dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1502 z 1568
Pokaż wyniki od 30.021 do 30.040 z 31350
  1. #30021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoo8a Zobacz post
    witam szanowne grono,
    szukam informacji na temat przeszklenia sciany szczytowej poludniowej w planowanym domu
    powierzchnia konstrukcji okolo 40m2 podzielona na wiele segmentow z potrojnym pakietem szybowym wspolczynnik u 0.5
    chcialbym was zapytac jakie jest wasze zdanie
    za wszelkie porady i wskazowki z gory dziekuje

    Kasia
    Całość tylko i wyłącznie jako fasada aluminiowa. Tu masz niepozornie brzmiący temat:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zelnienie-fixa
    ale jest w nim konfrontacja z pomysłem jak absolutnie nie powinno być to wykonane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #30022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Dobre
    Niepozorny temat

  3. #30023
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar hoo8a
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Przepiórów
    Kod pocztowy
    27-570
    Posty
    50

    Domyślnie

    witam ponownie,
    finlandia - dzieki za link
    mam juz jedna wycene od producenta okien i jest to
    -Konstrukcje aluminiowe w systemach: REYNAERS (CW 50;Concept system CS86HI)
    -Szyby: 6COOLLITE ESG/18Ar/6/18Ar/6 ESG U=0,5;6ESG/18Ar/6/18Ar/6 ESG U=0,5
    szyby sa w dwoch wariantach < z filtrem i bez roznica w cenie bagatela 20k >
    z tego co czytalem troche w internetach to firma reynaers jest jedna z lepszych firm od profili alu
    co myslicie o tym zestawie?

  4. #30024

    Domyślnie

    Wśród przejrzanych przeze mnie ofert pozostały mi dwie:
    1 - SCHUCO Living 82mm 7komór na okuciach krytych ROTO lub WINKHAUS - Oknostyl Jabłonna lub Jezierski
    2 - Salamander BlueEvolution 92mm na okuciach krytych ROTO LUB WINKHAUS - SOLO

    Biorąc pod uwagę parametry techniczne okna różnią się szerokością 82mm a tu 92mm oraz komorami - Schuco - 7, Salamander - 6. Ale zastanawia mnie inny fakt - trzecia uszczelka w Salamandrze jest dociskana przez skrzydło do ramy, a w Schuco dotyka skrzydła, a z drugiej strony jest wolna i obawiam się, że ta trzecia uszczelka nie będzie dociskać na równej powierchni po kilku latach. Dodatkowo Salamander jest trochę szerszy i do przeszkleń większych może być lepszy (okna 250x250). Wzmocnienia stalowe w Schuco są w ramie pełne 1,5mm a w Salamandrze otwarte w większości chyba 2mm.

    Czy ktoś jest mi w stanie pomóc i powiedzieć, które okna / producent będzie lepszy albo czy jest jakaś znacząca różnica w tych oknach? Ceny porównywalne.

  5. #30025

    Domyślnie

    Witam,

    Dostałem ofertę na OKNA - dwie opcje:

    1. Alphaline 236/312 (Szklenie: 4N/16A/4/16A/4N U=0,6 TGI Rw=32 dB)
    2. Softline82 290/341 (Szklenie: 4N/18A/4/18A/4N U=0,5 TGI Rw=32 dB)

    Okucia: WINKHAUS ACTIV PILOT
    Producent: Gdańska Fabryka Okien


    Pytania:
    1. Czy ramka grubości 16mm w Alphaline to oszczędność producenta? Czy też fizycznie się tam nie zmieści 18mm?
    2. Czy z różnicy 16mm vs 18 mm może wynikać U=0.6 w przypadku Alphaline powyżej?
    3. 'A' - oznacza Argon - tak?
    4. 4N - oznacza 4mm szybę - ale co oznacza "N"?
    5. Co lepsze Alphaline, czy Softline 82 MD? (różnica wyceny dla 9 okien i 3 podwójnych drzwi balkonowych to ok. 1.2kPLN)
    6. Czy Rw=32 dB w przypadku trzyszybowego okna jest wystarczające w budynku, nad którym samoloty podchodzą do lądowania (zaznaczam - lądują - nie startują :]), czy też walczyć o 35 lub 40 dB.

    Z góry dzięki za pomoc!

    p.s. Przepraszam za ewentualne powtórki w pytaniach, które już padły wcześniej - szukałem ok. 2h zanim skleciłem tego posta...

  6. #30026
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mariusz Łomianki

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Jak to w budowie wymarzonego domu także jestem zainteresowany oknami lecz nie jestem w stanie przejrzeć całego tematu zwłaszcza, ze te stare wpisy są pewnie już nie aktualne.

    Czy jest może ktoś na forum kto miał do czynienia z oknami PVC ze Stolbudu. Planuję wyposażyć dom w linię Warmic - robią na profilach Rehau, i pytanie jak się mają te okna w stosunku do innych producentów?

    A jeśli nie oni to jakie okna? Potrzebuję 12 okien z czego 10 wysokie na 240cmm w tym 2 szt. w systemie HST. Nie ukrywam, że zarówno cena jak i jakość ma znaczenie.

    Proszę o konstruktywne opinie/podpowiedzi

    Pozdrawiam

  7. #30027

    Domyślnie

    Witam,

    zastanawiam się nad wyborem okien plastikowe lub drewniane.

    z plastików (3 szybowe profil 82) biorę pod uwagę
    - vetrex (wszędzie piszą że najlepsze) lub KNS (dam gdzie robiłem wycenę okien - dwa punkty, to mówią, że vetrex przereklamowany i wciskają na siłę profil 90, uważają że 82 jest dużo lepszy), czy to prawda?

    okna drewniane tutaj z internetu znam firmę wiktorczyk oraz pozbud (pewnie bardzo drogie, czy chociaż są dobre?), prosiłbym o polecenie dobrych okien drewnianych, jestem ze śląska okolice Częstochowy.

    Regionalna firma mecner.com.pl robi okna o profilu 68mm dwuszybowe wypełnione gazem, rzadziej stosują trzyszybowe na tym samym profilu 68mm. Okna z drzewa sosnowego na klejonce winecki. Czy takie okna to dobry wybór? Czy drzewo dębowe nadaje się na stolarkę okienną?

  8. #30028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Ja napiszę od siebie. STOLBUD to jedna z najlepszych firm robiąca okna drewniane i w nich się specjalizuje. PCV bym kupił z VETREX albo innej firmy która robi tylko PCV.

    I 3 szyby koniecznie.

  9. #30029

    Domyślnie

    Zapomniałem napisać o plastikowych schuco też biorę je pod uwagę profil 82 trzyszybowe.

    Problem mam przy wyborze okien drewnianych, na tą chwile biorę pod uwagę;
    - korzekwa
    - stolbud

    czy ktoś jeszcze może coś polecić, na co zwrócić uwagę przy wyborze okien drewnianych

  10. #30030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Jak kupilem drewno alumunium. Jak drewno to ja kupilem i Ci rekomenduje POZBUD.
    Najlepszy park maszynowy w Europie do okien. Klejonke robia sami nie kupuja.
    Cene dostalem dobra. Sosne lita kupiona.

  11. #30031
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Jak kupilem drewno alumunium. Jak drewno to ja kupilem i Ci rekomenduje POZBUD.
    Najlepszy park maszynowy w Europie do okien. Klejonke robia sami nie kupuja.
    Cene dostalem dobra. Sosne lita kupiona.
    Ile ci placa za te bzdety o parku maszynowym ???

  12. #30032

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Jak kupilem drewno alumunium. Jak drewno to ja kupilem i Ci rekomenduje POZBUD.
    Najlepszy park maszynowy w Europie do okien. Klejonke robia sami nie kupuja.
    Cene dostalem dobra. Sosne lita kupiona.
    Najlepszy park maszynowy? O kurcze a ja mam okna z Oknoplastu i co teraz? Wywalać i wstawiać te z parku maszynowego? Biję się z myślami!
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #30033
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    bracki88

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Morawica
    Kod pocztowy
    32-084
    Posty
    328

    Domyślnie

    Witam wszystkich Forumowiczów,

    Czy ktoś spotkał się z oknami firmy ALDO z Cieszyna na profilach SCHUECO SI82 CLASSIC ? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii nt. tej firmy i jakości wykonywanych okien.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  14. #30034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz Łomianki Zobacz post
    Witam,

    Jak to w budowie wymarzonego domu także jestem zainteresowany oknami lecz nie jestem w stanie przejrzeć całego tematu zwłaszcza, ze te stare wpisy są pewnie już nie aktualne.

    Czy jest może ktoś na forum kto miał do czynienia z oknami PVC ze Stolbudu. Planuję wyposażyć dom w linię Warmic - robią na profilach Rehau, i pytanie jak się mają te okna w stosunku do innych producentów?

    A jeśli nie oni to jakie okna? Potrzebuję 12 okien z czego 10 wysokie na 240cmm w tym 2 szt. w systemie HST. Nie ukrywam, że zarówno cena jak i jakość ma znaczenie.

    Proszę o konstruktywne opinie/podpowiedzi

    Pozdrawiam
    Zamawiałem u nich okno na profilach Rehau i jestem zadowolony w połączeniu z wkładem 3 szybowym 45dB, okno spełnia swoja rolę. Jedyny minus profili Rehau to ich cena, która znacznie się wyróżnia na tle konkurencji.

  15. #30035
    Banned
    ignacydrzewiecki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    25

    Domyślnie

    Jesli szukasz fajnych okien w okolicy śląska to moge polecic drutex, mają sklepy chyba w kazdym województwie. Ja posiadam od nich okna pvc, wlasnie w kolorze brązowym,orzechowym i sprawdzają się naprawdę supoer. Jesli zalezy Ci na bogatej ofercie kolorystycznej, to mają naprawdę duuuży wybór. Ja posiadam model Iglo Energy, jest potrójnie uszczelniony, dzięki czemu dobrze przepuszcza powietrze, co dla mnie ważne, bo zawsze miałem bardzo zaparowane okna w domu, zanim wymieniłem je na nowe.

  16. #30036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacydrzewiecki Zobacz post
    Jesli szukasz fajnych okien w okolicy śląska to moge polecic d**, mają sklepy chyba w kazdym województwie. Ja posiadam od nich okna pvc, wlasnie w kolorze brązowym,orzechowym i sprawdzają się naprawdę supoer. Jesli zalezy Ci na bogatej ofercie kolorystycznej, to mają naprawdę duuuży wybór. Ja posiadam model I** E**, jest potrójnie uszczelniony, dzięki czemu dobrze przepuszcza powietrze, co dla mnie ważne, bo zawsze miałem bardzo zaparowane okna w domu, zanim wymieniłem je na nowe.
    Musicie mi wybaczyć - chwilowo zostawiam ten post. Też macie prawo by się pośmiać
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #30037
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Musicie mi wybaczyć - chwilowo zostawiam ten post. Też macie prawo by się pośmiać
    Ja się popłakałem
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  18. #30038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacydrzewiecki Zobacz post
    Jesli szukasz fajnych okien w okolicy śląska to moge polecic drutex, mają sklepy chyba w kazdym województwie. Ja posiadam od nich okna pvc, wlasnie w kolorze brązowym,orzechowym i sprawdzają się naprawdę supoer. Jesli zalezy Ci na bogatej ofercie kolorystycznej, to mają naprawdę duuuży wybór. Ja posiadam model Iglo Energy, jest potrójnie uszczelniony, dzięki czemu dobrze przepuszcza powietrze, co dla mnie ważne, bo zawsze miałem bardzo zaparowane okna w domu, zanim wymieniłem je na nowe.
    Posikalem się
    Wybaczcie muszę wziąć kąpiel
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #30039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacydrzewiecki Zobacz post
    Jesli szukasz fajnych okien w okolicy śląska to moge polecic drutex, mają sklepy chyba w kazdym województwie. Ja posiadam od nich okna pvc, wlasnie w kolorze brązowym,orzechowym i sprawdzają się naprawdę supoer. Jesli zalezy Ci na bogatej ofercie kolorystycznej, to mają naprawdę duuuży wybór. Ja posiadam model Iglo Energy, jest potrójnie uszczelniony, dzięki czemu dobrze przepuszcza powietrze, co dla mnie ważne, bo zawsze miałem bardzo zaparowane okna w domu, zanim wymieniłem je na nowe.
    Czy to się dzieje na prawdę czy to sen?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #30040
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czy to się dzieje na prawdę czy to sen?
    to zatrudniony w reklamie idiota

Strona 1502 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony