dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1389 z 1568
Pokaż wyniki od 27.761 do 27.780 z 31350
  1. #27761
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Wszyscy na tym forum jacys ostanio mocno przewrazliwieni sa...
    Nani, mmichal dobrze prawi.

  2. #27762

    Domyślnie

    Polecam okna Veka - mam takie w mieszkaniu i jestem bardzo zadowolony. Dobrze izolują wnętrze w zimowe pory przy dużych rozmiarach.
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum (pkt 5.2.5 b/c)

  3. #27763
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    No sorry, ale na etapie murowania ścian nie przyszło mi do głowy, aby wołać ekipę od okien.

    Z resztą dlatego zadałam to pytanie bo tak naprawdę można tą cegłę zdemontować, specjalnie jest tak ten próg wymurowany. A tu już oczywiście teksty, że jest się nierozsądnym. Ciekawe czy jak Wy Spece budowaliście, to wszystko było pod linijeczkę, że nie było się do czego przyczepić.

    Tu ostatnio na tym forum, to strach zadać jakiekolwiek pytanie, bo od razu lecą gromy za to, że my zwykli inwestorzy jesteśmy niedoinformowanymi ludźmi i w ogóle śmiemy zadać pytanie, na które nie znamy odpowiedzi, bo przecież jak to, budując dom powinniśmy być chodzącymi encyklopediami budowlanymi.

    Tylko przypominam, że to forum jest dobrowolne i każdy kto chce może tu zadać pytanie i nie ważne jakie ono jest. A Wy Specjaliści także dobrowolnie na nie odpowiadacie. I miejcie na uwadze, to że tu piszą ludzie zwykli i liczą na zrozumienie. Bo gdyby byli specjalistami w dziedzinie budownictwa, to forum budowlane w ogóle by nie istniało.
    Zwróciłem uwagę na to SPECJALNIE dla innych użytkowników, którzy może dzięki temu wcześniej pomyślą o tym, że okna to trochę więcej niż zakup, że należy odpowiednio zaplanować i wybudować dom, bo jak widać "nie przychodzi to do głowy", to po pierwsze.

    Po drugie udzieliłem rzeczowej odpowiedzi na Twoje pytanie więc w czym problem ? Szanowna Pani poczuła się dotknięta ? hmmmm no na to nie poradzę

    Pozdrawiam

  4. #27764
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Zwróciłem uwagę na to SPECJALNIE dla innych użytkowników, którzy może dzięki temu wcześniej pomyślą o tym, że okna to trochę więcej niż zakup, że należy odpowiednio zaplanować i wybudować dom, bo jak widać "nie przychodzi to do głowy", to po pierwsze.

    Po drugie udzieliłem rzeczowej odpowiedzi na Twoje pytanie więc w czym problem ? Szanowna Pani poczuła się dotknięta ? hmmmm no na to nie poradzę

    Pozdrawiam
    No dobra, ok

  5. #27765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    ...Tu ostatnio na tym forum, to strach zadać jakiekolwiek pytanie, bo od razu lecą gromy za to, że my zwykli inwestorzy jesteśmy niedoinformowanymi ludźmi i w ogóle śmiemy zadać pytanie, na które nie znamy odpowiedzi, bo przecież jak to, budując dom powinniśmy być chodzącymi encyklopediami budowlanymi.
    Tylko przypominam, że to forum jest dobrowolne i każdy kto chce może tu zadać pytanie i nie ważne jakie ono jest. A Wy Specjaliści także dobrowolnie na nie odpowiadacie. I miejcie na uwadze, to że tu piszą ludzie zwykli i liczą na zrozumienie. Bo gdyby byli specjalistami w dziedzinie budownictwa, to forum budowlane w ogóle by nie istniało.
    Oczywiście, masz rację ale tylko jej mała część
    Zamawiając projekt od wszystkiego, każdego duperela masz architekta, jemu płacisz nie tylko z piękne rysunki i wizualizację ale także za rozrysowanie więźby, detali architektonicznych i także powinny być tam zawarte zalecenia co do sposobu montażu okien - ale nie takie że np. w projektach Archoniu masz tylko reklamę Oknoplastu.
    Powoli, bardzo powoli ale to się zmienia. Nasze uświadamianie Was przynosi efekt. Spotykam już projekty gdzie detale montażu okien są dokładnie rozrysowane i opisane.
    My nie jesteśmy od tego by za faceta który za projekt bierze kasę, często bardzo dużą kasę, brać odpowiedzialność
    Coraz częściej dostaję maile z prośbą o poradę, ofertę już na etapie projektowania domu - tu tkwią ogromne oszczędności Waszej kasy (nie wdając się w szczegóły)
    Strach zadawać pytania ? Żartujesz - zadajesz, a że czasy odpowiedź jest nie do końca satysfakcjonująca bądź czujesz się nią obrażona - to raczej Twój problem nie nasz
    Zacznij wymagać od Architekta, Kierownika Budowy (często figuranta byleby były pieczątki w dzienniku budowy
    Płacisz - wymagaj
    I mimo wszystko uwzględnij to, że jest nas tu kilku walniętych, dzielących się wiedzą za darmo w imie wiary w to, że dzięki naszym działaniom coś w tej popieprz... budowlance się w końcu zmieni
    MMichał podał Ci na tacy kilka możliwości, prawidłowych możliwości a że przy okazji wtrącił komentarz - mnie też czasem szlag trafia z jakimi problemami się tu zgłaszacie
    Nie musicie się znać ale powtórzę jeszcze raz - to info przede wszystkim dla innych czytających i planujących budowanie czy już stawiających ściany - zacznijcie wymagać od tych którym płacicie byście wiedzieli co i jak wykonawcy mają wykonać

  6. #27766
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    ...okna, gabaryty, sposób montażu itp. mają ogromny wpływ na późniejsze założenia typu konstrukcja, izolacje, wykończenie poszczególnych warstw więc warto o tym myśleć już na etapie projektowania, łącznie ze sposobem montażu itp. w moim przypadku, okna przyczyniły się do dosyć istotnych zmian konstrukcyjnych, a nawet funkcjonalnych domu więc powtórzę jeszcze raz im wcześniej tym lepiej

  7. #27767

    Domyślnie

    A jak podchodzą producenci do stawiania (gwaracja) okien na XPS oczywiście mowa o nie systemowym "ciepłym parapecie" Można zamiast poszerzenia dać np 5 cm XPS pod okno balkonowe ?

  8. #27768

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    A jak podchodzą producenci do stawiania (gwaracja) okien na XPS oczywiście mowa o nie systemowym "ciepłym parapecie" Można zamiast poszerzenia dać np 5 cm XPS pod okno balkonowe ?
    Ja bym na XPS-ie nie postawił drzwi tarasowych, tylko poszerzenie.

  9. #27769

    Domyślnie

    Tak pytam mam wycenione ale wyżej MMmichal wspomina o XPS . Dam ten sturodur od wewnątrz pomiędzy płytę a poszerzenie mam miejsca na 7x7cm

    Otwory o ktorych piszę tak mam przygotowane i tu był problem ale jestem już umówiony na sobotę na podpisanie umowy Vetrex V82.

    Sypialnia narożne



    HST salon

    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 20-11-2014 o 20:10

  10. #27770
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Dla przykładu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0295.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	290160

    i jeszcze balkon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0291.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	290161

    Obie fotki chyba ze 2 lata temu zrobione u naszych sąsiadów z zachodu i to nie była jakaś specjalna budowa, wpadłem tam do znajomego elektryka zerknąć jak się kabelki układa w blokach "na zachodzie"

    pozdrawiam

  11. #27771
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam

    Dla przykładu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0295.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	290160

    i jeszcze balkon
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0291.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	290161

    Obie fotki chyba ze 2 lata temu zrobione u naszych sąsiadów z zachodu i to nie była jakaś specjalna budowa, wpadłem tam do znajomego elektryka zerknąć jak się kabelki układa w blokach "na zachodzie"

    pozdrawiam
    Jako laik zadaje 2 głupie pytanie z serii kontrowersyjnych: czy na tym pierwszym zdjęciu, to okno jest posadowione na tym twardym styropianie? Czy tak można posadowić również okno tarasowe o szer. 270 i wys. 235?

  12. #27772
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    przy takim "zamieszaniu" jak na fotce nr 2 to ta folia długo nie przetrwa

  13. #27773
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Nani Zobacz post
    Jako laik zadaje 2 głupie pytanie z serii kontrowersyjnych: czy na tym pierwszym zdjęciu, to okno jest posadowione na tym twardym styropianie? Czy tak można posadowić również okno tarasowe o szer. 270 i wys. 235?
    1 fotka - okno miało jeszcze listwę podokienną, ustawione na wypoziomowanym styrodurze (ten akurat był jakoś strasznie twardy, nie wiem może to złudzenie) zapianowane i uszczelnione folią.

    a czy można postawić okno tarasowe - to musi potwierdzić producent - nośność styroduru to jakieś 3.000 kg na m2 z tego co pamiętam, należy odpowiednio rozłożyć ciężar i ... można. Dlatego bardzo istotne jest poziomowanie styrodurów aby poszerzenia stały bezpośrednio na nim, bez klinów - taka sama zasada jak przy blokach podokiennych. Zastosowanie tam np klinów spowoduje zwiększenie nacisku na punkt - można zgnieść styrodur, czy nawet płytę z piru palcem - to jest właśnie nacisk punktowy.

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    przy takim "zamieszaniu" jak na fotce nr 2 to ta folia długo nie przetrwa
    Bez obaw za 3 dni było tam czysto jak na sali operacyjnej

    Dlatego właśnie nie lubię umieszczać fotek, oglądający nie zna sytuacji nie wie co i kiedy działo się dalej i domniema takie tam różne

    Pozdrawiam

  14. #27774
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    jest ok

  15. #27775
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A u mnie jest tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0067.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	290280Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0072.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	290281Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0073.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	68,6 KB
ID:	290282
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #27776

    Domyślnie

    Jożisz.... alllllllllle długi temat.
    Przeczytałem ze 30 stron ostatnich ale wszystkiego się na szybko nie da
    Szanowni Państwo,
    Czy ktoś zna może jakiegoś na pewno godnego polecenia speca od montażu okien na Dolnym Śląsku?
    Najlepiej okolice Jeleniej Góry i najlepiej takiego co sprzedaje od razu stolarkę?
    Szukam okienek na cały dom.
    Swoją drogą co polecacie z systemów z Uw około 0.9?
    Przepraszam ale temat okien jest mi trochę obcy, może jest jakiś "złoty producent" którego wybiera teraz 60% forum z uwagi na fantastyczne właściwości i dobrą relację jakość/cena??
    Kiedyś DRUTEX miał bardzo dobre oferty, co jest teraz na czasie??
    pozdrowienia...
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  17. #27777
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Na pewno nie druty...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #27778

    Domyślnie

    W tej chwili na tapecie są okna Schuco na profilu Si82. Uw przeważnie wychodzi pomiędzy 0,7 a 0,8 dla poszczególnych okien. Jakieś sensowne alternatywy? Fajnie by było jak na Dolnym Śląsku.
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  19. #27779

    Domyślnie

    Cytat Napisał MWM Zobacz post
    W tej chwili na tapecie są okna Schuco na profilu Si82.
    To nie okna a tylko profil okienny, jeden z elementów okna. Patrz na całość i nie tylko na parametr Uw. Warto poczytać

  20. #27780

    Domyślnie

    Gdzie na Dolnym Śląsku ?

Strona 1389 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony