dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 135
  1. #1

    Domyślnie FARBY, farba lateksowa - uwagi, opinie, producenci

    Czy ktoś malował może farbą lateksową ściany wewnątrz budynku? Podobno bardzo dobra, zmywalna. Czy taka ściana oddycha?. Nie chciałabym żeby skraplała mi się woda. A zmywalną muszę mieć przez psa...
    baba

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    tak, wielokrotnie uzywalem takiej farby z dodatkiem akrylu jednak
    uzywalem Beckersa akrylowo lateksowego. Mozna go zmywac - zywotnosc do okolo 2000 cykli ale trzeba to robic dosc delikatnie - bo powloka nie jest tak trwala jakby sie moglo wydawac ...

    Adam
    [email protected]

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Jaki to gatunek psa zmywa sciany? też chciałbym mieć takiego...

  4. #4

    Domyślnie

    Pies nie zmywa, to psa się zmywa, a raczej ślady po nim. Gęste futro po wizycie w szlamiastej rzece odbite na ścianie, ewentualnie pies lekko niedoprany a otrząsa się ... i już są ślady... baba

  5. #5

    Domyślnie Farba lateksowa - czy warta swojej ceny?

    Jestem na etapie zakupu farb na sciany. Wybraliśmy już kolory, ale problem mamy następującego typu. Te kolory przy zwykłej farbie emulsyjnej będą nas kosztować ok. 1000 zł.

    Natomiast możemy też kupić farbę lateksową, ale tu juz cena osiąga ok. 2200zł.

    Skąd taka duża różnica, czym różnią się te farby, czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia.

    Proszę o pomoc!

  6. #6

    Domyślnie

    Lateksowa jest zmywalna. Ja mam niektóre ściany - te najbardziej narażone na brudzenie - pomalowane lateksową. Np. miejsca, które mój pies może pobrudzić merdając brudnym, mokrym ogonem, kuchnia, klatka schodowa itp. Kolory lateksowej i normalnej się nie różnią, więc niekoniecznie wszystkie ściany muszą być pomalowane lateksową.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak mam pomalowane sciany w mieszkaniu farba lateksowa Dufa i spisuja sie doskonale. Co prawda pomaloana zastala nimi tapeta z wlokna szklanego ale efekt byl powalajacy. Bylo to 4 lata temu. Sciany mialy aksamitny wyglad i byly latwe w zmywaniu. Ale po czterech latach mam co do lateksu pewne obiekcje. Wydaje mi sie ze jest to troszke farba przemyslowo biurowa. Co do zmywania to w kuchni mam kolor piaskowy, za lodowka za nic na swieie nie moge zmyc zabrudzen ze sciany. Poza tym moje gusta troszke poewoluowaly w strone postarzanych scian - przecierki w stylu staroangielskim. Ale z perspektywy uwczesnie dosc nowoczesnie zrobionego mieszkania lateks okazal sie strzalem w 10! Powodzenia. a co do kosztow to niestety za nowe technologie i materialy trzeba placic
    pozdrawiam macio

  8. #8

    Domyślnie Re: Farba lateksowa - czy warta swojej ceny?

    Cytat Napisał jolana
    Jestem na etapie zakupu farb na sciany. Wybraliśmy już kolory, ale problem mamy następującego typu. Te kolory przy zwykłej farbie emulsyjnej będą nas kosztować ok. 1000 zł.

    Natomiast możemy też kupić farbę lateksową, ale tu juz cena osiąga ok. 2200zł.

    Skąd taka duża różnica, czym różnią się te farby, czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia.

    Proszę o pomoc!
    generalna różnica to taka że farby lateksowe są SZOROWALNE i ZMYWALNE czego nie można powiedzieć o farbach emulsyjnych i nawet akrylowych - te ostatnie można czyścić szmatką i ZIMNĄ wodą ale już nie szorować

    więc zależy od wymagań i finansów za to napewno WARTO użyć takiej farby do:
    - łazienki
    - kuchni
    - przedpokoju
    oraz tam gdzie się często dotyka rękami ściany (np. pokój dziecięcy)

    pozdrawiam
    =============================
    Docieplasz dom??? Tynki, styropian i ...

    Masz pytania pisz śmiało

    Szczegóły i kontakt w moim profilu!
    =============================

  9. #9

    Domyślnie farby lateksowe - jakich uzywacie

    szukam porad dotyczacych malowania wnetrz farbami lateksowymi
    jakich uzywacie: firma cena, jakość itd.
    czy cos słyszał nt stylolateksie kosztuje 37/l ale podobno rewelacja - zdanie mojego malarza ale to on sprzedaje tylko te farbe bo z zachodu

  10. #10

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad latexem (f-my Bondex), ale te farby podobno płatami ze ściany schodzą . Podobno bo sam jeszcze nimi nie malowałem.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  11. #11

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad latexem (f-my Bondex), ale te farby podobno płatami ze ściany schodzą . Podobno bo sam jeszcze nimi nie malowałem.
    Podobno.
    Ja mam latex od 4 lat i jest super.Firma Para.

  12. #12

    Domyślnie

    Dobre farby lateksowe to Canadyjska Para oraz Sigma.Są wydajne i można je naprawdę wielokrotnie wycierac w przeciwieństwie do np.Duluxa.Pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Teknos i Tikuriila - super

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Powtarzam się pewnie już nie wiem, który raz przy tym pytaniu – ale tkwię nadal niezmiennie przy Sigmie – właśnie skończyłam malowanie pokoju dzieci ... wcześniej odświeżałam pokój dzienny ( do wglądu w podpisie )
    Mam rabat i za litr wychodzi około 27 zł ( normalnie 35-37 zł) . Wychwalam jakość pod niebiosa – zawsze idealnie odpowiadają barwą kolorowi z próbnika , są nie do zdarcia – można myć i szorować do woli ... wydaje mi się, że dzięki tej powłoce ściany też jakby mniej chwytają brud. Praktykuję je z racji zawodu już kilka lat i naprawdę mam jak najlepsze zdanie .
    Pozdrawiam pełną paletą barw

  15. #15

    Domyślnie

    a co wy nt. latexu dekorala?
    co zas do teknosa i sigmy - mozna cos na ich temat znaleźc na stronac firmowych i jakich

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał osowa
    (...) Mam rabat i za litr wychodzi około 27 zł ( normalnie 35-37 zł). (...)
    Osowa,
    gdzie, taki zwykly smiertelnik dostanie w okolicach Poznania ta farbe korzystnie i jak b. korzystnie?

    pozdr

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Mam tikurille - jest ok. Nic nie złazi a juz pare razy w wiatrołapie była wycierana na mokro

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    mercedes

    Zakup owej cudnej farby poczyniam w firmowym salonie Sigmy – Leszno wielkopolskie ...zapewne krajanie i u Ciebie takowy znajdziesz ...
    Pozdrawiam uśmiechem znad próbnika .

  20. #20

    Domyślnie

    daj namiary telefon mail itp.

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony