dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 108 z 1568
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 31360
  1. #2141
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał delf
    jareko - czym podyktowana była twoja opinia o oknach drewnianych: mianowicie, że sosne najlepiej robią Urzędowscy, a machoń Welet? Prosze o szczegóły...
    jak widze przeczytalas/es poprzednie posty wiec po koleii
    Pchelek ostatnio badal sosne Urzedowskiego i jego slowa - cytuje: "..Urzedowski i dlugo dlugo nic..." pozostawie bez komentarza
    dlaczego Welet w Mahoniu? jest 6 klas twardosci tego drewna - jedyna firma jaka znam nie mijajaca sie z uzyta klasa - dzieki temu sa idealne - tez jak sadze komentowac dalej nie trzeba
    A Merantii? hmmm.... polecam kobiecy paznokiec by twardosc jego zobaczyc. Swoja droga do czego to nie moga byc przydatne kobiece dlonie i paznokcie jesli kiedykolwiek bedziecie mieli okazje - porownajcie mahon ta metoda Weleta i jakikolwiek inny
    Cytat Napisał delf
    pchelek -czyli chwilowo znowu jareko
    pchelek wypowiadal sie swego czasu na temat okien sosnowych, że moga z czasem cimniec i zmieniać kolor, czego nie obserwuje się w oknach machoniowych. Czy to prawda? A jak sie ma machoń malowany na sosnę?
    nie zauwazylem tego zjawiska u Urzedowskiego - mam klienta pod wawa co zamontowal te okna 7 lat temu - wciaz kolor nie zmienny. Co do malowania na sosne - wybacz nie moge sie autorytatywnie wypowiedziec a w blad wprowadzac nie chce

  2. #2142

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Qura
    Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.
    hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty
    na chleb juz mi zbraknie niebawem
    i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac
    To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.

  3. #2143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qura
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Qura
    Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.
    hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty
    na chleb juz mi zbraknie niebawem
    i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac
    To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.
    Gerde mam juz od kilku lat - Porta jako wejsciowe antywlamaniowe to nieporozumienie - ale to znow tylko moja opinia. Jako wewnatrzlokalowe z oscieznica obejmujaca w sumie ladnie wyglada i sluzy - zwlaszcza ze oferte poszerzyli i teraz jakosc takze sie poprawila - widocznie Polskone deptalo im po pietach i klientow zabieralo . Mam nawet ich autoryzacje na montaz wiec jakbym po latach wracal do korzeni

  4. #2144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Qura
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Qura
    Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.
    hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty
    na chleb juz mi zbraknie niebawem
    i by na bieżaco byc - rozszerzyłem swa dzialalnosc o drzwi PORTY - ciekawe - moze z tego da sie wyżyc? Jak sadzisz Qura? Pozdrawiam milego weekendu zyczac
    To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.
    Gerde mam juz od kilku lat - Porta jako wejsciowe antywlamaniowe to nieporozumienie - ale to znow tylko moja opinia. Jako wewnatrzlokalowe z oscieznica obejmujaca w sumie ladnie wyglada i sluzy - zwlaszcza ze oferte poszerzyli i teraz jakosc takze sie poprawila - widocznie Polskone deptalo im po pietach i klientow zabieralo . Mam nawet ich autoryzacje na montaz wiec jakbym po latach wracal do korzeni

    W Bolszewie i okolicach co 200 metrów ktoś żyje z Porty, więc nie sądzę żebyś stracił

  5. #2145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał redyeti
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Qura
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Qura
    Jeżeli ruch w branży jest taki jak na forum, to współczuję tym co się z tego utrzymują.
    hahaha dziekuje za pocieche - moze powiem ci ze tutaj przynajmniej jest gdyz u mnie ........ tupot bialych mew o poklad pusty
    na chleb juz mi zbraknie niebawem
    To proponuję jeszcze drzwi Gerdy. Wydają się znacznie solidniejsze od Porty.
    Gerde mam juz od kilku lat - Porta jako wejsciowe antywlamaniowe to nieporozumienie - ale to znow tylko moja opinia
    W Bolszewie i okolicach co 200 metrów ktoś żyje z Porty, więc nie sądzę żebyś stracił
    Dzieki za slowa otuchy potrzebne mi gdyz zastoj jest przeeeeeogrooooomny

  6. #2146

    Domyślnie

    Najlepsze okna nazywają się(albo ich firma) HOPPE
    A jeśli chodzi o drzwi oczywiście GERDA

  7. #2147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Zamykamy stan surowy domu. Poszukujemy obecnie okien. Najlepiej drewnianych w kolorze brazu, może może jasny brąz, orzech. Firm jest tak dużo, ze trudno wybrac. Może ktos poleci mi dobrą i sprawdzoną firme , najlepiej w okolicach Śląska.
    krystyna
    mój szwagier ma fabryke okien moge ci dać namiary

  8. #2148

    Domyślnie

    HOPPE - może chodzi o klamki

    Coś nasz wątek straaaaaasznie nisko upadł.... Chyba w Unii straciliśmy chęć do dyskusji o oknach

  9. #2149

    Domyślnie

    Cytat Napisał redyeti
    Coś nasz wątek straaaaaasznie nisko upadł.... Chyba w Unii straciliśmy chęć do dyskusji o oknach
    No tak. To ja proponuje podyskutowac na nigdy nie konczace sie tematy :

    • - czy lepsze okna drewniane czy plastikowe?
      - czy okna drewniane/PVC sa ekologiczne?
      - ktory profil PVC (ew. okucia, nawiewniki etc.) jest lepszy i dlaczego?
      - jakie zabezpieczenie antywlamaniowe jest najlepsze i czy alarm jest potrzebny?
      - czy w ogole warto miec okna? (a na cholere te okna?!)

    I szereg innych (lepsze Audi czy Mercedes? czy bedzie nam leppej? ...)

    A moze podyskutujemy o tym, o czym warto by podyskutowac, jesli akurat nie ma o czym dyskutowac?

    Pozdrawiam
    Pieczara.

  10. #2150

    Domyślnie Mocowanie kotew

    Witajcie ,
    Pytanko do fachowców
    Montowano mi okna drewniane na kotwy. I te kotwy były do glifu przymocowane na jedna srubę i to wkrecana w szczelinke w kotwie nie punktową a taka podłuzą. Mam jakies wrazenie że jakby pchnąc takie okno to sie przesunie ze wzgledu na taki typ mocowania bo szczelinka jest prostopadła do okna i w ramach wielkosci tej szczelinki sruba ma margines ruchu. No ale moze sie mylę bo jest jeszcze pianka.
    A może powinno sie mocować kotwe na dwie sruby jedną w podłużnej szczelince a druga w punktowej?
    Co wy na to?

  11. #2151
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie Re: Mocowanie kotew

    Cytat Napisał smartcat
    Co wy na to?
    jeśli okno nie wisi w powietrzu (jak to ma miejsce u mnie w ścianie 3w w warstwie izolacji), tylko na czymś solidnym stoi (na murze) to wtedy chyba "obleci"

  12. #2152
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Mocowanie kotew

    Cytat Napisał smartcat
    ....Montowano mi okna drewniane na kotwy. I te kotwy były do glifu przymocowane na jedna srubę i to wkrecana w szczelinke w kotwie nie punktową a taka podłuzą. Mam jakies wrazenie że jakby pchnąc takie okno to sie przesunie ze wzgledu na taki typ mocowania bo szczelinka jest prostopadła do okna i w ramach wielkosci tej szczelinki sruba ma margines ruchu. No ale moze sie mylę bo jest jeszcze pianka.....
    wiec odpowiem ci prosto z mostu - spieprzyli cala sprawe !!!
    otwor podluzny jest po to by malo doswiadczeni montazysci, lub w innych (sporadycznych) sytuacjach, nim sobie okna zamocowali "tymczasowo" i po dokladnym ustaleniu go w pionie DODAJE sie drugi kolek!!! Niektorzy montujacy okna wykorzystuja ten twor do wstepnego zamontowania i zamiast klinami pozycjonowac okno za pomoca tych "fasolek" to czynia. Masz wbrew pozorom racje - zanim pojawia sie tynki i bedzie wial silny wiatr to mimo pianki takie okno moze sie przesunac!!!
    Poza tym - wielokrotnie juz tu powtarzane - PIANA NIE JEST ELEMENTEM MONTAZOWYM !!!!jej zadaniem jest tylko uszczelnic miejsce styku okno - mur

  13. #2153

    Domyślnie Re: Mocowanie kotew

    Dzieki za informacje. Musze się pocieszyc że kotwy sa mocowane do muru a nie do "pustki" i ze na glify poszedł tynk który bedzie blokował "wypchniecie" przez wiatr.
    I tu mi przychodzi do głowy refleksja ogólniejszej natury.
    A swoja droga dlaczego jest tak że w tej całej branży budowlanej mnóstwo "fachowców" partoli robote i mówi że robi zgodnie ze sztuka budowlana. Po trzech miesącach remontu mam powoli dość "braci budowlanej" Niby powazne firmy, autoryzowane, itp, itd a i tak człowiek nie może ufać. Z róznymi ludzmi dziele się spstrzeżeniami i wszyscy z jakąs ekipą jak nie od okien to od hydrauliki, albo wykończeniówki maja problem. Wiem jedno że trzech ekip z czterech jakie przewineły sie przez "fron robót" nie polecę nikomu ( wyobraźcie sobie ze niektórzy partacze zgłaszaja sie po referencje)
    Pozdrawiam i miłego dnia zycze

  14. #2154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pieczara
    Cytat Napisał redyeti
    Coś nasz wątek straaaaaasznie nisko upadł.... Chyba w Unii straciliśmy chęć do dyskusji o oknach
    - czy okna drewniane/PVC sa ekologiczne?
    hmmm..... ekologiczne? Drewno nasaczone chemia a PVC w razie jakby co mozna zmielic i ponownie wykonac z niego np. strzykawki (i nie jest to zart - krew takze pobieraja nam za pomoca PVC)
    - ktory profil PVC (ew. okucia, nawiewniki etc.) jest lepszy i dlaczego?
    ten watek proponowalbym przestudiowac cofajac sie wstecz - calkiem mila lektora - kazdy tu swoj profilek chwali
    - jakie zabezpieczenie antywlamaniowe jest najlepsze i czy alarm jest potrzebny?
    podobnie - temat juz walkowany - najlepsze jest polaczenie antywlamu z alarmem rozsadnie zrobionym - ale musisz miec jednak swiadomosc ze nie zabezpieczysz sie przed desperatami na twa walsnosc czychajacymi - w razie jakby co z Toba do domu wejda i nic nie pomoze
    - czy w ogole warto miec okna? (a na cholere te okna?!)
    tez sie czasem zastanawiam czy warto
    I szereg innych (lepsze Audi czy Mercedes? czy bedzie nam leppej? jakie szprosiki lubimy?)
    A moze podyskutujemy o tym, o czym warto by podyskutowac, jesli akurat nie ma o czym dyskutowac? Pozdrawiam Pieczara.

    w takiej sytuacji najlepszym tematem jest wyzszosc Swiat Wielkiej Nocy nad Swietami Bozego Narodzenia

    A swoja droga Pieczara - cofnj sie kilka stron - tak cirka 7 tam watek profili i nawietrzakow byl juz omawiany - jeszcze raz przypomne tylko ze - wierzcie lub nie - nawietrzaki sa konieczne w wyjatkowych sytuacjach - przy normalnym uzytkowaniu okien rzecz calkowicie zbedna i szkoda kasy na nie wywalac - a jesli juz okaze sie ze lubimy brak swierzego powietrza i nie wietrzymy i nie rozszczelniamy okien to zawsze nawietrzak zamontowac mozna

  15. #2155

    Domyślnie

    Eeee...

    Jareko, zle mnie zrozumiales . Ja tylko chcialem podsunac pomysly tematow, nad ktorymi mozna dyskutowac i dyskutowac, i dyskutowac, i dyskutowac, i dyskutowac, i dyskutowac... To nic, ze tematy byly walkowane 100 razy na roznych formach - wracaja jak bumerangi! (I dobrze, bo nie wszyscy maja czas czytac cale Forum )

    Ja tylko odpowiedzialem na postulat redyeti A Ty tak od razu na powaznie... Az tak zle zaczal sie maj w interesach?

    Pozdrawiam i zycze tabunu klientow, cobys nie mial czasu nawet tu zajrzec na Forum!
    Pieczara

  16. #2156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Mocowanie kotew

    Cytat Napisał smartcat
    Dzieki za informacje. Musze się pocieszyc że kotwy sa mocowane do muru a nie do "pustki" i ze na glify poszedł tynk który bedzie blokował "wypchniecie" przez wiatr.
    I tu mi przychodzi do głowy refleksja ogólniejszej natury.
    A swoja droga dlaczego jest tak że w tej całej branży budowlanej mnóstwo "fachowców" partoli robote i mówi że robi zgodnie ze sztuka budowlana.....
    bo widzisz - ja mam swoj poglad na te kwestie - moze prawdziwy moze nie
    Handluje oknami od lat - stykam sie z roznymi klientami - mialem okazje poznac Pchelka i kilku innych specow od okien jak ITB robilem i wiesz co? nasuwa mi sie takie spostrzezenie co jest tego powodem
    KASA!!!! nic dodac nic ujac
    szukamy najtanszych i to sie msci - nie tylko wsrod okniarzy - gdzie nabic klienta w butelke wbrew pozorom najlatwiej - ale i w calym budownictwie.By zatrudnic fachowca pracodawca musi mu placic - i to nie malo.Jak zatrudnia sie byle kogo, by jakos firma utrzymala sie na rynku, w dobie, w wiekszosci nieuczciwej, konkurencji - tak sie ma
    W budownictwie coraz wiekszy regres, spadaja obroty, spadaja zamowienia.Coraz trudniej dobrym wytrwac, utrzymac dobrych pracownikow ktorzy odchodza na swoje (bo sa dobrzy i dobrze o tym wiedza) - w ich miejsce przyjmuje sie innych - zanim sie ich wyszkoli - czas uplynie
    Kolejna sprawa to uczciwosc - tak rzadka cecha w dzisiejszych czasach ale tez zauwazylem ze uczciwi w d... dostaja gdyz znizaja cene w slad za konkurencja by sie utrzymac a ceny materialow (by dobrze usluge wykonac) rosna - zysk coraz mniejszy i dylemat - zamknac firme czy poczekac az ci "inni" na co innego sie przerzuca i znikna z rynku?
    Tak ja to widze
    I coraz czesciej zastanawiam sie czy branzy nie zmienic - bo jakos czarno widze przyszlosc budownictwa - w sumie galezi nakrecajacej gospodarki wielu krajow - tylko do ch..... jakos nie u nas

  17. #2157

    Domyślnie Re: Mocowanie kotew

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał smartcat
    Dzieki za informacje. Musze się pocieszyc że kotwy sa mocowane do muru a nie do "pustki" i ze na glify poszedł tynk który bedzie blokował "wypchniecie" przez wiatr.
    I tu mi przychodzi do głowy refleksja ogólniejszej natury.
    A swoja droga dlaczego jest tak że w tej całej branży budowlanej mnóstwo "fachowców" partoli robote i mówi że robi zgodnie ze sztuka budowlana.....
    bo widzisz - ja mam swoj poglad na te kwestie - moze prawdziwy moze nie
    Handluje oknami od lat - stykam sie z roznymi klientami - mialem okazje poznac Pchelka i kilku innych specow od okien jak ITB robilem i wiesz co? nasuwa mi sie takie spostrzezenie co jest tego powodem
    KASA!!!! nic dodac nic ujac
    szukamy najtanszych i to sie msci - nie tylko wsrod okniarzy - gdzie nabic klienta w butelke wbrew pozorom najlatwiej - ale i w calym budownictwie by zatrudnic fachowca pracodawca musi mu placic - i to nie malo
    jak zatrudnia sie byle kogo by jakos firma utrzymala sie na rynku w dobie, w wiekszosci nieuczciwej, konkurencji - tak sie ma
    W budownictwie coraz wiekszy regres - spadaja obroty - spadaja zamowienia - coraz trudniej dobrym wytrwac - utrzymac dobrych pracownikow uciekajacych w szara strefe - w ich miejsce przyjmuje sie innych - zanim sie ich wyszkoli - czas uplynie
    Kolejna sprawa to uczciwosc - tak rzadka cecha w dzisiejszych czasach ale tez zauwazylem ze uczciwi w d... dostaja gdyz znizaja cene w slad za konkurencja by sie utrzymac a ceny materialow by dobrze usluge wykona rosna - zysk coraz mniejszy i dylemat - zamknac firme czy poczekac az ci "inni" na co innego sie przerzuca i znikna z rynku
    No właśnie nie moge sie z Toba do końca zgodzić w kwestii "KASY" Wynająłem do różnych prac firmy renomowane, droższe od przecietnej rynkowej a fuszerki sa takie jak przy tych tańszych - wszystkiego trzeba pilnować, wręcz stać nad głową a nie mam na to czasu, tylko jak wrócam wieczorem do domu to wpadam w furię i dzwonie do wykonawców i już spokojnym głosem pytam dlaczego tak wyszło i ze prosze o poprawke i przyznaja że rzeczywiście powinno być tak i tak ale cos tam i wyszło tak i tak, no ale ostatecznie poprawia. Czy nie można od razu zrobic jak trzeba? . I to mnie wkurza że jak nawet jestem gotów zapłacić wiecej w myśl zasady lepsza praca - wyższa cena ( nawet z fakturą) to i tak relacja jakosci do ceny jest nijaka - to sie po prostu nie opłaca bo można zatrudnić panów za wschodniej granicy i zrobią lepiej bo im zalezy na pracy i wiedzą że nie znajdą jej jak nie bedą mieli polecenia bo przecież do gazety ogłoszenia nie dadza. Coraz bardziej skłaniam się do tego pomysłu zeby zatrudniać obcokrajowców za niskie stawki i w mysl starej leninowskiej zasady ufaj ale kontroluj bacze na prace ale nie przeplacam i mam jakośc jaką chcę, choć przyznaje że musze się na wielu rzeczach znać, doczytać, dopytać. Musze jednak przyznać ze jedna ekipę mam na 4+ i jestem z nich zadowolony

  18. #2158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Mocowanie kotew

    Cytat Napisał smartcat
    Czy nie można od razu zrobic jak trzeba? . I to mnie wkurza że jak nawet jestem gotów zapłacić wiecej w myśl zasady lepsza praca - wyższa cena .....
    Rozumiem Ciebie, to byly moje przemyslenia ktore powstaly przy obserwacji moje branzy - choc nie ukrywam ze miom pracownikom takze wpadki sie zdarzaja - ale na szczescie sporadycznie. Nie zamierzam nikogo tu tlumaczyc - ale widze jak reeaguja klienci na podawane ceny np. montazu - i nic nie jest ich w stanie przekonac ze czasem taniej sie juz nie da. Przynajmniej tak jest w wawie - moze dlatego ze okna juz przetrzebione? i teraz ci ktorzy musze a kasy nie maja szukaja najtanszych ofert? Poza tym tez oczekiwania klientow sa czasem z sufitu - "uzupelnianie ubytkow tynkow powstalych przy demontazu starych okien" czesto zleceniodawcy chca zamienic na totalny remont wneki okiennej
    Nie zawsze mam mozliwosc nadzorowac prace - ale swoich wyszkolilem tak ze jak pojawia sie jakis problem to zamiast glowkowac (a moga zle wyglowkowac) maja do mnie dzwonic - przyjezdzam i problem rozwiazuje i moze dlatego (mam taka nadzieje ) klienci nie narzekaja na mnie
    To jest w sumie trudny temat - ale jak sadze sa firmy ktore wiedza o tym ze zadowolony klient moze przyniesc wicej korzysci od niezadowolonego - staram sie tez trzymac zdewaluowanej w czasach komuny maksymy iz klient ma zawsz racje - chocby jej nie mial Ale nerwy tez mnie czasem ponosza - coz jestesmy ludzmi - jak sadze

  19. #2159

    Domyślnie

    Jutro, a właściwie dzisiaj, przychodzi do mnie ekipa wymieniać okna. W związku z tym wgłębiłem się nieznacznie w ten temat.

    Przeczytałem tekst Pchełka "wady montażu i wykonania okien" oraz artykuł Jareko "tajniki montażu" w oknonecie. I mam pewien dyskonfort bo nie wiem kogo się "słuchać", a w obydwu tekstach są istotne różnice dotyczące sposobu montażu okien. Najistotniejsza różnica jest w sposobie zapewnienia szczelności połączenia. Według Pchełka (rozumiem to jako wytyczne ITB) pianka poliuretanowa stanowi jedynie wypełnienie, a szczelność zapewniają folie paroprzepuszczalna i paroszczelna lub taśma z gąbki poliuretanowej + sznut pouliretanowy + silikon. Według Jareko rolę całego uszczelnienia spełnia pianka PU + tynk. I jak to rozumieć? Czego wymagać od ekipy?

    Są jeszcze inne, pomniejsze różnice spowodowane jednak pewnie krótkością artykułu Jareko i stopniem jego wgłębiania się w szczegóły.

  20. #2160

    Domyślnie

    Zderzenie teorii z praktyką i realiami polskiego budownictwa.

Strona 108 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony