dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1469 z 1567
Pokaż wyniki od 29.361 do 29.380 z 31327
  1. #29361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol1460 Zobacz post
    Wersja 1: szyba: 4x16x4x16x4 cena brutto 1169 zł Uw 0,79
    Wersja 2: szyba: 4x18x4x18x4 cena brutto 788 zł. Uw 0,76
    Widzę tu jakiś brak logiki. Wersja 2 jest tańsza pomimo (kosmetyczne) lepszych parametrów u tego samego producenta?

  2. #29362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karol1460

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Widzę tu jakiś brak logiki. Wersja 2 jest tańsza pomimo (kosmetyczne) lepszych parametrów u tego samego producenta?
    Nie wiem jak jest z logiką, ale taką wycenę dostałam. Okna wyceniane jedne pod Warszawą drugie okolice Ostrołęki.
    Jeśli chodzi o Uw to w całej wycenie (a mam 18 okien) nie jest tak że zawsze tańsze okno ma mniejsze Uw.
    Nie wiem czym się kierować...

  3. #29363

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam HST z Oknoplastu, próg jak piszesz, z zewnątrz jest aluminiowy ze spadkiem natomiast od wewnątrz jest w kształcie stożka, po którym jeździ skrzydło. Pozdrawiam.
    Jak długo użytkujesz już tego HS'a? Jest problem z utrzymaniem czystości prowadnicy? Jeśli jeszcze raz wybierałbyś okna, to jeszcze raz wybrałbyś profil aluminiowy?

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    W tym systemie są dostępne 2 rodzaje progów. Ten w formie "rynny" wpuszcza się w podłogę ale jest jeszcze wersja niska - bez "rynny". Poniżej rysunki.
    Dzięki za rysunki.

    Szukałem trochę po sieci, i widzę że generalnie w profilach HS aluminiowych próg wygląda podobnie, więc może tak ma być....

    Jeszcze szybkie pytanie. Czy prawdą jest, że okna PVC są szczelniejsze powietrznie od aluminiowych, i jeśli tak czy duża różnica w tej szczelności?
    Np. porównując okna vetrex na profilu Veka V90+ i Aluprof MB-86HI?
    ...

  4. #29364

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzes124 Zobacz post
    Jak długo użytkujesz już tego HS'a? Jest problem z utrzymaniem czystości prowadnicy? Jeśli jeszcze raz wybierałbyś okna, to jeszcze raz wybrałbyś profil aluminiowy?


    Dzięki za rysunki.

    Szukałem trochę po sieci, i widzę że generalnie w profilach HS aluminiowych próg wygląda podobnie, więc może tak ma być....

    Jeszcze szybkie pytanie. Czy prawdą jest, że okna PVC są szczelniejsze powietrznie od aluminiowych, i jeśli tak czy duża różnica w tej szczelności?
    Np. porównując okna vetrex na profilu Veka V90+ i Aluprof MB-86HI?
    HS montowany na początku lutego, może i niedawno ale jestem na etapie wykończeniówki i co dzień chodzę w butach w te i z powrotem. Problemu nie ma. Jak zacznę mieszkać będzie tylko lepiej. Jak na razie próg aluminiowy spełnia swoje zadanie. Gdybym wybierał jeszcze raz, też był by to Oknoplast i ten typ progu. Pozdrawiam.

  5. #29365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    HS montowany na początku lutego
    Ale ten twój HS jest wykonany z profili aluminiowych czy PVC?

  6. #29366
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol1460 Zobacz post
    Moi drodzy, mam do was pytanie, może ktoś kto się zna odpowie mi na nie.
    Ostatnio dostałam 2 wyceny okien do domu (ta sama firma - inny partner handlowy). Moje pytanie dotyczy podpunktu odnośnie szyb. Podam przykład jednego okna.
    Wersja 1: szyba: 4x16x4x16x4 cena brutto 1169 zł Uw 0,79
    Wersja 2: szyba: 4x18x4x18x4 cena brutto 788 zł. Uw 0,76
    Którą wersję wybrać, co lepsze? Rozumiem że różnica jest pomiędzy odstępami pomiędzy szybami, ale nie wiem czy lepiej jest by było tego mniej czy więcej?? Poradźcie proszę
    Witam, wersja druga jest tańsza około 32% musi to być inny system bo różnica jest za duża, albo ktoś zapomniał dać rabat i wysłał Panu bez. Różnica w szybach wynika z zastosowanego pakietu i tu mógł sprzedający nie wiedzieć, że może zastosować szybę na ramkach 18 o przenikalności 0,5 lub profil nie pozwala na jej zastosowanie. Co lepsze na podstawie samych szyb trudno wywnioskować, każdy ma inne potrzeby, jeden boi się słońca inny włamywaczy, a jeszcze inny wysokiej ceny ...

  7. #29367
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karol1460

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Witam, wersja druga jest tańsza około 32% musi to być inny system bo różnica jest za duża, albo ktoś zapomniał dać rabat i wysłał Panu bez. Różnica w szybach wynika z zastosowanego pakietu i tu mógł sprzedający nie wiedzieć, że może zastosować szybę na ramkach 18 o przenikalności 0,5 lub profil nie pozwala na jej zastosowanie. Co lepsze na podstawie samych szyb trudno wywnioskować, każdy ma inne potrzeby, jeden boi się słońca inny włamywaczy, a jeszcze inny wysokiej ceny ...
    Zapomniałam dodać że są to ceny po rabatach (ale ceny przed rabatem również się różniły).
    Ale nie o cenę mi chodzi bo różnica na całości jest niewielka (u jednego jedno okno jest droższe, drugie tańsze; podobnie jest z "Uw" )
    Dodam że wyceniane te same okna - DAKO DPQ-82
    Ale wytłumaczcie mi proszę jaka różnica jest w tych "16" a "18". Na co to wpływa?

  8. #29368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    To ma nie aż tak wielki wpływ dla Ciebie. Najwidoczniejsza to cienka /lub bardzo cienka/ listwa przyszybowa.
    Chyba dla wszystkich z nas coś bardziej nie tak jest z tymi cenami i tu widzimy pole do poważniejszych różnic..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29369
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    karol1460

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To ma nie aż tak wielki wpływ dla Ciebie. Najwidoczniejsza to cienka /lub bardzo cienka/ listwa przyszybowa.
    Chyba dla wszystkich z nas coś bardziej nie tak jest z tymi cenami i tu widzimy pole do poważniejszych różnic..
    To czyli co? Wycenić jeszcze w jednym punkcie?? Bo nie widzę rozwiązania... Chyba że odpuścić i wybrać co innego... tylko co??

  10. #29370
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał karol1460 Zobacz post
    Zapomniałam dodać że są to ceny po rabatach (ale ceny przed rabatem również się różniły).
    Ale nie o cenę mi chodzi bo różnica na całości jest niewielka (u jednego jedno okno jest droższe, drugie tańsze; podobnie jest z "Uw" )
    Dodam że wyceniane te same okna - DAKO DPQ-82
    Ale wytłumaczcie mi proszę jaka różnica jest w tych "16" a "18". Na co to wpływa?
    wpływa na przenikalność cieplną szyby na 18mm ramkach szyba ma U = 0,5 W/m2K, a na 16mm U szyby = 0,6 W/m2K chyba, że damy lepszą powłokę np. climaguard i mamy też 0.5 na ramkach 16 mm, ale ta szyba jest droższa.

  11. #29371

    Domyślnie

    Jest cos o czym ciągle zapominacie skupiając sie tylko na Ug.
    Kurczenie sie gazu przy niskich temperaturach gdzie wtedy na Ug szyby nam najbardziej zależy bo latem to pikuś
    I tak 16 bedzie centralnie 14 a nawet jeszcze mniej.
    Z 14 w środku zrobi sie 12
    I co wtedy powiedzą ortodoksi Ug

  12. #29372
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Jest cos o czym ciągle zapominacie skupiając sie tylko na Ug.
    Kurczenie sie gazu przy niskich temperaturach gdzie wtedy na Ug szyby nam najbardziej zależy bo latem to pikuś
    I tak 16 bedzie centralnie 14 a nawet jeszcze mniej.
    Z 14 w środku zrobi sie 12
    I co wtedy powiedzą ortodoksi Ug
    Witam,

    Poniżej podaję informacje dot. zapytania Pana klienta:

    1. Szyby zespolone zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 1279:2004 (cz. 2 i
    3) poddawane są w komorach klimatycznych cyklom klimatycznym w dwóch
    etapach:

    a) a) temp. od -180C do +530C

    a) b) temp. +580C,

    2. 2. Nie posiadam informacji, aby wartość współczynnika U
    ulegała zmianie w zależności od panującego otoczenia.

    Wartość współczynnika przenikania ciepła U wyznaczany
    jest w sposób badawczy (PN-EN 674:2011) lub obliczeniowy (PN-EN
    673:2011). Zgodnie z zaleceniami wymienionych norm w obu

    przypadkach różnica temperatur między granicznymi
    powierzchniami szkła wynosi 15K.

    3. 3. Na podstawie naszego doświadczenia możemy stwierdzić, ze w
    temperaturach których szyby są badane (jw.) żadne zmiany w zachowaniu
    się Argonu nie są zauważalne.

    Pozdrawiam

    Anna Balon-Wróbel

    Z-ca Kierownika Zakładu Technologii Szkła

  13. #29373

    Domyślnie

    Chetnie poznalbym odpowiedz na pytanie - jaka bedzie odleglosc w srodku szyby dla temperatury zewnetrznej np. - 10 stopni
    I na nastepne.
    O ile zmniejszy sie odleglosc miedzy szybami wyprodukowanymi np. w Kielcach a zamontowanymi w Gdansku
    Zalozmy w obu pytaniach ze pakiet ma wymiar 150 x 150 i grubosc 4 mm i ramke dystansowa 14mm
    Ciekawy jestem bardzo odpowiedzi
    Hmmm....jako ze niektorzy producenci takie wymiary robia na 3 mm tez poznalbym odpowiedz na powyzsze pytania.
    Argon jako gaz szlacbetny nie.zmienia swych wlasciwosci ale .... grubosc warstwy izolacyjnej jaka tworzy juz tak i ma znaczenie odleglosc miedzy szybami

  14. #29374

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Chetnie poznalbym odpowiedz na pytanie - jaka bedzie odleglosc w srodku szyby dla temperatury zewnetrznej np. - 10 stopni
    I na nastepne.
    O ile zmniejszy sie odleglosc miedzy szybami wyprodukowanymi np. w Kielcach a zamontowanymi w Gdansku
    Zalozmy w obu pytaniach ze pakiet ma wymiar 150 x 150 i grubosc 4 mm i ramke dystansowa 14mm
    Ciekawy jestem bardzo odpowiedzi
    Hmmm....jako ze niektorzy producenci takie wymiary robia na 3 mm tez poznalbym odpowiedz na powyzsze pytania.
    Argon jako gaz szlacbetny nie.zmienia swych wlasciwosci ale .... grubosc warstwy izolacyjnej jaka tworzy juz tak i ma znaczenie odleglosc miedzy szybami
    Szukanie dziury w całym jest immanentną cechą wielu inwestorów.

  15. #29375

    Domyślnie

    Dlatego wspomnialem o ortodoksach ale....
    Pamietasz. Byl tu kiedyś watek z pieknym zdjeciem.
    Na zrodku szyby koleczko z pary wodnej.
    Jak sadzisz ?
    Dlaczego?
    Przeciesz przed chwila Pani technolog napisala ze nic się nie zmienia

  16. #29376

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Dlatego wspomnialem o ortodoksach ale....
    Pamietasz. Byl tu kiedyś watek z pieknym zdjeciem.
    Na zrodku szyby koleczko z pary wodnej.
    Jak sadzisz ?
    Dlaczego?
    Przeciesz przed chwila Pani technolog napisala ze nic się nie zmienia
    Panowie a czy okna narożne są o wiele droższe niż "zwykłe"? Widziałem dwa rozwiązania: ze słupkiem "na załamaniu" z profilu albo (dość rzadziej) tak jakby bez słupkowe...czy te drugie to dobre rozwiązanie?

    pozdrawiam!

  17. #29377

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Panowie a czy okna narożne są o wiele droższe niż "zwykłe"? Widziałem dwa rozwiązania: ze słupkiem "na załamaniu" z profilu albo (dość rzadziej) tak jakby bez słupk
    owe...czy te drugie to dobre rozwiązanie?

    pozdrawiam!
    Te jakby bez słupka to łącznik systemowy. Okno narożne u mnie wymiary: front 245x120, bok 120x120 około 3500.

  18. #29378
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam
    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Panowie a czy okna narożne są o wiele droższe niż "zwykłe"? Widziałem dwa rozwiązania: ze słupkiem "na załamaniu" z profilu albo (dość rzadziej) tak jakby bez słupkowe...czy te drugie to dobre rozwiązanie?

    pozdrawiam!
    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Te jakby bez słupka to łącznik systemowy. Okno narożne u mnie wymiary: front 245x120, bok 120x120 około 3500.
    No raczej odwrotnie - te ze "słupkiem" to łącznik systemowy 90 stopni lub na łączniki rurowym kąt dowolny.

    A ta opcja "bez słupkowa" to zapewne sklejana szyba.

    Opcja 1 taka sobie - wg mnie lepiej dać tam normalny słup - lepsze dla montażu, szczelności.

    Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.

    Pozdrawiam

  19. #29379

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.
    Nie tylko cena powala
    Firm które to potrafią zmontować jest jeszcze mniej niż umiejących zamontować HSa czy jeszcze gorzej - wykonać prawidłowo i kompletnie montaż szczelny
    Pomijam kolejną kwestię
    Tego się nie robi w PVC a w aluminium

  20. #29380

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam





    No raczej odwrotnie - te ze "słupkiem" to łącznik systemowy 90 stopni lub na łączniki rurowym kąt dowolny.

    A ta opcja "bez słupkowa" to zapewne sklejana szyba.

    Opcja 1 taka sobie - wg mnie lepiej dać tam normalny słup - lepsze dla montażu, szczelności.

    Opcja 2 na moje oko super sprawa - jednak to nowinka raczej mało sprawdzona w boju, ale tutaj szczelność zdecydowanie lepsza niż w opcji 1 - tutaj jednak cena może powalić.

    Pozdrawiam
    Racja, nie zatrybiłem. Ja mam narożne z łącznikiem systemowym. Pozdrawiam.

Strona 1469 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony