dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 792 z 1568
Pokaż wyniki od 15.821 do 15.840 z 31350
  1. #15821
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    S 800 IQ - odpusc sobie. Sa bardziej lepsze.

  2. #15822

    Domyślnie

    Podpowiedzcie coś drodzy forumowicze w temacie profili Rehau Geneo. Warto interesować się produktem opartym o ten profil?
    Zamierzam, mam zamiar... )

  3. #15823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    podaj opisy szyb - bo te nazwy nic mi nie mowia - thermoline to ramka jest, top-glas to producent szyb
    ok, już się dowiedziałem - to są te same szyby, tylko był inny opis - pozdrawiam

  4. #15824
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    okna plastikowe z takimi wzmocnieniami - thermo, są droższe od okien drewnianych na kantówce energooszczędnej 88 czy 92 mm.

    Także, wybacz ale wolę drewno od PLASTIKU
    Charlie,
    o oknach drewnianych którego producenta mówisz?

  5. #15825

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 10:59

  6. #15826
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a choćby Jezierki, o ile dobrze pamietam MS także ma pakiet trzyszybowy w atrakcyjnych dopłatach, Oknoplast chyba także
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #15827

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 10:59

  8. #15828
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Oknoplastu i Jezierskiego nie ma w mojej okolicy, więc się nie wypowiem. Natomiast M&S to dopłata 4000. Z zebranych przeze mnie ofert dopłata do 3 szyb to przeważnie 20% oferty 2-szybowej. Czy i kiedy te 4 tysiące zwróci mi się przy ogrzewaniu łączonym kominek/gaz?
    Ile ty masz metrów kwadratowych tych okien??? Dopłaty są na poziome 50-80zł/m2

  9. #15829

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 26-04-2022 o 20:46

  10. #15830
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    trzecia szyba to średnio okno cieplejsze o 0,2 na współczynniku Uw. Czas zwrotu poniesionych nakładów to w zależności od wybranego systemu wentylacji i grubości ocieplenia od roku do 5-6 lat. Czy warto? Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać. Nawet jeśli dopłata jest na poziomie nie 20-30 zeta tylko 90-110 - nawet wtedy nie ma nad czym myśleć. Poza tym biorąc profil który jest przewidziany dziś do takich grubych pakietów zostawiasz sobie furtkę na przyszłość - bo może za 10 lat pakiet trzyszybowy będzie miał zamiast 0,5 - 0,05? Kto wie - świat idzie na przód
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #15831
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    ... Nie mam nic przeciwko 3 szybom, i pewnie takie zakupię. Chciałabym jednak wiedzieć za co tak naprawdę płacę. Gdybym miała dopłacić 500-1000 zł to faktycznie nie musiałabym się zastanawiać wcale. Przy dopłacie rzędu 20% do oferty klient zadaje pytania. Tu zaczynają się schody, bo przeważnie nie ma odpowiedzi. Handlowiec umie pokazać wzmocnienia w szybie, które mi jako użytkownikowi nic nie mówią . Wolałabym wiedzieć jak to się przełoży na użytkowanie, a tego nie mówią...
    "Okna energooszczędne. Czy to się opłaca?" "Ciepła ramka, psi i okna energooszczędne" Te artykuły z pewnością nie będą dokładną odpowiedzią na Twoje rozterki, ale jakiś pogląd możesz sobie wyrobić.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  12. #15832
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Handlowiec umie pokazać wzmocnienia w szybie, które mi jako użytkownikowi nic nie mówią . Wolałabym wiedzieć jak to się przełoży na użytkowanie, a tego nie mówią.
    Coś mi się zdaje, że dopłata, którą podajesz w MS do dopłata za 3 szyby i wzmocnienie termoizolacyjne.

  13. #15833
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post
    Oknoplastu i Jezierskiego nie ma w mojej okolicy, więc się nie wypowiem. Natomiast M&S to dopłata 4000. Z zebranych przeze mnie ofert dopłata do 3 szyb to przeważnie 20% oferty 2-szybowej. Czy i kiedy te 4 tysiące zwróci mi się przy ogrzewaniu łączonym kominek/gaz?
    W 2000 roku kupiłem apartament 100 m2 z piecem gazowym dwufunkcyjnym (gaz ogrzewa wodę i gotuje zupę). Rozliczam się z gazownią w cyklu 2 miesięcznym.
    W 2000 roku płaciłem zimą max 450,00 PLN/2 miesiące.
    W 2009 roku płaciłem zimą max 1050,00 PLN/2 miesiące.

    Myslę, że Ivan za następne 10 lat a nawet wcześniej bo wybuduje NordStream, "dogrzeje" Polsce 200% ceny dzisiejszej za m3 syberyjskiego paliwa.

    Moja rada - jak masz kasę to nie żałuj na energooszczędność w całym tego słowa znaczeniu !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #15834

    Domyślnie

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    Podpowiedzcie coś drodzy forumowicze w temacie profili Rehau Geneo. Warto interesować się produktem opartym o ten profil?

    W temacie ciepłych okien/profili. Poprosiłem o opinie, lecz jak dotąd nikt nie podzielił się swoją wiedzą w temacie. Liczę głównie na zdanie naszych forumowiczów-profesjonalistów. Profil jest chyba nowością i jest dosyć innowacyjny. Przy jego parametrach powinno być o nim głośno, a tu niewesoło z opiniami użytkowników. Ponawiam więc pytanie.
    Zamierzam, mam zamiar... )

  15. #15835
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    własnie dlatego że to nowość trudno o opinie - prosta zasada - o jakimkolwiek produkcje można powiedzieć po kilku latach użytkowania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #15836
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie, przychodzą do mnie potencjalni klienci, rozmawiamy, duża część z nich szuka nie ciepłych okien tylko tanich okien. Profil o głębokości zabudowy 80 i więcej jest dla nich za drogi. Nikt, prawie nikt nie myśli o tym ile będzie płacił za ogrzewanie za rok, za dziesięć i więcej lat. Liczy się tylko kasa wydana na dziś. Tak naprawdę rzadko można spotkać świadomego później ponoszonych kosztów na ogrzewanie klienta. Więc nie dziw się.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #15837
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    W temacie ciepłych okien/profili. Poprosiłem o opinie, lecz jak dotąd nikt nie podzielił się swoją wiedzą w temacie. Liczę głównie na zdanie naszych forumowiczów-profesjonalistów. Profil jest chyba nowością i jest dosyć innowacyjny. Przy jego parametrach powinno być o nim głośno, a tu niewesoło z opiniami użytkowników. Ponawiam więc pytanie.
    A co byś chciał iprk o tym GENEO wiedzieć?

    Profil z tworzywa sztucznego Rau Fipro z powłoką PVC.
    Nominalnie kształtowniki 5 lub 6 komorowe z uszczelnieniem środkowym (MD).
    Klasa B według PN-EN 12608:2004
    Rama ościeżnicy o głębokości zabudowy 86 mm
    Szerokość całkowita ramy ościeżnicy 72 mm lub 86 mm
    Rama skrzydła o głębokości 86 mm
    Wewnętrzna widoczna szerokość ramy skrzydła bez listwy przyszybowej 57 mm lub 84mm
    Rama słupka stałego o szerokości 96 mm lub 126 mm
    Konstrukcja hybrydowa umożliwiająca tworzenie konstrukcji okiennych wzmacnianych kształtownikami stalowymi jak i bez wzmocnień stalowych.
    W opcji bez wzmocnień stalowych jak i ze wzmocnieniami rama skrzydła przygotowana do stosowania technologii stałego połączenia pakietu szyby zespolonej z wewnętrzną powierzchnią wrębu szklenia w technologii tzw. wklejanej szyby.
    Możliwość stosowania dodatkowej termoizolacji komór kształtowników.
    Współczynnik przenikania ciepła dla złożenia rama/skrzydło w zależności od wielkości konstrukcji i zastosowanych rozwiązań statycznych od 1,1 W/(m2 * K) do 0,85 W/(m2 * K)
    Możliwość tworzenia konstrukcji okiennych z tzw. niskim progiem. Luz wrębowy 10 mm
    Maksymalny dopuszczalny ciężar skrzydła UR ze szkleniem standardowym 100 kg
    Maksymalny dopuszczalny ciężar skrzydła UR z wklejaną szybą 130 kg
    Buzi na dobranoc nie daje. Jeszcze!

    Więcej o GENEO, a może tylko inaczej w artykule "GENEO. Okienna multiwitamina klasy MD"

    Miłych zakupów Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  18. #15838

    Domyślnie

    Witam. Zwracam się do stałych bywalców o wsparcie w podjęciu decyzji ) Planuję wymianę części okien w domku jedn. z lat 80. Część okien miałam jużw ymienionych 4 lata temu, teraz nadeszła pora na kolejną partię. I niestety szału dostaję - myślałam, że będzie to łatwa decyzja, a tu się już bujam ponad miesiąc i nadal nie mogę się zdecydować. Firm sprawdziłam już chyba z 5 ale nadal nie mogę się zdecydować. Niestety finanse nie pozwalają mi zakup okien z wyższej półki - pozostają mi średniaki.

    Do wyboru mam profile KBE i REHAU - jednak bardziej chyba jestem nastawiona na te pierwsze. Okucia roto. I tu nasuwa się pytanie. Nastawiłam się na okna 6 komorowe i 3 szyby, ale zaczęto mi odradzać - że przy tych profilach i okuciach nie ma co brać tej wersji bo zawiasy nie wytrzymają pod ciężarem. Poza tym, czy przy starym budownictwie warto bawić się w 3 szyby i 6 komór jeśli straty ciepła mam w wielu innych miejscach? Podobno 6 komór w ogóle nie warto - bo to tylko chwyt marketingowy I bądź tu człowieku mądry - osiwieć można!

    Byłabym wdzięczna za podpowiedź czy roto i KBE są w miare dobrym rozwiązaniem i czy jednak zdecydować się na te 3 szyby i 6 komór? Niestety okna sprzed 4 lat, które mamy na piętrze, nie są chyba za dobrej jakości . Niby rehau, 5 komór a dmucha zimą, że aż po nogach ciągnie. A kupowane były w Peteckim więc się trochę zraziłam do tej firmy. Ale niestety poza świętą trójcą, to na wszystkich firmach są psy wieszane i trudno podjąć właściwą decyzję... A zima już tuż tuż...

  19. #15839
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnieblue81 Zobacz post
    .............Do wyboru mam profile KBE i REHAU - jednak bardziej chyba jestem nastawiona na te pierwsze. Okucia roto. I tu nasuwa się pytanie. Nastawiłam się na okna 6 komorowe i 3 szyby, ale zaczęto mi odradzać - że przy tych profilach i okuciach nie ma co brać tej wersji bo zawiasy nie wytrzymają pod ciężarem. Poza tym, czy przy starym budownictwie warto bawić się w 3 szyby i 6 komór jeśli straty ciepła mam w wielu innych miejscach? Podobno 6 komór w ogóle nie warto - bo to tylko chwyt marketingowy I bądź tu człowieku mądry - osiwieć można!....
    Szukaj dalej zwłaszcza lepszych handlowców.
    1. Może nie jestem na czasie z nowinkami w konstrukcji profili, ale nie kojarzę aby KBE miało wersję 6-komorową.
    Wydaje mi się ,że mają wersje 5-komorowe ze skrzydłem płaskim lub zaokrąglonym.....
    2. Nie wiem , jakie masz wymiary okien, lecz wątpię, żeby ciężar skrzydła przekraczał dopuszczalny "udźwig" dla standardowych okuć - 100kg ( w niektórych 80 kg)- nawet przy trzech szybach.
    3. Zależy za jaką dopłatą do ceny standardu (U=1,0) oferują te 3- szyby. Jeżeli cena wyjściowa jest na przyzwoitym poziomie i dopłata w granicach 80-120 zł/m2 to bierz. Jeżeli masz większe okna to patrz na kształt i grubość wzmocnienia w skrzydle - im bardzie pozawijane tym lepsze. Ważniejsze to, niż jedna komora więcej włożona "na sztukę".
    4. Popytaj znajomych, którzy kupili okna ponad 5 lat temu.
    Niestety okna sprzed 4 lat, które mamy na piętrze, nie są chyba za dobrej jakości . Niby rehau, 5 komór a dmucha zimą, że aż po nogach ciągnie. A kupowane były w Peteckim więc się trochę zraziłam do tej firmy
    Petecki nie jest najgorszą firmą. Może miałaś niefart trafiając na papraka- montażystę, który porobił 'beczki' lub po prostu konieczna jest mała regulacja, aby zlikwidować przedmuchy. Może się okazać, że wystarczy 2 minuty i będzie po krzyku.
    ... Ale niestety poza świętą trójcą, to na wszystkich firmach są psy wieszane i trudno podjąć właściwą decyzję
    Którzy to ???? Tutaj także nie jestem chyba na bieżąco

  20. #15840
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    polecam Ci firmę Izoplast. Porządny producent okien na profilach KBE. Ceny fair i 100% wiarygodność technologiczna. Mam ich okna od paru lat i ne ma problema.
    Drugo producent o wysokiej wiarygodność z Łodzi to firma Ulibau ze Zgierskiej - produkuja na profilu VEKA.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 792 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony