dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daniel13

    Zarejestrowany
    Apr 2004
    Posty
    5

    Domyślnie

    U mnie fachowcy polecają DYRUPa z mieszlnika od 15 zł za litr. Kolory widziałem na dużej powierzchni i są super. Jednak jeszcze nie moge się zdecydować czy na pierwsze malowanie po mgruntowaniu nie lepiej coś tańszego. W całym domu i tak wyjdzie całkiem spora suma za farbę, a malowac to bedę sam.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel13
    U mnie fachowcy polecają DYRUPa z mieszlnika od 15 zł za litr. Kolory widziałem na dużej powierzchni i są super. Jednak jeszcze nie moge się zdecydować czy na pierwsze malowanie po mgruntowaniu nie lepiej coś tańszego. W całym domu i tak wyjdzie całkiem spora suma za farbę, a malowac to bedę sam.
    Do gruntowania użyłem zorcieńczonego Dyrupa (ok 1:1), zgodnie z podpowiedzią znajomym fachowców. Koszt niewielki ponieważ farba jest b. wydajna. Zagruntowałem ok. 400 m2 z 10l.
    Pozdrawiam


    Deha z Podlasia

  3. #23

    Domyślnie

    witam, a ja myślę że jeśli ma się zagruntowane ściany i są one czyste to każda farba jest dobra. czy to dulux, czy jedynka. tak myślę .
    A może wiecie jak duluxa usunąć z zachlapanego okna drewnianego ( jak zeskrobie to z farbą - może jakąś chemią - nie wiem (( )

    pzdr.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    nie tak dawno skończyliśmy malować tynki tradycyjne, to jest cementowo wapienne. Oczywiście wpierw gruntownie a później białą niezadrogą farbą jako podkład.

    Malowaliśmy różnymi farbami ( te tańsze od 25 do 100 zł za 10litrów ) cały domek wewenątrz, kupowanymi jak popadnie ; jedynka, dulux, ekonowinka, cieszynianka itp. Poszło pewnie ze 150 litrów, ale dokładnie nie wiem.

    I najlepsza okazała się ekonowinka, nie pamiętam ile kosztowała ale cuś ok. 30 zł za 10 litrów - jedna z tańszych i najlepsza !
    Świetnie kryje, nie chlapie - oczywiście jak na farbę w swojej klasie.

    Dopiero teraz pójdzie kolor z "dobrych" farb, gdyż nie wierzę ( z autopsji ), że można szary tynk pierwszy raz ładnie pomalować jednym malowaniem !

    Cz.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Jak planujecie kolor to wyżebrajcie z hurtowni, lub mieszalni wzornik i zakreślcie odcień jaki wybraliscie za 3-4 lata będziecie chcieli odmalować w tym samym kolorze i wzornik jak znalazł.
    Tak zrobiliśmy i pokój nie do poznania, a kolor ten sam co 4 lata temu.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mea
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Rybnik, Poland
    Dzielnica
    Boguszowice Stare
    Posty
    4.903
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    ja odswieze temat ... pojawila sie masa nowosci na rynku ... lateks, akryl, emulsja zwykla ... oswiedzcie mnie czym najlepiej ... jakie firmy wybrac i jaki sprzet ??
    Budowe mozna zasadniczo uznac za zakonczona ... dziennik zostanie ale powiedzmy dla tych ktorym ja bede chciala go pokazac ... w koncu po cholere ogladac ten moj kicz ...

    start 14 sierpnia 2010 ...

    mieszkamy od 19 listopada 2011

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    U nas wstępnie malowaliśmy białą Cieszynką - taką tanią, zwykłą emulsją w dużych wiadrach, a na gotowo emulsjami lateksowymi z jakimś teflon - czymś. Wydajne, super kryją. W jednym pokoju malowaliśmy emulsyjną akrylową - zadowalający efekt dopiero po nałożeniu 3 warstw. Lateksowe wystarczyło jednowarstwowo. Wałki i pędzle dobrał nam sprzedawca w sklepie - doradził dobrze, bo malowanie poszło bezproblemowo. Kolory kupowaliśmy gotowe i to zdecydowało o firmie - pasowały nam akurat Barwy Natury ze Śnieżki.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  8. #28

    Domyślnie

    Farba DULUX na jaką nawierzchnię ściany, czym wcześniej była malowana i gruntowana.

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kammilo

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bowess Zobacz post
    Kolory kupowaliśmy gotowe i to zdecydowało o firmie - pasowały nam akurat Barwy Natury ze Śnieżki.
    O farbach wypowiadałem się w innym temacie, ale to właśnie barwami natury malowało mi się najwygodniej, a już kompletnym mistrzem pod względem malowania to magnat też od śnieżki te farby mają coś w sobie. Nie mam pojęcia co, ale są wygodne w użyciu i przyjemne.

    Reszta farb wypada przy śnieżce blado, pewnie jakbym malował tylko innym producentem to bym tak nie narzekał, ale mając porównanie polecam malować śnieżką.

    pozdrawiam Kamil

  10. #30

    Domyślnie

    Przy remoncie mieszkania malowałem różnymi farbami i według mnie Dulux był najlepszy. Ale gotowy, nie z mieszalnika - nie ufam mieszalnikom. Farba gęsta, dobrze kryjąca, żadnych problemów z malowaniem. Natomiast biała jedynka nadaje się moim zdaniem tylko do sporządzenia mieszanki do gruntowania. Sufit musiałem malować 5 razy żeby pokryło linie po ołówku. Inny sufit Duluxem pomalowany 2 razy i jest super.
    Nie malowałem nigdy Beckersem ani Magnatem, a te też podobno są dobre.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar CamillQ
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Podbijam temat, jaką farbę polecacie do samodzielnego malowania?

  12. #32

    Domyślnie

    Tikurillę z mieszalnika. maluje się super, efekt równie zadowalający. Stosowany u nas rodzaj farby - Optiva Satin Matt.
    piotr

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szumenn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Szymborno
    Posty
    2

    Domyślnie

    Staram się zawsze malować droższa farba (Flueger, Tikurila) bo po prostu czasem wystarczy raz a grubo pomalować i jest z głowy, śnieżką malowałam kiedyś 4 razy i już dziękuje, kosztowało to tyle pracy i litrów farby odpowiednio więcej. Choć nie zawsze tak jest że to co drogie jest lepsze, np. wczoraj odkryłam zdrowa dobrą musztardę w Lidlu na occie jabłkowym a inne choć składniki miały gorsze były droższe. Zasada wiec co droższe lepsze nie zawsze się sprawdza, ale farby wole droższe.
    Szczęśliwego 2013!

  14. #34

    Domyślnie

    Ja różnicuję podłogę pod kątem ceny, ale farb to raczej nie. Salon mam biały, pomalowany snieżką, bo akurat było wielkie wiadro w promocji i wygląda super. Sypialnię mam w lawendowym fiolecie sporo droższym i kolor może fajny, ale o zmywalności nie ma mowy Także nie wiem, czy tu się coś różnocować opłaca. W malowaniu najważniejsze, żeby zagruntować przed

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar CamillQ
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Posty
    88
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A jaki odcień bieli masz Miśka76 pamiętasz może? Czy to jest biały śnieżnobiały czy może złamany?

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiotrekG.

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-327
    Posty
    5

    Domyślnie

    Najmniej kłopotu sprawiła Jedynka. Najwięcej za to Dulux w czekoladowym kolorze - 6 razy malowana ściana żeby nie było widać śladów od wałka.

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jestem totalnym amatorem, ale zacząłem niedawno przygodę z farbami bo wykańczamy swój dom.

    Jeśli chodzi o kolory lateksowe to śnieżka i nobiles stawiam na jednym poziomie. Pod słońce widać czasami ślad wałka.
    Jedynka wydaje mi się że lepiej sie nią maluję, przynajmniej takie miałem odczucie. Wydaje się że nie widać śladów - choć jeszcze muszę się przyjrzeć bo dopiero wczoraj ją malowałem.

    Jeśli chodzi o biały to nobiles jest dobry. Jedynka wydaje się słabsza. Nie mówie już o takiej GO/ON czy ultra biel. Te stosowałem na podkład.
    GO/ON to typowa marketówka za 15zł za 10L z tym że 10 to nawet tam nie było - tylko gdzieś z 8L. Hehhe totalny badziew. Nawet białego koloru nie przypomina - tylko lekko szary. Ale na podkład w nowym budynku sie nadaje.

    A dziś kupiłem 2,5L Dekorala - sprawdzimy go. Choć czytam opinie to raczej niepochlebne są.

    Może mi ktoś powiedzieć czy są jeszcze jakieś polskie firmy produkujące farby ?
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 02-03-2014 o 17:02
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    15 zł za 10 litrów?
    Nie ryzykowałbym nawet na podkład.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  19. #39

    Domyślnie

    Nie wiem czy Polska czy zagraniczna (raczej zagraniczna) - ja malowałem Beckersem i Caparolem. Jeden i drugi jako kolor docelowy spisał się super, choć z perspektywy czasu i użytkowania ścian (mycie, dociśnięty do ściany kabel, pies, itd) lepszy wydaje mi się Caparol.
    Ja maluję bez rozcieńczania i wydaje mi się, że kolor jest znacznie lepszy, choć ściana pierwszą warstwę mocno pije pomimo podkładu.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Jaką można zastosować farbę na sufit który ma być oświetlony LEDami. Jakąś odblaskową albo błyszczącą ?
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony