dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 139
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2761
  1. #2201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zrobiłas bardzo eleganckie miejsce

    U mnie kwitnie Alchymist. Terminowo, no, z 5 dniowym opóźnieniem w stosunku do poprzednich sezonów. Symphatie ma pąków po kokardę i otworzyła jeden kwiatek. Różanka cała w pąkach, ale na razie otworzyły się tylko 3 Rhapsody in Blue. Za 4 dni będzie burza kwiatów

    Mam 4 winorośle i podobnie jak u Ciebie też nierówno rosną. Nawet 2 krzewy tej samej odmiany różnią się znacznie tempem wzrostu.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #2202

  3. #2203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Te drobne ulepszenia na zewnątrz to w ramach prezentu rocznicowego... miało być praktycznie po kosztach, ale jakby to wszystko policzyć to i tak trochę się nazbiera...
    Teraz czekam tylko na pogodę bez opadów, żeby zrobić oprysk na chwasty w trawnikach, bo niestety trawnik niby jest gęsty ale mlecz i koniczyna są silniejsze , więc trzeba im pokazać gdzie ich miejsce
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  4. #2204

    Domyślnie

    koniec wakacji to "sprawdzam" co u Ciebie
    jak nowa klasa?
    a zmiany w ogrodzie?
    działo się?

  5. #2205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Spokojnie, niech się zadomowi w nowych warunkach
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #2206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam wszystkich po wakacjach...

    "Nowej" klasy nie mam jako wychowawca, bo organ nadzorujący (Urząd Gminy) stwierdził, że po 3 latach "sześciolatki" dorównały już poziomem intelektualnym i emocjonalnym swoim starszym kolegom i można ich wymieszać z 3 klas 19 osobowych (w jednej z nich były tylko te dzieci, które szły do szkoły jako 6-latki) zrobili 2 mieszane klasy - 28 osób i 29 osób... co daje ponad etat oszczędności... nie ma klasy =nie ma wychowawstwa... ale na szczęście mam etat z matematyki i to w jednej szkole, czyli jestem szczęściarą
    Mam kontynuację w klasach gimnazjalnych oraz 1 czwartą i 1 piątą klasę... dawno nie pracowałam z takimi "maluchami" więc potrzeba trochę czasu żeby przyzwyczaić się do nowej sytuacji... na jednej lekcji mam 3 gim, czyli 15-16 lat a na następnej 4podst., gdzie część dzieci ma dopiero 9 lat...
    Ogólnie jest dość duże zamieszanie organizacyjne i wracam do domu zmęczona jakby to był już maj a nie pierwszy tydzień września

    OGRÓD to wielkie słowo, miało być ładnie, ale wyszło jak zawsze
    Tego lata pogoda nie dopisała teraz też praktycznie codziennie pada, więc nawet jak coś zakwitnie, to zaraz traci wszelki urok...

    Za bajorkiem pod murem posadziłam śliczne bordowe mieczyki, zaczynały już kwitnąć ale jak była ta wielka wichura, to mi je zmasakrowało tak, że nie było czego zbierać

    Moje róże jak zakwitły to sięgały wyżej niż parapety w oknach i było ich całe mnóstwo, ale po 2 tygodniach cieszenia się ich wyglądem przyszła ulewa i było po różach... musiałam je obciąć... teraz znowu mają pąki ale przy takiej pogodzie nie wiem czy zdążą zakwitnąć...

    Jedyne co w tym roku jest ładne to trawniki są gęste, soczyście zielone i trzeba je kosić 2 razy w tygodniu, oczywiście pomijając drobny fakt kreciej masakry... Wyjechaliśmy z domu na tygodniowy urlop i po powrocie na tej "zrobionej" części podwórka zastaliśmy 27 kopców podkopane roślinki, które sadziłam na wiosnę, góry i doliny pod wysypanymi kamyczkami, itp.: wiec poddałam się i stwierdziłam, że w tym roku nic więcej nie sadzę, bo szkoda kasy... skupiłam się na przepędzeniu kretów... od 2 tygodni nie zauważyłam nowego kopca, więc może się udało ale to się jeszcze okaże...

    Dodatkową atrakcja w ogrodzie była plaga ślimaków (tych bez skorupek)... czyli jak widać nie mam czym się pochwalić

    Na dzisiaj zaplanowałam sadzenie truskawek ale znowu lało i nici z planów...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  7. #2207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gosia, super, że masz pracę i wygląda, że jesteś zadowolona

    Ogrodem się nie przejmuj. Ten rok taki u wszystkich. Na Ogrodowisku dziewczyny pokazywały co im grad, trąby powietrzne zrobiły z ogrodami. Koszmar. Ale rośliny się odbują i będzie dobrze. U mnie w tym roku wszystko rośnie jak na drożdżach, za to z kwitnieniem gorzej. Mam zdjęcia z października zeszłego roku. Róże kwitły jak szalone. Teraz pączków niby jest trochę, ale rozkwitają pojedynczo i coraz mnie, a gdzie do października
    Nic, za rok będzie lepiej.
    Kreta trzeba polubić, bo dba by pędraki i inne paskudy trawnika nie niszczyły. Za to nornice... za ogonki i swobodnym lobem won.

    Truskawki zeżarły mi ptaki. Ledwie kilka i to bladych skubnęliśmy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #2208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Minęły 2 tygodnie w nowej pracy, wszystko zaczyna się pomału stabilizować, więc po pracy można coś pokombinować w domu...

    Pamiętacie moje przemeblowanie w salonie?


    BYŁ STÓŁ I NIE MA STOŁU... za kanapą pustka, więc szukam nowego zestawu, który będzie bardziej pasował do moich prostych mebli...
    Reszta mebli na razie zostaje ale też już nie długo... właśnie jestem na etapie projektu...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  9. #2209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nowy stół będzie w kolorze ciemnego orzecha (jak rama lustra), tym razem prosty bez zaokrągleń....na 90% taki





    do tego potrzebuję oczywiście krzesła, ale nie mogę się zdecydować ... wczoraj znalazłam coś takiego...

    z drewnianym oparciem i miękkim siedziskiem





    lub z tapicerowanym siedziskiem i oparciem



    Pasowałyby któreś do mojego salonu??????
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jacek.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	397135   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół 1 (1)a.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	41,2 KB
ID:	397136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół 2 (1)a.jpg
Wyświetleń:	302
Rozmiar:	76,7 KB
ID:	397137  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  10. #2210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Co do reszty mebli w salonie to chcę eksmitować rudego orzecha i zastąpić go czymś ciemniejszym lub jaśniejszym ....

    pod telewizor... coś na wzór tego, ale całość w kolorze drewna, bez białego lakieru
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rtv 2 (3).jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	397138

    przy narożniku zamiast prostokątnej ławy może coś takiego???? tylko również nie białe a drewniane...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ław 4.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	397139 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ław7.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	397140

    No i komoda ????
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  11. #2211

    Domyślnie

    Nie wiem jak to się stało, ale nie widziałam Twojego wpisu z początku września

    już nadrabiam

    No o "gmina" trochę brzydko zagrała z tym połączeniem klas, jako rodzic byłabym zbulwersowana, ciekawe, czy gmina faktycznie miała prawo do takiego ruchu

    Ten rok jakiś faktycznie słaby ogrodowo, nawet patrząc na owoce w sklepach, normalnie lipiec, sierpień i wrzesień to czas, kiedy owoców jem na kilogramy, w tym roku owoców mało i drogie jakieś, najdziwniejsze były dla mnie truskawki, które u mnie przez większość czerwca oscylowały koło 10 za kg, a w sierpniu nagle były po 6 zł


    Widzę plany na nowe meble , a pamietam, że przymierzałaś się do toaletki - zrobilaś?

    no i co zrobiłaś ze stołem, że zniknął?

    zdjęć nowego stołu nie widzę, krzesła praktyczniejsze chyba z oparciem drewnianym, ale ja bym musiała usiąść na jednych i drugich i na tej podsytawie zdecydować

  12. #2212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Gmina jest organem zarządzającym szkołą i może wszystko tym bardziej, że póki co nie ma odgórnych przepisów, ze klasa nie może liczyć więcej niż. ... u nas gmina już kilka lat temu wydała zarządzenie, że klasy mogą liczyć do 35 osób, a więc jeśli mają 28 i 29 osób to wszystko jest zgodne z zarzadzeniem.
    Rodzice się buntowali, ale nic nie zdziałali...

    Toaletka - to projekt, który kolejny raz spada na koniec kolejki, bo zmieniają sie priorytety....

    Pomysł zmiany mebli w salonie zakiełkował we wakacje, gdy pojawił się trochę większy telewizor i zaczął głośno wołać o większą szafkę... ale zmiana szafki RTV ciągnie za sobą zmianę komody i ławy... a po takich zmianach mój stół raziłby w oczy jeszcze bardziej, więc skończyło się na zebraniu kilkunastu inspiracji i zrobieniu bardzo wstępnych projektów... i odłożeniu na bliżej nieokreślony termin z powodów ekonomicznych...

    Wiadomo, że z tych wszystkich mebli najbardziej kosztowny jest nowy stół i krzesła, wiec któregoś dnia w tamtym tygodniu wpadłam na genialny pomysł żeby powiesić "stary" komplet na OLX... w niedzielę zadzwoniła miła pani, że chce przyjechać i obejrzeć mój zestaw... w poniedziałek przyjechała, obejrzała, zadzwoniła po posiłki i wieczorem było juz tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0455.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	57,5 KB
ID:	397196

    W połowie października mój mąż ma urodziny to do tego czasu muszę postarać się o nowy stół i krzesła a dopiero potem zabiorę się za wymianę pozostałych mebli... może do gwiazdki sie wyrobię

    Może teraz bedzie widac stół...





    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół 1.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	397197   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół 3.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	27,8 KB
ID:	397198   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stół 2.jpg
Wyświetleń:	277
Rozmiar:	38,3 KB
ID:	397201  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  13. #2213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiliśmy sobie wycieczkę po okolicznych sklepach meblowych, próbowaliśmy różne modele krzeseł i między innymi trafiliśmy na takie co pokazywałam wyżej z tym drewnianym oparciem i stwierdziliśmy, że są bardzo wygodne mimo ze nie mają miękkiego na oparciu a przy tym jeszcze nie są takie oklepane, więc je zamówiłam bezpośrednio u producenta... a za różnicę ceny miedzy sklepem a producentem będę miała nową komodę
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  14. #2214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A zapomniałam się wcześniej pochwalić... moja kuchnia wzbogaciła się o dodatkowe oświetlenie podszafkowe... co prawda nie mam do niego pilota jak Mania, a tylko włącznik dotykowy ze ściemniaczem, ale i tak jestem zadowolona
    Tak to teraz wygląda... jest bardzo jasno, ale zawsze moge przyciemnic

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_192451.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	397334

    bez dodatkowego oświetlenia z góry...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_192428.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	76,4 KB
ID:	397333

    Oświetlenie jest zamontowane w aluminiowych narożnych listwach z mlecznym kloszem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_192505.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	33,3 KB
ID:	397335

    Po wyłączeniu oświetlenia zostaje tylko niebieska dioda w miejscu dotykowego włącznika, która daje lekka poświatę... i pozwala bezproblemowo zlokalizować włacznik dotykowy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_192524.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	31,8 KB
ID:	397336

    I po drugiej stronie też jest światełko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170922_193002.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	397337
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  15. #2215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Wspomniałam wczesniej, że za oszczędzone pieniądze na stole i krzesłach bedę miała nową komodę... więc zaczęłam sie do niej przymierzać.... zaczynam od wybrania koloru... bo nie mogę się zdecydować czy rudy wymienić na jasny czy ciemny

    kilka kolorów, które wpadły mi w oko... do rozważenia....

    1. sanremo piaskowy


    2. dąb lefkas



    3. Kasztan Mińsk


    4. Wiąz Amsterdam


    zbliżenie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D3817-OW-Kasztan-Minsk-0_baner_top.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	397656   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D3193-SW-Wiaz-Amsterdam-moderato-0_baner_top.jpg
Wyświetleń:	198
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	397657  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  16. #2216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dąb lefkas, albo kasztan Mińsk jeśli ma być ciemniejsze. Ale to jasne piaskowe podoba mi się najbardziej, choć ja lubię ciemne drewno.

    Zaglądam, ale tkwię w łóżku i z tableta niewygodnie pisać
    Światełka w kuchni są super.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #2217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ciemny jest zawsze bardziej elegancki ale jasny jest bardziej praktyczny, a ja nie należę fo miłośniczek szmaty

    A ten jasny właśnie nie bez powodu dałam na 1 miejscu ale nie wiem czy się nie pogryzie z moimi zasłonami?

    Pestka- zdrówka życzę
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  18. #2218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    w mezowym pokoju mam te meble, ktore wkleilas dab lefkas, sa miodzio ale wymagaja odpowiedniej oprawy kolorystycznej scian i dodatkow, nie wiem czy u ciebie by dobrze wygladaly. na pewno nie z tym stolem i krzeslami ktore wkleilas, strasznie by sie pogryzly.

    do tego stolu i calej reszty chyba najlepiej bedzie wygladac to co wkleilas jako pierwsze
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 28-09-2017 o 08:39

  19. #2219
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    w mezowym pokoju mam te meble, ktore wkleilas dab lefkas, sa miodzio ale wymagaja odpowiedniej oprawy kolorystycznej scian i dodatkow...
    Nie widziałam tego koloru na żywo na konkretnym meblu a jedynie na małym próbniku i zdjęciu, więc jakie kolory scian masz na myśli????

    Zrobiłam mały fotomontaż.
    1. stół na swoim miejscu, ale będzie o jedno krzesło dłuższy....



    2. stół kontra 2 komody i 2 wzorniki - komoda me być właśnie tego typu co na dole
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotomontarz 1.jpg
Wyświetleń:	187
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	397687   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotomontarz 2.jpg
Wyświetleń:	186
Rozmiar:	68,5 KB
ID:	397688  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  20. #2220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    wstawie ci na chwile fote, i zobacz jak te meble wygladaja na zywo. na swoim monitorze u ciebie widze kolorystyke bezowo-brazowa miejscami wpadajaca w róz. kolor lefkasa to mocny brąz rudawy miejscami z czarnymi i szarymi żylkami. kolor to jedno ale nawet stylistycznie te meble nie pasuja do tego stolu
    kolorystycznie sie zgubia a styl stolu i krzesel to zupelnie inna bajka niz tej komody. jak juz to wg. mnie tylko ta jasna bedzie sensownie wygladac.
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 28-09-2017 o 18:23

Strona 111 z 139

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony