dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 22
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 423
  1. #401
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Nie pomyliłeś się gdzieś? Ile ty tej wody zużywasz??? Moje 5kWh na CWU to podobno bardzo dużo a ty masz 12???
    Twoja pompa powinna ciągnąć jakiś 1kW prądu na godzinę pracy. Czyli pracuje 12h dziennie???
    Niestety. Miernik pokazuje zużycie dobowe 12-14kWh. Zużycie wody to ok 450l/dobę. Szambo jest wybierane co 3 tygodnie, a szambo mieści 10m3. Mam też włączoną cyrkulację na w sumie ok 7 h/dobę.
    To moja pompa.

    prawa duża rura jest podłączona przez trójnik do wyrzutni rekuperatora, lewa wywala powietrze na zewnątrz.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  2. #402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Powinna ci pobierać max 4-5kWh

  3. #403

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93 Zobacz post
    Niestety. Miernik pokazuje zużycie dobowe 12-14kWh. Zużycie wody to ok 450l/dobę. Szambo jest wybierane co 3 tygodnie, a szambo mieści 10m3. Mam też włączoną cyrkulację na w sumie ok 7 h/dobę.
    Ja mam znacznie większe zużycie wody w domu (650-750l) a PC pożera teraz 5-6kW na dobę. Wyłącz na próbę cyrkulację i sprawdź wynik po tej operacji.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #404
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Ja mam znacznie większe zużycie wody w domu (650-750l) a PC pożera teraz 5-6kW na dobę. Wyłącz na próbę cyrkulację i sprawdź wynik po tej operacji.
    Ok sprawdzę. Dokładnie cyrkulacja chodzi 9 h na dobę. Ponieważ dom dość duży i są 3 łazienki to całkowite wyłączenie cyrkulacji będzie mało komfortowe... Pompa grzeje zbiornik buforowy z wewnętrznym zasobnikiem na CWU. Pewnie straty buforowe też są niezerowe.
    Pobór mocy podczas pracy 1,3kW. Czas pracy mocno zależy od temperatury na zewnątrz. Będę też musiał zajrzeć do środka, może się wymiennik ciepła przykurzył.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  5. #405

    Domyślnie

    Gonzo
    Podaj jakie masz parametry 11, 10 i F - np po 40 minutach pracy. Ta pompa dobrze pracuje jak F jest powyżej 0 C. Jak mi to (F) wchodzi na 0 lub poniżej to odczuwam spory spadek sprawności.
    Ogólnie dla mnie takie podłączenie do wylotu rekuperatora jest trochę dyskusyjne....

  6. #406
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy_36 Zobacz post
    Ogólnie dla mnie takie podłączenie do wylotu rekuperatora jest trochę dyskusyjne....
    Podłączenie jest przez trójnik, więc brakującą ilość powietrza (wynikającą z różnych wydatków i zapotrzebowań pompy i rekuperatora) pompa pobiera z zewnątrz (wylot jest zaraz obok). Parametry sprawdzę i napiszę wieczorem.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  7. #407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudy_36 Zobacz post
    Gonzo
    Podaj jakie masz parametry 11, 10 i F - np po 40 minutach pracy. Ta pompa dobrze pracuje jak F jest powyżej 0 C. Jak mi to (F) wchodzi na 0 lub poniżej to odczuwam spory spadek sprawności.
    Ogólnie dla mnie takie podłączenie do wylotu rekuperatora jest trochę dyskusyjne....
    Odczytałem parametry:
    F - 0
    10 - 1
    11 - 17
    Okazało się, że trochę ciepłej wody uciekało do obwodu podłogówki i kaloryferów, bo były wyłączone pompy, ale nie były zakręcone zawory. Poczekam, pomierzę i napisze jak idzie.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  8. #408

    Domyślnie

    Gonzo
    Ja przy 17 stopniach powietrza zasysanego praktycznie nie miewam tak niskich temperatur na parowniku - 0 C, czy powietrza wylotowego 1 C. Oczywiście to zależy od fazy włączenia pompy, ale nawet zaraz po włączeniu pompy gdy temperatura wody wynosi np 28 (parametr 12) to najczęściej jest ok 2C na parowniku. Później to rośnie do 4 - 5 C wraz z podnoszeniem się temperatury wody. 0 C na parowniku oznacza że robi się tam lód i sprawność spada.
    Wg mnie możesz mieć za bardzo stłumiony przepływ powietrza. Ja też mam stłumiony przepływ (filtr powietrza na wlocie, klapa zwrotna na wylocie) ale przy powietrzu o temp 17 C nigdy nie mam na parowniku 0 C.
    Używanie powietrza z wylotu rekuperatora jest o tyle niekorzystne, że tracisz na wilgotności zasysanego powietrza (teraz latem to pewnie jest bez znaczenia), bardzo dobrze to widać gdy w wilgotne dni przy tych samych temperaturach powietrza zasysanego występują dużo wyższe temperatury na parowniku - dużo wyższa sprawność PC.
    Inna sprawa, że Twój system podgrzewania wody (pośredni wyższe temperatury GZ) jest mniej sprawny niż przewidziany przez producenta - ale tak już musisz mieć.
    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez rudy_36 ; 10-05-2012 o 21:49 Powód: poprawa

  9. #409

    Domyślnie

    rudy_36
    Przykładowe wartości u mnie pod koniec cyklu grzania:
    F: 5
    10: 6
    11: 16
    Czy wartość "F" [opisane jako temperatura parowacza] jest zbliżona lub równa temperaturze parowania?

    Ktoś podawał różnicę 8 stopni pomiędzy temp. powietrza a temp. parowania dla jakiejś dużej PC p-w.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 10-05-2012 o 22:13

  10. #410

    Domyślnie

    Zigobar
    Myślę że parametr F to temperatura parowacza (czyli zbliżona do temp. parowania) - jaki inny cel miałby producent aby dawać tę temperaturę do diagnostyki ?
    Różnica temperatur może świadczyć o sprawności pompy - im lepiej jest pobierane ciepło z powietrza tym niższa jest temperatura wyjściowa powietrza. Widać to przykładowo w cyklu grzania - poczatkowo temperatura wylotu powietrza jest niska ( niskie GZ, dużo ciepła odbierane z powietrza - wysoki COP) później temperatura powietrza rośnie (GZ rośnie, COP spada). Sprawę pogarsza jeszcze to że cały czas rośnie ciśnienie w układzie - parametr E - temperatura skraplacza i pompa dodatkowo ciągnie coraz więcej prądu - czyli COP coraz gorszy.
    Ale jak się robi O C to niestety już jest źle i u Gonza coś jest nie tak (długie przewody powietrzne)
    Ostatnio edytowane przez rudy_36 ; 10-05-2012 o 22:25 Powód: popr

  11. #411

    Domyślnie

    W innej tabelce, którą posiadam, parametr "F" jest opisany jako temperatura w wężownicy.
    Może któryś z instalatorów podpowie jakie wartości wspomnianych różnic temperatur [powietrze/parowanie] osiągają drogie PC p-w.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 10-05-2012 o 22:35

  12. #412
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Planuję zakup PPC Hewalex 3,8 kW do CWU i grzanie nią także CO w okresach przejściowych [wystarczy odkręcić zawory] – a może polecicie lepszy wyrób w podobnej cenie ?

    Jako, że znacie się na PC mam pytanie czy dobrze to wymyśliłem:
    - wlot powietrza do PPC kanałem wentylacyjnym komina,
    - wylot do instalacji WM [trójnik za rekuperatorem i zaślepka kanału wyjściowego z reku (lub przepustnica w droższej opcji) lub na zewnątrz kanałem dolotowym powietrza do kotła (fi 160) - przełączane ręcznie w zależności od tego czy chcę chłodzić dom czy nie,
    - wlot zimnej wody z powrotu instalacji - wpięcie przy kotle na ekogroszek,
    - wylot wody ciepłej - pomiędzy kotłem na ekogroszek a pompami CWU, CO

    Będę mógł sterownikiem kotła na ekogroszek sterować pompami CWU, CO tak, żeby po nagrzaniu CWU włączała się pompa CO i dogrzewała dom [a termostat w salonie będzie wyłączał pompę CO gdy temperatura będzie odpowiednia].
    Grzejniki mam zwykłe, ale przewymiarowane, więc powinny dawać radę przy dodatnich temperaturach - zwłaszcza, że nawet przy -25 na zewnątrz wystarcza, że mam w instalacji 52 st na zasilaniu.

    Czy wg Was to powinno działać czy będę żałował ?

    Czy warto przy okazji uruchomić 2 taryfę [grzanie zapewne będzie najbardziej potrzebne w nocy i nad ranem gdy jest najzimniej] ?

    Dodam, że do samego CWU latem potrzeba mi zaledwie 2 kg węgla/dobę [kupiony po 830 zł/tonę], zasobnik CWU ma 120 litrów, ale mogę PPC grzać także kocioł na ekogroszek w którym jest 80 litrów wody.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #413
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karolas78
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Lesniewo, Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr_Mabram Zobacz post
    Witam. Koledzy jak sprawują się wasze pompy w takiej temperaturze? Można jeszcze coś z nich wycisnąć czy nie bardzo. Mam na myśli użytkowników z tańszymi pompami.
    Pozdrawiam
    moja Meeting 7KW daje rade do -6stC, przy niższych temp za bardzo sie szroni i wiecej czasu się odszranian niż grzeje. ogrzewam nią domek 70m2,
    latem grzeje mi ciepłą wode bijler 170l i tu sprawuje się super.
    podsumowując jestem zadowolony ocena 8pkt w skali 0-10pkt
    wszystko prądem

  14. #414
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mibud

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    chodzi mi po głowie żeby chigo 6 KW P W przerobić na bezpośrednie odparowanie czyli wyżucić parownik a zamiast zakopać w ziemi 2 x po 60m rury miedzianej jak myślicie czy to jest wykonalne jak obliczyć ile czynnika nabić czy nie ucieknie olej i czy sterownik da sobie radę czy też to zbyt wielka ingerencja i lepiej sobie odpuścic

  15. #415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    Panowie mam problem z METTINGIEM 5KW otóż nie załącza mi się odszranianie a wymiennik cały pokryty lodem ,jakieś pomysły?
    sprawdziłem wszystkie ustawienia i są ok
    POMOCY

  16. #416
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mlynekg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam czy w waszych pompach md20 Metting często wywala błąd E06 ?
    Pozdrawiam

    Młynek Grzegorz

  17. #417
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mlynekg Zobacz post
    Witam czy w waszych pompach md20 Metting często wywala błąd E06 ?
    Pozdrawiam

    Młynek Grzegorz
    A co piszą w instrukcji o błędzie E06?
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  18. #418
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mlynekg

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    12

    Domyślnie

    E06-zakócenia w układzie niskiego ciśnienia pojawia pojawia się taki błąd w okolicach 0 stopnia a poniżej pompa to już tragedia odzszraniaie działa ustawione co 30min pompa nowa pracuje 1 miesiąc

  19. #419

    Domyślnie

    Panowie, pozwole sobie odswierzyc temat

    Potrzebuję zakupić pomopę ciepła ale głownie do klimatyzacji ale przy okazji mogłaby i grzac w takim okresie wodę

    Pytanie czy lepeij kupic meetinga 7 KW i nim głownie chłodzic dom - bo ma taką funkcję ( poprzez wentylacje i instalację z klimakonwektorami ) czy moze jednak lepiej zakupic PPC Hewalex 3,8 kW i przy okazji chłodzenia ( pytanie jakie temperatury wylotu powietrza się na nim osiąga ?? przy zasilaniu temp. pow. 24, 28, 32 stopnie ? ) i przy okazji grzać nim wodę.

    Pytanie tez brzmi jak długo trwa grzanie np 140 litrów lub dwóch zbiorników ?

    Wiem ze on "chłodzi" tylko wtedy jak grzeje wodę co moze byc dosc problematyczne czasem bo nie zawsze wode ciepłą sie całą wyleje...

    I apropo kosztów, mam piec gazowy do wody, to chyba wychodzi jednak taniej niz pompa ?
    Ostatnio edytowane przez Onken ; 03-05-2014 o 20:00

  20. #420
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar k1krzysztof
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Kod pocztowy
    88-200
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Planuję zakup PPC Hewalex 3,8 kW do CWU i grzanie nią także CO w okresach przejściowych [wystarczy odkręcić zawory] – a może polecicie lepszy wyrób w podobnej cenie ?

    Jako, że znacie się na PC mam pytanie czy dobrze to wymyśliłem:
    - wlot powietrza do PPC kanałem wentylacyjnym komina,
    - wylot do instalacji WM [trójnik za rekuperatorem i zaślepka kanału wyjściowego z reku (lub przepustnica w droższej opcji) lub na zewnątrz kanałem dolotowym powietrza do kotła (fi 160) - przełączane ręcznie w zależności od tego czy chcę chłodzić dom czy nie,
    - wlot zimnej wody z powrotu instalacji - wpięcie przy kotle na ekogroszek,
    - wylot wody ciepłej - pomiędzy kotłem na ekogroszek a pompami CWU, CO

    Będę mógł sterownikiem kotła na ekogroszek sterować pompami CWU, CO tak, żeby po nagrzaniu CWU włączała się pompa CO i dogrzewała dom [a termostat w salonie będzie wyłączał pompę CO gdy temperatura będzie odpowiednia].
    Grzejniki mam zwykłe, ale przewymiarowane, więc powinny dawać radę przy dodatnich temperaturach - zwłaszcza, że nawet przy -25 na zewnątrz wystarcza, że mam w instalacji 52 st na zasilaniu.

    Czy wg Was to powinno działać czy będę żałował ?

    Czy warto przy okazji uruchomić 2 taryfę [grzanie zapewne będzie najbardziej potrzebne w nocy i nad ranem gdy jest najzimniej] ?

    Dodam, że do samego CWU latem potrzeba mi zaledwie 2 kg węgla/dobę [kupiony po 830 zł/tonę], zasobnik CWU ma 120 litrów, ale mogę PPC grzać także kocioł na ekogroszek w którym jest 80 litrów wody.
    witam coś tu cicho .
    ale do żeczy Supenser zaryzykowałeś , osobiście jestem zainteresowany takim rozwiazaniem w sytuacjach gdy ''ekogroszek'' się męczy

Strona 21 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony