dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1449 z 1568
Pokaż wyniki od 28.961 do 28.980 z 31350
  1. #28961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_mroz Zobacz post
    Korzyść choćby taka, że patrzysz na prawdziwe słoje drewna, które przecież też "oddycha" i masz okno w jednolitym kolorze.
    Jak drewno pod tą całą chemią "oddycha" i ma jednolity kolor to ja nigdy drewnianego okna nie widziałem

  2. #28962

    Domyślnie

    No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.

  3. #28963
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Oj tam, chyba pomimo tej całej chemii jest jednak trochę bardziej naturalne niż plastik, prawda? Ja tam bym wolał patrzeć na sęki w drewnie niż na okleinie

  4. #28964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaestroCK Zobacz post
    No właśnie ten "marny producent" to Urzędowski. I regulacja wykonana była przez wskazanych montażystów. Dla mnie widok słoi drewna to żaden argument. Jednolity kolor to też raczej nie argument, bo w PCV masz też jednolity, nawet kolorystyka bogatsza (do wyboru). A co do oddychania, to przecież każde okno jest tak wykonane że bardzo niewielka wymiana powietrza się odbywa.
    Mi bardziej chodzi o to, że jak masz np. dwustronny orzech, to w środku i tak jest ciemny rdzeń, który akurat dla mnie średnio wygląda (oknoplast robi colorfull, ale chyba w ograniczonej ilości kolorów) Co do autoryzowanych montażystów, to u nas okno ok. 150x150 cm było zamontowane na 6 kotew (3 po bokach) i o zgrozo 207 x 143 cm też na 6 , o regulacji też zbytnio nie mogło być mowy a dealer (który już zwinął działalność) twierdził, że nie widzi sensu stosowania 3 szyby... więc wg. mnie akurat to nie musi źle świadczyć o producencie.

  5. #28965

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_mroz Zobacz post
    Mi bardziej chodzi o to, że jak masz np. dwustronny orzech, to w środku i tak jest ciemny rdzeń, który akurat dla mnie średnio wygląda (oknoplast robi colorfull, ale chyba w ograniczonej ilości kolorów) Co do autoryzowanych montażystów, to u nas okno ok. 150x150 cm było zamontowane na 6 kotew (3 po bokach) i o zgrozo 207 x 143 cm też na 6 , o regulacji też zbytnio nie mogło być mowy a dealer (który już zwinął działalność) twierdził, że nie widzi sensu stosowania 3 szyby... więc wg. mnie akurat to nie musi źle świadczyć o producencie.
    Ok, ale przecież korzystaliśmy z ekipy z salonu sprzedaży. Wiadomo że producent prawdopodobnie nie ma wielkiego wpływu na dobór monatżystów. I co do regulacji i sposobu montażu to zgoda, że może być różnie. Natomiast pozostałe argumenty utrzymuję, choć absolutnie nie narzucam ich innym forumowiczom.

  6. #28966

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar_mroz Zobacz post
    Oj tam, chyba pomimo tej całej chemii jest jednak trochę bardziej naturalne niż plastik, prawda? Ja tam bym wolał patrzeć na sęki w drewnie niż na okleinie
    Ciekawe..ciekawe....a widziałeś w ogóle jak wyglądają okna z tworzywa w okleinie ?
    Jedyna zaleta to statyka choć i tu z tym bywa różnie bo wberw pozorom . . . mówi się że w oknach PVC jest sporo możliwości "oszczędzania" ale w drewnie tych możliwości jest więcej
    Lodówkę też masz z drewna ? Jakoś plasticzana nienaturalna jest
    Dom zapewne z bali bo pustak też nienaturalny w dotyku

  7. #28967

    Domyślnie

    Witam chciałbym zapytać szanowne grono o porządnego sprzedawcę i montażystów w okolicach Częstochowy, lub jest może ktoś dalej ale który byłby skłonny w te okolice okna wykonać? Na chwilę obecną jestem na etapie edukacji okiennej (poziom podstawowy) i może koledzy coś doradzicie z osobistego doświadczenia gdzie i u kogo kupować i montować bo to chyba ważniejsze niż konkretny profil czy marka. Wstępnie myślałem o przedstawicielach Vetrex-u, Oknoplastu, MS, Awilux. Pozdrawiam

  8. #28968

    Domyślnie

    Witam. Mam szron na oknach od zewnętrznej strony na jednych więcej na jednych mniej. Okna balkonowe na piętrze oszronione są prawie w 100%. Okna montowane 3lata temu. Mieszkam dopiero od miesiąca, ogrzewam dom również od miesiąca. Okna trzy szybowe. Proszę o informacje jak to może być przyczyna i jak to usunąć.
    Dudi

  9. #28969

    Domyślnie

    masz szron?
    To sie ciesz.
    Oznacza to ze masz cieple okna.
    Zjawisko pozytywne a nie problem

  10. #28970
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dudi1978 Zobacz post
    Witam. Mam szron na oknach od zewnętrznej strony na jednych więcej na jednych mniej. Okna balkonowe na piętrze oszronione są prawie w 100%. Okna montowane 3lata temu. Mieszkam dopiero od miesiąca, ogrzewam dom również od miesiąca. Okna trzy szybowe. Proszę o informacje jak to może być przyczyna i jak to usunąć.
    Witam,

    proszę tutaj coś więcej może Pan poczytać na ten temat http://www.termocert.com.pl/termowiz...na-szybie.html

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk

  11. #28971
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mar_mroz

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Ciekawe..ciekawe....a widziałeś w ogóle jak wyglądają okna z tworzywa w okleinie ?
    Jedyna zaleta to statyka choć i tu z tym bywa różnie bo wberw pozorom . . . mówi się że w oknach PVC jest sporo możliwości "oszczędzania" ale w drewnie tych możliwości jest więcej
    Lodówkę też masz z drewna ? Jakoś plasticzana nienaturalna jest
    Dom zapewne z bali bo pustak też nienaturalny w dotyku
    No wiesz, z pvc, które Ty tak wywyższasz na tym forum domu raczej też nie zbudujesz. A co do okien, których wg. Ciebie nie widziałem na oczy i w ogóle ich nie posiadam to dwustronny nussbaum na profilu, który pewnie jeszcze sprzedajesz (no przynajmniej jak rano wychodziłem do sklepu to coś takiego jeszcze w ścianie siedziało.) Oszczędzić akurat można na wszystkim, a dobry i co za tym idzie droższy producent to ryzyko niweluje. Gdyby te plastiki były takie blee, pewnie bym ich w ogóle nie kupował, ale w dalszym ciągu podtrzymuję, że dla mnie osobiście najlepiej nadają się jako okna piwniczne bądź strychowe, bo w mieszkaniu wolę mieć drewno, ale o gustach się nie dyskutuje bo wszystko ma wady i zalety. A wracając do konstrukcyjnego bala, to akurat wolę silikat, chociaż ma pewnie więcej wad niż ten Twój Awilux

  12. #28972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzibus Zobacz post
    @Cinek wyczyść skrzynkę, chciałbym Ci wysłać PW.
    Tak porządkowo: użytkownik do którego próbujesz wysłać PW dostaje odpowiedni komunikat - wie kto próbował wysłać wiadomość i że nie dostanie jej dopóki nie zrobi wolnego miejsca.

  13. #28973

    Domyślnie

    Cytat Napisał NorbertPieściuk Zobacz post
    Witam,

    proszę tutaj coś więcej może Pan poczytać na ten temat http://www.termocert.com.pl/termowiz...na-szybie.html

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk
    Dziekuje bardzo za informacje, podobne informacje co w Pana załączniku usłyszałem od osoby u której zakupiłem okna.
    Pozdrawiam
    Dudi

  14. #28974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jendy Zobacz post
    Witam chciałbym zapytać szanowne grono o porządnego sprzedawcę i montażystów w okolicach Częstochowy, lub jest może ktoś dalej ale który byłby skłonny w te okolice okna wykonać? Na chwilę obecną jestem na etapie edukacji okiennej (poziom podstawowy) i może koledzy coś doradzicie z osobistego doświadczenia gdzie i u kogo kupować i montować bo to chyba ważniejsze niż konkretny profil czy marka. Wstępnie myślałem o przedstawicielach Vetrex-u, Oknoplastu, MS, Awilux. Pozdrawiam
    Wychodząc z założenia że polecamy "naszych" - czyli tych którzy pokazali się na forum z dobrej strony polecam Samar (chyba jest właśnie z Częstochowy).
    Marki które wytypowałeś są jak najbardziej ok i na pewno, jeśli masz chwilę warto każdego z nich odwiedzić - każdy powie może coś innego, coś co pozwoli Ci rozszerzyć swoją wiedzę..

    A korzystając z okazji chciałem Was wszystkich zaprosić do udziału w aukcji charytatywnej (bo co rok wygrywa tylko hazardzista Stary)
    Fanty: http://forum.muratordom.pl/showthrea...niska-Marymont
    Aukcja: http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Tu-licytujemy
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #28975

    Domyślnie

    mam do sprzedania okno KBE fix szklony w skrzydle z demontazu w dobrej kondycji, montowalem je z 10 lat temu i zmienila sie koncepcja klientowi
    glebokosc zabudowy 60mm
    kolor bialy'szyba 1,0
    szerokosc 1650
    wysokosc 1500
    cena 100 zl
    odbior wlasny

  16. #28976
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Proszę o poradę,

    będę miał na jednaj ścianie:
    - parter - HST 3m + FIx 2m
    - piętro - chyba z ruchomym słupkiem (otwór 2 m)

    Żeby ładnie to wyglądało:
    - fix dzielić czy nie dzielić (żona oczywiście nie chce dzielić, nic ją nie interesuje że to ciężkie okna, szyby 6mm ?
    - fix - w ościeżnicy, w skrzydle? CO będzie lepiej wyglądać obok HST?
    Piętro - otwór 2m na 2,2 m.
    Co najlepiej zastosować? ruchomy słubpek? FIx + drzwi?

    Z góry dzięki za sugestie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tyl.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	340063  
    Ostatnio edytowane przez Marcin34_Śl ; 08-12-2015 o 18:03
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  17. #28977
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    - fix - w ościeżnicy, w skrzydle? CO będzie lepiej wyglądać obok HST?
    Szklenie w skrzydle z zastosowaniem skrzydła pośredniego.

  18. #28978

    Domyślnie

    dzięki Finlandia spróbuje się skontaktować z Samar, już dwie wizyty w salonach odbyłem wrażenia ciekawe, coś nowego w każdym razie.
    Mam jeszcze pytania bardziej techniczne:
    1.Czy okna w pakiecie 3 szybowym MSline+ i Vetrex V82 to ta sama półka czy porównuję nieporównywalne??
    2.Mam do wyceny HS-a 3000x2200 szklenie szybami 4mm jest w takim oknie oki ?? czy upierać się na 6mm?
    3.Pakiety szybowe 3x3mm lub pierwsza szyba 4 mm następne 3 mm (takie są w Oknoplaście) są w jakiś sposób gorsze niż 3x4mm?? a może w normalnym użytkowaniu nie ma to znaczenia?? ma to na celu zbicie ceny czy coś więcej jest na rzeczy (mniejsza waga mniejsze obciążenie skrzydła itp.?)
    4.Ciekaw jestem waszej opinii o Oknoplaście Prolux- nowość więc opinii mało, ale starzy wyjadacze pewnie wiedzą o nich więcej, bo w reklamach to wiadomo co jest
    pozdrawiam

  19. #28979

    Domyślnie

    Szukam opinii na temat okien z KNS. Mógłby się ktoś podzielić opinią, doświadczeniem związanym z tym producentem?

  20. #28980
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafal.

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Na południe od Wroclawia
    Posty
    61

    Domyślnie

    Panowie, czy ma to jakieś znaczenie jakiego producenta pakietów szybowych wybiorę bo mam taką możliwość PRESS GLASS czy PILKINGTON. Szkło pewnie mają z tej samej huty, tylko który robi lepszej jakości pakiety.

Strona 1449 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony