dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1435 z 1568
Pokaż wyniki od 28.681 do 28.700 z 31350
  1. #28681

    Domyślnie

    Jak dla mnie tylko PCV.

  2. #28682
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Torez

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Świnoujście
    Kod pocztowy
    72-600
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam

    Rozpoczynam budowę domku Bryza 6 w zachodniopomorskim. Proszę o poradę w wyborze okien. http://www.mgprojekt.com.pl/bryza-6-mdm
    Łącznie 20,3 m2.

  3. #28683

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie osiągnąłem SSO, teraz pora na wstępną wycenę okien.
    W projekcie mam okna firmy Internorm, jednak chciałbym otrzymać wyceny z innych firm.
    Może ktoś z pomóc, poradzić w wyborze.
    Wszystkie okna o wysokości 2,60m, szerokości od 1m do 3m, większość do fix.
    Projekt Parterowy 2 z pracowni Domy z wizją.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  4. #28684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To widzę że Domy z Wizją "weszły" we współpracę z I. Producent dobrze wie, że większość polskiej konkurencji robi otwierane okna na wysokość 230-250cm i celowo wrzucili wyższe. Tak samo jak w wizualizacji jest okienko narożne - łączone szyba do szyby (może koledzy podpowiedzą jak to się fachowo nazywa). Także - możesz z góry odrzucić większość masowych firm, bo takich "smaczków" jeszcze się nie podejmują. Ale widywałem już je w Polsce.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #28685
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inż.maliniak
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    433
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał KorBa81 Zobacz post
    Witam,

    Właśnie osiągnąłem SSO, teraz pora na wstępną wycenę okien.
    W projekcie mam okna firmy Internorm, jednak chciałbym otrzymać wyceny z innych firm.
    Może ktoś z pomóc, poradzić w wyborze.
    Wszystkie okna o wysokości 2,60m, szerokości od 1m do 3m, większość do fix.
    Projekt Parterowy 2 z pracowni Domy z wizją.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    ...Ja mam stolarkę podobnych gabarytów, po przeprowadzeniu ofertowania zdecydowałem się na AL, mam okna o wysokość w większości przypadków 2,5 m HS 2,5/5,9 m do tego okno narożne bez słupka. W moim przypadku profile AL są wyborem optymalnym pomiędzy walorami estetycznymi, użytkowymi i ceną, na Inter... po prostu mnie nie stać

  6. #28686
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał KorBa81 Zobacz post
    W projekcie mam okna firmy Internorm, jednak chciałbym otrzymać wyceny z innych firm.
    Spotkałem się z projektem tej firmy. Wpisano okna "I" ale wycena w kosztorysie stanowiła 1/3 prawdziwej ich wartości. Klient był załamany

  7. #28687
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Witam,

    Internorm przebija wszystkie produkty dostępne na rynku polskim pod względem estetyki i jakości wykonania, niestety ceną też. Polecam zapytać znajomych czy sąsiadów gdzie zamówili i czy są zadowoleni z firmy. Wysyłając zapytania do innych firm, stanie Pan przed następnym dylematem, a jaki profil, a jakie okucie, a.... ? Jeśli nie ma kogo zapytać, rozesłać, przeanalizować co zawierają okna w standardzie, czy firma ma własny serwis, na jak długo i na co udzielają gwarancji. Czy sprzedawca zna się na oknach czy powtarza stałą śpiewkę najlepsze Schuco bo nie żółknie...

    Pozdrawiam!



    Cytat Napisał KorBa81 Zobacz post
    Witam,

    Właśnie osiągnąłem SSO, teraz pora na wstępną wycenę okien.
    W projekcie mam okna firmy Internorm, jednak chciałbym otrzymać wyceny z innych firm.
    Może ktoś z pomóc, poradzić w wyborze.
    Wszystkie okna o wysokości 2,60m, szerokości od 1m do 3m, większość do fix.
    Projekt Parterowy 2 z pracowni Domy z wizją.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  8. #28688
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Spotkałem się z projektem tej firmy. Wpisano okna "I" ale wycena w kosztorysie stanowiła 1/3 prawdziwej ich wartości. Klient był załamany
    Witam Wojtku,

    1/3 prawdziwej wartości? Jestem ciekaw na jakiej zasadzie wyceniłeś tą wartość? Jeśli Internorm sam produkuje profile, szkło, a Winkhaus wykonuje im okucie na specjalne zamówienie i żadna inna firma nie może go zamówić? Żeby była jasność, nie sprzedaję ich produktów, ani nie bronię, zastanawiam się tylko skąd ta wycena? Klient mógł być załamany jak większość z nas wchodząc do salonu np. bentleya, nie każdego stać na Internorm i nie każdy musi jeździć Bentleyem.

    Pozdrawiam!

  9. #28689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    1/3 prawdziwej wartości? Jestem ciekaw na jakiej zasadzie wyceniłeś tą wartość?
    Chyba nie bardzo zrozumiałeś. Chodziło o to, że do projektu był dołączony kosztorys, w którym okna kosztowały "x". Wpisano też w projekt okna "I". Jednak po wysłaniu zapytania do "I" okazało się, że takie okna w rzeczywistości kosztują "x * 3" a w kosztorysie ujęto jakieś inne - tańsze rozwiązanie.

  10. #28690

    Domyślnie

    Dokładnie tak, w kosztorysie ujęta jest wycena okien Sokółka, na kwotę 21 tyś zł. Jeszcze nie otrzymałem wyceny Internorm, ale podejrzewam że mnożnik x3 potwierdzi się.

  11. #28691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja ogólnie cenię sobie projekty Domów z wizją, bo dotychczas spotkane były racjonalne pod względem okien.
    Ale irytują mnie kłamstwa, którymi marektingowcy karmią nas na każdym kroku w swoich reklamach. I to samo jest w projektach - podawane w nich kosztorysy są niewiarygodne, byleby tylko złapać więcej klientów. A jeśli firma I. celowo wrzuciła tam okna wyższe niż możliwe do wykonania przez innych, to też nie jest to fair play wobec Inwestorów, bo dbają wyłącznie o własny interes.
    Macie zestawienie stolarki? To wyślijcie je do 2-3 wyróżniających się w okolicy firm. Któraś zawsze odpowie szerzej (a nie tylko rzuci najniższą możliwą cenę z określeniem "najlepsza oferta"), w międzyczasie może Wasi znajomi powiedzą z czyich usług korzystali więc będzie kolejna opcja.
    Wrzucanie tu linka do swojego projektu jest pójściem na łatwiznę - dobrze że czasem zaloguje się tu ktoś świeży, komu się jeszcze chce opowiadać o tym, o czym pisaliśmy już tu setki razy... Także - nie gniewajcie się jeśli czasem nie ma odpowiedzi.. czytamy i czekamy na bardziej zaawansowane pytania
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #28692

    Domyślnie

    TO jest strasznie deprymujące. Np, watek o roletach ma raptem 40 stron, godzina czytania i już ma się odpowiedź na wszystkie pytanie - ale nie, lepiej czekać aż znów ktoś wyłoży kawę na ławę po raz nie wiadomo który. Odechciewa się leniom cokolwiek doradzać
    Jest to brak szacunku dla naszej bezinteresownej pomocy i czasu jaki Wam, forumowiczom, poświęcamy

  13. #28693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Problemem nie tylko są projektanci ale w 80% inwestorzy. Większość wybiera na zasadzie że ma być ładne, a że potem się okazuje że okna kosztują 1/3 domu - no cóż. Głowa zaczyna boleć ale jest ładnie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  14. #28694
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał KorBa81 Zobacz post
    Dokładnie tak, w kosztorysie ujęta jest wycena okien Sokółka, na kwotę 21 tyś zł. Jeszcze nie otrzymałem wyceny Internorm, ale podejrzewam że mnożnik x3 potwierdzi się.
    Aha czyli zabieg marketingowy, tutaj masz okna za 60 tys. zł, a u nas za jedyne 21 tys. zł. Klient zadowolony zapłaci 21 tys. zł biorąc w ciemno Sokółkę bo dużo taniej...

  15. #28695

    Domyślnie

    Dziękuję tym co mnie zrozumieli
    Świadomie wybierałem projekt domu wiedząc, że okna będą stanowiły dużą część budżetu. Ja wcale nie szukam teraz ofert okien, aby było tanio i jakoś wyglądało. Interesuje mnie opinia osób, które poszukiwały rozwiązań na takim samym poziomie jaki proponuje Internorm.

  16. #28696
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Internorm nie jest porównywalny. To raczej wyższa półka, odmienna od tego co się proponuje na naszym rynku, także - musisz szukać firmowych indywidualności, a tych nie ma na forum (to nie ich klientela )
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #28697
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Internorm nie jest porównywalny.
    Bez przesady. Okna o wysokości 2600 można wykonać bez problemu w ciepłym aluminium a jak zastosuje się systemu typu MB-86AERO albo MB-104 Paasiv to i parametry termiczne będą doskonałe.

  18. #28698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Mialem na myśli standardowe oferty okien PCW jakie dominują na rynku masowym (który też dominuje na tym forum - chociaż tu może "masowy z wyraźną nadreprezentacją okien premium)
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #28699

    Domyślnie

    Witam.
    Poszukuje firmy uslugowej montujacej okna na terenie Lublina i okolic, u ktorej bede mogl kupic i wstawic 2 okna dachowe i okna fasadowe w polaczeniu z drzwiami balkonowymi.

    Czy ktos jest w stanie polecic kogos. Co do samych okien potrzebuje porownania roznorodnych produktow ze wzgledu na sposob montazu, profil okien, okucia, przenikalnosc cieplna i dodatkowe udogodnienia.

  20. #28700

    Domyślnie

    Pytanie tylko czy faktycznie firma Inter.... jest lepsza od innych i w czym? bo przecież okna to nie jakaś mega trudna dziedzina. Fakt, nie ma co brać najtańszych ale od razu płacić x3 razy wiecej niż inne. Wątpię w to, żeby były tam rozwiązania, które nie są stosowane w innych firmach.

Strona 1435 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony