dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie Jaka farba najlepsza do samodzielnego malowania scian?

    Witam
    Mysle , że wielu z Was ma to juz za sobą , ale pytanie jak w temacie . Interesuje mnie która farba / jakiej firmy / sprawiała Wam najmniej klopotów przy pierwszym malowaniu ? No i czy fachowiec nie musiał po Was poprawiać .
    Pozdrawiam Anka.

  2. #2

    Domyślnie

    Malowałem Śnieżką i Jedynką. Trzeba naprawdę chcieć i bardzo się starać, żeby coś "spieprzyć".
    Pozdrowionka
    Metal

  3. #3

    Domyślnie

    "Jedynka" jest jedną z najtańszych farb (ca. 30 zł/10l w Castoramie w Katowicach) i wystarczająco dobrą, by pomalować bez kłopotów.

    Jeśli jest to pierwsze malowanie, to pamiętaj, by zagruntować ściany (może być rzadką, tj. rozwodnioną emulsją lub preparatami do gruntowania). Nastaw się, że (nawet mimo gruntowania) tynki przy pierwszym malowaniu potrafią sporo farby "wypić".

    I pamiętaj, że przy malowaniu pędzlem ostatnie ruchy powinny być poziome, tj. w stronę okna - po wyschnięciu nie będzie widać śladów "mazania" po ścianie.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jedynka sie elegancko maluje i najszybciej walkiem pierwsza warstwa rozwodniona i potem juz kolor docelowy i powinno byc ok

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Dzieki bardzo za rady , napewno skorzystam. Teraz czekam na ekipę od parkietu. Po ułożeniu podłóg bedziemy więc malowac sami . Dam znać jak nam wyszło . ewentualnie bedę znowu o coś pytać.
    Anka

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał anka5
    Witam
    Dzieki bardzo za rady , napewno skorzystam. Teraz czekam na ekipę od parkietu. Po ułożeniu podłóg bedziemy więc malowac sami . Dam znać jak nam wyszło . ewentualnie bedę znowu o coś pytać.
    Anka
    A nie lepiej na odwrót ? Mniejsze szanse zalania lub zapaćkania parkietu...

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie juz byśmy malowali , tylko to cyklinowanie !!!!!!!!!!!! słyszałam ,że mimo pojemnika bardzo sie pyli .

  8. #8

    Domyślnie

    witaj,
    ja zwykle maluję (oczywiste,że jako kobieta właśnie ja tym się w domu zajmuję ) akrylowymi Duluxami-gęste, wygodne i bardzo trwałe

    jednak na nowe ściany dałabym najtańszą emulsję,żeby umożliwić dosychanie ścian,a dopiero następnym razem akryl

    Aga

  9. #9

    Domyślnie

    Jaka farba? Hmmm... Najlepiej mokra . A tak na poważnie to zależy od stanu gotówki. Czym droższa tym lepsza. Polecam zwłaszcza produkty z górnej pólki tzn. Dulux, Lewis itp... Ceny zaczynają się od 10PLN za litr, ale wg mnie i z pewnością innych osób można stwierdzić, że warto. Można też malować np. "Jedynką" ale czy warto? Chociaż ta farba kosztuje ok. 3,5 PLN za litr. Decyduj samodzielnie. Pozdrawiam
    ... a budujcie się... Na zdrowie !!!

  10. #10

    Domyślnie

    Czy te farby bywają kolorowe, czy tylko białe ? Chciałbym mieć od razu kolory na ścianach. Ewentualnie jeśli są tylko białe, to czym je zabarwić ?

  11. #11

    Domyślnie

    Samodzielnego barwienia nie polecam, kolory wychodzą mało ciekawe.
    Zaletą jest tylko spora oszczędność.
    Nie lubię również wybierać kolorów z duzych palet, dostępnych tam gdzie są mieszalniki. Też nie zawsze wybór był trafiony. Tu trzeba być bardziej utalentowanym i "zobaczyć" kolor na dużej płaszczyźnie.
    Najlepiej jak dotychczas oceniam pomieszczenia pomalowane gotowymi kolorami Duluxa (te dostępne od razu, bez mieszania). To są naprawdę ciekawe kolory. I tymi farbami dobrze się maluje.

  12. #12

    Domyślnie

    Hmmm,
    na trudne ściany polecam beckersa...
    U mnie pokrył bardzo dobrze, i to po jednym malowaniu. Warto jednak także beckersem zagruntować. No i kolory ze wzornika zazwyczaj zgadzają sie z tymi wymieszanymi w wiaderku...
    Serdecznie pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Jaką farbą malować wewnątrz domu ,mając ocieplony budynek wełną mineralną.Słyszałem że akrylowa się nie nadaje .Pozdrawiam Wiech.

  14. #14

    Domyślnie

    Dulux to mi sie po nocach snic bedzie w najgorszych koszmarach !!!
    Zlazl ze sciany jeszcze nim skonczylam w przedpokoju pierwsza warstwe klasc, mimo ze rozrobilam zgodnie z zaleceniam. Załamka .... I kolor mi nie ten w sklepie zmieszali, choc w puszce na podobny wygladal. Myslalam, ze to moja wina, ale na pomoc malarza wezwalam i tez nie wiedzial. Westchnal tylko i powiedzial zeby od nowa malowac i sciany mlekiem potraktowac. Trzyma sie (!!), ale juz duluxem nie malowalam. "Dulux do piwnicy !!"

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    U mnie malowano farba Dyrup - sufity, natomiast sciany lateksową tikkurilla. Farba kładzie sie dobrze i po malowaniu sciany wygladają super.( mozna ja nawet myc szmata)

  16. #16

    Domyślnie

    Polecam angielską BENIAMIN MOORE , mają ładną paletę kolorystyczną . Dulux niekapiąca też ma dobre notowania, nie kombinowana z mieszalnika.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    Duluxem z mieszalnika namęczyłem się tak, że mam dość raz na zawsze. Malowałem ściany GKB i trzeba było 5 warstw by kolor był jednolity na jednej płaszczyźnie. Podobnie z kolorami gotowymi i z mieszalnika Dekoralu - już nie jeden raz się naciąłem.
    Najlepiej maluje mi się kolorami Levis z mieszalnika. Zazwyczaj dwie warstwy wystarczą. Cena do przeżycia. Jeszcze się nie zawiodłem.
    Beckers jednak ma powłokę bezkonkurencyjną, ale cena kolorów powala.

  18. #18

    Domyślnie

    Hey,
    pastelowe kolory z beckersa nie są aż tak drogie, bo nie potrzeba do nich tak dużo pigmentu - przynajmniej tak było w moim przypadku - jasna baza i pastel - sami panowie "mieszalnicy" byli zdziwieni, że tak niewiele mieszanie kosztowało.
    Ale kolory należy sobie samemu wybrać
    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Szybkie pytanko, nie do końca w temacie - mogę malować przed położeniem parkietu, czy czekać?

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Anna Wiśniewska
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    z różanego raju, który stworzył Tato
    Posty
    8.706
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    277

    Domyślnie

    My mamy podłogi z desek barlineckich więc najpierw malowanie, potem podłogi, żeby nie zachlapać, ale jeśli podłoga to parkiet do cyklinowania, to bezwarunkowo najpierw podłoga, potem malowanie. Inaczej Ci się całe ściany zapylą.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony