dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1083 z 1568
Pokaż wyniki od 21.641 do 21.660 z 31350
  1. #21641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    Również tak bym Ci polecił.
    Tylko odp na pytanie jak zrobić abyś miał Uw okna poniżej 1
    Przy mieszkaniach ekonomicznie nieopłacalne (moje zdanie) choć nie raz klient chciał to miał.
    Przy wymianie okien w mieszkaniach chyba ważniejsze od samego okna(wykluczając okna typ CCC) jest firma która będzie zajmować się taką operacją!
    Pomiar przygotowanie zamontowanie obrobienie i jak pozostawią ci mieszkanie po całym tym "zamieszaniu" a widziałem już różne cuda
    Czyli wracamy do punktu wyjście, bo tak:
    - DRUTEX - sprzedaje firma, która robili wiele realizacji głównie blokowiska. Wg mnie robią normę krajową w montażu - niczego szczególnego się po nich nie spodziewam
    - ALUPLAST - tutaj brak wiedzy o jakości montażu
    - OKNOPLAST - najdroższe okna, a dla całego okna U= 1,3
    - BUDVAR - sprzedają i montują panowie z polecanej firmy (na montaze.info.pl są jako polecani).

    U dla całego okna będzie przy 2 szybach takie same, jakość najtańszej oferty porównywalna - to chyba należy się kierować jakością montażu.

  2. #21642
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LOB

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-175
    Posty
    1

    Domyślnie

    Drutex to jedne z najtańszych i najuboższych okien na rynku - nie warto, Oknostylu nie znam, ale profil Schuco to najwyższa półka. Ceny takie same ? Szok..

  3. #21643
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ten post to podpucha lubelaków w stylu reklama dżwignią handlu.

    Mercedes GLK = Dacia Logan , ha,ha,ha.

    P.S. na naszych wschodnich rubieżach jest w tej chwili dramatyczna sytuacja na rynku plastikowców !
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 10-05-2012 o 21:06
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #21644
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simpka Zobacz post
    Witajcie,

    Piszę tu ze świadomością że będziecie mi odradzać wybór jednej lub drugiej firmy. Ale Wiecie koszty są kosztami i kasa sięnie mnoży na zawołanie.
    Dostałam od nich dwie oferty cenowe któe odpowiadaja mojej kieszeni.

    Ale co do techniczności to niemam pojęcia co lepsze.

    profil pięciokomorowy ALUPLAST IDEAL 4000, kolor dwustronny -
    skrzydło półokrągłe (Round Line)
    - szyby 4-16-4 k = 1,0
    - okucia WINKHAUS AUTOPILOT to Davex


    Drutex Igloo5 grubość 7 cm profilu.szyby 1,0 i reszta mniej więcej to samo chyba


    Doradzicie?
    jak nie masz kasy to i tak z pustego w pełne nawet Salomon nie naleje
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #21645

    Domyślnie

    To jest dziwne. Wyglada na to że prawie każdy tu zarejestrowany budujący, buduje dom z najlepszych materiałów- najdroższych- a społeczeństwo niby nie zamożne.
    Blachodachówka ble, okna takie ble,itp.. Brak zrozumienia dla osób mniej zamoznych- można by doradzić co i jak zrobić- prawda? Gdybym miał kasę to nie budowałbym domu 80 m!Tutaj nikt takim nie pomaga.
    Powodzenia

  6. #21646

    Domyślnie

    Witam, może to nie ten wątek, ale spróbuję: przy montowaniu okien pvc u mnie zastosowano ciepły montaż. Niebawem wchodzą tynkarze. Proponują ościeża okienne wewnątrz domu obrobić styropianem, klejem i siatką zamiast zwykłego tynkowania tam gdzie jest przyklejona taśma paroprzepuszczalna. Czy to prawidłowe rozwiązanie ?

  7. #21647

    Domyślnie

    Cytat Napisał qjanr Zobacz post
    Witam, może to nie ten wątek, ale spróbuję: przy montowaniu okien pvc u mnie zastosowano ciepły montaż. Niebawem wchodzą tynkarze. Proponują ościeża okienne wewnątrz domu obrobić styropianem, klejem i siatką zamiast zwykłego tynkowania tam gdzie jest przyklejona taśma paroprzepuszczalna. Czy to prawidłowe rozwiązanie ?
    przejęzyczyłem się, taśma paroszczelna, nie paroprzepuszczalna.

  8. #21648
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał Simpka Zobacz post
    To jest dziwne. Wyglada na to że prawie każdy tu zarejestrowany budujący, buduje dom z najlepszych materiałów- najdroższych- a społeczeństwo niby nie zamożne.
    Blachodachówka ble, okna takie ble,itp.. Brak zrozumienia dla osób mniej zamoznych- można by doradzić co i jak zrobić- prawda? Gdybym miał kasę to nie budowałbym domu 80 m!Tutaj nikt takim nie pomaga.
    Powodzenia
    Spoko, każdy z nas lubi czytać o drogich rozwiązaniach, ale w życiu już na to ma często kasy.

    Może to trochę pomoże.
    Znajomi kupili od developera dom z działką - na zasadzie od projektu po klucz.
    Standardowo developer montuje w tych domkach okna DRUTEXU - a dom do najtańszych nie należał.
    Kolejny znajomy pracuje na budowach jako murarz. Trzaskają duże budowy w Polsce i zagranicą. Zapytany o okna w pierwszym rzędzie wspominał o DRUTEXIE.
    Myślę więc, że może szału te okna nie robią, ale tragedii-dramatu też nie ma. Jawią mi się one jako średnia krajowa i tyle.

  9. #21649
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    masz tyle miejsca by wcisnąć tam styropian?

  10. #21650

    Domyślnie

    Proszę wyjasnij czytelnikom co masz na myśli, bo nie wiem o co chodzi ?

    Które okno jest mercedesem a które dacią i gdzie jest ta podpucha ?

    Założyłem post żeby się czegoś dowiedzieć zebrać opinie w jednym miejscu. Uważam że forum to nie jest miejsce do wyrażania twoich emocji bo ktoś z lubelaków się odezwał, tylko konstruktywnej krytyki lub merytorycznych opinii.

    PS. Chociaż LOB założył konto chyba tylko żeby napisać tego posta.

  11. #21651

    Domyślnie

    Cytat Napisał LOB Zobacz post
    Drutex to jedne z najtańszych i najuboższych okien na rynku - nie warto, Oknostylu nie znam, ale profil Schuco to najwyższa półka. Ceny takie same ? Szok..
    ... że najtańszych to prawda, ale najuboższych ? Słynne jesienne badanie ITB i Związku Pracodawców pokazało, że te tańsze okna wykazują się wyższymi parametrami niż te droższe. A chyba nie o nazwy chodzi, a o parametry.. pzdr

  12. #21652

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    masz tyle miejsca by wcisnąć tam styropian?
    Pomiędzy ramą okna a murem (tam gdzie pianka) jest jakiś 1cm max 1,5cm. Taśma 'wychodząca' z okna jest przyklejona na piance, którą osłania i zawinięta jest pod kątem 90 na ścianę (przyklejona), ściana wewnątrz otworów okiennych była wyrównana tynkiem przed montażem. Styropian/siatka/klej miałby minimalnie zachodzić na ramę okna (tak jak tynk w normalnym przypadku). Nie jestem w stanie ocenić czy jest "na tyle miejsca". Tynkarzom pewnie chodziło o cienkie pasy styropianu.

  13. #21653
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    z takim rozwiązaniem jest tak że zawszę to będzie styropian więc jak pukniesz to zostanie wgniecenie(ja tak to odbieram)
    a masz rolety?

  14. #21654
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jak zona jest obronca wszystkiego co zyje to masz przesrane - zrezygnuj zchleba [zyje] miesa [zyje], piwa [zyje]. Wszystkiego.
    Okna z PVC sa szkodliwe - to belkot niedouczonych ludzi.
    Co tam jest szkodliwe ?????? PVC ?????
    A okna ekologiczne - to kolejny belkot porabanych producentow.
    Nie ma czegos takiego.
    Chyba ze jest to producent ze Zdunskiej Woli - on ma wszystko ekologiczne - nawet płaty w mózgu - czyste i nieskazone wiedza.

  15. #21655
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    suche szklenie w oknach drewnianych to badziewie jakich malo - woda sie dostaje pod uszczelki - co tam robi wiadomo
    ale klient na kazdy zdet producenta pojdzie jak baran do rzezni.

  16. #21656
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "cieply montaz" kolejny oszust dziala na rynku
    kazdy montaz jest cieply
    nie ma "cieplych montazy" i montazy zwyklych
    no chyba ze nie ma pianki w styku - to jest zimny [i oszczedny dla firmy]

  17. #21657
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    stary - z nieba mi spadles - pytanko ci zadam na priv

  18. #21658

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    z takim rozwiązaniem jest tak że zawszę to będzie styropian więc jak pukniesz to zostanie wgniecenie(ja tak to odbieram)
    a masz rolety?
    Rolety wewnętrzne? nie, ale może kiedyś chciałbym założyć, sugerujesz że styropian mi przeszkodzi w zamocowaniu?
    Generalnie to chciałem dowiedzieć się, czy ktoś się spotkał z taką metodą z użyciem styropianu..

    pchełek, co do słów "ciepły montaż" to chyba wiadomo, że chodzi mi o montaż z taśmami paroprzepuszczalnymi i paroszczelnymi, o nic więcej

  19. #21659
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    roletki wew mnie nie interesują tylko zapytałem czy masz rolety z rew od wewnątrz?
    by nie było że jak wjadą na ramę to do rewizji nie będzie dojścia

  20. #21660

    Domyślnie

    Aha, nie, nie mam rolet zewn.

Strona 1083 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony