dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1495 z 1568
Pokaż wyniki od 29.881 do 29.900 z 31350
  1. #29881
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Zrobiłem drobny rekonesans, ale niestety wolę nie mówić w których profilach - są to informacje NIEOFICJALNE.

    Jeżeli chodzi o tą trzecią uszczelkę, to niestety ona nie zawsze działa - czasem jest tylko dla bajeru. Profil, który wcześniej krytykowałem został opracowany właśnie po to, żeby na tej uszczelce był jakiś faktyczny docisk. Niestety zdarzało się szczególnie u mniej dokładnych producentów, że na tej uszczelce nie było docisku i nic nie dawała.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-02-2017 o 07:20 Powód: reklama

  2. #29882

    Domyślnie

    Architekt nam zaprojektował okna wysokie na 2500 szerokie na 900. Jak poprosiłam o wycenę jednej z lokalnych firm to powiedzieli mi, że te okna będą awaryjne i lepiej zrobić wysokość 2360. Inna firma, która zrobiła nam wycenę na moje pytanie odpowiedziała, że u nich takie okno w kolorze to standard i nic się z nim nie dzieje. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Możecie się wypowiedzieć/ Zamawiać takie okna czy lepiej jednak zmniejszyć wysokość? Problem w tym, że dziury w domu już są na 2500 i teraz za bardzo nie wiem co robić Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

  3. #29883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Firma która mówi o 236 widocznie ma takie ograniczenie wynikające z wyliczeń statyki i nie chcą ich przekraczać. 250 to dość wysoko i nawet jeśli firma da gwarancje, to możesz się spodziewać kłopotów z wykrzywianiem profili. Zanim podpiszesz umowę zadbaj o to, by firma sprzedająca zadeklarowała bezpłatne regulacje (bo zwykle są one zaznaczone jako podstawowa czynność z zakresu obsługi okna (czytaj : płatna).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #29884

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za podpowiedź A słyszałeś może coś o firmie maxtherm? Wybieram pomiędzy nimi a MS i nie wiem na kogo się zdecydować. Jakoś wyjątkowo mało info jest o maxtherm. Pozdrawiam

  5. #29885

    Domyślnie

    Maxtherm to profil, nie napisałaś jaki producent okien. Dyplomatycznie ujmując potencjalnie kłopotliwy. Kup te MS.
    P.S. jeśli producentem jest Sonarol to daj sobie spokój.
    Ostatnio edytowane przez IVO333 ; 15-01-2017 o 22:40

  6. #29886
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli są to okna białe to nie będzie problemu (zakładając, że producent wykona je nie oszczędzając na wszystkim) jeśli są to okna w okleinie np. modnym teraz szarym antracytowym to mogą zacząć się schody, lecz nie muszą wysokość 2500 w okleinie dopuszcza kilku producentów profili z pełną gwarancją (szyba jest wtedy wklejana) i profil jest wzmocniony dzięki tym zabiegom można je wyprodukować.

    Wysokość okna białego czy w kolorze jest ściśle określona przez każdego producenta profili i to producent okien podejmuje decyzje czy je wykonać czy nie biorąc na siebie odpowiedzialność bo w razie sprawy w sądzie technik producenta profili przedstawi papier , że normy przekroczone "dziękuję ".

    Radzę uzyskać pismo od producenta okien , że dopuszcza te okna do produkcji i daje na nie gwarancję z podaniem nr oferty , rodzaju użytego profila, szyb i wagi , żeby nie było później że gwarancję dawał ale na inne zestawienie...

    Pozdrawiam

    Cytat Napisał AnnaWiśniewska Zobacz post
    Architekt nam zaprojektował okna wysokie na 2500 szerokie na 900. Jak poprosiłam o wycenę jednej z lokalnych firm to powiedzieli mi, że te okna będą awaryjne i lepiej zrobić wysokość 2360. Inna firma, która zrobiła nam wycenę na moje pytanie odpowiedziała, że u nich takie okno w kolorze to standard i nic się z nim nie dzieje. Jak to wygląda z Waszego doświadczenia? Możecie się wypowiedzieć/ Zamawiać takie okna czy lepiej jednak zmniejszyć wysokość? Problem w tym, że dziury w domu już są na 2500 i teraz za bardzo nie wiem co robić Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam

  7. #29887
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samar

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    257

    Domyślnie

    [QUOTE=NorbertPieściuk;7388974

    Radzę uzyskać pismo od producenta okien , że dopuszcza te okna do produkcji i daje na nie gwarancję z podaniem nr oferty , rodzaju użytego profila, szyb i wagi , żeby nie było później że gwarancję dawał ale na inne zestawienie...

    Pozdrawiam[/QUOTE]

    Co to znaczy,że producent ma dać papier, że dopuszcza okno do produkcji . Jak zamówienie przyjmie, towar wyprodukuje i sprzeda( co jest równoznaczne z wprowadzeniem do obrotu materiału budowlanego i wobec tego muszącego spełniać określone wymogi) to za to okno odpowiada z zakresu zgodności z umową przez taki czas jaki jest minimalnie ustawowo określony.

  8. #29888
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza w teorii, a teraz praktyka. Dealer sprzeda okna poza wymiarami i powie , że się da , zamówi je u producenta okien. Producent napisze, że się nie da wykonać, dealer przestraszony jak się ma teraz wycofać (bo klient u niego tylko dlatego zamówił bo wszyscy inni odmówili ) i mając wizję utraty zarobku wymusi na Producencie , aby mu sprzedał okna "BEZ GWARANCJI " podpisuje się pod tym itd. że nie będzie domagał się napraw w razie problemów. W ten sposób klient otrzymuje towar którym w przyszłości nikt się nie chce zająć bo dealer nie jest zainteresowany pogrążeniem producenta u którego zamawia i nie powie "Ale Pan wyprodukował to wziął na siebie gwarancję i Pana zapis jest nic nie warty"

    Więc sam jeździ w najlepszym wypadku i kombinuje jeśli potrafi, a po czasie zbywa klienta, nie odbiera telefonów...





    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    Co to znaczy,że producent ma dać papier, że dopuszcza okno do produkcji . Jak zamówienie przyjmie, towar wyprodukuje i sprzeda( co jest równoznaczne z wprowadzeniem do obrotu materiału budowlanego i wobec tego muszącego spełniać określone wymogi) to za to okno odpowiada z zakresu zgodności z umową przez taki czas jaki jest minimalnie ustawowo określony.

  9. #29889
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Norbert
    Nagminnie stosowana praktyka. Niestety. Dealer bierze na siebie taka "gwarancję" i niestety sa producenci uprawiajacy taki proceder

  10. #29890

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Norbert
    Nagminnie stosowana praktyka. Niestety. Dealer bierze na siebie taka "gwarancję" i niestety sa producenci uprawiajacy taki proceder
    muszę niestety potwierdzić ze to prawda często spotykałem się z czymś takim. ale są tez wyjątki z producentem którym teraz współpracuje nie ma czegoś takiego ze puszczają bez gwarancji

  11. #29891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dlatego napisalem ze sa tacy ale tez inni ktorzy trzymaja sie zasad.
    Stad przy okazji przestroga dla Inwestorow.
    Jesli przy konkursie ofert spotkanie sie z ograniczeniem gabarytow zastanowcie się. Niech zapali Wam sie czerwone swiatelko bo najprawdopodobniej architekt przesadzil badz Wy chcecie zamienić aluminium badz drewno wyszczegolnione w projekcie zamienic na PVC ktore ma wieksze ograniczenia.
    Wtedy trzeba dokladniej przyjrzec sie projektowi
    I co najwazniejsze
    O oknach trzeba juz myslec zanim powstana mury bo pozniej dostosowywanie domu pod stolarke jest kosztowne i czesto psuje efekt pieknej elewacji z projektu

  12. #29892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Norbert
    Nagminnie stosowana praktyka. Niestety. Dealer bierze na siebie taka "gwarancję" i niestety sa producenci uprawiajacy taki proceder
    Aż mi się wierzyć nie chce. Sądziłem że rynek jest już bardziej zweryfikowany. Podstawowe cenniki z tabelami już określały co się da wykonać a czego nie. Jeśli mam okno o kratkę poza tabelą to wysyłam zapytanie ZANIM zrobię wycenę i zaznaczę Klientowi że wykracza poza normalne wielkości. W żadnym wypadku nie wyobrażam sobie, by przyjąć zaliczkę nie mając potwierdzenia od Producenta, że okno jest wykonalne.
    Chyba jestem naiwny bo myślałem, że takie kwiatki to wyjątki.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #29893
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Niestety Fin. Patrzysz przez rozowe okulary.
    Sa producenci na szczescie w mniejszosci przzyjmujacy do wykonania wszystko.
    Sa sprzedawcy z pelna swiadomoscia przyjmujacy takie zamowienia od klienta.
    Poczytaj tematy tutaj sie pojawiajace co jakis czas. Klient zaskoczony bo kilku mu odmowilo ale ma firme X ktora mu to wykona.
    Pamietasz zapewne te watki. I najsmutniejsze jest to ze klient zaklada nasza zla wole bo przeciez mu to wykonaja czyli ze mozna

  14. #29894
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cały czas kręcimy się wokół jednego: my tu sobie piszemy, dzielimy się swoją wieloletnią wiedzą popartą obserwacjami z forum (tak, wiem - to nieskromne, ale na szczęście piszę o naszym większym gronie a nie o sobie). A rezultat jest taki, że wrzucone pytanie najczęściej ma uzyskać tylko aprobatę i wystarczy jeden głos na tak przeciw naszym przeciwnym uwagom by wybrać to, co człowiek sobie z góry założył..
    I to jest dla mnie najbardziej przykre..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #29895
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Cały czas kręcimy się wokół jednego: my tu sobie piszemy, dzielimy się swoją wieloletnią wiedzą popartą obserwacjami z forum (tak, wiem - to nieskromne, ale na szczęście piszę o naszym większym gronie a nie o sobie). A rezultat jest taki, że wrzucone pytanie najczęściej ma uzyskać tylko aprobatę i wystarczy jeden głos na tak przeciw naszym przeciwnym uwagom by wybrać to, co człowiek sobie z góry założył..
    I to jest dla mnie najbardziej przykre..
    Pól biedy jeśli zrobi to świadomie i będzie miał świadomość konsekwencji takiego wyboru oraz zgodzi się na niedogodności z tym związane. Problem tylko w tym że większość niby ma świadomość błędu ale potem usiłuje wymusić na wykonawcach usunięcie nieusuwalnych w tym przypadku niby wad czy usterek.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #29896
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Ba, miałem kiedyś przeboje z jednym producentem, który jak najbardziej potwierdził konstrukcję, ofertę. Na tej podstawie podpisałem umowę i sporządziłem zamówienie. 3 tygodnie po wpłynięciu zamówienia dostałem telefon z produkcji, że "jednak się nie da". Klient wku*****, ja wku******, ale klient pretensje do mnie. Nie muszę mam nadzieję zaznaczać, że już w tym producentem nie współpracuję? Choć tam było jeszcze więcej historii jak rozpadające się spawy, serwis fabryczny przyjeżdżający raz na 4 miesiące itp. itd.

  17. #29897

    Domyślnie

    Witam, proszę o radę w/s wymiany okien. Dom 20-letni ,okna 1,8*1,4 plus drzwi balkonowe, okna na południe i północ, dom zbudowany z 1,5 pustaka plus w środku ocieplenie styropianem, wentylacja grawitacyjna, dom położony z dala od ulicy. Proponowane okna to profil VECA, jeden producent. Chodzi mi o to czy brać 70 czy 82, dwie czy trzy szyby, co z nawiewnikami? 1) Veca 82 3-szyby, Uw 0,845, Ug=0,5, g=50% 2) Veka 70, 2-szyby, Uw 1,426, Ug brak danych, g=63% . Jeśli podane dane są wystarczające to proszę o radę, które są bardziej odpowiednie do tego typu budownictwa?

  18. #29898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Nawiewniki bądź częste wietrzenie niezbędne bo po wymianie będzie za szczelnie i pojawi się problem z wodą na oknach
    82 moim zdaniem zbedne.
    Trzy szyby warto

  19. #29899

    Domyślnie

    Dziękuję za odp. Jeśli chodzi o wentylację to te okna mają mikrowentylację, czy to wystarczy?

  20. #29900
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ważne by nie dopuścić do nadmiaru wilgoci we wnętrzu w dowolny sposób.
    Nawiewnik ma podstawową zaletę. Nie musisz o tym myśleć. On sam za Ciebie to zrobi, dlatego polecam higrosterowane

Strona 1495 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony