dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 791 z 1567
Pokaż wyniki od 15.801 do 15.820 z 31327
  1. #15801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    odnosząc się do paru wypowiedzi powyżej - jakiś miesiąc temu zabrałam się za szukanie okien, żeby wiedzieć jakiej kwoty można się spodziewać. Naturę mam taką, że jak nie mam o czymś pojęcia, to chciałabym dowiedzieć się w miarę możliwości jak najwięcej, aby nikt nie zrobił mnie w balona i żeby potem nie okazało się, że coś przeoczyłam, zaniedbałam. Poświęciłam więc parę godzin przez parę nocy i przeczytałam prawie cały niniejszy wątek. Tak jak ktoś napisał wyżej zmieniają się oferty, produkty, a z tym czasami także i opinie osób doradzających w tym w wątku. Można więc spokojnie zacząć np. od 2008r. - wtedy zostaje już 100 stron Warto poświęcić trochę czasu, aby potem nie wydać bezsensownie pieniędzy. I spokojnie można wyciągnąć z lektury konkretne wnioski, które chociażby ułatwią przeczytanie oferty, którą dostaje się od sprzedawcy i porównać ją z innymi nie tylko po rubryce "cena".

  2. #15802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Spirea - należysz do mniejszości. Większość pisze poty jak powyżej.

    Netbet - kolega Test juz ci odpowiedział Może powiem ci tylko że szyby w zakupie to koszt ok 50 - 60 zeta za 1mkw. Pomyśl nad tymi wyliczeniami dwa posty wyżej i postaraj się wyciągnąć z tych wyliczeń wnioski
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #15803
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    sorry .... żle podałem wartość powierzchni... winno być 29m2..

  4. #15804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    cholerka pisanie z komórki ma swoje wady cala odpowiedz szlag trafił
    a wiec
    montaż w stanie surowym, bez żadnych udziwnień to koszt nie mniej niż 50 PLN/1mkw
    koszt średniej klasy okna dwuskrzydłowego o średnich wymiarach, z oboma skrzydłami otwieranymi to koszt ok 300 PLN/1mkw
    policz sobie i będziesz już znał odpowiedz na pytanie jakie to mogą być okna, o ewentualnej obsłudze po sprzedażnej nie wspomnę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #15805
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    wniosek wyciągnięty - szukać okien za kwotę ponad 10k z mont. albo poprosić producenta o podniesienie ceny do w/w dla spokojności sumienia

    a tak na powaznie...
    szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...
    okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo...

    mot 1450 szyby 1450 ... pozostaje na profil 75mb i okucia robociznę.. 4640...

    powiem wam że do tej ceny nawet firmy o najgorszej sławie nie moga się przymierzyć... znaczy trafiłem chyba na lidera paproków.
    zdaje sobie sprawę że nikt nie jest caritas i nie pracuje za bóg zapłać...

    mniejsza o to...

    ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...

  6. #15806
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Drogi Netbet - jak sam zauważyłeś ceny szkła, okuć, profili są porównywalne a więc gdzie tkwi przyczyna aż takich różnic w cenie ?
    Niepohamowana chęć zysku w dobie konkurencji wśród producentów to już historia - zapewniam Cię, że to nie to..
    A więc ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #15807

    Domyślnie

    tandeta ze az malo.ale firma jest od x czasu gdzie ludzia okna po 3 latach zamieniały sie w pieekna zółć ale mimo to firma dalej szaleje ludzie dalej sie nabieraja na teksty z cyklu "wszystkie okna sa takie same" albo "wszyscy mają ten sam produkt " itd itp
    firma robi profile dla innych jeszcze mniejszych smieci a później mam ja i wiekszosc z nas na klatkach schodowych w piewnicach czy innych teg typu budynkach gdzie szefuje spółdzielnia gdzie w przetargu na okna krytrium jest cena która czyni cuda. później wpada dwóch ludzi blachy do montowania okien ciente z metra ale co tam jest jest i jada z koksem. wychodzisz rano na klatke a tam hmm nie wiem jak nazwac pomieszane zapachy tynku i alkoholu
    ale takich przykładów pewnie by mozna by było wymieniac i wymieniac...
    miałem ochote wziasc i porobic fotki i wstawic ale jeszcze by mnie posadzili hahah

  8. #15808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ....a tak na powaznie...
    szyby to szyby... cena mniej więcej taka sama u wszystkich...
    okucia WINKHAUSA ACTIVPILOT ... chyba to samo......
    Chyba a to samo to ogrooooomna różnica. Możesz mieć odpowiednio skonfigurowane okucia - możesz też mieć wersję "oszczędną". Możesz mieć wzmocnienie zgodnie z zaleceniami systemodawcy - możesz też mieć blachę z puszek od konserw bądź wogóle nic nie mieć. Możesz mieć szyby bądź wyrób szybopodobny etc etc etc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #15809
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    jak ktoś nie wierzy, ze tanie to tandeta to na sąsiednim wątku w tytule ABATEX (łódzka firma produkujaca okna plastikowe) może sobie poczytać a jaki sposób kupuje sie nowe i jednocześnie zepsute okna !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #15810
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie - daj sobie spokój. Naprawdę dajmy już sobie spokój z uświadamianiem klientom błędów jakie chcą popełnić. Ich kasa, ich okna i ich ból. Ja już mam serdecznie dość tego tłumaczenia - spójrz, co chwila powraca własnie taki sam temat - najtańszych ofert a dlaczego są najtańsze? Wnioski są po najmniejszej linii oporu (czytaj - myślenia) Bo producent w rok chce kupić wieże Eifla a my w sezon wybudować sobie pałace. Nie zmienisz mentalności Narodu. Maile o wskazanie oferty jaką ktokolwiek ma wybrać od razu lądują już u mnie w koszu bez słowa odpowiedzi. Mogą mi mówić, że jestem cham, że słoma z butów itp ale ja już po prostu mam dość.
    Gdyby nie ta "mądrość" Narodu już dawno z rynku zniknęłoby co najmniej 2.000 producentów wyrobów oknopodobnych.
    Spójrz choćby na reakcję anyski (bez urazy - przytaczam jako przykład bo innych szukać mi się nie chce) na tej stronie, na reakcje wielu odwiedzających FM i szukających tylko jednego - potwierdzenia ich przekonania iż robią najlepszy interes swojego życia, a reszta jeleni przepłaca za swoje okna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #15811
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Wy sie dziwicie cenie 7000 za 21 okien - to normalna cena juz jest - skad nie wiem - niskie koszty produkcji, profile bez faktur, okna bez usztywnien.
    Wy tu wydziwiacie a moja macierzysta firma wybrala najtansza oferte wymiany okien - Avantgarde 7000 i nawiewniki po 20 zeta sztuka. Dali mi do oceny - odmowilem mowiac ze badziewia nie oceniam. Ponizej mojej godnosci.

  12. #15812
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    P.S. Osobiscie kupilem subaru za 80 tys. A moglem Dacie za 25 - wszak to tez samochod.
    W domu mam okna jakie byly wtedy jako jedne z najdrozszych. Nie stac mnie na badziew bo tani jest. Za biedny jestem na szmelc.

  13. #15813
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    ..........ciągle nie mogę niczego sie dowiedziac n/t profili S 8000 IQ...
    Wymieniona wersja profili Gealan występuje w dwóch wersjach: jak o 4- i jako 6- komorowy - obie o głębokości zabudowy 74 mm.
    Osobiście przedkładam sztywność nad termiką i wolę wersję czterokomorową o zdecydowanie lepszej statyce. Owszem, kombinacja 6-komorowa jest cieplejsza, lecz bardziej podatna na wypaczenia, zwłaszcza w kolorze i większych wymiarach.

  14. #15814

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Spójrz choćby na reakcję anyski (bez urazy - przytaczam jako przykład bo innych szukać mi się nie chce) na tej stronie, na reakcje wielu odwiedzających FM i szukających tylko jednego - potwierdzenia ich przekonania iż robią najlepszy interes swojego życia, a reszta jeleni przepłaca za swoje okna
    Nie jest prawdą jareko jakobym chciała robić to, co mi imputujesz. Nikomu nie chcę nic udowadniać, ani też się sprzeczać- ale zostałam wywołana do tablicy, więc odpowiadam. Tak w ogóle, to gdzie ja napisałam, że mam już wybraną ofertę, która niby jest najlepsza?

    Btw. Nie ma najmniejszej linii, jest najmniejszy opór
    Dum spiro, spero.

  15. #15815
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    mp_krk

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    539
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Minął jakiś czas od wprowadzenia do sprzedaży...co sądzicie o wzmocnieniu i uszczelnieniu Thermo w oknach Oknoplusa na profilu ArtPlus? Jakieś doświadczenia, opinie...?

  16. #15816
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    okna plastikowe z takimi wzmocnieniami - thermo, są droższe od okien drewnianych na kantówce energooszczędnej 88 czy 92 mm.

    Także, wybacz ale wolę drewno od PLASTIKU
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #15817

    Domyślnie

    Mam pytanie, ponieważ otrzymałem praktycznie 2 identyczne oferty z Oknoplastu, różnica jest tylko w rubryce opis szyby - czym się różnią szyby top-glas od thermoline? (współczynnik U=1 w obydwóch przypadkach, w obydwóch ofertach jest termoramka). Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam

  18. #15818
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    podaj opisy szyb - bo te nazwy nic mi nie mowia - thermoline to ramka jest, top-glas to producent szyb

  19. #15819
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    12.000 : 54 = 222,22/m2
    To jest chyba cena okna bez szyb.
    dwudzielne 150x150 ze slupkiem wychodzi circa za 500 zeta. szyba 100 zeta, profile drugie 100, okucia i uszczelki trzecie 100, montaz 50 zeta najtanszy. Zostaje 150 na produkcje, transport, podatki itp. Pewno za darmo produkuja.

  20. #15820
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Najtansza oferta jak znam jednej z najtanszych firm to ok 320 zeta za 1 m/2 okna. Cena z przetargu. Okno + montaz + wywozka starych + nawiewnik w oknie.
    tam te 12000 powinno byc dzielone przez 29 a nie 54. - to blizej przwdy juz.

Strona 791 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony