dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1021 z 1568
Pokaż wyniki od 20.401 do 20.420 z 31350
  1. #20401
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KUBA N.
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    BRUGMANN ma poszerzenia 30, 50, i 150 czy jeszcze jakieś tego nie wiem a no i do poszerzenia czasami trzeba dać zbrojenie

  2. #20402

  3. #20403

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnieszkakusi Zobacz post
    zostana odebrane
    A jeśli nie to zawsze możesz od Charliego kupić okna drewniane, przemontować i na 100 % odbiorą....

  4. #20404

    Domyślnie

    No to trochę wyjaśnia, bo miało być 14cm poszerzenia, pewnie te 15cm jest za dużo (albo za drogo), a 50+50+30 za drogo (mniej stabilnie?).
    Podłoga będzie na wysokości 25cm, więc umówiliśmy się, żeby podmurować torchę, a na to poszerzenie. CHoć w sumie, czy takie poszerzenie jest lepsze od murku i czy w ogóle jest sens dawać 50mm na murek?

  5. #20405
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    o właśnie! To zawsze jest jakieś wyjście. W tym wypadku akurat chodzi o to, że te okna są po prostu niechlujnie zrobione. Producent już wie, co jest nie tak, kolejne partie zaczynają przychodzić w innym stanie. Ale nie można się spodziewać cudów jesli właściciel stwierdza, że okna powinny być sprawne technicznie tzn. otwierać się i zamykać, a ich wygląd to sprawa drugorzędna.

  6. #20406
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Spytaj czy wiedzą co to profil NP328...

  7. #20407
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar KUBA N.
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    66

    Domyślnie

    to tak wygląda
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Brugmann.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	53,0 KB
ID:	101070  

  8. #20408

    Domyślnie

    Pewnie wiedzą, skoro sami zaproponowali poszerzenie...

  9. #20409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    DRutex jest korzystnym cenowo producentem z tej prostej przyczyny, że sam sobie tłoczy profil, produkuje szyby zespolone wysokiej jakości, okuwa markowymi okuciami skrzydła.
    Dobroplast też tłoczy sam profile, sam robi pakiety szybowe, okuwa też markowymi okuciami. Nie będę zgłębiał tematu bo leżącego się nie kopie.
    Cytat Napisał Charlie Zobacz post

    A jeszcze Ci z ciekawości powiem, że ostatnie badania szyb wykazały (raz w roku obowiązkowo ISiC w Krakowie bada wyroby producentów szyb pod kątem wiarygodności znaku "B"), że szybki DRUTEX_u znalazły się w czołówce wyrobów "trzymających" współczynnik "U" - ranking za 2011 rok.
    Jakby tego było mało badania profili Drutexu czyli Iglo wykazały że współczynnik Uf wynosi dla złożenia skrzydło-ościeżnica ze wzmocnieniem stalowym wynosi 1,1. Dla analogicznego zestawu (70mm, 5 komór, wzmocnienie stalowe) jakiejkolwiek konkurencji Uf wynosi 1,4-1,5. Rewelacyjny wynik (poparty oczywiście wiarygodnymi badaniami) nieosiągalny dla innych.
    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    Słuchaj ale ja jak się pytałem w sklepie o te okna to, że ponoć idą jak na pniu
    Kryzys, mniej pieniędzy w kieszeni, trudniej o kredyt a mieszkać gdzieś trzeba. Idealne warunki dla tanich marek do ekspansji, zresztą nie tylko budowlanki to dotyczy.
    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    Dlatego chyba sam podsumuję swój temat, że lepsze są okna Hekaplast ale to Drutex sprzedaje więcej, czyli ma masówkę.
    Drutex jest dobrym wyborem. W swojej klasie cenowej. Za podobne pieniądze można trafić dużo gorzej. Małe, proste okna można kupować, większe konstrukcje, wysokie balkony, HKS- lepiej nie. Ja lubię Druta bo daje zarobić serwisantom, zwłaszcza kiedy spory balkon RU się opuści a klient przez pewien czas poobsługuje go "siłowo". Później da o sobie znać pewna słabość Maco w dolnym narożniku

    pozdrawiam

  10. #20410
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    Jakby tego było mało badania profili Drutexu czyli Iglo wykazały że współczynnik Uf wynosi dla złożenia skrzydło-ościeżnica ze wzmocnieniem stalowym wynosi 1,1. Dla analogicznego zestawu (70mm, 5 komór, wzmocnienie stalowe) jakiejkolwiek konkurencji Uf wynosi 1,4-1,5. Rewelacyjny wynik (poparty oczywiście wiarygodnymi badaniami) nieosiągalny dla innych.
    A najśmieszniejsze, że nieosiągalny także dla Drutexu jeszcze jakiś czas temu No ale cuda się zdarzają

  11. #20411

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowaldo Zobacz post
    ok zarwałem noc, ściągnąłem program do obliczania zapotrzebowania energetycznego budynku i.... zrobiłem to sam zgodnie z pierwszymi radami.
    wyniki do obejrzenia tutaj:

    http://zapodaj.net/ec3770860ddd.jpg.html





    Mam tylko teraz pytanie czy te wyniki mogą mieć cokolwiek wspólnego z rzeczywistością?
    Dom ma wraz z poddaszem i garażem 300m, kubatura 1200
    1. ściany zewnętrzne porotherm 25
    2. 25 cm wełny
    3. 10 cm styropianu na gruncie
    4. 30 cm wełny pod dachem
    5. strop ocieplany warstwą 6 cm styropianu
    6. wentylacja z rekuperatorem
    7. okna o współczynniku 1,1

    zapotrzebowanie domu na energię wg programu wynosi 10,3 kW

    to wariant najbardziej ciepły, wkrótce postaram się wrzucić wariant, który zakładałem przed rozpoczęciem budowy.
    Możesz na prv dać linka skąd ściągnąłeś ten program?
    Wszelkie niezadowolenie z tego czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy.

  12. #20412

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    oś. w zg okna wstawiał deweloper skrzydło okna w nocy przy sporym wiaterku "wyskoczyło z zawiasów"
    Nie bronię dupexu ale proszę o dowody na takie zachowanie się skrzydła, bo jakoś nie wyobrażam sobie takiego zjawiska z dowolnym oknem czy to to właśnie drutexu czy oknochwastu(yyy oknoplasu )

  13. #20413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a dlaczego na priv? jak możesz daj tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #20414
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333 Zobacz post
    ...
    .... Ja lubię Druta bo daje zarobić serwisantom, zwłaszcza kiedy spory balkon RU się opuści a klient przez pewien czas poobsługuje go "siłowo". Później da o sobie znać pewna słabość Maco w dolnym narożniku

    pozdrawiam
    to samo można powiedzieć o oknach na VECE + okucia WINKHAUS - identyczne problemy trafiły we mnie.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #20415
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    A najśmieszniejsze, że nieosiągalny także dla Drutexu jeszcze jakiś czas temu No ale cuda się zdarzają
    nie chce mi się wierzyć w tego typu news-y - gdzyby to była prawda ktoś z konkurencji zakwestionował by to przed sądem. Wystarczy zarządać raport z badań gdzie jest ścieżka dojścia do tych wyników. Średniej jakości inżynier po analizie błąd wykryje.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #20416
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    Słuchajcie, a co powiecie o firmie produkującej okna Grobud ?
    Po przejrzeniu opinii pracowników na temat tej firmy to ręce opadają.

    Miał ktoś z Was do czynienia z oknami szytymi w tej firmie ?
    to co nowa ankieta ?
    masakra

  17. #20417
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Bo tak naprawde to nie wiem na co liczyłes? chcesz kupić któres z tych okien? czy co?

  18. #20418
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubowo Zobacz post
    Cześć jestem nowy i mam pytanie o ogólną ocenę dwóch firm z tematu tj. Hekaplast i Drutex.
    Która w ogólnym rozrachunku wygląda lepiej dla klienta, jeśli chodzi o:
    a) jakość wykonania profilu,
    b) jakość łączeń ("spawów"),
    c) jakość plastiku,
    d) trwałość okien,
    e) awaryjność okien typu skrzypi, trzeszczy i bach po oknie
    f) jakość okuć,
    g) cena do jakości lub jakość do ceny - która firma lepiej wypada.

    Można prosić o taką ocenę ogólną, baa nawet z głębszą analizą ?


    PS: Pozwolę sobie zamieścić ankietę odpowiadającą mi na pytanie, która firma w ogólnym rozrachunku lepiej się prezentuje
    Niestey tego typu pytania uważam za całkowicie pozbawione sensu.

    Jakość? A co to niby właściwie jest? Dla każdego co innego. Kupując okna każdy z nas oczekuje od nich czego innego. Jeśli spełnią nasze oczekiwania z pewnością uznamy je za produkt dobrej jakości. Oczywiście dobrej jakości - dla nas. Dla Zbycha, Rycha i Joasi już nie koniecznie.

    Jakość profilu? Konia z rzędem temu kto zna na przykład taki parametr jak szybkość ekstrudera, a prędkość tłoczenia ma istotny związek z efektem. Jakość zgrzewów? Czyli niby co? Porównujemy temperaturę luster? Zużycie zgrzewarek? Ilość głowic?
    Jakość plastiku? Matko jedyna, skład mieszanki to ścisła tajemnica każdego producenta, więc niby skąd dane?
    Trwałość okien? A jak są eksploatowane? Trochę inny czas użytkowania wyjdzie w szkole, a inny w mieszkaniu cioci Frani.

    Tego typu tematy to nic innego jak zwykłe bicie piany. A autor wątku zaczyna w innym miejscu męczyć Grobudowego konia.
    PRO QUALITY

  19. #20419
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    zgadzam się !
    zaraz padnie ankieta "dusia ma racja?january blefuje?

  20. #20420
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    był tu kiedyś cudowny wątek założony przez Gość, zebrane do kupy wszystkie linki do tematów okiennych i nie tylko
    Tak naprawdę na każde pytanie budowlane jest już na FM odpowiedź
    bo tutaj powinien się już temat przenieś by było wszystko na bierząco ,wchodzisz po weekendzie dajesz 3-4 strony wstecz i wiesz o co chodzi a tak matko boska tematów a pytania powtarzające sie no przeciez ktoś to wszystko unowoczesnia profile szyby okucia to chyba teraz nie jest to samo co rok temu

Strona 1021 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony