dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 122
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    My walczyliśmy z myślami o kupnie drzwi firmy H przez wiele miesięcy.
    Po wielomiesięcznym researchu, kontaktach z wieloma sprzedawcami i producentem, stanęło na tym, że jeśli ktoś chce drzwi otwierane na zewnątrz, powinien w ogóle zrezygnować z tego producenta.
    why that?

  2. #42

    Domyślnie

    Po pierwsze - Hormann oferuje drzwi otwierane na zewnątrz poprzez obrót ościeżnicy ze skrzydłem o 180 stopni.
    Czyli to co jest w katalogach Hormanna widokiem od wewnątrz, stanie się widokiem zewnętrznym.
    Po drugie - w związku z tym że ościeżnica jest montowana 'na zewnątrz', pojawiają się problemy ze szczelnością + problemy z zawiasami (gdzieś miałem dokładnie opisane o co chodziło, ale musiałbym przeszukać swój dziennik).
    Po trzecie - przy modelu z ukrytymi zawiasami (który jako jedyny wygląda jako tako po odwróceniu skrzydła i ościeżnicy) nie ma możliwości montażu z otwieraniem na zewnątrz.
    Po czwarte - u żądnego z dużych/małych sprzedawców w Warszawie i okolicach nie ma ani jednej sztuki drzwi pokazowych zamontowanych z otwieraniem na zewnątrz.
    Według sprzedawców albo w ogóle nie sprzedają oni takich drzwi albo są to pojedyncze egzemplarze na rok.
    Po piąte - w kilku punktach sprzedaży Hormanna, wyraźnie odradzano mi zakup drzwi Hormanna otwieranych na zewnątrz, mówiąc że będą z tym same problemy i nie będę zadowolony.

  3. #43

    Domyślnie

    Odradzaniem przez sprzedawców bym sie nie przejmował, oni wolą towar "stokowy", standardowy, nie lubia komplikacji, chcą szybko załatwić temat i mieć pieniążki na koncie.
    Co do szczelności też wydaje się to dziwne, montaż na zewnątrz czy wewnątrz skoro to ta sama ościeznica i drzwi nie wydaje się (na logikę) wpływac na ich szczelność - ale może "logika" tu zawodzi.
    Bardziej martwią mnie ogólne problemy opisywane tu przez wielu ludzi...
    Płacisz za drzwi 4-5 tys a dostajesz lipny produkt jak z castoramy za 400 zł????
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  4. #44

    Domyślnie

    Smakor - to jest ta sama ościeżnica, ale montowana odwrotnie.
    W przypadku normalnego montażu ościeżnica 'przykrywa' drzwi od zewnątrz, dodatkowo je izolując.
    Jeśli montujesz ją odwrotnie to tracisz tę właściwość.
    Jakoś nie chce mi się wierzyć że sprzedawca zrezygnowałby z większego zysku (drzwi które chciałem kupić kosztowały sporo więcej niż 4-5k), 'bo mu się nie chce'.
    W końcu drzwi, to drzwi - prawda?

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    nie znam tematu bo w drzwich które sprzedajemy czy beda otwierały sie na zewnatrz czy do wewnatrz nie ma to róznicy
    no ale byłem wczoraj u klienta i miał drzwi hormalna i no były otwierane do wewnatrz,moze cos w tym jest

  6. #46

    Domyślnie

    No właśnie u większości producentów nie ma z tym problemu, bo przekładane są po prostu zawiasy, a nie obracane całe skrzydło z ościeżnicą, ale w Hormannie jest inaczej, co moim zdaniem praktycznie dyskwalifikuje te drzwi jako otwierane na zewnątrz.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Kurcze a nam się klient targował bo mówił że ma w hormanie dobrą cene mogłem go odesąłc do forum

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    No właśnie u większości producentów nie ma z tym problemu, bo przekładane są po prostu zawiasy, a nie obracane całe skrzydło
    Nie jestem fachowcem, ale to chyba tak nie działa. Ościeznica jednak musi być "inna" lub przynajmniej odwrócona... To nie jets kwestia samych zawiasów - ale jak mówię nie znam się, nie jestem producentem
    SMAKOR
    Nie myślałem, że budowa domu to takie wyzwanie...

  9. #49

    Domyślnie

    Smakor - zależy od drzwi.
    Widziałem takie, w których ościeżnica zostaje tak samo, skrzydło też, a przekładane są tylko zawiasy.
    Tak czy siak - w Hormannie to nie działa i moim zdaniem to są tylko drzwi otwierane do wewnątrz.

  10. #50

    Domyślnie

    Ościeże w Hormanie ma inny kształt wewnątrz i inny na zewnątrz( zaokrąglony). Podejrzewam że to może być całkiem inna futryna.
    I już mieszkamy !

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał salik Zobacz post
    Widziałem takie, w których ościeżnica zostaje tak samo, skrzydło też, a przekładane są tylko zawiasy.
    Coś mi wyobraźni brakuje. Albo rzeczywiście to niemożliwe.

    P.S. Już wiem !!!!!!! Kowbojki!!!!!

  12. #52

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Montuje stolarkę otworową od kilku ładnych lat m.in hormann-a i nie tylko a czytając niektóre posty jestem zszokowany!!!
    Większość z problemów o których tutaj czytam tzn. z przewiewaniem, przemarzaniem, i niepoprawnym działaniem drzwi są spowodowane nieprawidłowym montażem!!!!... i regulacja drzwi źle zamontowanych raczej nic nie pomoże. Z przykrością muszę przyznać że większość montażystów "zapomina" o prawidłowym rozmieszczeniu kotew mocujących, dokładnym ustawieniu pionu, poziomu, przekątnej jak również sprawdzeniu czy ustawiona wcześniej ościeżnica nie uległa skręceniu jak również o użyciu odpowiedniej pianki montażowej itd. co jest bardzo ważne aby drzwi (nie tylko hormann-a) działały prawidłowo.
    Sam jestem użytkownikiem drzwi hormann i nie mam problemów opisywanych przez Państwa, jak również moi klienci są zadowoleni (a jest ich sporo). Jeśli chodzi o zakup drzwi otwieranych na zewnątrz to hormann jak najbardziej umożliwia takie rozwiązanie oczywiście za dopłatą.

  13. #53

    Domyślnie

    Droga aniuz_az (która najwyraźniej zmieniła płeć) - ile drzwi Hormanna otwieranych na zewnątrz zamontowałeś?
    Czy możesz pokazać choćby jedno zdjęcie takich drzwi wykonane od zewnątrz, po zamontowaniu?

  14. #54

    Domyślnie

    Chciałbym się dowiedzieć jaka pianka spowoduje, że ramiak nie będzie przemarzał? Bo ja stosowałem okna&drzwi soudala. W dziurkę od klucza też mam piankę psiknąć? Bo szroni przy minus 20 jak choliba.
    I już mieszkamy !

  15. #55

    Domyślnie

    Drogi salik-u czy ma to znaczenie z kogo konta piszę?...chyba w opisywanych na forum problemach nie chodzi o to aby licytować się na zdjęcia czy też ilość zamontowanych drzwi lecz o to aby komuś pomóc lub zwrócić uwagę na pewne szczegóły, które moim skromnym zdaniem mogą pomóc....jeśli chcesz "bawić się" w taką licytację to ja raczej udziału w niej nie wezmę ponieważ za bardzo szanuję siebie i swoich klientów....

    Jeśli ktoś ma pytania lub problemy związane z drzwiami hormann-a to proszę pisać na priva

    pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Nie wiem po co się udzielać w kilku postach by potem fochem rzucić? Jeszcze tylko proszę o podanie nazwy tej specjalnej pianki i sposobu zabezpieczenia zamka, przez który od wewnątrz widać świat po drugiej stronie drzwi.
    I już mieszkamy !

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Ja mam Hormanna Thermo Pro TPS010 od września. Nie braliśmy elektrozaczepu, bo czytałam, że drzwi komuś się otwierały przy mocniejszym wietrze. Mozna to zamontować potem, więc stwierdziliśmy, że jak będzie potrzeba, to domówimy. Z drzwiami nic się nie dzieje. Zamykają i otwierają się normalnie. Na dole mam jakiś dodatkowy próg, coś w rodzaju profilu bazowego, który daje się pod okna. Kosztowały z montażem i długim pochwytem (dodatkowa dopłata) 3060 zł. Jestem na razie z nich zadowolona, poza plastikową otoczką zamka, ale przy zamawianiu nie zwróciłam na to uwagi.
    Czytałam wczesniej o problemach z RenoDoor i choć w katalogach podaje się, że RenoDoor mają tę samą konstrukcję co ThermoPro, wolalam wziąć te drugie. Pytałam też o te problemy swojego sprzedawcę i był zdziwiony, bo mówił, że przy promocji w 2010r. sporo RenoDoor montował i nie miał skarg. Więc to chyba w dużej mierze problemy z montażem.
    Pytałam też o drzwi otwierane na zewnątrz. Odpowiedź była mniej więcej taka, jak napisał wyżej Salik. Dodatkowo przy otwieraniu na zewnątrz nie wchodziły w grę jakieś zabezpieczenia antywłamaniowe, własnie przez to, że ościeznica jest odwracana. Może teraz się zmieniło.
    Ostatnio edytowane przez Spirea ; 20-02-2012 o 07:46

  18. #58

    Domyślnie

    compi...jak już jesteś taki drobiazgowy to powiedz mi przez jaką wkładkę "od wewnątrz widać świat po drugiej stronie drzwi".... bo twoje wypowiedzi są bardzo zabawne i mało profesjonalne....a jeśli chodzi o piankę to jakbyś dobrze przeczytał i co najważniejsze zrozumiał to co napisałem to byś wywnioskował że opisywałem najczęstsze błędy jakie popełniają montażyści....a w prawidłowo zamontowanych drzwiach jedynym miejscem przez który "widać świat" jest szyba....

  19. #59

    Domyślnie

    Ja w dalszym ciągu oczekuję mało drobiazgowej odpowiedzi jaką piankę stosujesz? Bo jeśli zastosowałem złą to mam jeszcze szansę to zmienić. A światełko w tunelu zobaczyłem przypadkowo siedząc w wiatrołapie na ławie, kiedy miałem głowę na wysokości klamki. Milimetrową, krótką szczelinę mam wokół wkładki zamka. Ja profesjonalistą nie jestem, ale jeśli czytam opinię "o użyciu odpowiedniej pianki montażowej" to chciałbym wiedzieć która jest ok. Skrzydło zamyka się precyzyjnie, żadnych przedmuchów nie mam, temperatura i wilgotność( ta była poczatkowo moim zdaniem przyczyną) jest w porządku, więć skąd u diabła szron na ramie od wewnątrz przy minus 20 i więcej? Pojawia sie najpierw na dole, a później w okolicach elektrozaczepu. I to byłoby logiczne, bo najzimniej jest na dole i tam gdzie nie ma pełnego profilu, więc przy zapadkach. Jeśli dalej jestem śmieszny i czegoś nie rozumiem to wytłumacz dokładnie w którym momencie.

    Aha, szroni też przy zawiasach.
    Ostatnio edytowane przez compi ; 17-02-2012 o 23:20
    I już mieszkamy !

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Droga /drogi Aniuz,
    musisz zrozumieć, że wchodzisz do miejsca pełnego tysięcy ludzi jesteś tylko nickiem. I każdy może tu wejść i obwołać się profesjonalistą i jego literki lśnią tak samo jak Twoje, więc.. uwiarygodnienie przeniesie Cię o lata świetle do przodu.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony