dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1403 z 1568
Pokaż wyniki od 28.041 do 28.060 z 31350
  1. #28041
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Oj slaku sam fakt, że to Oknoplast co Juve sponsoruje się liczy - zapewne sąsiedzi mają druty (ironizuję)
    edit - borusie dortmund , inter mediolan i olimpik

  2. #28042

    Domyślnie

    dlatego mają "najlepsze" okna i klient się na to łapie

  3. #28043
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaap

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-994
    Posty
    38

    Domyślnie

    Mam takie zagadnienie. Okna Vetrexu V82 posiadają opcjonalnie możliwość montażu okuć Roto NT Designo (ukryte). Czy fakt ze jest to opcja nie wpływa negatywnie (praca, termika, inne?) na finalny produkt?

    I takie oto pytanie:
    Czy możecie polecić firmę sprzedającą i montującą Vetrex, dom w okolicach Warszawy. Zakładając montaż warstwowy oczywiście.
    Jedna z firm z okolic Warszawy powiedziała mi, że ościeża jak na zdjęciu nie wymagają przygotowania....wydaje mi się że raczej wymagają...

    pozdrawiam!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oscieza1.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	295467
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oscieza2.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	295468
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oscieza3.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	295469

  4. #28044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaap Zobacz post
    Mam takie zagadnienie. Okna Vetrexu V82 posiadają opcjonalnie możliwość montażu okuć Roto NT Designo (ukryte). Czy fakt ze jest to opcja nie wpływa negatywnie (praca, termika, inne?) na finalny produkt?

    I takie oto pytanie:
    Czy możecie polecić firmę sprzedającą i montującą Vetrex, dom w okolicach Warszawy. Zakładając montaż warstwowy oczywiście.
    Jedna z firm z okolic Warszawy powiedziała mi, że ościeża jak na zdjęciu nie wymagają przygotowania....wydaje mi się że raczej wymagają...

    pozdrawiam!
    Oscieza trzeba wyrownac bo tyko wtedy montaz warstwowy spelni swoje zadanie.
    Czasami przygotowaniem osciezy zajmuje sie firma montazowa lub murarz.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #28045

    Domyślnie

    już na wstępnie odrzuć ich propozycję - wnęka okienna jest totalnie nie przygotowana do montażu warstwowego - taka może pozostać do tradycyjnego bądź MOWO. Nawet pod JBD powinna być wygładzona, nie musi być otynkowana ale wszystkie zagłębienia i nierówności muszą być wypełnione zaprawą

  6. #28046
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaap Zobacz post
    ...I takie oto pytanie:
    Czy możecie polecić firmę sprzedającą i montującą Vetrex, dom w okolicach Warszawy. Zakładając montaż warstwowy oczywiście.
    Jedna z firm z okolic Warszawy powiedziała mi, że ościeża jak na zdjęciu nie wymagają przygotowania....wydaje mi się że raczej wymagają...

    pozdrawiam!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oscieza1.jpg
Wyświetleń:	194
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	295467
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oscieza2.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	295468
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Oscieza3.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	295469
    Gaap,
    Fajnie że pytasz przed szkodą, bo masz szansę na uzyskanie lepszego efektu montażu warstwowego. Wyrównanie otworów da szansę na dokładniejszy montaż folii. Nie da gwarancji, ale warto. A firma wykonawcza która nie jest tego świadoma po prostu nie rozumie idei montażu warstwowego i to nie jest dobry sygnał.
    I najgorsze że to jest średnia rynkowa, bo nawet dziś oglądałem podobne otwory a wykonawca okien (lider okienny w okolicy) nic nie wspomniał o wyrównywaniu .


    Cytat Napisał bob/budowlaniec Zobacz post
    Witam. Czy mial ktos do czynienia z oknami firmy ms okna? Dostalem wycene tylko z jednej firmy bo reszta wykonawcow kompletnie mnie "zlewa" i nie mam nawet porownania cenowo
    Firma uznana. Od lat na rynku, także warto je brać pod uwagę.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #28047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaap

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-994
    Posty
    38

    Domyślnie

    Mam już jasność w sprawie ościeży, dziekuję bardzo.

    Jakieś komentarze w sprawie okuć lub firm do polecenia?

  8. #28048

  9. #28049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaap

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-994
    Posty
    38

    Domyślnie

    I okucia też już się rozjaśniają.

    Pozostaje jeszcze kwestia dostarczyciela wyrobów Vetrex na mazowszu. Wszelkie polecenia, bądź ostrzeżenia będą świetnym prezentem pod choinkę

  10. #28050

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaap Zobacz post
    I okucia też już się rozjaśniają.

    Pozostaje jeszcze kwestia dostarczyciela wyrobów Vetrex na mazowszu. Wszelkie polecenia, bądź ostrzeżenia będą świetnym prezentem pod choinkę
    W Warszawie masz Instal Diament, Oknoteka (tu kupiłem), Nowal to autoryzowani masz jeszcze " partnerów handlowych" spis tu

    http://www.vetrex.com.pl/kontakt/sie...zy-vetrex.html

    Na forum masz finlandie
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 23-12-2014 o 23:07

  11. #28051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gaap

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-994
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dzięki kwaśniak!

    Wszystkiego dobrego na święta wszystkim!

  12. #28052
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek85

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Staniątki
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cześć, stoję przed wyborem stolarki okiennej do przebudowywanego/remontowanego domu. Dom jeszcze nie jest ocieplony, będzie na ostatnim etapie inwestycji. Dom został wybudowany w latach 60-tych ubiegłego wieku.

    Na obecną chwilę potrzebuję 4 okien do przedsionka/łazienki/sypialni oraz kuchni (opcjonalnie na ścianie zachodniej dodatkowe). Wszelkie rady mile widziane odnośnie rozmiarów okien/ich ułożenia i wszystko o czym ja nie mam pojęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0339.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	295781

    Powyżej poglądowy projekt domu, gdzie:

    przy 1) to przedsionek o powierzchni 3.8 m2, który ma doświetlać długi korytarz. Okno na stronę północną.
    przy 2) to łazienka o powierzchni 7.4m2, okno na stronę północną.
    przy 3) sypialnia o powierzchni 10.1 m2, okno na stronę zachodnią.
    przy 4) kuchnio-jadalnia o powierzchni około 20m2, z oknem na stronę południową (doświetlenie długiego korytarza 02), zastanawiam się nad kolejnym oknem w kuchni na stronę zachodnią.
    przy 5) opcjonalnie myślimy nad dużym przeszkleniem zamiast ściany, co polecacie w przystępnej cenie ? Czy może nie warto przy takich dużych przeszkleniach oszczędzać ? Myślałem o czymś 320cm x 220 cm.

    W salonie domyślnie chcę okna w systemie HST tj. okno zamiast ściany o wymiarach ~320cm x 230 cm , ale to melodia przyszłości.

    Moja wątpliwości:

    1) czy do całego domu okna kompleksowo drewno czy pcv, a może do konkretnych pomieszczeń z różnego budulca ?
    2) wielkość owych okien w poszczególnych pomieszczeniach, znam normy tj. minimum 1/8 powierzchni pomieszczenia mierzona przy otwartym oknie, ale chętnie posłucham bardziej doświadczonych
    3) jakie okna tzn czy z bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła czy iść może w kierunku jakość i cena i nie wybierać tych z najniższym ?
    4) jak może to kosztowo wyglądać tj. okna + montaż i czy montaż jest konieczny przez wykwalifikowaną ekipę ? Celować w przedział cenowy okien z najwyższych półek czy iść na kompromis pomiędzy ceną a jakością ?
    5) czy przed przyjazdem ekipy montażowej sam muszę przygotować otwory pod okna ? W tym momencie są to domyślne otwory w 'starym' domu, a będą inne mniejsze lub większe.
    6) czy do ciepłego montażu potrzebne jest ocieplenie budynku już tu i teraz ?

    edit: doczytałem, że montaż konieczny przez wykwalifikowaną ekipę

    Na czym mi zależy:

    - prawidłowe doświetlenie pomieszczeń, w których są okna oraz korytarza (załączony plan 02)
    - odpowiednia izolacja przed temperaturami z zewnątrz
    - estetyka wykonania
    - odpowiednia wymiana powietrza z otoczeniem


    Wszelka pomoc mile widziana, jestem laikiem w tej kwestii dokształcającym się na własną rękę
    Ostatnio edytowane przez Przemek85 ; 28-12-2014 o 12:55

  13. #28053

    Domyślnie

    Ja polecę najlepsze okna w Polsce - okna firmy Oknoplast.

  14. #28054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Hahaha,
    Bardzo merytoryczna odpowiedź. Traktować to jako reklamę czy żarty?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #28055
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemek85

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Staniątki
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Węgorz Zobacz post
    Ja polecę najlepsze okna w Polsce - okna firmy Oknoplast.
    Niezupełnie takich szukam odpowiedzi

    Co prawda oknoplast i ich macierzystą fabrykę mam rzut beretem, ale zdam się na podpowiedzi podparte argumentami

  16. #28056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Węgorz Zobacz post
    Ja polecę najlepsze okna w Polsce - okna firmy Oknoplast.
    Drogo je sprzedajesz?

  17. #28057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek85 Zobacz post
    Co prawda oknoplast i ich macierzystą fabrykę mam rzut beretem, ale zdam się na podpowiedzi podparte argumentami
    Ja nie tak dawno montowalem zaraz obok Zajazdu Celtyckiego ale inne okna bo właściciel budynku jakoś tak nie chciał kupować ich po sąsiedzku

  18. #28058

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Hahaha,
    Bardzo merytoryczna odpowiedź. Traktować to jako reklamę czy żarty?
    Bynajmniej nie jako żart tylko kolejną nachalną reklamę na FM. Coś chyba nie wiedzie się Oknoplastowi bo tu kilku takich nowych "speców" od "marketingu" się pojawiło
    Efekt jest odwrotny od zamierzonego - to info dla tych co za taką "reklamę" płacą

  19. #28059
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aneta101

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam wszystkich, piszę na forum, bo mam nadzieję uzyskać fachową i obiektywną opinię odnośnie okien, jakich potrzebuje mój dom.
    Sprawa wyboru okazała się być mocno skomplikowana, a założenia są takie:
    1) dom nowobudowany, murowany ściana pustak ceramiczny 30cm + styropian 15, lokalizacja Sosnowiec
    2) wentylacja grawitacyjna
    3) otwory okienne wysokie na 240 cm, z większych okien to jeden fix wymiary otwóru 240x200 cm, kilka drzwi wymiar otworu 240 x 100 cm
    4) okna PCV kolor obustronny antracyt, rdzeń najlepiej też antracyt lub ciemny brąz ewentualnie
    I tu pojawiają się schody, jakie okna wybrać pakiet dwu- czy trzyszybowy cieplejszy?
    Czy cieplejsze okna, energooszczedniejsze w domu o powyższych założeniach, mają sens, czy nie spowodują konieczność montowania nawiewników lub ciągłego wietrzenia, żeby nie było w domu grzyba?
    Czy nawiewniki to konieczność w domu z wentylacją grawitacyjną, a może istnieją inne rozwiązania?

    Okna, nad którymi się zastanawiam to:
    MS SYS. S2000AD, DAKO DPQ-82, VEKA PERFECTLINE, PAGEN BLU82 MD, KONCEPT OKNOPLASTU i ArtPlus OKNOPlusa

    Szukam rozwiązania optymalnego, które sprawdzi się w użytkowaniu, bardzo proszę o podpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez Aneta101 ; 29-12-2014 o 12:53

  20. #28060
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aneta101 Zobacz post
    Witam wszystkich, piszę na forum, bo mam nadzieję uzyskać fachową i obiektywną opinię odnośnie okien, jakich potrzebuje mój dom.
    Sprawa wyboru okazała się być mocno skomplikowana, a założenia są takie:
    1) dom nowobudowany, murowany ściana pustak ceramiczny 30cm + styropian 15, lokalizacja Sosnowiec
    2) wentylacja grawitacyjna
    3) otwory okienne wysokie na 240 cm, z większych okien to jeden fix wymiary otwóru 240x200 cm, kilka drzwi wymiar otworu 240 x 100 cm
    4) okna PCV kolor obustronny antracyt, rdzeń najlepiej też antracyt lub ciemny brąz ewentualnie
    I tu pojawiają się schody, jakie okna wybrać pakiet dwu- czy trzyszybowy cieplejszy?
    Czy cieplejsze okna, energooszczedniejsze w domu o powyższych założeniach, mają sens, czy nie spowodują konieczność montowania nawiewników lub ciągłego wietrzenia, żeby nie było w domu grzyba?
    Czy nawiewniki to konieczność w domu z wentylacją grawitacyjną, a może istnieją inne rozwiązania?

    Okna, nad którymi się zastanawiam to:
    MS SYS. S2000AD, DAKO DPQ-82, VEKA PERFECTLINE, PAGEN BLU82 MD, KONCEPT OKNOPLASTU i ArtPlus OKNOPlusa

    Szukam rozwiązania optymalnego, które sprawdzi się w użytkowaniu, bardzo proszę o podpowiedź.
    A co na ten temat mówi projekt?

Strona 1403 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony