dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 22
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 423
  1. #361
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ooo to jaka to pompa ?? ze tak tanio wyszlo.. razem z glikolem ?? - jak glikol to pewnie odwierty, albo kolektor
    Jestem jak adwokat Karolosa78 Karolos78 ma całą instalację c.o. zalaną glikolem.

  2. #362
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a w jakim celu glikolem ??? no i jaka ma ta pompe ??? - ciekawi mnie to bo cena musi byc fajna ..

  3. #363
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    a w jakim celu glikolem ??? no i jaka ma ta pompe ??? - ciekawi mnie to bo cena musi byc fajna ..
    Pompa to monoblock. W takiej pompie woda c.o. wychodzi na zewnątrz budynku. Jak nie ma dłużej prądu i pompa obiegowa nie włącza się co jakiś czas - może zamarznąć i w skrajnym przypadku uszkodzić pompę. jak zalejesz glikolem - nie ma takiego zagrożenia.

    Możesz też zrobić awaryjne zasilanie samej pomki obiegowej - tak planuję u siebie.

  4. #364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Uszkodzić pompę ciepła (wymiennik) niestety, nie pompę obiegową.

    Mozna też, jak doradzono mi na tym forum, zrobic po drodze wymiennik ciepła i zalać glikolem tylko mały obieg PC-wymiennik. Glikolu wyjdzie dużo mniej, ale traci się kilka % (podobno) na wymienniku. Tak planuję na wiosnę

  5. #365
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karolas78
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Lesniewo, Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    70

    Cool

    Cytat Napisał pompiarz Zobacz post
    Pompa to monoblock. W takiej pompie woda c.o. wychodzi na zewnątrz budynku. Jak nie ma dłużej prądu i pompa obiegowa nie włącza się co jakiś czas - może zamarznąć i w skrajnym przypadku uszkodzić pompę. jak zalejesz glikolem - nie ma takiego zagrożenia.

    Możesz też zrobić awaryjne zasilanie samej pomki obiegowej - tak planuję u siebie.
    nic dodać nic ująć
    wszystko prądem

  6. #366
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karolas78
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Lesniewo, Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    ooo to jaka to pompa ?? ze tak tanio wyszlo.. razem z glikolem ?? - jak glikol to pewnie odwierty, albo kolektor
    Meeting MD20D 7KW, kupiona okazyjnie za 50%ceny rynkowej.
    wszystko prądem

  7. #367

    Domyślnie

    Karolas78
    Dzięki za odpowiedzi. Widziałem już wcześniej Twoje dwa sterowniki pokojowe [Euroster 2006], ale czytając opis zrozumiałem, że jeden steruje piecykiem elektrycznym, a drugi zaworem przełączającym obieg kaloryfery/bojler.
    Natomiast bezpośrednio pompą ciepła steruje jej sterownik z jednym czujnikiem na powrocie. Zgadza się?
    Nadal nie wiem, czy do tej PC można podłączyć dodatkowy sterownik pokojowy.

  8. #368
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Zigobar chińszczyzna to już w tej chwili nie tylko be,
    mają producentów PCI na tony i niektórzy z nich produkują pompy i nie tylko z certyfikatami CE ale też CB, CSA, EMC, EMF, GS, LFGB,
    szczególnie te dwa ostatnie są ciekawe,

  9. #369
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karolas78
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Lesniewo, Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    70

    Domyślnie

    [QUOTE=Zigobar;5084368]Karolas78
    Dzięki za odpowiedzi. Widziałem już wcześniej Twoje dwa sterowniki pokojowe [Euroster 2006], ale czytając opis zrozumiałem, że jeden steruje piecykiem elektrycznym, a drugi zaworem przełączającym obieg kaloryfery/bojler.
    Natomiast bezpośrednio pompą ciepła steruje jej sterownik z jednym czujnikiem na powrocie. Zgadza się?
    Nadal nie wiem, czy do tej PC można podłączyć dodatkowy sterownik pokojowy.[/QUOT

    Tak Zigobar dobrze to wszystko zrozumiałeś (jak na mój prosty opis//cały czas poznaje temat pomp ciepła,w zasadzie dopiero od kilku miesięcy)


    rozmawiałem z dystrybutorem i coś ma się w tym temacie zmienić,póki co może być podłączony jeden sterownik, ten od PC
    Ostatnio edytowane przez Karolas78 ; 27-12-2011 o 20:21
    wszystko prądem

  10. #370
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    Zigobar chińszczyzna to już w tej chwili nie tylko be,
    mają producentów PCI na tony i niektórzy z nich produkują pompy i nie tylko z certyfikatami CE ale też CB, CSA, EMC, EMF, GS, LFGB,
    szczególnie te dwa ostatnie są ciekawe,
    Ja powiem więcej - oczywiście moja opinia jest nieobiektywna, bo jestem związany z chińskimi dostawcami.
    Bazuję na tym, co oglądam m.in. na targach Intersolar w Monachium i Frankfurcie.
    Oni juz nie kopiują rozwiązań europejskich. Oni już tworzą lepsze. Przykładem niech będą szybkie pociągi, czy pompy ciepła ciepła z COP >1 przy -30.
    Są od nas lepsi. Błyskawicznie poprawiają swoje produkty. I nie maja żadnych ograniczeń. Jak taki pociąg pędzący 450 na godzinę się wykopyrtnie, to pies z kulawa nogą się nie zainteresuje, ale kolejny będzie lepszy.
    Taka jest moja opinia.

  11. #371

    Domyślnie

    Witam. Te szybkie pociągi to pudło, to nie ich jest produkcja tylko Niemców. Zgodzę się, że chiny rosną w potęgę technologiczną i finansową, ale 100-200lat zapóźnienia technologicznego nie da się w przeciągu 10 lat nadrobić dobrymi chęciami, furą pieniędzy, i dużą siłą roboczą, trzeba to wszystko skopiować, albo oficjalnie nauczyć się od innych, więc spokojnie z tymi peanami na ich temat. IMHO.

  12. #372
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chińską gospodarkę napędza tania siła robocza, ok 250mln ludzi z wiosek którzy pracują w fabrykach. I to tworzy ten wspaniały PKB i wzrost. Jednak to ,się kiedyś skończy.
    Co nie zmienia faktu, że technologicznie i technicznie mają niesamowity postęp.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  13. #373
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Karolas78
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Lesniewo, Gdansk, Poland, Poland
    Posty
    70

    Domyślnie

    sam jestem ciekawy jak długo moja chińska PC (naszczęście z dobrym kompresorem Copelanda) popracuje
    wszystko prądem

  14. #374
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    witam
    jestem zielonym użytkownikiem pompy metting 5 kw i mam pytanie do praktyków pc
    jak długo powinna pracować pompa żeby osiągnąć tęperaturę zadaną na zasilaniu
    moja pompa po 30 min pracy osiąga 25 st z początkowych 15st potem ją wyłączam bo nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak
    pompa pracuje na glikolu i ładuje bufor przez wężownice

  15. #375
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    A masz pompę obiegową włączoną? Po jezeli po 30 min masz tylko 25 st. to jakbyś nie miał włączonego obiegu tego glikolu.

  16. #376
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    pompa obiegowa pracuje , ale robi się ciepła podejrzewam że wężownica się zapowietrzyła

  17. #377
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    A może pompa jest zapowietrzona, odrkęć tą dużą śrubę i sprawdź czy wylatuje płyn. Podstaw jakieś naczynie, zebuy nie narobić sobie syfu. Wcześniej było ok?

  18. #378
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    RAFI@RAFI

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    159

    Domyślnie

    od samego początku jest tak samo ,uruchamiałem ją ze trzy razy
    obiegówkę odpowietrzyłem to nie to

  19. #379
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pompiarz

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    126

    Domyślnie

    Musisz mieć pewność, że masz ruch cieczy w górnym źródle. Obiegówka jak byla długo sucha mogła się 'zastać'. Miałem tak w c.o. Robi się ciepła, buczy, ale sie nie kręci. Jeżeli to typowa 25-40/180 lub podobna, odkręć całkowicie tą dużą śrubę i przy pomocy długiegi klucza imbusowgo spróbuj ją poruszyć (przy wyłaczonym napięciu oczywiście).

    A czujesz to 25 st. C daleko za pompą, na rurociągu?

  20. #380

    Domyślnie

    RAFI@RAFI
    Z tego co wiem, to przy braku obiegu [brak odbioru ciepła] doszłoby do szybkiego wzrostu temperatury w skraplaczu i awaryjnego wyłączenia PC.
    Czy układ pracuje poprawnie można spróbować ocenić jeśli podasz temperatury [podczas pracy]:
    - WE/WY wężownicy
    - wody w zbiorniku
    Przy okazji podaj objętość zbiornika, powierzchnię wężownicy i jej umiejscowienie w zbiorniku.

Strona 19 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony