dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 631 z 1566
Pokaż wyniki od 12.601 do 12.620 z 31306
  1. #12601

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    Cytat Napisał T12345

    [quote="forek
    No spójrzcie na bieżący wątek masi! ... pieniądze już zapłaciła i teraz ma stresa,
    Pani masia jest niestety typowym przykładem konsumenta rynku okien. Nie sądzę by zapłaciła "z góry" nie otrzymując nic w zamian, np. dodatkowego rabatu. Teraz powstaje tylko kwestia czy ten rabat pokryje wartość tego "stresa". Jak to mówi powiedzenie "skórka za wyprawkę", a jak mówi motto naszego vortalu "Bądź mądry przed szkodą" i tyle.
    Mnie tam po głowie chodzą odpowiednie poszerzenia, jeśli w tym systemie istnieją. Dołem takie, które mogą zastąpić listwę progową, górą klasyczne i właściwie po sprawie. Taki kompromis, żeby nie walczyć 2 lata.
    Owszem,dostałam 5 % rabatu.I niech mój przykład służy za przestrogę: nie warto iść na taki układ.Ja na pewno już tak nie zrobię.

    A czy mogłabym prosić o rozwinięcie wątku tych poszerzeń?Na czym to polega?I jak to będzie wyglądało w efekcie końcowym?

    Nie chciałabym,żeby wyszło jak w wierszu:
    "(...) Nową przypowieść Polak sobie kupi,
    że i przed szkodą i po szkodzie głupi." [/quote]

    Poszerzenia górą i dołem dadzą efekt wizualny nie najlepszy, wyjdą z tego jakby bardzo szerokie ramy żeby wypełniły te dziury na górze i na dole(prywatnym moim zdaniem jak najbardziej poprawne technicznie ale wizualnie lipa). Zresztą przy takich luzach problemowe może być ich zamontowanie bez demontowania okien. Myślę że lepiej okna opuścić do poziomu parapetów a górę rozsądnie obrobić.
    A co do 5% rabatu i przedpłaty, gdybyś wpłaciła zaliczkę, na montażu resztę a kilka dni później okazało by się że coś jest nie halo (odbierając montaż nie sprawdzisz wszystkiego, zresztą może się potem ujawnić jakaś wada) to co wtedy? Jeśli firma ma się na Ciebie wypiąć to zrobi to zarówno przy przedpłacie 100% jak i zaliczce, jeśli jest OK to w obu przypadkach załatwi wszystko prawidłowo.

    Pozdrawiam

  2. #12602

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    Jeśli firma ma się na Ciebie wypiąć to zrobi to zarówno przy przedpłacie 100% jak i zaliczce, jeśli jest OK to w obu przypadkach załatwi wszystko prawidłowo.

    A to prawidłowo to znaczy?...Czego ,Twoim zdaniem,mogę się teraz domagać?Bo ja to najchętniej zażadałabym większych okien...

  3. #12603
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    W jednym ze skrzydeł zostało uszkodzone okucie. Został zgięty i wyrwany taki plastikowy element znajdujący się na górze skrzydła, przez co teraz da się przekręcić klamkę o 180 stopni (do góry - jak do zrobienia uchyłu) mimo, że skrzydło jest tylko rozwierne, a nie rozwierno-uchylne.
    Czy wstawienie tam z powrotem takiego nowego elementu rozwiąże sprawę? Czy to może być bardzo skomplikowane/drogie?
    Postaram się wstawić wieczorem jakieś fotki...
    Oto fotki:

    1. uszkodzone skrzydło - brakuje plastikowego elementu tam, gdzie zaznaczyłem czerwonym kolorem


    2. sprawne skrzydło - widać plastikowy element w zaznaczonym miejscu


    Okucia Roto.

    Czy naprawienie tego będzie skomplikowane/drogie? Nie wiem w jakim tonie mam rozmawiać z tynkarzami (bo to prawdopodobnie oni uszkodzili to skrzydło).

  4. #12604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ten plasticzek nie ma znaczenia dla prawidlowej pracy okuc - powiem szczerze nie widzialem jeszcze by plasticzkiem blokowano mozliwosc ruchu klamki ponad 90stopni ale moze wlasnie taka funcje on pelnil? Przewaznie blokuje ten ruch blaszka i to w innym miejscu mocowana. W najtanszych oknach po prostu kreca sie srube by zablokowala ruch zasuwnicy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    Cytat Napisał IVO333
    Jeśli firma ma się na Ciebie wypiąć to zrobi to zarówno przy przedpłacie 100% jak i zaliczce, jeśli jest OK to w obu przypadkach załatwi wszystko prawidłowo.
    A to prawidłowo to znaczy?...Czego ,Twoim zdaniem,mogę się teraz domagać?Bo ja to najchętniej zażadałabym większych okien...
    Twoje roszczenie wygląda na bardzo sensowne i póki go nie zaproponujesz nie poznasz rozwiązania sprawy.. Poza tym okno nie jest duże, więc dla wykonawcy nie powinien być to koszt niszczący firmę.. A może zaproponują inne rozwiązanie? Zadzwoń, złóż pisemną reklamację..
    Nie wymieniasz nazwy firmy, chociaż ja ją już chyba znam.. może zainteresuj Producenta swoim problemem - w końcu podając jego namiary dał Ci nadzieję, że wymienisz okna bez kłopotów i jeśli ten czuje się odpowiedzialny to pomoże. Ale też powiem, że nie jestem zwolennikiem takiego "szantażowania" Producentów, ale w Twoim przypadku jest to na całej linii opisane z kulturą jaką chciałoby się tu widziećć zawsze.

    A co zaliczek 100% - myślę że dodatkowy rabat to uczciwe postawienie sprawy. Producent i sprzedawca wystrzegają się nieuczciwych klientów. Ale.. ja nigdy nie chcę w takim przypadku 100% wartości umowy.. a jedynie (aż) wartości okien. Reszta jest związana z montażem. Mam święty spokój, bo nikt mnie nie posądza w razie czegoś że jak "kasa wpłacona to się zaczyna olewanie".

  6. #12606
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał Vafel
    W jednym ze skrzydeł zostało uszkodzone okucie. Został zgięty i wyrwany taki plastikowy element znajdujący się na górze skrzydła, przez co teraz da się przekręcić klamkę o 180 stopni (do góry - jak do zrobienia uchyłu) mimo, że skrzydło jest tylko rozwierne, a nie rozwierno-uchylne.
    Czy wstawienie tam z powrotem takiego nowego elementu rozwiąże sprawę? Czy to może być bardzo skomplikowane/drogie?
    Postaram się wstawić wieczorem jakieś fotki...
    Oto fotki:

    ....
    Okucia Roto.

    Czy naprawienie tego będzie skomplikowane/drogie? Nie wiem w jakim tonie mam rozmawiać z tynkarzami (bo to prawdopodobnie oni uszkodzili to skrzydło).
    Vafel, mam w pamieci Twój poprzedni post o zabrudzeniach okien.. ale te na zdjęciach wglądają na super czyste
    Nie stosowałem nigdy blokady uchyłu - po prostu jak się go dało technicznie wykonać to go dawałem.. więc nie wiem jaki to plastik, ale w najgorszym przypadku można wymienić cały narożnik. Okręcisz kilka wkrętów, odepniesz element i zamówisz nowy np. w VBH... To kwestia max 50-100 zł.

  7. #12607

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał Vafel
    W jednym ze skrzydeł zostało uszkodzone okucie. Został zgięty i wyrwany taki plastikowy element znajdujący się na górze skrzydła, przez co teraz da się przekręcić klamkę o 180 stopni (do góry - jak do zrobienia uchyłu) mimo, że skrzydło jest tylko rozwierne, a nie rozwierno-uchylne.
    Czy wstawienie tam z powrotem takiego nowego elementu rozwiąże sprawę? Czy to może być bardzo skomplikowane/drogie?
    Postaram się wstawić wieczorem jakieś fotki...
    Oto fotki:

    ....
    Okucia Roto.

    Czy naprawienie tego będzie skomplikowane/drogie? Nie wiem w jakim tonie mam rozmawiać z tynkarzami (bo to prawdopodobnie oni uszkodzili to skrzydło).
    Vafel, mam w pamieci Twój poprzedni post o zabrudzeniach okien.. ale te na zdjęciach wglądają na super czyste
    Nie stosowałem nigdy blokady uchyłu - po prostu jak się go dało technicznie wykonać to go dawałem.. więc nie wiem jaki to plastik, ale w najgorszym przypadku można wymienić cały narożnik. Okręcisz kilka wkrętów, odepniesz element i zamówisz nowy np. w VBH... To kwestia max 50-100 zł.
    Po co komplikować rzeczy proste? Jest inna metoda, tylko nie wiem czy prawidłowo to zrobisz sam. rozpinasz łączenie zasuwnicy z narożnikiem, nie ruszając klamki przesuwasz narożnik w takie położenie jak ma przy uchyle i spinasz z powrotem. Trzeba jeszcze przestawić zaczep obwodowy i mikro w ościeżnicy o tyle o ile przesunął się grzybek narożnika. Metoda nie do zastosowania w jednym przypadku, jeśli w tej chwili łączenie obu elementów wypada na końcu ząbkowanego odcinka listwy zasuwnicy przenoszącej napęd. Wtedy ruch okucia trzeba zablokować blaszką dokręcaną powierzchniowo na narożnik. Z całym problemem każdy montażysta powinien poradzić sobie na luzie. Jeśli będzie problem zrobię fotki instruktażowe

    Pozdrawiam

  8. #12608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    IVO, wykwalifikowany montażysta da sobie z tym radę. Ale czytałeś czego obawia się VAFEL? Zdjęcie osłonek = wykluczenie gwarancji? Paranoja..
    Owszem, często mam wrażenie, że moja praca nie jest szanowa i sam sobie jestem winien zbyt łagodną postawą.. ale bez przesady.

  9. #12609

    Domyślnie

    Bo my w naszej wiosce to jacyś tacy inni jesteśmy Troszkę inaczej podchodzimy do klienta niż w wielkim świecie gdzie gwarancję można stracić z byle wydumanego powodu. Ale musimy się pogodzić z tą naszą innością i jakoś z tym żyć

    Pozdrawiam

  10. #12610

    Domyślnie

    Choć zastanawiam się nad jednym, chyba po różnych wyczynach tynkarzy nie wyceniać usługi rozkucia skrzydła, oczyszczenia okucia, przesmarowania i złożenia z powrotem na kwotę X i sugerowanie klientowi obciążenia tym tynkarzy. Choć czasem po prostu szkoda klienta bo wiem że od tynkarzy co najwyżej palec środkowy wyprostowany poogląda...... Ech, dylematy...

    Pozdrawiam

  11. #12611
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Uszkodzenie tego okucia to jedna rzecz. Tutaj wszystko jest jasne. Ktoś siłował się z klamką i uszkodził ten plastik i to jest do wymiany na mój koszt (gwarancja tego nie obejmuje).

    Inną rzeczą są osłonki. Podczas tynkowania okna były zaklejone folią bardzo dokładnie. Nie ma szans, żeby jakiś tynk dostał się do okuć. Zresztą, oglądałem dokładnie i okucia i całe okna i nigdzie nic nie jest pobrudzone tynkiem. Tynkarze twierdzą, że te osłonki musiały odskoczyć jak odrywali folię i że pewnie wywalili je razem z foliami. Tą wersję potwierdza fakt, że pogrzebaliśmy trochę w tych wyrzuconych foliach i znaleźliśmy jedną osłonkę. Według mnie wszystko powinno się sprowadzić do zakupienia nowych osłonek i koniec tematu. I tylko po to zadzwoniłem do mojego sprzedawcy okien. Żeby zapytać ile kosztują takie osłonki. Nie chciałem ich za darmo, ani nic w tym stylu. Chciałem po prostu kupić nowe osłonki. W zamian nasłuchałem się, że niemożliwe, żeby osłonki odkleić razem z folią, że na pewno specjalnie je zdjęli i pewnie pobrudzili okucia i teraz okna będą źle działały i w ogóle wszystko co się od teraz stanie (nawet reelekcja Kaczora) to wina braku osłonek.
    I wszystko jeszcze do mnie podniesionym głosem i z pretensją, że "jak ja pilnuje swoich tynkarzy?"

    Normalnie już mi ręce opadają... a tacy byli mili zanim kupiłem u nich te okna...

  12. #12612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    I wszystko jeszcze do mnie podniesionym głosem i z pretensją, że "jak ja pilnuje swoich tynkarzy?"

    Normalnie już mi ręce opadają... a tacy byli mili zanim kupiłem u nich te okna...
    ... widzę, że nie tylko ja mam refleksję, że dokąd nie zapłacę to jestem Szanownym Klientem, a kiedy już zapłacę i za jakiś czas zwrócę się o cokolwiek, to już staje się Natrętem...

  13. #12613
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał forek
    ... widzę, że nie tylko ja mam refleksję, że dokąd nie zapłacę to jestem Szanownym Klientem, a kiedy już zapłacę i za jakiś czas zwrócę się o cokolwiek, to już staje się Natrętem...
    Forek - nie uogólniaj i nie obrażaj takimi słowy tych innych, z którymi współpraca wygląda zupełnie inaczej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #12614

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Twoje roszczenie wygląda na bardzo sensowne i póki go nie zaproponujesz nie poznasz rozwiązania sprawy.. Poza tym okno nie jest duże, więc dla wykonawcy nie powinien być to koszt niszczący firmę.. A może zaproponują inne rozwiązanie? Zadzwoń, złóż pisemną reklamację..
    Nie wymieniasz nazwy firmy, chociaż ja ją już chyba znam.. może zainteresuj Producenta swoim problemem - w końcu podając jego namiary dał Ci nadzieję, że wymienisz okna bez kłopotów i jeśli ten czuje się odpowiedzialny to pomoże. Ale też powiem, że nie jestem zwolennikiem takiego "szantażowania" Producentów, ale w Twoim przypadku jest to na całej linii opisane z kulturą jaką chciałoby się tu widziećć zawsze.

    Dziś przyjechała do mnie ekipa składająca się ze sprzedawcy,pomiarowca i pana z serwisu.Doszliśmy do następującego porozumienia:
    1.wszystkie okna zamontowane niedbale,na nieoczyszczoną powierzchnię zostaną wymontowane i zamontowane od nowa zgodnie z zaleceniami producenta.W chwili,gdy będę miała jeszcze jakieś uwagi do ponownego montażu mam się skontaktować ze sprzedawcą
    2.okno z okuciami antwyważeniowymi (na ścianie z boazerią) zostanie wymienione na większe
    3.nie chciałam już być tak złośliwa i w przypadku tych wąskich okien zgodziłam się na rozwiązanie zaproponowane przez montażystę,a mianowicie na zmniejszenie otworu okiennego poprzez podniesienie parapetu i obróbkę powstałej szczeliny.Zażadałam jedynie odrębnej gwarancji na te obróbki od pana,który to rozwiązanie zaproponował.
    Oczywiście wszystko na piśmie...
    Co o tym myślicie?

    Do producenta dzwoniłam również,żeby zapytać kto wg niego odpowiedzialny jest za pomiar.Tam również doradzono mi,żebym najpierw złożyła reklamację w punkcie zakupu okien(punkt sprzedaży producenta),a jeśli tam mi nie pomogą,żebym skontaktowała się z nimi ponownie.Mam nadzieję jednak,że nie będzie to już konieczne.Producenta okien mogę wymienić,ponieważ nie uważam,żeby wina leżała po jego stronie.Są to okna Dako.Bardzo ładne z resztą.

    A i sprzedawca nader uprzejmy.Tylko ekipa montująca pozostawia trochę do życzenia....

  15. #12615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał Emilka Biała
    Pytanie ... co lepiej wybrać?
    Dotyczy wymiany okien PCV w bloku.
    Ceny porównywalne (+/- 2%)

    wariant1:

    producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska
    - profil 6-kom. Decco
    - okucia Maco

    wariant 2:

    producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska
    http://www.dankar.com.pl/

    - profil 5-komor. Aluplast 4000
    - okucia WinkHaus

    Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny, kolejny wariant dla miasta Zgierz (woj. łódzkie)
    SZEKO daruj sobie
    DANKAR - o`k
    Jest sporo firm w Twojej okolicy o niezłej reputacji.
    Dzięki Charlie.
    A mógłbyś tak konkretnie , nazwami zapodać .... no te firmy o niezłej reputacji w Zgierzu (woj. łódzkie)
    Piszę z Białegostoku i szukam "na odległość" niezłych okien i sumiennych montażystów dla moich starszych już rodziców w Zgierzu. Szukałam referencji ale nie jest to łatwe na taką odległość ..... pytałem sąsiadów , ale jak zobaczyłam u nich otwory odwadniające zasłonięte w 50% parapetem to straciłam nadzieję, że znajdę solidną firmę z solidnymi ludźmi.
    Pomóżcie proszę.

  16. #12616

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał forek
    ... widzę, że nie tylko ja mam refleksję, że dokąd nie zapłacę to jestem Szanownym Klientem, a kiedy już zapłacę i za jakiś czas zwrócę się o cokolwiek, to już staje się Natrętem...
    Forek - nie uogólniaj i nie obrażaj takimi słowy tych innych, z którymi współpraca wygląda zupełnie inaczej
    Jareko, jeżeli poczułes się dotkniety, to sorka, bo przecież nie może to dotyczyć tych wszystkich, z którymi nie miałem do czynienia. A i wśród tych z którymi miałem, nie wszyscy mają taką postawę wobec Sz.P. Kienta (nawet nie większość!). Ale i moje doswiadczenia, i Masi, i jak widać Vafela uczą, że do nieznanych "fachowców" trzeba jednak podchodzić z ograniczonym zaufaniem. Chociaż sposób reakcji producenta na problemy Masi jest naprawdę budujący.. oby takich więcej i oby tacy ludzie jak Ty, Jareko i jak przedstawiciele Dako, budowali opinię o branży okiennej, a nie jacyś przypadkowi "fachowcy", którzy akurat nie mają zajęcia i wzięli się za sprzedaż i montaż okien (a takich też poznałem)..

    straciłam nadzieję, że znajdę solidną firmę z solidnymi ludźmi.
    Pomóżcie proszę.
    ... a od momentu lektury Poradnika stałem się fanem okien "aktywnych" i Emilce Białej z pełnym przekonaniem polecam "łódzkie" okna Abatex Salamander 3D. Aczkolwiek z radą: dobrze napisz umowę o to dzieło i zapłać po odebraniu prac montażowych.

  17. #12617
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Jest światełko w tunelu... Wygląda na to, że problem z osłonkami jednak uda się pozytywnie załatwić podobnie jak i naprawienie kwatery z uszkodzonym "plastikiem".

    Wcześniej rozmawiałem z szefową firmy, która sprzedawała mi okna i to ona zareagowała tak nerwowo i gwałtownie (jak to opisałem w poprzednim poście). Dziś rozmawiałem z szefem i spokojnie doszliśmy do porozumienia

    Co więcej - skontaktował się ze mną producent okien (monitoruje forum?) proponując pomoc w rozwiązaniu problemu!!! Jak dla mnie rewelacja Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się, że ktoś będzie mnie tak dopieszczał...

  18. #12618
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał forek
    ...///wśród tych z którymi miałem, nie wszyscy mają taką postawę wobec Sz.P. Kienta (nawet nie większość!). Ale i moje doswiadczenia, i Masi, i jak widać Vafela uczą, że do nieznanych "fachowców" trzeba jednak podchodzić z ograniczonym zaufaniem. ....
    Forum nie jest tak naprawdę wyznacznikiem współpracy klient/usługodawca. Wiesz dlaczego? Bo zadowoleni rzadko kiedy słowem wspomną o jakimś tam wykonawcy który ich mile rozczarował. Królują opowieści o tych złych zgodnie z zasada ze o złych się krzyczy a o dobrych szepcze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #12619

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał forek
    ...///wśród tych z którymi miałem, nie wszyscy mają taką postawę wobec Sz.P. Kienta (nawet nie większość!). Ale i moje doswiadczenia, i Masi, i jak widać Vafela uczą, że do nieznanych "fachowców" trzeba jednak podchodzić z ograniczonym zaufaniem. ....
    Forum nie jest tak naprawdę wyznacznikiem współpracy klient/usługodawca. Wiesz dlaczego? Bo zadowoleni rzadko kiedy słowem wspomną o jakimś tam wykonawcy który ich mile rozczarował. Królują opowieści o tych złych zgodnie z zasada ze o złych się krzyczy a o dobrych szepcze
    .. no i znowu popatrz: czy dobry humor "dopieszczonego" Vafela nie jest potwierdzeniem mojej tezy o ograniczonym zaufaniu? Gdyby cicho siedział i modlił się tylko, żeby nie wyszły na jaw te zagubione oslonki, to miałby okno bez osłonek (i przekonanie, że bez gwarancji). A że upomniał się, nagłośnił sprawę innym potencjalnym Klientom (potencjalne pieniądze!!), to i dostawca potrafił sie zachować ... No i producent znowu na poziomie, bo monitoruje to, co się w sieci o nim mówi..
    .. a co "szeptania", to także tu u Masi takie "szeptanie" usłyszelismy o firmie Dako - to jest dobra rekomendacja. Dopieszczony (ale tak już do końca) Vafel, też pewnie opisze, która to firma tak dobrze mu zrobiła.. i chyba o to też chodzi na takich Forach jak to, żebyśmy polecali sobie dostawców / wykonawców, którzy sprawdzili się w boju, których umiejętności i podejście do Klienta ktoś zweryfikował. Ja w każdym razie Dako już lubiłem dawno, bo ich okno też mam w swoim Poradniku (Termix)...

  20. #12620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    A ja myślę Forek, że tu wcale nie "krzyk" na forum sprawił, że Vafel dostał to co powinien. Troszkę konsekwencji (jeden telefon więcej zanim problem został wystukany w internecie) i dałoby się dojść do porozumienia na linni Klient-Sprzedawca.
    Zauważyłem że niekiedy "szefowe" w firmach takie są.. na budowie nie bywają, a głośno krzyczą. Z drugiej strony one dbają o porządek, bo czy to montazysta jest winien że osłonki się pobugiły a element okucia złamał?

    Ubolewam jak czytam mocno przesadzone posty.. Drobiazg który uszedłby w całości lub znalazł rozwiązanie przy dobrym kontakcie na forum urasta do miana rzeczy decydującej o sukcesie.
    I ubolewam jak przez całą stronę tego wątku nie natrafię na dobre słowo.. tylko te "problemy" - czasem można odnieść wrażenie że wszystko jest fatalne a sprzedawcy tylko patrzą jak tu wyciągnąć kasę i zapomnieć o Kliencie.
    Boli mnie taka ocena tej branży i nie zgadzam się Forku z Twoim podejściem i oceną tej branży. Uogólniając krzywdzisz bardzo wielu uczciwych sprzedawców.

Strona 631 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony