dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 135
  1. #41

    Domyślnie

    Nic Ci się nie dostanie Dorotko
    Niestety pomalowałaś szajs-lateksem.
    I to są skutki

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Bo to Beckers a nie porządna farba.
    Wyjaśnij proszę bardziej szczegółowo na czym polega jej nieporządność, bom ciekawy.

    Myślę, że to co sam zaobserwowałem, i to co pisze Dorota Szymczak (że się ciągnie) to właściwości wszystkich lateksów. Można lubić albo nie.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Kochani latex się ciągnie - przy odklejaniu taśmy tylko wtedy kiedy jest w fazie wysychania - w fazie już wyschniętej zdzierając taśme poriwe sie na lateksie i zostanie pod spodem (tak zachowuje sie dobry latex) dlatego tasme zdejmuj się zaraz po zakończniu malowania.
    Tak jak pisałem powyżej malowałem tylko latexem Pary i nikt nie powiedzial złego słowa.

    Dodatkowo powiem ze ostatnio Para wykupiła pare fabryk Beckersa bo ten posuł sie jakościowo i ma spore problemy finasowe.

    Co do dul;uxa - to ten fabryczny jeszcze ujdzie - ale ten mieszlnikowy łuszczy sie zawzięcie to o niebo lepiej juz maluje sie zwykłą dębicą

    Nie porównujcie frab latex - akryl. bo to nie ten kaliber.

    Dorota co do levisa - to tak wybrałas najoszczędniejsza baze i stąd malowanie wyszło takie jak wyszlo - najniższa baza levisa służy do gruntoania. A powloka drze Ci się bo jest za gruba. latexem nalezy malowąc na raz - wtedy powłoka się nie ciągnie nie marze i da się szorowąc nieskończenie

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  4. #44

    Domyślnie

    Ma spory połysk i zastosowana
    Farby lateksowe występują zarówno jako mat,półmat,leeki połysk,pełny połysk.
    Poza tym jest cały czas (trzy lata), lekko ... wilgotna, to znaczy jak wisi obrazek i chcesz go przesunąć, to się odklei, zostawiając ślad.
    To musi być jakaś cecha Beckersa.Negatywna cecha.Żadne dobre farby lateksowe nie kleją się cały czas.
    Malować drugą warstwę zanim pierwsza wyschnie do końca!
    A dlaczego?
    Nic bardziej mylnego!
    Owszem farba się ciągnie.
    Jak myjesz kuwetę łatwo ją zdjąć
    Ale na ścianie?
    Nie ma prawa.

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877
    ... jeżlei na cimny kładzimy jasny to 2 krotne malowanie nas nie minie ...

    Cytat Napisał sebo8877
    ... A powloka drze Ci się bo jest za gruba. latexem nalezy malowąc na raz - wtedy powłoka się nie ciągnie nie marze i da się szorowąc nieskończenie ...
    Znaczy sie drugą warstwę na pierwszą jeszcze nie doschniętą ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Znaczy sie drugą warstwę na pierwszą jeszcze nie doschniętą ??
    Chodzi o to, żeby pierwsza warstwa była sucha w dotyku, ale wciąż trzymała wilgoć w środku. Trudno powiedzieć po jakim czasie, ale około 1 godziny. Malując sam, zauważyłem, że w ten sposób znacznie łatwiej uzyskać jednolitą powierzchnię, a to szczególnie ważne gdy farba nie jest matowa. Niestety, to odkrycie zrobiłem dopiero pod koniec.

    A co w tym mylnego, kolego Pattaya?



    Co do "ciągnięcia", to może chodzi o grunt? Mój na przykład był zwykłą akrylówką położoną przez tynkarza.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Niestety pomalowałaś szajs-lateksem.
    I to są skutki
    Z cala pewnoscia szajs to musial byc .

    Ja nawet sie nie bede rozwazala innych farb .
    Bedzie latex , czesciowo polysk , czesciowo mat.
    Pewnie Benjamin Moore , wiem jak sie tym maluje i jakie sa efekty
    i to mi pasuje

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    ...
    Chodzi o to, żeby pierwsza warstwa była sucha w dotyku, ale wciąż trzymała wilgoć w środku...
    A co z gruntem ??
    Zagruntowana ściana ma wyschnać na pieprz czy też pierwszą warstwę nakłada się szybko ??
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Z tym malowanie to jest tak
    Jeżlei jest to sciana surowa nalezy zagruntować (ja tak robię) tym http://www.para.pl/produkty.php?id=108&idn=521 galon rozcieńczam 2 l wody. Wychodzi jakies 15m2 z l.
    Następnie za 2-3 godziny jeżeli to mało malowania lub jeżlei dużo podkładowania to na drugi dzięń Nakładam juz ostateczną farbe - 1 raz i ma być na zero. Rzadnego 2x malowania rzadnego ciągnięcia. I tak pomieszczenie zostanie pomalowane i zdejmuje ochronne taśmy.

    Natomiast jeżeli jest too scian pomalowana np emulscją czy czyms emulsjopodobnym - jeżeli ma kolor powoedzmy bez a zamalowane ma być np brzoskwinią - po odtłuszczeniu i umyciu scian maluję na raz i jest na zero.
    Miałem sytuację taka jeden pokój ciemny granat drugi biskupi(purpura) i trzebabyło przerobic to na kanarkową żółć - tutaj mozna poradzic sobie w dwojaki sposób. Albo zagruntowąć i potem na raz lub 2x malowanie zasadniczym kolorem. tu po jednokrotnym malowaniyu dzięn przerwy i na drugi dzięń pomalować 2-gi raz i zdjąc taśmy. Nic nigdy mi się nie ciągnęło nic nie musiałem odcinać

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    Cytat Napisał sebo8877
    ... jeżlei na cimny kładzimy jasny to 2 krotne malowanie nas nie minie ...

    Cytat Napisał sebo8877
    ... A powloka drze Ci się bo jest za gruba. latexem nalezy malowąc na raz - wtedy powłoka się nie ciągnie nie marze i da się szorowąc nieskończenie ...
    Znaczy sie drugą warstwę na pierwszą jeszcze nie doschniętą ??
    Patrz mój post powyżej
    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał jabko
    A co z gruntem ?? Zagruntowana ściana ma wyschnać na pieprz czy też pierwszą warstwę nakłada się szybko ??
    Tego nie ćwiczyłem, bo grunt był wyschnięty na pieprz.


    sebo8877 - ale Ty mnie źle zrozumiałeś. Pisałem o "ciągnięciu" wyschniętej farby, a nie - w czasie malowania. Osobiście, to mi w cale nie przeszkadza i nie wpływa w żaden sposób na zmywalność. Ot, taka śmiesznostka.

    A co do jednokrotnego malowania, to spotkałem się z nim tylko w reklamach. Czy są tu jeszcze inni malujący 1 raz? Ja się nigdy nie odważyłem, ale jestem tylko malarzem-amatorem. Może to kwestia standardu - moglibyśmy podyskutować gdybyś Ty zobaczył moje, a ja - Twoje.


    Cytat Napisał rrmi
    Pewnie Benjamin Moore , wiem jak sie tym maluje i jakie sa efekty i to mi pasuje
    To jak się maluje i jakie są efekty? Może użyję w nowym domu.[/quote]

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mis Uszatek
    A co do jednokrotnego malowania, to spotkałem się z nim tylko w reklamach. Czy są tu jeszcze inni malujący 1 raz?
    Zaskoczę Cię - farbą co według powyższych opinii koło lateksowej nie leżała, czyli Kolory Świata Nobilesa - pomalowałem 1 raz, poprzednio był kolor niebieski akryl, teraz jest jasno zielony (kończynkowa wiosna nr 4) i jest idealnie. Kolor jak na pudełku, malowane 1 raz. Też się zdziwiłem.

    Arecki

  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Misiu jak widzisz - da się za 1-szym razem - Jak chcesz moge podesłac forki z 1-no krotnego malowania Parą

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  14. #54
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkadly
    Cytat Napisał Mis Uszatek
    A co do jednokrotnego malowania, to spotkałem się z nim tylko w reklamach. Czy są tu jeszcze inni malujący 1 raz?
    Zaskoczę Cię - farbą co według powyższych opinii koło lateksowej nie leżała, czyli Kolory Świata Nobilesa - pomalowałem 1 raz, poprzednio był kolor niebieski akryl, teraz jest jasno zielony (kończynkowa wiosna nr 4) i jest idealnie. Kolor jak na pudełku, malowane 1 raz. Też się zdziwiłem.

    Arecki
    Miło czytać takie rzeczy, bo właśnie chciałbym kupić tą farbę na cały dom

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    anpi życze powodzenia - jak malujesz na surowo to super będzie jak jkryjesz starą farbę weź poprawkę

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  16. #56
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877
    anpi życze powodzenia - jak malujesz na surowo to super będzie jak jkryjesz starą farbę weź poprawkę
    Będę malował na surowo. Aha - ściany muszę zagruntować, i gdzieś czytałem że przed docelowym malowaniem trzeba pomalować farbą rozcieńczoną 1:1 z wodą. Jak bym chciał malować Porami Roku Nobilesa, to jaką farbę zastosować na tą pierwszą warstwę, "rozwodnioną"?

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Anpi zastosowac tą samą która będziesz malował tylko rozwodnić 1:1, czyli nobilesa 4 pory roku

    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  18. #58
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Dzięki. A już miałem nadzieję, że można jakąś emulsyjną, tańszą ale chyba nie ma co oszczędzać, te Pory Roku to i tak najtańsza lateksowa.

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    nie kupiłem w końcu lateksowej, bo miałem wcześniej zagruntowane tynki zwykłym tanim gruntem akrylowym i odradzano mi to , również powyżej w wątku....kupiłem akrylową dekoralu , zastanawiam się tylko , te wydajności co podają na opakowaniu czego one dotyczą ? na 5 litrowej puszcze pisza że wydajność do 70 m.kw. , rozumiem że ściany pomalowanej na gotowo czyli ładnie , tylko jakiego podłoża to dotyczy ? bo na 34 m.kw. ściany poszło mi 8 litrów.....czyli jakieś 4 razy więcej....rozumiem że marketing , że ładnie wygląda , ale nic tak nie denerwuje jak w sobotni wieczór podczas malowania trzeba robić wycieczkę do castoramy po brakującą farbę...mogliby napisać że na świerze tynki mimo gruntowania gruntem i rozcieńczoną farbą i tak trzeba 3 razy malowac)

  20. #60

    Domyślnie Problem z farbą lateksową - ratunku!

    Mam w mieszkaniu tynki gipsowe. Wyglądały na w miarę równe. Ekipa wykończeniowa zapytała, czy chcę gładź gipsową, powiedziałam że chyba nie, nie muszę mieć idealnie gładkiej faktury. To porobili zaprawki w miejscach obtłuczeń i zarysowań, i pomalowali. Skusiłam się na polecaną na forum Tikkurilę, wybrałam mat, który wcale nie jest matowy (w sumie można się było spodziewać, ale mogli dla przyzwoitości napisać "półmat"). Skutek - po zapaleniu światła i na ścianach prostopadłych do okien widać wyraźne nierównomierne plamy - efekt różnego odbijania światła od faktury tynku, zaprawek i w niektórych miejscach pociągnięć wałka
    Panowie malowali dwa razy, jak nie jest pod światło, to wygląda idealnie. Potem poprawiali wszystko, co pokazałam im placem - i jest tylko minimalnie lepiej na zaprawkach, za to narobili więcej smug od wałka. Mówią, że jak nie ma gładzi, to oni nic nie poradzą. Powiedzcie - czy oni nie umieją malować tą farbą (zwykłym akrylem malują perfekcyjnie), czy rzeczywiście nie powinno się malować nią bez gładzi? Pomalować jeszcze raz? Zrobić gładź na farbie (koszt!)? Czy coś się w ogóle da zrobić z sensem, żeby było w miarę równo?

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony