dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1004 z 1568
Pokaż wyniki od 20.061 do 20.080 z 31350
  1. #20061
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    jareko, czy ty proponujesz sziko SI82+szyba 0,5 do chaty ocieplonej 15 cm? Overkill
    Si82+ nikomu nie proponuję gdyż jest to realnie profil tylko do budynków pasywnych. A co do grubości ocieplenia - tak, proponuję nawet przy 15 cm gdy jest wentylacja mechaniczna z Reku bo przy grawitacji to wogóle taki ciepły profil nie ma ekonomicznego sensu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #20062

    Domyślnie

    Jareko - cały czas piszesz o tej wentylacji, czy wg Ciebie przez cieplejsze okno ucieka mniej ciepła gdy jest wentylacja mechaniczna? Bo mnie się wydaje, że tyle samo. Chyba że chodzi Ci o to, że ta sama ilość utraconego ciepła jest w domu z rekuperatorem większym procentem całości utraconego ciepła, więc nie warto się przejmować w mniej energooszczędnym domu?
    Bo do strat przez wentylację okno nic nie ma.

  3. #20063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    ...Chyba że chodzi Ci o to, że ta sama ilość utraconego ciepła jest w domu z rekuperatorem większym procentem całości utraconego ciepła, więc nie warto się przejmować w mniej energooszczędnym domu?..
    O to mi właśnie chodzi, procentowy udział strat generowanych przez okna jest tak niewielki w bilansie cieplnym całego domu przy grawitacji że moim zdaniem różnica w cenie nie zwróci się za życia domowników.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #20064
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jareko, a jaka jest procentowa różnica cenowa okna (np.180x150) zrobionego na Si82, a na Si82+?

  5. #20065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a ze 20-30% więcej
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #20066
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    To sporo. Na całym oknie współ. Uw będzie różnił się chyba o jakieś 0,1?

  7. #20067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    różnie ale maks 0,2 przy małym okienku
    Program mi się wykrzaczył ale obliczyłem choć wydruku zrobić nie mogę
    Schuco Si82 1230/1480 Uw=0,80
    Schuco Si82+ 1230/1480 Uw=0,75
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #20068

    Domyślnie

    Drzwi przesówne bez progowe to inaczej HS. Obydwie polowy mogą się przesuwać lub tylko jedna a druga może być fixem. Część ruchoma porusza się w linii stałej dlatego też obie połówki mogą być przesuwane. Nie trzeba skrzydła "wyciągać", wystarczy poprzez ruch klamką unieść skrzydło do góry na specjalnych rolkach i przesuwać po prowadnicy z użyciem bardzo niewielkiej siły pomimo znacznego ciężaru skrzydła.


    na YouTube można znaleźć filmiki z HS, np:
    http://www.youtube.com/watch?v=tNBa3Z2uM_A

    Jest to oczywiści rozwiązanie kilkukrotnie droższe od zwykłych drzwi uchylno - przesuwnych
    Ostatnio edytowane przez ClNEK ; 28-12-2011 o 15:58

  9. #20069
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PortosG

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    35

    Domyślnie

    Mam wycenę okien Vetrex V90+ 6 komorowa 3 szybowa i VR70 5 komorowa 2 szybowa.
    Różnica na oknach jest spora bo ponad 3500zł

    Pytanie czy warto dokładać tyle pieniędzy? Po ilu latach może się to zwrócić? Czy szybciej wymienię okna na nowe.

    Mam także wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution 6 komorowe 3 szybowe. Te są tańsze o 2000zł od V90+
    Jutro muszę podjąć decyzję co wybrać a nadal nie mam pojęcia.

    Czy zwróci się różnica w cenie ??

    Dodam,że mam wentylację grawitacyjną.
    Ostatnio edytowane przez PortosG ; 28-12-2011 o 16:59

  10. #20070
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Czy zwróci się różnica w cenie ??

    Dodam,że mam wentylację grawitacyjną.
    poczytaj posty wyzej - nie zwroci sie w rozsadnym czasie (cokolwiek to nie oznacza , bo dla kazdego co innego).
    Znajdz kolesia na forum asolt3 lub piczman i oni ci dosc tanio ozc policza.
    Wtedy sam zdecydujesz co Ci sie oplaca. Narazie Twoje pytanie jest "nie do odpowiedzenia" .
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  11. #20071
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kukol

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-104
    Posty
    1

    Domyślnie Gdzie kupić okna PCV we Wrocławiu?

    Zaczynam budowę domu i przydałoby się kupić do niego okna...
    Zdecydowałem się na PCV, i tu moje pytanie czy możecie mi polecić montażystę z Wrocławia oraz dobrego producenta okien PCV?
    (O producentach naczytałem się już tyle, że straciłem już jakiekolwiek swoje zdanie ).

    jareko
    Co do producenta to liczę w dużej mierze na Ciebie
    Dom będzie miał wentylację grawitacyjną, natomiast największe okna (balkonowe) będą skierowane na południe (jako taka pasywność).
    Dziękuję z góry za pomoc

  12. #20072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał PortosG Zobacz post
    Mam także wycenę okien z Oknoplastu Platinium Evolution 6 komorowe 3 szybowe. Te są tańsze o 2000zł od V90+
    One wprawdzie mają 6 komór ale w zasadzie to to samo co VR70 (pod względem parametrów). Spytaj w vetreksie o cenę VR70 z trzema szybami i będziesz miał produkt porównywalny z Platinium.

  13. #20073
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał mc2000 Zobacz post
    ...........Przeglądając ponownie wyceny, zauważyłem, że różnica pomiędzy szybami U=0,6 a U=0.5 wynosi ~400zł na całym zestawie, wiec różnica relatywnie niewielka.

    Wciąż czekam na podpowiedzi.
    To podpowiadam, chociaż nie mam na myśli producentów opisanych parę postów wyżej.
    Być może różnica w cenie dotyczy takiej samej szyby !!! Od paru lat trąbię, aby pytać o jej budowę i normę wedle której ten współczynnik jest wyznaczany !!!!
    Możemy go określić dla tej samej szyby metodą badawczą lub obliczeniową, a powstałe różnice bardzo często tak wyglądają jak zacytowane.

  14. #20074
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samar Zobacz post
    Do mc2000 . Porównuje Pan różne systemy . Dako i Oknoplast mają profil o głębokości zabudowy 90 mm, a Oknoplus to 73 mm . Veka ma potrójne uszczelnienie,a Brugmann to jedynie trójkomorowe uszczelki .
    Veka ma potrójne uszczelnienie jednokomorowe a Brugmann podwójne lecz obydwa dwukomorowe.
    Poza tym, ten porównywany to nie jest "zwykły" Brugmann tylko profil ocieplany pianką poliuretanową...

  15. #20075

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Panowie znawcy branży, ile realnie (nie gazetowych 40% ) niższe można wynegocjować ceny, w okresie zimowo-pomocyjnym? 5, 10 %?
    Jak rozumiem działą to tak, że producent obniża ceny dla dilerów, więc i oni mogą sprzedawać taniej?
    W zależności od producenta i dilera (bo każdy ma inne upusty - choć jest to bardzo mała różnica kilku oczek) jest to około 5 do 10%. Czasami troszeczkę więcej. Coraz częściej producenci wymagają wpłaty 100% wartości także trzeba się z tym liczyć.

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    grzeniu - nie jestem znawcą branży, ale z moich wycen wychodzi, że są to kwoty niewarte, żeby specjalnie kupować na zapas. Dodatkowo, np. Oknoplast wymaga przedpłaty całości, a to chyba mało rozważne, przynajmniej jeśli chodzi o branżę budowlaną...
    Czasami jest to bardzo opłacalne – wszystko zależy od wartości zamówienia.

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    jareko o jakim ty profilu VEKI piszesz ze ma 6 komór i robi klienta w balona ?
    bo Veka Alphaline ma 6 komór i 90mm ?
    jereko miał chyba na myśli profil Platinium Evo 2 z Oknoplastu

  16. #20076

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    One wprawdzie mają 6 komór ale w zasadzie to to samo co VR70 (pod względem parametrów). Spytaj w vetreksie o cenę VR70 z trzema szybami i będziesz miał produkt porównywalny z Platinium.
    Jest jeszcze V70 Optimal Black z szybą 0,5 - koszt podobny do VR70 + szyba 0,7

  17. #20077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombelo Zobacz post
    jareko o jakim ty profilu VEKI piszesz ze ma 6 komór i robi klienta w balona ?
    bo Veka Alphaline ma 6 komór i 90mm ?
    jareko moze odpowiesz na posta ?
    bombel

  18. #20078

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    O to mi właśnie chodzi, procentowy udział strat generowanych przez okna jest tak niewielki w bilansie cieplnym całego domu przy grawitacji że moim zdaniem różnica w cenie nie zwróci się za życia domowników.
    To jeśli zgadzamy się, że w domu energooszczędnym i 'zwykłym' ucieka przez okno tyle samo energii, to wniosek jest taki, że w żadnym przypdku się ta inwestycja nie zwróci 'za życia domowników'...

  19. #20079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    owp - może tak może nie. Zostawmy już dywagacje akademickie o wyższości jednych świąt nad drugimi
    Klienci coraz częściej mają bilans cieplny domu i dokładnie wiedzą czy zwróci im się czy nie i po jakim czasie. I jakoś dziwnie większość z tych co mają mechaniczną z reku i jakże często z GWC idą w profile 6 komorowe. Ba !!! Nawet wychodzi im że montaż w warstwie ocieplenia na JB-D im się także zwróci w jakimś rozsądnym czasie

    bombelo o ile dobrze pamiętam to platinium evolution 2 czy jakoś tak się to nazywało.
    zresztą na stronie oknotest.pl obu nam dobrze znanego szanownego kolegi Testa był i chyba dalej jest tekst o tym profilu - nie chce mi się szukać by podać link
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #20080

    Domyślnie

    Panowie, co myślicie oknach MS TYTANOWYCHtermo PVC z szybą o.5 w porównaniu do Oknoplastu Thermic lub MS evolution?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Strona 1004 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony