dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie wymiana włącznika swiatla - co robie zle?

    hej

    jestem już na tyle zdesperowany, że zakładam temat na form...

    sprawa miała być z pozoru banalna, otóż zamontowałem wczoraj na suficie lampę podłączać do jej kostki, kable wyprowadzone z sufitu.
    zrobiłem to na zasadzie, faza do fazy, neutralny do neutralnego i masa do masy. na ścianie jest zamontowany podwójny pstryczek - lampa z kolei ma 4 żarówki i chciałbym, zeby włączajac jeden pstryczek odpaliły mi 2 zaróweczki, kolejny pstryczek odpalają następne 2 i w sumie pala 4. kombinowałem zatem z podłączeniem 3ech owych kabelków w tymże przełączniku i za cholerę nie chcą iśc mi na ręke i palić na może życzenie - ciagle jak odpalam 1 pstryczek to pala od razu 4

    włącznik chyba normalny... poniżej zdjęcie, kombinowałem już rożnie z tym kabelkami i ciągle nic :/ nie mogę w tym przęłączniku podpiąc kabelka tylko górnym lewym rogu (kółeczko) ponieważ nie ma tam blaszek, ani śrubki do przykręcenia



    Uploaded with ImageShack.us

  2. #2

    Domyślnie

    A lampę masz przystosowana na to żeby dało się zaświecić dwie żarówki? Z lamy powinny wychodzić 4 przewody (neutralny, masa i dwie fazy). Do lampy bezpośrednio od kostki ciągniesz masę i neutralny a fazę ciągniesz najpierw pod włącznik i dopiero na lampę. Jak z włącznika do lampy będą szły dwie fazy i jedną podłączysz do jednej fazy w lamie a druga do drugiej fazy w lampie to nie ma bata musi świecić raz jedna raz druga żarówka.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Od włącznika muszą iść dwie fazy uruchamiane osobno klawiszami, czyli faza z puszki wchodzi na włącznik i tam jest przerywana. Neutralny i uziemienie musisz mieć doprowadzone do lampy już nie z tego włącznika tylko z puszki bezpośrednio. Na którym kolorze masz fazę przychodzącą do włącznika ? pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz widzę błąd w podłączeniu na zdjęciu przy włączniku. Do włącznika podłączasz tylko fazę bez neutralnego czy masy. Czyli tak podłączasz jedna fazę na wejściu włącznika i na dwóch wyjściach podłączasz 2 przewody które maja biec do dwóch faz w lampie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał massiwo Zobacz post
    ciagle jak odpalam 1 pstryczek to pala od razu 4
    Problem nie leży w lampie. Nie ma możliwości bez jej przeróbki, abyś miał podział.
    Jeśli stałą fazę masz na przewodzie brązowym, to powinieneś zamienić brązowy z niebieskim(nie uruchomi to świecenia 2+2), ale na żółtym zacznie pojawiać się faza
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  6. #6

    Domyślnie

    opini multum...

    bede w domu, to popatrze na sufit

    z tego co pamietam, lampa sama w sobie ma 2 brazowe kabelki i one wchodza jakby razem do 1otowru kostki (ze sie tak wyraze) i od drugiej strony dorzucam swoj brazwoy - ktos pytal, takze odpowiada, ze u mnie faza ma koor brazowy niebieski i zolty nie daja napiecia!

    zamienie na razie w kostce w lampie brazowy z niebieskim i zobacze co sie dzieje

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał massiwo Zobacz post
    hej

    jestem już na tyle zdesperowany, że zakładam temat na form...
    Nie pomyślałeś, że Twoja desperacja może być dużo mniejsza jak zawołasz kogoś kto się na tym zna?


    Zdjęcia tego co wychodzi z sufitu, tego co wychodzi z lampy. Inaczej to szklana kula, co jak widać już podpowiadacze mas dziwnych zaczęli już stosować.

  8. #8

    Domyślnie

    gegus to wtedy juz bede cholernie zdesperowany, zeby kogos brac i placic za taka "pierdole"

    na razie sie zaslaniam mlodym wiekiem i malym doswiadczeniem

    tak to wyglada:



    Uploaded with ImageShack.us



    Uploaded with ImageShack.us

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał massiwo Zobacz post
    gegus to wtedy juz bede cholernie zdesperowany, zeby kogos brac i placic za taka "pierdole"
    Pierdoła jak widać stwarza problemy.
    Cytat Napisał massiwo Zobacz post
    na razie sie zaslaniam mlodym wiekiem i malym doswiadczeniem
    Możesz czym chcesz i jak chcesz, co nie zmienia faktu, że grzebiąc tam bez odpowiedniej wiedzy jesteś potencjalnym przedwczesnym dawcą orgnów do przeszczepów.


    W lampie jest ok, w suficie też. Najgorsze, że w wyłączniku też. Bo tej lampy nie zrobisz tak jak chcesz i Twoja intalacja też nie jest przygotowana do tego, co już tu ktoś napisał o ilości żył z sufitu. To fakt. A teraz możesz kombinować na swoją odpowiedzialność co chcesz, zapewne pozbawiając lampę ochrony. Powodzenia.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony