dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 139
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 2761
  1. #2161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie wiem, pokaz zdjecie. ogrodowe maja zupelnie inny wyglad niz bukietowe. bukietowe to bardziej krzaki zdrewniałe a w ogrodowych lodyki po prostu usychaja

  2. #2162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    tu masz przyklad bukietowa:


    ogrodowa

  3. #2163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Jak wrócę do domu to pstryknę fotkę tej nowej, ale kwiaty ma kuliste i pomijając kolor to bardziej przypomina tą drugą
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  4. #2164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    moze anabelki wziełaś?


    to drzewiasta, tez sie przycina w marcu

  5. #2165
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Gopax, znowu się napracowałaś , niestety nie widzę u siebie zdjęć oczka "w świetle dziennym"

    po po tej kaskadzie też spływa woda, czy to takie wrażenie i spływa to, co spadnie ze źródełka/fontanny?

    rabatki równiutkie, wypielęgnowane jak się rozrosną i zakwitną będzie jeszcze ładniej
    Weszłam, żeby wstawić zdjęcia od nowa ale teraz na laptopie widzę tamte fotki, to nie wiem co było powodem, ze ich przedtem nie było???

    Tu dla pewności wstawię dzisiejsze zbliżenie, gdzie lepiej widać wodę na kaskadzie... oraz dwie różne końcówki na fontannie...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o31.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	389782 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o33.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	389783 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o32.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	389784 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	o34.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	389785
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  6. #2166
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopax Zobacz post
    Jak wrócę do domu to pstryknę fotkę tej nowej, ale kwiaty ma kuliste i pomijając kolor to bardziej przypomina tą drugą
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	biała 2.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	389786  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  7. #2167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ogrodowka

  8. #2168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gosik moje Don Juany wyrosly na ponad 2 metry w jeden sezon - od powierzchni ziemi liczac, w donicach, wiec szykuj sie na wysokie podporki a potem na jakies pozadne podpory

  9. #2169
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja od razu będę robiła solidną kratkę tylko ciągle czasu brak to najgorszy miesiąc w pracy a wokół domu też ciągle coś jest do zrobienia
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  10. #2170
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Kolejny słoneczny dzień i popołudniowa kawka pod wiatką...
    Żółte iryski już przekwitły, ale po drugiej stronie nieśmiało pojawiają się fioletowe...



    Róże rosną jak na drożdżach, mają już sporo paków, więc jak pogoda się utrzyma zakwitnie wcześniej niż zwykle





    Niestety ta pogoda nie wszystkim roślinkom służy, więc zaszły małe zmiany na rabatce obok bajorka...
    Nowa hortensja, mimo podlewania 2 razy dziennie więdła, więc musiałam ją trochę podścielić, żeby przedłużyć wilgotność gleby i od piątku trzyma się już dzielnie na próbę podsypałam też kamyczkami brzeg rabatki, mam nadzieję, że dzięki temu ziemia będzie bardziej wilgotna i kwiatki będą lepiej rosły...



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170528_151313.jpg
Wyświetleń:	259
Rozmiar:	104,2 KB
ID:	390086   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r6.jpg
Wyświetleń:	257
Rozmiar:	106,8 KB
ID:	390087   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r5.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	390088   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r2.jpg
Wyświetleń:	256
Rozmiar:	105,6 KB
ID:	390089   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r1.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	107,0 KB
ID:	390090  

    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  11. #2171
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    LAdne miejsce się robi Tylko ja bym sadziła grupami po 3 sztuki co najmniej. Bo teraz wyglądają dobrze, ale jak sie rozrosną, to istnieje niebezpieczeństwo, że wyjdzie bałaganiarsko.
    Poza tym ja lubię duże plamy
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #2172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Pestka, przyjrzyj sie dokładnie... Żurawki bordowe masz 3, piwoni cały rząd pod murem, tylko że 2 stare a reszta nowo sadzona, więc trochę czpasu potrzebuje żeby nabrać wielkości, hosty całymi rzędami tego samego koloru, lilie też cały rząd, irysy też całymi plamami, hortensje też są 3 tylko te zeszłoroczne dopiero zaczynają rosnąć ale z dnia na dzień widać, że biorą się za siebie, muszę je jeszcze dokarmić, werbeny też są 3, po 2 są dalie i te kolowe liście (nazwa mi wyleciała z głowy) ale one nie zimują, trzeba je wykopać, a starce między nimi też są 3... pojedyncze na przemian są tylko lobelie i ... ale to jest akurat celowe, bo ... kwitło wczesną wiosną a teraz cały czas będzie już tylko zielone, z kolei lobelia jest jednoroczna, więc za bardzo się nie rozrośnie maksymalnie tyle ile ma miejsca , a jesienią je wyrwę i następnej wiosny mogę posadzić coś innego
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  13. #2173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    No właśnie myślałam o tym pierwszym rzędzie. Tam jakoś tak co chwilę coś innego. A nie widać za dobrze co to za zielenina.

    Posadź bodziszki i monardy (pysznogłówki) Pokażę Ci jutro co moje 2 letnie bodziszki wyprawiają
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #2174
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Nazwy podanych kwiatów nic mi nie mówiły ( jak zwykle zresztą), więc sprawdziłam w google i ku mojemu zdziwieniu bodziszki kojarzę z działki moich teściów (jak ją jeszcze mieli)... teściowa w narożniku zrobiła "skalniak" z roślin które dostała od znajomych, sasiadek, itp.. a po kilku latach cały narożnik wypełniały takie kwiatki


    im większa kępa tym ładniej to wygląda ale żeby to dostrzec potrzeba przestrzeni a ta moja rabatka sie nie nadaje jest po prostu za mała... ja obawiam się, że jak moje hortensje podrosną to będzie im tam za ciasno... dlatego jestem ostrożna w sadzeniu tam roślin tak ekspansywnych...

    U mnie na brzegu (obwódce) mam tylko 2 gatunki: primulki (kwitnące wczesną wiosną) posadzilam je z przerwami, bo one też potrafią sie rozrosnąć, a po miedzy nie w tym roku posadziłam lobelię, miała być tylko niebieska, ale rano nie mogłam jechać na rynek do miasta a jak byłam po lekcjach to brałam resztkę i 4 kępki są mieszane biało- niebieskie... ale one też maja swój urok i teraz nawet wydaje mi się, że tak jest lepiej.







    Tutaj widać też 3 moje werbeny oraz 2 dalie a miedzy nimi orlika... orlik niedługo przekwitnie a dalie powinny sie jeszcze trochę rozrosnąć i będą kwitły do jesieni... werbeny jeśli będą miały sprzyjajace warunki też sie rozrosną i będą tworzyly zwartą kępkę


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lobelia.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	390136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r11.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	111,0 KB
ID:	390137   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r10.jpg
Wyświetleń:	226
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	390138   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	r01.jpg
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	104,8 KB
ID:	390139  
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  15. #2175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Biały dobrze robi na rabatach, szczególnie w cieniu.
    Bodziszki są różne. Jamam 3 odmiany: kantabryjski, korzeniasty i czerwony. Każdy ma inne listki, inny kolor kwiatów i inną wysokość. Mogłabyś je posadzić przy tujach. Ładnie zadarnią. Także fiołki wonne, albo przywrotnik ostroklapowy by się nadawały.
    A może trzmieliny Fortune'a. Są różne odmiany jeśli chodzi o kolor listków i wzrost. Są częściowo zimozielone i ładnie komponują się z roślinami iglastymi.
    Ściąga o trzmielinach opis ogolny i odmiany:
    http://www.clematis.com.pl/pl/inform...nymus-fortunei
    http://www.clematis.com.pl/pl/encykl...na+fortune%27a
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #2176
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Na tej rabatce cień jest po 18 lub w pochmurne dni, ale lobelia lubi słońce.

    Koło tujek nie będę nic sadzić, bo nie zarobiłabym na wodę... młode tuje potrzebują wody do prawidłowego wzrostu, a biorąc pod uwagę mój drenaż (pisałam o nim wcześniej) każda dodatkowa roślina posadzona w ich sąsiedztwie będzie podbierała im wodę, więc pod tujami tylko kora, żeby zatrzymać chociaż trochę wilgoci...

    Żółtą trzmielinę kiedyś posadziła sąsiadka przy siatce granicznej, tam gdzie mam warzywniak i fajnie obrosła narożny słupek... więc może to dobry pomysł na obsadzenie całej siatki? tylko wolałabym bardziej zieloną, ale to ewentualny plan na następne lata, w tym roku budżet podwórkowy i tak jest naciągnięty... muszę tylko powykańczać to co rozgrzebane przed domem...
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  17. #2177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Mialam pokazać Ci moje bodziszki. Sadziłam 2 lata temu. Dopiero zaczynają kwitnąć. Wczoraj było jeszcze tylko po kilka kwiatków. Będą kwitły cały sezon
    Na tym Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017_05-29maj_BODZISZKI-P1010006w.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	102,6 KB
ID:	390201 zdjęciu są 4 kępki. Na niebiesko i niebiesko-fioletowo kwitną himalajski i korzeniasty. Czerwony i kantabryjski kwitną na różowo. Wysokie są na jakieś 40 cm.
    Tu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017_05-29maj_BODZISZKI-P1010032w.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	104,5 KB
ID:	390202 jest tylko jedna kępa.
    Mam jeszcze w dwóch innych miejscach o różnym nasłonecznieniu. Wygląda, że jest im obojętne ile słońca jest.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #2178
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ten niebieski jest ładniejszy od różowego, który był u teściów i u ciebie jest przestrzeń w ogrodzie, to ma gdzie rosnąć
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  19. #2179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Dawałam Ci link do tego bloga? A może go znasz? Bardzo przydatny
    http://www.zielonyogrodek.pl/znoszac...enie/bodziszek

    Myślę, że bodziszek, trochę jak barwinek da sobie radę nawet jeśli ma mało miejsca. W jednym miejscu u mnie rośnie tuż przy maku wschodnim, ktory bardzo rozkłada liście na boki i jest dużo większy. Myślałam, że zgłuszy bodziszka. Tymczasem on po prostu wlazł na mak, oplótł go, otulił i mam teraz mako-bodziszka
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #2180
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Stronę znam ale nie pamiętam czy od Ciebie, czy jakoś inaczej tam trafiłam...
    W to, że bodziszek da sobie radę gdy ma mało miejsca nie wątpię, chodziło mi bardziej o to ze wyprze inne roślinki, a nie chcę koło bajorka tylko samego bodziszka... ale może jak będę obsadzała siatkę to koło trzmieliny dam kępki kwitnące i niech sie tam rozrasta ile chce
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

Strona 109 z 139

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony