dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1410 z 1567
Pokaż wyniki od 28.181 do 28.200 z 31327
  1. #28181
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mgkrasnal

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-430
    Posty
    1

    Domyślnie

    czy możecie mi doradzić, zaproponowano mi okna kommerling 76md (3 szyby 3 uszczelki http://www.oknonet.pl/okna/typy_okie...ews,21714.html),
    oraz Brungmann BLUEvolution 82 (3 szyby 3 uszczelki http://www.bruegmann.pl/pl/system-bl...luevolution-82).
    Które waszym zdaniem wybrać ceny są takie same

  2. #28182

    Domyślnie

    Cytat Napisał mgkrasnal Zobacz post
    czy możecie mi doradzić, zaproponowano mi okna kommerling 76md (3 szyby 3 uszczelki http://www.oknonet.pl/okna/typy_okie...ews,21714.html),
    oraz Brungmann BLUEvolution 82 (3 szyby 3 uszczelki http://www.bruegmann.pl/pl/system-bl...luevolution-82).
    Które waszym zdaniem wybrać ceny są takie same
    Nikt ci w tak zadanym pytaniu nie doradzi.
    Bo tak zadane pytanie brzmi tak samo jak byś napisał:
    "Mam do wyboru auto z silnikiem 2,0 i z silnikiem 1,9 - które wybrać"

    Klienci, zrozumcie wreszcie, że podanie "systemu" nie mówi NIC o tym jakie to są okna. A do tego dochodzi, że nie mówi KOMPLETNIE NIC o montażu.

    I jak tu mamy cokolwiek "doradzić". Chyba że chcesz usłyszeć odpowiedź, któremu z tu obecnych, który profil się bardziej podoba.

  3. #28183

    Domyślnie

    Cytat Napisał biikej Zobacz post
    A i jeszcze jedno. Sciany mam 24 cm silka i 20 cm styro. Zastanawiam się nad montażem w warstwie ocieplenia nie tyle ze względu na cieplo ile ze względu na grubość muru i chyba dziwne osadzenie okna 20 cm od krawędzi sciany.. Zamiast dokladac do Synergy to montaż w ociepleniu.i ku temu ja bym się sklanial.
    Tak wyglądają okna Amberline na profilu Veka w murze ze Silki 24 cm + styro 20 cm, osadzone na poszerzonych profilach. Wg mnie grubo to tam nigdzie nie jest.

    http://speedy.sh/nH2gy/142-03.rar

    Nie mogę kurcze znaleźć aktualniejszych fotek, z klejem i siatką.
    Ostatnio edytowane przez kater-acme ; 29-01-2015 o 08:26

  4. #28184

    Domyślnie

    mam podpisana umowę na okna, czekam do marca na montaż, teraz wyszło mi że lepiej byłoby dźwignąć posadzkę o 5cm styropianu.... w kwestii okien to już pewnie temat zamknięty prawda? HS i Fix , balkon wszystko wymierzone pod wylewkę.... 18cm a teraz potrzebowałbym mieć 23cm.

  5. #28185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No chyba nie na forum zamawiałeś okna, więc na to pytanie lepiej odpowie Ci sprzedawca. Może okna się jeszcze nie robią...

    A jak dźwigniesz tą posadzkę o 5cm, to na jakiej wysokości wyjdzie Ci parapet? pierwszy schodek? jakie zostaną otwory pod drzwi ?

  6. #28186

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym się dowiedzieć które okna wg. was doświadczeni użytkownicy są lepsze " jakościowo" parametrami w praktyce. Mam wycenę na okna na

    profilu Veka softline 82 (pakiet 3 szybowy, 6komorowy, ciepła ramka, 3 uszczelki, okucia winhausa, alu klamka, okna napylane w celu odbijania promieni słonecznych), sprawdzeni montażyści na podstawie montażu w rodzinie.
    Druga opcja to profil gealan 8000 IQ plus o głębokości 83 mm (producent Domel, ENERGETIC CLASSIC PLUS, pakiet 3 szybowy SUNLIGHT + U=0,5, 6 komorowy, pakiet szybowy 4TM/18SWcza/4/18SWcza/4TM, oraz w dwóch oknach łukowych 6/14THcza/6/12THcza/6, podobno ma 4 uszczelki (uszczelka wrębu okuciowego), Okucia winhausa ukryte, klamki alu. Nie mam doświadczeń z ich montażem, ale są z polecenia przez znajomych montażysci podobno bardzo doświadczeni.
    Oba zestawienia sa w zbliżonej cenie. Zdaję sobie sprawę z tego co na forum piszą, że 60% sukcesu do prawidłowy montaż dlatego osobiście pod kątem montażu wybrałbym Vekę, ale intryguje mnie jednak teoretycznie lekko cieplejsze okna w wyliczeniu na gealanie i tak jak wspomniałem też nie firma nie jest wzięta z neta ale polecona jako dobra przez znajomych.
    Prosiłbym o opinie za i przeciw w stosunku do obu profili czy to jest ten sam poziom jak wynika z parametrów czy może któryś system jest pod jakimś kątem lepszy albo może ktoś ma opinie na temat okien z firmy domel, conieco na necie znalazlem ale wiem, że tutaj dużo osób ma praktyczne doświadczenia w sprzedaży i montażu więc prosiłbym o ich opinie.
    Pozdrawiam

    Ps. niestety z Veki nie mam opisu pakietu szybowego ... ale również przy łukowych sa szyby 6tki reszta na 4kach, nie wiem jakie wzmocnienia ani jakie parametry oprócz info producenckich ze stron.
    Ostatnio edytowane przez Kazanostra ; 02-02-2015 o 11:13

  7. #28187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Sprzedawca Domela ma niezły bajer: cztery uszczelki! No prawda...taka sama jak auta z piątym kołem. Zapasowym.

  8. #28188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazanostra Zobacz post
    .... ale intryguje mnie jednak teoretycznie lekko cieplejsze okna w wyliczeniu .....
    I zaczyna się.
    Dlaczego tak napisałem, że się zaczyna?
    Bo wiele razy już spotkałem się wycenami o podrasowanych parametrach - bo powoli tylko ten parametr brany jest pod uwagę przez porównujących oferty.
    Nasza działalność przyniosła efekt ale jest to pyrrusowe zwycięstwo bo co z tego że klient wie jak nie wie jak interpretować i coraz częściej czuję w rozmowie że zadaje pytania a tak naprawdę nie wie o co pyta.
    Teraz niektórzy każą im zwracać uwagę na klasy takie siakie i owakie i robią jeszcze większy mętlik w głowie
    Jaki tego będzie efekt ?
    Taki sam jak podniesienie akcyzy Zamiast zwiększenia świadomości klientów ich pójście na łatwiznę, tam gdzie ktoś posłucha, przytaknie, nawet nie będzie starał się parametrami rzucać tylko powie to co klient chce usłyszeć i kupi cenę
    No bo co można odpisać klientowi na słabsze okno referencyjne aż o 40% na Uw i jego argumentację że winny jest kiepski profil i szyba skoro nawet nie zauważył, że u konkurencji ma szybę z ksenonem a nie argonem ?

  9. #28189

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sprzedawca Domela ma niezły bajer: cztery uszczelki! No prawda...taka sama jak auta z piątym kołem. Zapasowym.
    Wielkie dzięki za szybką odpowiedz tak jak mi się wydawało bajer dla samego bajeru z tą uszczelką.

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    wiele razy już spotkałem się wycenami o podrasowanych parametrach - bo powoli tylko ten parametr brany jest pod uwagę przez porównujących oferty.
    Nasza działalność przyniosła efekt ale jest to pyrrusowe zwycięstwo bo co z tego że klient wie jak nie wie jak interpretować i coraz częściej czuję w rozmowie że zadaje pytania a tak naprawdę nie wie o co pyta.
    Teraz niektórzy każą im zwracać uwagę na klasy takie siakie i owakie i robią jeszcze większy mętlik w głowie
    W sumie to masz częściowo rację, chodziło mi o opinie czy oba ww. okna (nie patrząc na systemy a całość) to zbliżona klasa okien, czy jednak między nimi jest przepaść technologiczna. Wiadomo, że każdy swoje chwali, ale sprzedawcy/monterzy tacy jak wy macie praktyczne doświadczenie chociażby w tym czy dane profile różni duży okres czasowy wejścia na rynek i co za tym idzie jakiś postęp w technologii ( szerokości komór lepsze/gorsze, użyte materiały, sposób wytworzenia)
    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    No bo co można odpisać klientowi na słabsze okno referencyjne aż o 40% na Uw i jego argumentację że winny jest kiepski profil i szyba skoro nawet nie zauważył, że u konkurencji ma szybę z ksenonem a nie argonem ?
    Nom można odpisać np. wiesz co miałem okazję sprzedawać 10x okna domelu nie miałem reklamacji bez względu na typ okna, albo zdarzyło się że jakiś tam klient miał problem z ... uszczelką, obrobką okna itp.
    Chodzi mi stricte o producenta okien a nie sam typ okien bo jak wspomniałeś Uw czy też gazy kartka przyjmnie w dowolnych ilościach.
    Pozdro

  10. #28190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Ale ta uszczelka wrebu okuciowego to dobra rzecz i zawsze warto za nią zapłacić bo kosztuje bardzo niewiele a doceni ja ten kto bedzie myl okna, szczegolnie po kilku latach. Tylko zastanawiam sie czy to wynika ze zlego zrozumienia przekazu, czy sprzedawca nie wiedzial do czego służy, albo celowo podrasowal jej znaczenie by zlapac klienta.

  11. #28191
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Sprzedawca Domela ma niezły bajer: cztery uszczelki! No prawda...taka sama jak auta z piątym kołem. Zapasowym.
    W sumie to to okno ma 6 uszczelek a nie 4 jak policzyć jeszcze przyszybówki - kłamstwa nie będzie, prawda


    Pozdrawiam

  12. #28192
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Nie ma co się dziwić że firmy PR owe tyle zarabiają

    wracamy do lektury rozdziału 14

  13. #28193

    Domyślnie

    cytata
    "ciemny lud to kupi" - Jacek Kurski

  14. #28194

    Domyślnie

    Poczekajcie,

    bo jak ktoś stosuje listwę podparapetową z uszczelką to będzie ich razem 7 lub 8

  15. #28195
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    7 uszczelek w oknie 7-komorowym -przypadek?nie sądzę

  16. #28196

    Domyślnie

    to nie przypadek - to biznes

  17. #28197
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bizslawek
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    83

    Domyślnie

    Witam, zebrałem pare ofert i mam pytanie czy moj wybór jest trafiony. Ciepła ramka, stopniowny uchył i 3 szyby w standardzie.Mam dylemat miedzy oknami:
    1.Vetrex V82 ciepły parapet, z profilu Veka z Uw =0,8 - srednia dla wszytskich okien - 13,790 zł.
    2. vetrex v70 OB z profilu Veka z Uw =0,96 - -srednia dla wszytskich okien - 12,546 zł.
    3. Domel profil 84 Gealan, grzybki i zaczepy antywłamaniowe, blokada obrotu klamki, z jakąs blaszką antyprzewierceniową, z Uw=0,84, szyba sunlight (wiecej światła 17%, ponoć) - 13,900 zł.
    Otrzymałem jeszcze kilka ofert m.in:
    Oknoplast - 18,500
    MS MSline - 17,055
    Widok - 14 350,
    Dako ok 14 860 , ale ich pod uwage nie biore.
    Dostałem jeszcze od przedstawiciela firmy Domel taka tabelke porównawcza profili GEALAN, VEKA I BRUGMANN.
    Załaczam niżej plik ( prezentacji PowerPoint)
    http://przeklej.org/file/52dc0o/Ener...uEvolution.ppt
    Ja jako laik wybrałbym vetrec v82, moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości i po prostu sprzedawca dobrze sie "sprzedał"
    I ostatnie pytanie czy mozna cos urwac z ceny czy ceny są nie negocjowalne i mam zrobić
    EDIT:
    Domel daje jeszcze hartowane szyby do 2 balkonowwych okien, i 2 tarasowych.
    Ostatnio edytowane przez bizslawek ; 06-02-2015 o 20:10

  18. #28198
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    po cenach wnioskuję że m&s i oknoplast proponują coś innego choć w oknoplaście nie ma już thermica więc dziwnie drogo wychodzi winergetic.

    ale tak jest jak porównujemy ceny przyjmując te kryterium vetrex wychodzi najlepiej ale trochę to dziwne (przypadek./)

  19. #28199
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar bizslawek
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    83

    Domyślnie

    Zeby miec porównanie wszedzie wyceniałem zblizone parametry okien
    Oknoplast Evolution 2, Uw= 1,0 - 18,500, natomiat Koncept Uw=1,3 - 17,500
    MSLine coś około Uw=0,8-0,9 juz nie pamietam, ale gorzej od vertexu 82.
    Ostatnio edytowane przez bizslawek ; 06-02-2015 o 11:16

  20. #28200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Podobnie jak w innym temacie zgadzam się z Witkiem. Na oko stawiałbym wycenę V82 pomiędzy MS a Oknoplastem.
    Może tu jest podana jakaś niepełna wartość?
    I tak w nawiązaniu: mając taką ofertę, praktycznie najtańszą z najlepszych pytanie o dalsze urywanie czegoś z ceny uważam za.. nieporozumienie. Zawsze powtarzam - także swoim klientom - wyceńcie takie same okna u innego dilera - będziecie wiedzieli jak oceniać otrzymaną ofertę w kategoriach tanio/drogo.
    Przy okazji można wychwycić ewentualne błędy.

Strona 1410 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony