dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1130 z 1568
Pokaż wyniki od 22.581 do 22.600 z 31350
  1. #22581

    Domyślnie

    Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?

  2. #22582
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...w zimie ceny spadną - najlepiej kupować na przełomie styczeń/luty
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #22583
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    ...w zimie ceny spadną - najlepiej kupować na przełomie styczeń/luty

    Tak na pewno spadną.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  4. #22584
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?
    Kupowałem okna MS w zeszłym roku w listopadzie czy grudniu i też była promocja na pakiet 0,5 za 1zł,oprócz tego załapałem się na promocję zimową -15% i za płatność od razu -10%
    Suma sumarum okna wyszły w bardzo fajnej cenie.

  5. #22585

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Kupowałem okna MS w zeszłym roku w listopadzie czy grudniu i też była promocja na pakiet 0,5 za 1zł,oprócz tego załapałem się na promocję zimową -15% i za płatność od razu -10%
    Tak, ale dla Tytanowych ta promocja za 3szyby była "od zawsze" (jak pamiętam) a dla Line'ów od niedawna i trudno mi podejrzewać czy zostanie czy chwilowa (a to jednak robi z 10% jak nic). Ale jak na starcie zimowej dawali -15% to ładnie...

  6. #22586

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Tak, ale dla Tytanowych ta promocja za 3szyby była "od zawsze" (jak pamiętam) a dla Line'ów od niedawna i trudno mi podejrzewać czy zostanie czy chwilowa (a to jednak robi z 10% jak nic). Ale jak na starcie zimowej dawali -15% to ładnie...
    Skoro zdecydowany jesteś na MS to poproś jeszcze o wycenę Bluevolution.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  7. #22587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ech, z rabatami to trzeba uważać.. bo bywa różnie Czasem okazje pojawiają się już w listopadzie (w firmach które mają długie terminy realizacji) - to pozwala na zapewnianie sobie zamówień na styczeń - luty. Ale ile więcej można dostać? Wg mnie nie więcej niż 3-5%, a 10% to już chyba desperacja.
    Wszystko jednak jest poplątane przez te magiczne cyferki rabatu..
    Mój dostawca ogłosił podwyżkę - pokombinował, poprzesuwał rabaty i wyszło w sumie jesienią 1% podwyżki. Mi też już chodzi po głowie zrobienie promocji zimowej - dołożę od siebie 2-3oczka więcej niż zwykle, plus rabat za pełną wpłatę od fabryki ok 5%, standardowy rabat producenta i zrobi się w sumie ponad 40%.. tylko że dla Klienta to będzie taniej faktycznie o te 2-3 oczka..

  8. #22588

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Pytanko do znawów branży - nastawiam się na okna z MS, nie śpieszy mi się szczególnie, wręcz zakładałem że zamówię na promocji zimowej (bo pewnie będzie), ale aktualnie mają promo 1zł za pakiet trzyszybowy (dla MS Line, które chcę), który rzekomo normalnie kosztuje 60zł (za m2). To u mnie daje dobrze ponad 2000 zł. Plus ew. -3% za gotówkę z góry. Może nie warto czekać (licząc że np. ta promocyjna "złotówka" pozostanie równolegle do zimowej) ale korzystać teraz... jak uważacie?
    Prawda jest taka, że ten 1 zł rozszerzono na pozostałe modele okien. Może to już trwalszy trend, który się pojawia na rynku premium.
    No a ceny zimą nie rosną, byłoby to niezgodne z cyklem koniunkturalnym w branży.

  9. #22589

    Domyślnie

    Cytat Napisał surfi Zobacz post
    Prawda jest taka, że ten 1 zł rozszerzono na pozostałe modele okien. Może to już trwalszy trend, który się pojawia na rynku premium.
    No a ceny zimą nie rosną, byłoby to niezgodne z cyklem koniunkturalnym w branży.
    Tak właśnie podejrzewam, choć nie chciałbym się pomylić czekając na zimową, stąd pytanie o przeczucia do fachowców.

    Inna sprawa - trudno mi uwierzyć że przychodząc w dniu wprowadzeniu promocji "złotówka za 3szyby" z wyceną z dnia wcześniej dla okien 2szybowych, faktycznie mógłbym za tego złocisza/m2 dostać tę trzecią szybę... (bo to min. 10% różnicy). Natomiast handlowo obniżanie cen na zimę w tej branży mnie również przekonuje.

  10. #22590

    Domyślnie Proszę o pomoc przy wyborze okien

    Witam wszystkich forumowiczów
    Mam dosyć nietypowe okna:
    największe 2500x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
    2300x1770 (okno 2-kwaterowe z ruchomym słupkiem)
    wykusz 2 szt 750 szer x 1645 wys , oraz w środku 1100 x 1645

    Firmę drutex odrzuciłem bo widzę ze nie cieszy się dobrym zdaniem ( chociaż cena zadowalająca )
    Vetrex na profilach veki podobno przyzwoite ?
    Dobrą opinnią cieszą sie też okna mazowiecki sieć dystrybucji?
    schuco cieszą sie dobrą opinią ale cena chyba wysoka?

    Jestem nowy w temacie ,prosze o wsparcie

    Interesuje mnie przede wszystkim żeby okucia było Roto, solidne profile , uszczelki zeby byly wymienne oraz gwarancja ( nie interesuje mnie odpowiedz typu NA TAKIE OKNA NIE MA GWARANCJI )

    Prosze o pomoc
    Ostatnio edytowane przez MarcinWawaMaz ; 15-10-2012 o 20:27

  11. #22591

    Domyślnie Profile na drzwi tarasowe

    W zestawieniu stolarki PVC będę miał okno tarasowe wymiarów 220x240 (w podziale ~ 75+75 ruchomy słupek + 70 fix, bez podziału w poziomie) kolor anrtacyt, od str. południowej. Nie będę miał okapu (jedynie wnęka ~20cm) więc słońce będzie przygrzewało. Okna będą pewnie na profilu Brugmann AD i 3szyby, pytanie czy dla tego tarasowego nie wziąć lepszego bluEvolution który na profilu pośrednim zdaje się może być wzmocniony stalą zamkniętą, co by lepiej znosił temperaturę (ale i skrzydło będzie cięższe) czy to może już niepotrzebna nadgorliwość?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras-profile-1a.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	141980  

  12. #22592

    Domyślnie

    Witam. Do tej pory tylko czytałem i nadszedł czas żeby zasięgnąć Waszej opinii. Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym. Dzięki za wszystkie rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1154 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	142101
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  13. #22593
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maria F

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Tu była reklama

  14. #22594
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Witam. Do tej pory tylko czytałem i nadszedł czas żeby zasięgnąć Waszej opinii. Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym. Dzięki za wszystkie rady.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_1154 - Kopia.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	142101
    PCV -tylko bez gwarancji na schuco czytaj nie wykonalne!!!
    profil bazowy lub dobrze wykonana podmurówka będzie równie dobre
    nie ma jeszcze nadproży więc warto zmienić wysokość

  15. #22595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasieńka i Piotr Zobacz post
    Mam 2 okna tarasowe 300X240 podział na 3 i 200X240 podział na 2 i chciałbym je w kolorze, czy można zrobić takie duże? Proszę podpowiedzcie ewentualnie jaki producent i z jakiego profilu można to zrobić. Okna mają być energooszczędne z pakietem 3 szybowym. Druga sprawa, poziom posadzki będzie na wysokości pierwszej warstwy bloczków i teraz to co mnie zastanawia, czy okno stawiać na poszerzeniu o wysokości 24cm czy podmurować pod oknami warstwę z bloczków tak jak widać po bokach w prawym otworze okiennym.
    I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ?
    Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku.
    Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.

  16. #22596
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thaniel

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie okna IWBUD

    Daj spokój z IWBUD. Firma niezbyt fajna, założyli źle drzwi i zapomnij o gwarancji, poprawieniu błędu. Jedyne wyjście to sąd, ale nie każdy ma na to nerwy.
    Okna antywłamaniowe, podobno okucia ROTO. No i cóż, tak bardzo antywłamaniowe, że zostały otwarte poprzez wyważenie i połamanie okuć.

  17. #22597

    Domyślnie

    Dla potomnych - okno firmy WINTECH z Castoramy kupiliśmy z pęknięciem, które zapewne powstało w fabryce. Było pod taśmą ochronną. Wręcz nie pęknięcie, ale dziura w profilu, mniej więcej 1cm na 1cm. Niemniej jednak nie było żadnego problemu z wymianą. Castorama przysłała specjalistę prosto od producenta i on wymienił.

  18. #22598
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    w castoramie okna samą swoją wagą robią szał
    ale plus castoramy to niewątpliwie bezproblemowe reklamacje

  19. #22599

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    PCV -tylko bez gwarancji na schuco czytaj nie wykonalne!!!
    profil bazowy lub dobrze wykonana podmurówka będzie równie dobre
    nie ma jeszcze nadproży więc warto zmienić wysokość
    Czyli co? Tylno na Schuco nie wykonalne a na pozostałych można to zrobić? Nadproży nie będzie, będzie od razu wienieć a wysokości w miarę możliwości wykonania tak wysokich okien nie chcę zmieniać, bo chciałbym wysokie okna. To mam murować z bloczków pod oknem, czy stawiać na poszerzeniu ale to chyba drożej ale czy lepiej?
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

  20. #22600

    Domyślnie

    Cytat Napisał surfi Zobacz post
    I szeroko i wysoko, jak na słupki ruchome. Nie zapomniałeś czasem o roletach ?
    Jak sie uprzesz, zrobisz to na Brugmannie. Ale sugerowałbym zwęzić obydwa otwory, po jednym bloczku.
    Można też - podmurówka + p.bazowy - ja tak bym zrobił.
    W tym szerokim ma być jeden słupek stały a drugi ruchomy. Tak rolety będą nadstawne bezpośrednio pod wieńcem. Co miałeś na myśli pisząc zwęzić po jednym bloczku? Wysokość czy szerokość otworów?
    Na dom nigdy nie jest za późno. Uciekliśmy z dużego miasta na wieś.

Strona 1130 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony