to jednak po kilku bezskutecznych regulacjach (ostatnia dwa tygodnie temu) trudno drzwi zamknąć, jak i otworzyć z klucza. I dziwi mnie bardzo jak taka znana firma olewa klienta i sprzedaje taki bubel. Użytkuje te drzwi dopiero rok, a już mam ich serdecznie dosyć i chętnie zamieniłabym je na drzwi z Castoramy za połowę zapłaconej ceny.

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Odnośnie uszczelek. Jest taki materiał jak EPDM, nie twardnieje on do temperatury -50stopni. Sprawdziłem z ciekawości u siebie uszczelkę zewnętrzną w drzwiach balkonowych i przy -18 stopniach jest bardzo elastyczna. Może zadzwonić do serwisu Hormanna i dopytać się czy zmienili materiał z którego robią uszczelki i wymienić ją?

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Wybrałem drzwi Hörmann'a RenoDoor Light ze względu na cenę (w promocji z montażem ok. 2,5 tyś zł) i ponad przeciętną izolacyjność cieplną (U= ok. 1,2).
    Samo skrzydło drzwi faktycznie jest dobrze ocieplone. Udało mi się dobrze zabezpieczyć próg (styropian+pianka). Jest jednak szczelina w obrębie zamka, przez którą następuje infiltracja powietrza. Poniżej wklejam link do zdjęć z badania kamerą termowizyjną
    https://picasaweb.google.com/1030937...70879296747122

    Problem zgłosiłem już przedstawicielowi Hörmann'a. Mam nadzieję, że uda się go wyeliminować przez regulację drzwi lub wymianę uszczelki.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ech..
    wzdycham ze złością.
    Patrzycie na to U jak na świętą krowę!
    No i co z tego że super właściwości jak montaż/błąd/ użykowania powoduje, że szczelinami ucieka więcej ciepła niż zostanie dzięki lepszemu U..
    Z tego zdjęcia wynika, że na środku ościeżnica jest wygięta w "beczkę".
    Może dybel za mocno wkręcony, może rozpróki za mocno rozepchały ościeżnicę.
    Pomoc może ew. przesunięcie tych drzwi w stronę zamka - robi się to na dolnym zawiasie (regulacją bądź wkręcając/wykręcając zawias).

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Edit: problem też może być w ugięciu w kierunku zewnątrz/wewnątrz - tego nie widać na zdjęciu, ale pokaże to 2metrowa poziomica przyłożona pionowo do skrzydła.

  17. #37

    Domyślnie

    Tyle że akurat Renodory mają kotwy systemowe zaczepiane o profil ościeża, a po wygięciu skręcone do czoła ściany, więc jakoś ciężko by było coś wykrzywić. I dalej nie zmienia to faktu, że skrzydło jest jak najbardziej OK, ale futryna i zamek przemarzają.
    I już mieszkamy !

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To że systemowe tzn że nie ma możliwości rozciągnąć drzwi podczas montażu??
    Kiedyś w trakcie pracy pękł mi młotek (cały ze stali - służył mi jako mały łom). Krzyknąłem w szoku: "to stanley!??" Wiesz co usłyszałem od montazysty któy stał z boku? : " i co z tego że stanley. Nie miał prawa się połamać??
    Przemarzanie w okolicy zamka:
    ile ma to skrzydło grubości? ok 5cm (nie podają tego w katalogu, który właśnie oglądam). W tym skrzydle jest włożony metalowy zamek o grubości puszki ok 2cm. Zostaje na izolację po ok 1,5cm, więc nie jest to miejsce tak ciepłe jak środek skrzydła gdzie jest sama pianka.

  19. #39

    Domyślnie

    Oczywiście że wszystko można spieprzyć. Ale zanim wszystko opianujemy to chyba poziomnica pokazuje odchyłki i jest czas na ich poprawienie. A taka szpara jak ta powyżej to chyba musiałby być niemały odchył od pionu, ale też nie są to renodoory, więc nie wiem czy przypadkiem nie kręcone na wylot przez ramę. Przy moich montaż nie był jakiś mocno skomplikowany, ale precyzji to one wymagały. Już o tym pisałem wcześniej.
    I już mieszkamy !

  20. #40

    Domyślnie

    My walczyliśmy z myślami o kupnie drzwi firmy H przez wiele miesięcy.
    Po wielomiesięcznym researchu, kontaktach z wieloma sprzedawcami i producentem, stanęło na tym, że jeśli ktoś chce drzwi otwierane na zewnątrz, powinien w ogóle zrezygnować z tego producenta.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony