dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1328 z 1568
Pokaż wyniki od 26.541 do 26.560 z 31350
  1. #26541
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Fin, dzięki za wsparcie.. Okazuje się jednak, że nie ma tego złego co by na dobre wyjść nie mogło. Informatyka, to nie moja domena, a forumowi malkontenci całkiem nieświadomie odkryli pewną niedoskonałość programu. Ranking pokazuje datę wprowadzenia danych, ale nie pokazuje już dat ewentualnych modyfikacji i stąd to wrażenie rzekomej "nieaktualności". Zapytam programistów, co można z tym zrobić i poproszę o zmiany. Oczywiście w żaden sposób nie wpłynie to na poziom naszej przekupności, bo przecież wiadomo, że jesteśmy opłacani przez ....................................*

    * Proszę wpisać nazwę dowolnej firmy na pasku której rzekomo jesteśmy, którą niesłusznie wspieramy, kochamy, szanujemy lub odwrotnie itp. itd.

    Wszystkim Państwu życzymy spokojnych Świąt i obyśmy zdrowi byli
    PRO QUALITY

  2. #26542
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwkawawa Zobacz post
    musisz lepiej przeszperać funpage
    ten portal to nie mój konik
    kiedyś może na jakiejś imprezie firmowej powiem aby zabrali nagrania z kamer przemysłowych hahah
    (of corse to jest joke aby nie było jak z tym Żoliborzem haha )
    wesołych świąt

  3. #26543
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Fin, dzięki za wsparcie.. Okazuje się jednak, że nie ma tego złego co by na dobre wyjść nie mogło. Informatyka, to nie moja domena, a forumowi malkontenci całkiem nieświadomie odkryli pewną niedoskonałość programu. Ranking pokazuje datę wprowadzenia danych, ale nie pokazuje już dat ewentualnych modyfikacji i stąd to wrażenie rzekomej "nieaktualności". Zapytam programistów, co można z tym zrobić i poproszę o zmiany. Oczywiście w żaden sposób nie wpłynie to na poziom naszej przekupności, bo przecież wiadomo, że jesteśmy opłacani przez ....................................*

    * Proszę wpisać nazwę dowolnej firmy na pasku której rzekomo jesteśmy, którą niesłusznie wspieramy, kochamy, szanujemy lub odwrotnie itp. itd.

    Wszystkim Państwu życzymy spokojnych Świąt i obyśmy zdrowi byli
    myślę że kieruje ktoś tym z grupy trzymającej władzę więc zapewne jest to łódzka ośmiornica pruszków wołomin kilku polityków czyli pozostaje przemilczeć
    od siebie życzę tylko takich problemów jak te tutaj i spokojnych i wesołych <---- żurek

  4. #26544
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Przemek ma rację, Finlandia - RANKING nie jest aktualny - autor przyznaje sam, że posiłkuje się netem, który jako źródło nie jest w wielu przypadkach wiarygodny.
    W mojej opinii na początku rankingu powinna być stosowna klauzula o ograniczonej wiarygodności danych na dzień ich odbioru przez zainteresowanych.
    Swoją drogą nie świadczy to o odpowiedzialności publikującego tego typu zestawienia a o jego malkontenctwie bo de facto wprowadza w błąd niczego nie świadomych.
    A tłumaczenie się, że z informatyką jest się na bakier to poziom piaskownicy.
    Tak to się można z braku kompetencji wyłgać ze wszystkiego w stylu Panie ja się na tym nie znam.
    Jak się jest czegoś autorem to ponosi się odpowiedzialność w 100% a nie jakąś odcinkową.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #26545
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    HEKA-PLAST sprzedana.
    Teraz to AWILUX - www.oknaniezwykle.pl
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #26546
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    HEKA-PLAST sprzedana.
    Teraz to AWILUX - www.oknaniezwykle.pl
    Mam nadzieje, ze przejma po poprzedniku zobowiazania gwarancyjne?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  7. #26547
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mam nadzieje, ze przejma po poprzedniku zobowiazania gwarancyjne?
    Zmienił się "szyld" więc problem chyba żaden - to tak jak TPSA przemianowano na Orange

    Pozdrawiam

  8. #26548
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Przemek ma rację, Finlandia - RANKING nie jest aktualny - autor przyznaje sam, że posiłkuje się netem, który jako źródło nie jest w wielu przypadkach wiarygodny.
    Czyżby data była wyznacznikiem aktualności wyników badań? Rozumiem, że przeciętni użytkownicy FM mogą tego nie rozumieć, ale Ty? Chyba nie zaprzeczysz, że o aktualności wyników badań nie świadczy data ich wykonania, czy wprowadzenia do jakiejś bazy danych, a są one ważne aż do wprowadzenia istotnych zmian konstrukcyjnych produktu mogących wpływać na poziom poszczególnych właściwości. Jeśli wykażesz, że dla którejś z firm prezentowane w rankingu wyniki różnią się od uzyskanych w wyniku nowszych badań produktów wykonanych w oparciu o zmienione komponenty wtedy możesz mówić o "nieaktualności" tych prezentowanych. Uważasz, że te zasady z EN 14351 są nieaktualne, bo ustalono je w 2006 roku? A może w gronie malkontentów ustaliliście inną zasadę obowiązywania wyników badań tylko Europa jeszcze o tym nie wie?
    PRO QUALITY

  9. #26549
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    HEKA-PLAST sprzedana.
    Teraz to AWILUX - www.oknaniezwykle.pl
    Bardziej kupiona
    Nie ma co się obawiać tylko Nazwa zmieniona wszystko inne" po staremu"

  10. #26550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To jak to jest z tą Heką? Myślałem ze to tylko nazwa się zmieniła a nie właściciel.
    Nie mniej jednak nie w tym rzecz: straszy się czasem że jak firma zmieni markę, właściciela, upadnie itp to przepadają gwarancje. Znam przynajmniej dwa takie przypadki, gdzie z perspektywny klienta nie zmienia się nic. Nowa firma powstająca w miejscu starej ma interes w tym, by przekonać do siebie swoich klientów i realizuje reklamacje bez zastrzeżeń. Pewnie w przypadku jakiś kwestii extra naciąganych argument braku ciągłości byłby wyciągnięty, ale to specyficzne przypadki.

  11. #26551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    ...straszy się czasem że jak firma zmieni markę, właściciela, upadnie itp to przepadają gwarancje....
    Tego wlasnie sie obawiam. W taki sposob "wycina"sie konkurencje. Miejmy nadzieje, ze w tym przypadku tak nie bedzie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 18-04-2014 o 18:18
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #26552
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Tego wlasnie sie obawiam. W taki sposob "wycina"sie konkurencje. Miejmy nadzieje, ze w tym przypadku tak nie bedzie.
    w przypadku Heki nie ma się co obawiać - tak na moje - była firma z dwoma właścicielami teraz jest z jednym pod zmienionym szyldem i tyle, z tego co wiem zmiana nazwy była konieczna, wszak Hekaplast nadal jest firmą u naszych zachodnich sąsiadów.

    Pozdrawiam

  13. #26553
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    pożyjemy - zobaczymy z tym AWILUXem. Oby tylko nie było jak z Rąbieniem bo gdzie Wy wszyscy pójdziecie.
    W każdym razie przejęli bardzo dobrego handlowca od Jezierskiego a to znaczy, że inwestują w rozwój sieci sprzedaży.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #26554
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Wesołych Świąt Wielkanocnych
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wesolo.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	255647  

  15. #26555
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Czyżby data była wyznacznikiem aktualności wyników badań? Rozumiem, że przeciętni użytkownicy FM mogą tego nie rozumieć, ale Ty? Chyba nie zaprzeczysz, że o aktualności wyników badań nie świadczy data ich wykonania, czy wprowadzenia do jakiejś bazy danych, a są one ważne aż do wprowadzenia istotnych zmian konstrukcyjnych produktu mogących wpływać na poziom poszczególnych właściwości. Jeśli wykażesz, że dla którejś z firm prezentowane w rankingu wyniki różnią się od uzyskanych w wyniku nowszych badań produktów wykonanych w oparciu o zmienione komponenty wtedy możesz mówić o "nieaktualności" tych prezentowanych. Uważasz, że te zasady z EN 14351 są nieaktualne, bo ustalono je w 2006 roku? A może w gronie malkontentów ustaliliście inną zasadę obowiązywania wyników badań tylko Europa jeszcze o tym nie wie?
    Chodzi mi tylko o to, żebyś umieścił na swojej www tekst mówiący o ewentualnej niezgodności jakichkolwiek danych ze stanem faktycznym jeśli chodzi o ranking.
    To tylko jeszcze bardziej uwiarygodni Twoją misję.

    Zdrowych Wesołych Świąt WN.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #26556
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    ma ktoś z was doświadczenie z oknami firmy Elwiz ? Pozytywne / negatywne ?
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  17. #26557
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ELWIZ to bardzo porządny producent okien pvc. Spokojnie możesz im zaufać.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #26558
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ELWIZ to bardzo porządny producent okien pvc. Spokojnie możesz im zaufać.
    no to teraz proszę Cie o poradę

    wyceniłem okna w Ewlizie +/- 13000 pln profile Elwiz energio standard i Vertex profile VR90 cena +/- 15000 pln. (obie wyceny na pakiety 3 szybowe)

    Z tym że Vertex mam na miejscu a Elwiz z 80 km dolotu.
    I mały dylemat powstał które wybrać
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  19. #26559
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    mic jeśli w jednym i drugim przypadku otrzymasz dokładnie to samo, a ekipy montażowe są na podobnym poziomie to bierz tańsze. Pakiet trzyszybowy to nie wszystko.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #26560
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    profile Vertexu wyglądają na "papierze" ciekawiej i za nimi przemawia też to że mam ich na miejscu mogę dotknąć tego co kupuję
    idę jutro negocjować cenę jak zejdą z ceny to biorę ich ofertę
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

Strona 1328 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony