dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1031 z 1568
Pokaż wyniki od 20.601 do 20.620 z 31350
  1. #20601

    Domyślnie

    Ja sprzedaje Ekookna od lat i złego słowa nie powiem. Dobre okna w segmencie ekonomicznym. Ale jeśli masz jakąś wycenę na VEKA w tej samej cenie co z EKOOKNA to albo nasz wycenę na inne klasy profili, albo ktoś chce cię skroić, albo sprzedaje ci VEKA w podejrzanie niskiej cenie.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  2. #20602
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelkokosz Zobacz post
    ....Poza tym ich ekipa monterska jako jedyna ekipa na mojej budowie przyjechała punktualnie i w ten dzień, w który się zapowiedzieli.
    No wiesz? Nie wyobrażam sobie, by w tej branży, w firmie zajmującej się stolarką na poważnie (a nie dorywczo - pomiędzy cementem a panelami) ekipa monterska mogla nie przyjechać danego dnia. Są przypadki (awaria auta) ale to wyjątki.
    W tej branży dość łatwo jest ocenić czas pracy w dniówkach i nikt poważny nie umawia się, jak nie wie, że będzie mógł montować.

    Ps. z tą gwarancją.. to większość przypadków wiąże się z ograniczeniami szyby i to huta szkła nie daje gwarancji, ale jeśli Dostawca przejmuje to ryzyko na siebie, to pół biedy, ale nawet najlepsza taka gwarancja nie sprawi, że szkło się przestraszy i nie pęknie samoistnie - i oby wtedy nikogo nie poklaeczyć.

  3. #20603

    Domyślnie heka

    Jedne z najlepszych okien to firmy HEKAPLAST. Zamontowałem profil Cava CT70 - rewelacja.
    Moze nie sa najtańsze no ale......

  4. #20604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Miały napisy że niby najlepsze? Drutex też tak mówi, i to w telewizji

    Ps. Nie mam nic na "nie" dla Heki (bez obaw mógłbym wysłać do nich zamówienie) ale po prostu lubię uzasadnione opinie.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 28-02-2012 o 15:53

  5. #20605
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xerses Zobacz post
    Jedne z najlepszych okien to firmy HEKAPLAST. Zamontowałem profil Cava CT70 - rewelacja.
    Moze nie sa najtańsze no ale......
    sorki ale takie posty winno się usuwać z automatu,i nie ma znaczenia czy prawda to czy fałsz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #20606

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Miały napisy że niby najlepsze? Drutex też tak mówi, i to w telewizji

    Ps. Nie mam nic na "nie" dla Heki (bez obaw mógłbym wysłać do nich zamówienie) ale po prostu lubię uzasadnione opinie.
    jezeli hekaplast to taka swietna firma to niech jeszcze zadba troche o PR i zapanuje nad wypowiedziami niokrzesanych dilerow !

  7. #20607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    diler to by chyba jakikolwiek namiar na siebie podał - sam nie wiem jak odebrać taki wpis
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #20608
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To są zwykle wypowiedzi inicjowane z dołu, przez samych dealerów i fabryki często nic o nich nie wiedzą.. a jeśli nawet - to po co z nimi walczyć? Forum samo z tym zrobi porządek.

  9. #20609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Mam taki problem z oknem plastikowym - czy mogę ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #20610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    możesz a co tam, wal śmiało
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #20611

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Mam taki problem z oknem plastikowym - czy mogę ?
    O to czy możesz czy nie możesz tu nie pytaj, sprawdź , najlepiej z osobnikiem płci przeciwnej. Sam zaś fakt pojawienia się takich wątpliwości świadczy o zaawansowanej i pustoszącej psychikę manii pcvrześladowczej. Wyjedź. Wędkarstwo może przynieść ukojenie. Tylko żeby okien tam nie było. Żadnych, ani plastikowych ani biodegradowalnych.

  12. #20612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    możesz a co tam, wal śmiało
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #20613

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Okno tarasowe Oknoplast Veka Thermic90 z 4 części po 90 cm szerokości, razem 235x360 cm. Był wymieniany jeden wkład szybowy (rozszczelnienie widoczne w kamerze termowizyjnej).
    Przyjechał w wyraźnie innym odcieniu. Tzn. 3 wkłady są lekko niebieskie, ten wymieniany jest w odcieniu zielonym.
    Moje zgłoszenie reklamacyjne co do innego koloru oddalili. Czy mają rację?
    Dzięki za rady - utwierdziły mnie w przekonaniu, że to ja mam rację.

    Początkowo Oknoplast odrzucił reklamację.
    Okazało się jednak, że mój sprzedawca okien nie poinformował Oknoplast'u, że wkład w innym kolorze jest OBOK trzech innych wkładów, tzn. że jest to okno tarasowe składające się z 4 części i wygląda to trochę dziwnie razem zestawione.
    Po tej informacji, nie było żadnego problemu - serwis producenta wymienił wszystkie 4 wkłady na jednolity kolor.

    Także: producent - bardzo pozytywnie, sprzedawca Oknoplast'u z Bolesławic - jak zawsze po najmniejszej linii oporu

  14. #20614
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    p2i2o2t2r

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie Jakie okna wybrać?

    Witam.
    W najbliższym czasie będę dokonywał wymiany okien.
    Interesuje mnie demontaż starych okien, montaż nowych okien, parapety demontaż i montaż.
    Ceny są mniej więcej takie same, różnica to 300-400zł, jedni dają tańsze okna, droższy montaż i odwrotnie.
    Sprawdzałem ceny okien w kilku firmach.
    Zaproponowano mi:
    Jezierski - Elita Thermo z dodatkową 3 szybą - http://www.jezierski.com.pl/?mid=offer&did=1&pid=1
    HeKaPlast - CT70 Cava pakiet 2 szybowy - http://hekaplast.pl/?page_id=19,
    IWBUD - VEKA Alphaline z pakietem 3 szybowym - http://www.iwbud.pl/index.php?option...mid=36&lang=pl.
    Najdrożej wypada HeKaPlast, potem Jezierski i IWBUD.
    Okna z IWBUD brali znajomi, są zadowoleni.
    Proszę o poradę - szybko proszę, bo muszę się zdecydować..
    Jeżeli gdzieś jest podobny temat to proszę wrzucić tam.

  15. #20615

    Domyślnie

    Witajcie,
    przez cały wątek nie przebrnę ;(, ale wyszukiwarkę na temat interesujących mnie firm zastosowałam. Chcemy okna drewniane, meranti. Zastanawiamy się nad drewniano-aluminiowymi, ale nie możemy się zdecydować Mamy oferty firmy Internorm - z wątku wynika, że dobre, drogie i bez certyfikatów na Polskę, ale te wypowiedzi są sprzed lat kilku, więc może coś się zmieniło? Druga, interesująca nas firma to Goran. Tu też wypowiedzi (w większości pozytywnych) było sporo, ale większość wg wyszukiwarki z 2003/2004 roku. Czy może ma ktoś bardziej aktualne doświadczenia/przemyślenia?

  16. #20616
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    GORAN jako producent nie istnieje a wykupił firmę STOLBUD Pruszyński.
    Jeśli chodzi o okna drewniano-aluminiowe to wal śmiało pod adres www.aries-okna.pl - niedrogo i w najwyższej jakości.

    Meranti to drewno liściaste, hodowane w Azji. Mocno staniało na tę chwilę i jest niewiele droższe od sosny. Jest to tylko spowodowane kursem USD do PLN - transakcje za kantówkę u importera rozliczane są w amerykańskiej walucie.

    P.S. INTERNORM to najdroższy producent ale mocno innowacyjny. Jednak wielu polskich producentów stolarki drewnianej niczym nie ustępuje technologicznym aspektom Internorm-u.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 01-03-2012 o 19:26
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #20617
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ham123

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich!!!

    Potrzebuję porady w kwestii okien. Otóż niedługo mam zamiar wymienić okna i drzwi balkonowe do jednego z pokoi. Problem polega na tym, że jestem kompletnym laikiem w tej kwestii.

    ...słyszałem jednak co nie co na temat różnych "fachowców" (znajomy parę lat temu zamontował taniochę, która jak się okazało była nieszczelna i po pewnym czasie okno nadawało się do wymiany) i w związku z tym boję się brać badziewia od byle kogo...

    Dlatego proszę Was o pomoc (zależy mi zarówno na jakości, jak i na cenie, a z tego co słyszałem, część firm zaniża cenę kosztem jakości, a równocześnie nie chcę przepłacać!). Np. wiem, porządna firma powinna mieć odpowiednie certyfikaty. Niestety nigdzie w internecie nie mogłem się dogrzebać CO to za certyfikaty i listę firm, które je posiadają. Poza kwestią złego wykonania okna dochodzi jeszcze kwestia montażu - jak już wydaję pieniądze, to chciałbym zatrudnić ludzi, którzy wiedzą, co robią.
    Dlatego bardzo proszę o podpowiedź z czyich usług mam skorzystać (mieszkam w Poznaniu).

    Otóż sprawa wygląda tak, że pokój ma duże okna i drzwi balkonowe. Bardzo stare i nieszczelne drewniane zabytki, które mam zamiar wymienić na PVC. To, na czym mi najbardziej zależy, to izolacja akustyczna (dobrze, gdyby była również dobra izolacja termiczna). Co prawda pokój wychodzi na ogród, gdzie jest względnie cicho, ale starsza osoba, która będzie tam mieszkać - potrzebuje stałej opieki - i cierpi m.in. na poważną nadwrażliwość słuchu. Nie będę się rozpisywał na ten temat, w każdym razie zależy mi na tym, żeby było tam CICHO. I to bardzo! Ze ścianami wewnątrz budynku już dam sobie radę wygłuszając je z drugiej strony, ale najbardziej zależy mi na maksymalnym wygłuszeniu hałasów dobiegających z zewnątrz (teraz idą przez okna i drzwi). Ilukomorowe musi być takie okno? Wchodziłem na strony różnych producentów i o ile ilość komór oraz izolacja termiczna jest tam wyszczególniona, o tyle akustycznej nie raczyli podać (np. na stronach Drutexu przy opisie systemu PVC IGLO 5 w ogóle nie podają takiej informacji!). Czy i o ile okna o dobrej izolacji akustycznej różnią się cenowo od tych posiadających normalną izolację akustyczną?

    Chodzi mi o to, że nawet jak kupi się okno tłumiące dźwięk na poziomie 40 dB, to wydatek może się okazać wyrzucony w błoto na skutek złego montażu. Dlatego właśnie dobór firmy montującej i odpowiedniego producenta jest dla mnie taki ważny.

    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!

    A jak czytam w internecie o salonach producentów okien to słabo mi się robi. Oto cytat z jednej ze stron poświęconych oknom PVC, zapewne prawdziwy:
    Ale podejdzie Kowalski na spokojnie do tematu i pewnie uda się do punktu handlowego żeby zapytać jak to jest naprawdę z tymi oknami i co usłyszy konkretnego? Zazwyczaj nic co jest istotne z punktu widzenia nieświadomego Kowalskiego!! W większości wypadków zostaniemy zasypani pseudotechniczną, pseudofachową wiedzą sprzedawców, którym o zgrozo dało się ulotki reklamowe żeby dowiedzieli się czegoś o sprzedawanym produkcie... Dramat! A spróbuj poprosić w takim małym dealerskim punkcie o obliczenie np. współczynnika przenikania ciepła dla okien, albo zapytać o Krajową Deklarację Zgodności nie daj Boże o Świadectwo badań zestawu okien z Notyfikowanego Laboratorium. Umarł w butach, albo wyrzucą za drzwi J Sprawy się już lepiej mają w firmach średnich i dużych ale i tak żeby doprosić się o jakiś dokument, który powinien być udostępniany na życzenie klienta jest naprawdę trudno...
    Ostatnio edytowane przez ham123 ; 01-03-2012 o 22:57 Powód: uzupełnienie

  18. #20618

    Domyślnie

    Cytat Napisał p2i2o2t2r Zobacz post
    ...
    Najdrożej wypada HeKaPlast, ...
    to się ten wasz niemiec dobrze ceni

  19. #20619
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nie tragizował bym ale jeśli nie masz zaufania do czegokolwiek to pozostaje Ci tylko reklama szeptana czyli popytaj znajomych, którzy inwestowali niedawno w okna, drzwi.
    Niestety, ale poziom technicznego zaawansowania sprzedawców i Klientów jest fatalny z kilku względów. Jest jak jest i lepiej nie będzie.
    Trzeba samemu się dokształcać i po to jest to forum.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #20620
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowlany_laik Zobacz post
    Dzięki za rady - utwierdziły mnie w przekonaniu, że to ja mam rację.

    Początkowo Oknoplast odrzucił reklamację.
    Okazało się jednak, że mój sprzedawca okien nie poinformował Oknoplast'u, że wkład w innym kolorze jest OBOK trzech innych wkładów, tzn. że jest to okno tarasowe składające się z 4 części i wygląda to trochę dziwnie razem zestawione.
    Po tej informacji, nie było żadnego problemu - serwis producenta wymienił wszystkie 4 wkłady na jednolity kolor.

    Także: producent - bardzo pozytywnie, sprzedawca Oknoplast'u z Bolesławic - jak zawsze po najmniejszej linii oporu
    Odnoszę wrażenie, że ktoś kogoś robi w bambuko bawiąc się w spychologię.
    Wysyłając reklamację na szybę nie zawsze znasz jej dokładne wymiary z naklejki czy opisu na ramce, ale zawsze podajesz nr zamówienia, pozycji, skrzydło, powód reklamacji.
    Jeżeli sprzedawca tego nie określił to producent powinien dopytać o szczegóły.
    Niezależnie od tego, czy miałeś drugi taki sam zestaw czy bardzo wyjątkowym zbiegiem okoliczności szyba od pojedynczego balkonu miała dokładnie taki sam wymiar jak ta reklamowana to producent powinien to wychwycić a nie opowiadać bajki. Zwłaszcza jak stosuje różne wkłady szybowe.
    Sprzedawca wcale nie musiał wiedzieć.

Strona 1031 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony