dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 662 z 1567
Pokaż wyniki od 13.221 do 13.240 z 31327
  1. #13221

    Domyślnie

    Witam

    A co sądzicie o firmie Vetrex?

    Szukam o tej firmie opini i nie znalazłem wiele, a podobno robią całkiem dobre okna.

    Pozdrawiam
    Jutro będzie lepiej

  2. #13222

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    No wychodzi, że jedno jest zrobione z Pędzicha, drugie z M&S, a trzecie z Dako

    Oczywiście, że te wyniki, to wyłącznie dla okien jednoskrzydłowych tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Reeeeeeeeeeeklama dźwignią handlu

    Oczywiście, kto, gdzie i dla kogo wykonał badania, tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrreklama dźwignią handlu
    Test,

    jak dla mnie to jest jeszcze jeden kłopot.
    Przykład MS. Wynik uzyskany dla okna z szybą u=0,5 wg EN674. Ta szyba wg EN673 ma u=0,6. I jaki będzie wynik?

    A tak na marginesie to według mnie i tak 99% okien sprzedawanych w Polsce jest 3-komorowych (przylga zewnętrzna, komora okucia lub mokra, przylga zewnętrzna)

    Pozdrawiam

  3. #13223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eneash
    Witam

    A co sądzicie o firmie Vetrex?

    Szukam o tej firmie opini i nie znalazłem wiele, a podobno robią całkiem dobre okna.

    Pozdrawiam
    Tak, to jeden z większych polskich producentów pracujacy na Veka i polecany w moim poradniku. Robią też energooszczędne okna aktywne, a informacje o parametrach tych okien znajdziesz tu: http://www.aktywneokna.pl/boutique/k...ne-90-Plus.php

  4. #13224

    Domyślnie Re: Zakup okien

    Cytat Napisał Bogdansk
    Witam,
    Jestem na etapie zakupu okien do kamienicy (29 szt. okien).
    Poszukuję SOLIDNEJ firmy z Katowic lub okolic.
    Proszę o pomoc
    Bogdan
    Masz u siebie bardzo dobrych producentów okien drewnianych: ABA Wiktorczyk i TiS Kobiór. Z solidnych śląskich firm tworzywowych masz i OKF z Mikołowa i Termoplast z Libiąża. I pewnie jeszcze kilka innych, ale te akurat znam z dobrej strony...

  5. #13225
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    wtiam potrzebuje pilnej porady czy ktoś może mi napisac cos o profliach 5 komorowych firmy gelan??
    Mam własnie do wyboru okna Gelana, Dreutex i Veka co mi radzicie??
    Jeśli chodzi o takie duze drzwi tarasowe to czy te które sa przesówne czyli jedna czesc stała druga na proawadnicy są lepsze od 3 skrzydłowych czyli jedna stała dwie otiwerane normalnie prosze o porade

  6. #13226
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiaczek272
    wtiam potrzebuje pilnej porady czy ktoś może mi napisac cos o profliach 5 komorowych firmy gelan??
    Mam własnie do wyboru okna Gelana, Dreutex i Veka co mi radzicie??
    Jeśli chodzi o takie duze drzwi tarasowe to czy te które sa przesówne czyli jedna czesc stała druga na proawadnicy są lepsze od 3 skrzydłowych czyli jedna stała dwie otiwerane normalnie prosze o porade
    widziałem wczoraj 6 komorowy profil Gealana głębokość 73 mm - w pełni plastikowy, i powiem szczerze, ze mocno przypomina Salamandra. Jest mocno ładny. Polecam
    Natomiast 5 komorówka nie jest już taka ładna. Ale to moja ocena czyli subiektywna.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #13227
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał gosiaczek272
    wtiam potrzebuje pilnej porady czy ktoś może mi napisac cos o profliach 5 komorowych firmy gelan??
    Mam własnie do wyboru okna Gelana, Dreutex i Veka co mi radzicie??
    Jeśli chodzi o takie duze drzwi tarasowe to czy te które sa przesówne czyli jedna czesc stała druga na proawadnicy są lepsze od 3 skrzydłowych czyli jedna stała dwie otiwerane normalnie prosze o porade
    widziałem wczoraj 6 komorowy profil Gealana głębokość 73 mm - w pełni plastikowy, i powiem szczerze, ze mocno przypomina Salamandra. Jest mocno ładny. Polecam
    Natomiast 5 komorówka nie jest już taka ładna. Ale to moja ocena czyli subiektywna.
    Charlie dzięki tyle że ja sie wczoraj dowiedzałam że 5 komorówki gelana są robione z recyclingu i nie wiem czy to prawda

  8. #13228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koncept
    Odniosę się do wysokich not firmy Dobroplast z Zambrowa ( nie mylić z mlekiem ). Przy tak olbrzymich mocach produkcyjnych oraz wielkiej sprzedaży w Polsce i u Naszych wschodnich sąsiadów Dobroplast stanowi olbrzymią siłę na rynku.

    W skrócie miałem bardzo dużo do czynienia z tą firmą- wszystko jest w porządku do momentu gdy zamawiamy białe okna o możliwie najmniejszych wymiarach np. 1200 x 1500 ( moim zdaniem maksymalne gabaryty dla Dobro...szajsu ).
    Okleina odchodzi w szczególności z listw przyszybowych okucia są do regulacji raz do roku - w sumie wydatki poniesione na dodatkowy serwis zwykle przewyższają oszczędności.

    W odróżnieniu od Drutex'u Dobroplast stosuje wzmocnienie zamknięte w ramie- choć jego grubość wydaje się być "cienka jak chips" - dowodem jest łatwość transportu przez montażystów w szczególności dużych konstrukcji....

    Nie oszukujmy się kupując tanie okna - producenci czynią oszczędności nie tylko na marketingu, ale niestety również na materiale... co po paru latach eksploatacji wzbudzi w każdym normalnym człowieku frustrację lub rezygnację.

    Powodzenia przy zakupach.
    tanie okna platikowe kupują ludzie mocno niezamożni. Czyli około 50% społeczenstwa Polski. Tak samo jak meble IKEA czy buty z Tesco na zimę za 30 zlotych.
    Nie zapominajmy o nich, że też istnieją.
    Okno w cenie 262 zł/m2 nie może być długowiecznym oknem tak samo jak witrynka za 250,00 PLN czy buty za 30,00 zł .
    Jak będziemy mieć stopę życiową Szwecji, Niemiec nie mówiąc o Szwajcarii to z pewnością ilość nowych Volvo, BMW czy Aston Martinów ( około 1,2 mln nowy) drastycznie się zwiększy na polskich drogach. Parafrazując to wtedy będziemy kupować produkty w większości ze średniej półki ze wskazaniem na jej wyższy poziom czyli bliżej luxusu
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #13229
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Panie i Panowie mam nie potwierdzone informacje, że VAT będzie jednak 22% na stolarkę - ściskajcie pośladki przed końcem roku
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #13230
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    gosiaczek272

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    to w takim razie jakie okna mam kupic skoro drutex do bani gelan 5 komorowy też to co możecie mi polecic?

  11. #13231
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Panie i Panowie mam nie potwierdzone informacje, że VAT będzie jednak 22% na stolarkę - ściskajcie pośladki przed końcem roku
    Na jakiej podstawie tak sądzisz? Z tego co pamiętam mamy przedłużoną stawkę preferencyjną do końca 2010.

  12. #13232
    Lider FORUM (min. 2800)
    mazo

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    4.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Zadałam to pytanie juz w innym wątku, ale póki co nie uzyskałam odpowiedzi, więc pytam i tu: co sądzicie o lakierowanych/malowanych oknach pcv? Mam mieć szare okna, a znalazłam tylko jednego producenta, który zaproponował mi profil barwiony w masie na grafit (nie chcę, żeby po otwarciu okna był widoczny biały środek). Ktoś podpowiedział mi okna malowane, ale mam wątpliwości co do trwałości tego malowania. W firmie Bema powiedzieli mi, że to malowanie jest mniej trwałe niż okleinowanie...
    Czy mogę liczyć na jakieś opinie, wskazówki?

  13. #13233

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał Charlie
    Panie i Panowie mam nie potwierdzone informacje, że VAT będzie jednak 22% na stolarkę - ściskajcie pośladki przed końcem roku
    Na jakiej podstawie tak sądzisz? Z tego co pamiętam mamy przedłużoną stawkę preferencyjną do końca 2010.
    Znając polskie możliwości to bym się nie zdziwił.

    W tym roku wprowadzili z powrotem osobówki z kratką. Niedawno się okazało, że od nowego roku nie będzie można odliczyć VATu od paliwa.

    A że branża stolarki okiennej i drzwiowej jest nie zorganizowana to łatwo jest coś zmienić dla rządzących.

    Pozdrawiam

  14. #13234
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazo
    Zadałam to pytanie juz w innym wątku, ale póki co nie uzyskałam odpowiedzi, więc pytam i tu: co sądzicie o lakierowanych/malowanych oknach pcv? Mam mieć szare okna, a znalazłam tylko jednego producenta, który zaproponował mi profil barwiony w masie na grafit (nie chcę, żeby po otwarciu okna był widoczny biały środek). Ktoś podpowiedział mi okna malowane, ale mam wątpliwości co do trwałości tego malowania. W firmie Bema powiedzieli mi, że to malowanie jest mniej trwałe niż okleinowanie...
    Czy mogę liczyć na jakieś opinie, wskazówki?
    Pytaj o gwarancję na okna malowane. Jeżeli dają krótszą niż na okleinowane to nie kupuj.

  15. #13235

    Domyślnie

    Zadałem to pytanie w innym wątku ale tam pozostało bez odpowiedzi.
    Tak więc spróbuje tutaj:

    Czy parapet zewnętrzny aluminiowy (imitacja płytek klinkierowych w komplecie z plastikowymi bocznymi listwami, z fabrycznymi otworami na wkręty) należy przykręcać na wkręty do listwy podokiennej ?

    Wstawiono okno ze średniowysokiej półki okno PCV z profilem montażowym podokiennym.
    Montaż parapetu przebiegał następująco: przymiareczki itp. ... następnie pod parapet podklejono od strony zewnątrz taśmę rozprężną , parapet podłożono pod okno w szczelinę profilu okna i zapianowano od spodu. Panowie twierdzili, że nie ma potrzeby śrubować niczego. W parapecie są fabryczne otwory na wkręty.
    Czy taki montaż parapetu jest poprawny?

    Mam małe wątpliwość co do braku mocowania na wkręty oraz czy tam nie powinno być jakiegoś uszczelnienia (pomiędzy parapetem a listwą montażową podokienną) ?

    Szanowni Panowie Montażyści a jak Wy to robicie?

    Z góry dziękuję za odp. pozdrawiam, a tym którzy się wypowiedzą w powyższym temacie życzę nadmiaru prac i zleceń
    Darek

  16. #13236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał Charlie
    Panie i Panowie mam nie potwierdzone informacje, że VAT będzie jednak 22% na stolarkę - ściskajcie pośladki przed końcem roku
    Na jakiej podstawie tak sądzisz? Z tego co pamiętam mamy przedłużoną stawkę preferencyjną do końca 2010.
    no cóż, jest się bywalcem salonów warsiawskich - nie to co Ty, Kolego
    Siedzisz w tym swoim gabinecie i myślisz tylko - przyjadzie dzisiaj ten autokar Klientów czy nie przyjadzie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #13237
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    1.223
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał gosiaczek272
    wtiam potrzebuje pilnej porady czy ktoś może mi napisac cos o profliach 5 komorowych firmy gelan??
    Mam własnie do wyboru okna Gelana, Dreutex i Veka co mi radzicie??
    Jeśli chodzi o takie duze drzwi tarasowe to czy te które sa przesówne czyli jedna czesc stała druga na proawadnicy są lepsze od 3 skrzydłowych czyli jedna stała dwie otiwerane normalnie prosze o porade
    widziałem wczoraj 6 komorowy profil Gealana głębokość 73 mm - w pełni plastikowy, i powiem szczerze, ze mocno przypomina Salamandra. Jest mocno ładny. Polecam
    Natomiast 5 komorówka nie jest już taka ładna. Ale to moja ocena czyli subiektywna.
    Ja właśnie mam te 6 koorowe są cudne

  18. #13238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    ...Czy taki montaż parapetu jest poprawny?...
    Właśnie tak robimy - piana (jeśli oczywiście się na niej nie oszczędza) stanowi wystarczająco wytrzymałe lepiszcze trwale mocujące parapet. Bądź spokojny - wiatr ci go nie porwie
    Dodam do tego jeszcze bardzo dokładne wypełnienie przez nią szczelin i dodatkowe ocieplenie tego miejsca. Nic nie będzie ci wiało, przemarzało czy inne plagi Egipskie tego miejsca nie dotkną
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #13239
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Ale teraz wrócę do twojego rankingu "PRO QUALITY".
    bwojtku, wszystko rozumiem, tylko ranking PRO QUALITY wcale nie jest oceną jakości okien. Boże uchowaj, nic takiego. Według mnie, o tym czy ktoś jest VIP-em czy nie powinni decydować klienci, bo bez nich ta branża przestałby istnieć. Każda inna zresztą też .

    Sorry, że tak napiszę, ale widocznie więcej czasu poświęciłeś tabelom, a nie doczytałeś do końca czemu służy i co ocenia nasz skromny ranking.

    Wchodząc w zakładkę rankingu znajdziesz na górze strony link "PRO Quality PVC co to?" W drugim akapicie "Cel rankingu" wyjaśniamy, że nie jest naszym zamiarem ocenianie i dzielenie producentów na lepszych czy gorszych. Nasz ranking jest wyłącznie oceną jakości informacji, którą każdy internauta może znaleźć na stronie internetowej danego producenta, a to że przy okazji można w nim znaleźć wyniki badań dla okien przynajmniej dwudzielnych (to warunek aby znalazły się w rankingu) różnych systemów i producentów, to już tylko produkt uboczny poszukiwania informacji na stronach www

    Na dodatek nasze kryteria oceny są jawne i dostępne wystarczy kliknąć i wszystko jasne. Każda firma jeśli tylko ma ochotę i wolę lepszej współpracy z inwestorami może sama w dowolnym momencie zmienić swoją rankingową pozycję publikując odpowiednie informacje. Można powiedzieć, że jest to ranking prawie interaktywny.

    Kupowanie okien zaczyna się od informacji!!! Sam przyznasz, że nie jest z nią dobrze o czym świadczy choćby ilość i jakość pytań stawianych na tym forum.

    Konkretne odpowiedzi na większość z nich powinny znajdować się na każdej stronie internetowej szanującego się producenta okien. To samo odnosi się do rozwiązań montażowych, czy treści dokumentów sprzedaży.
    Brak tych podstawowych informacji powoduje, że po przejrzeniu strony internetowej producenta okien, klienci i tak nie wiedzą co kupują, na jakich warunkach będą mogli to kupić i jak to zostanie zamontowane. Ogólnie mało wiedzą, więc szukają wyjaśnień.

    Ranking PRO QUALITY jest próbą wskazania producentom luk w komunikacji z rynkiem. Oczywiście jak każdy ranking jesteśmy subiektywni w ocenie tego co jest luką w komunikacji, a co nią nie jest. Co klient powinien wiedzieć przed zakupem, a co może pominąć.

    Tak więc oba te przedsięwzięcia rankingowe różni zdecydowanie cel działania. My nie przyznajemy żadnych nagród, nie podpinamy się pod działania Związku (bywa raczej odwrotnie ) i branżowych mediów, żadna z firm nie jest też "patronem" rankingu. Dzięki tej niezależności możemy pisać, to co uważamy za wskazane, o tym o czym chcemy. Możemy według własnego uznania promować rozwiązania pożyteczne i przebadane, a nie jakieś tam marketingowo-reklamowe wizje. I tym też różni się PRO QUALITY od VIP-a i vortal od vortalu.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  20. #13240

    Domyślnie Okna Veka vs. Oknoplus

    Mam do wyboru okna Oknoplus aktivplus (winkhaus) i Veka perfectline(roto)? Na stronach producentów jest tylko sieczka marketingowa, wiec ciezko mi porownac. Cenowo wychodza bardzo podobnie. Jakies uwagi i sugestie?

Strona 662 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony