dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1111 z 1568
Pokaż wyniki od 22.201 do 22.220 z 31350
  1. #22201

    Domyślnie

    Witam,

    Potrzebuje Waszej pomocy. Wlasnie dzis montowali u mnie okna. Okazalo sie, ze nastapila pomylka. Mam wykusz gdzie zaplanowane bylo okno z lacznikami rurowymi o wysokosci 170cm. Zdaje sie, ze murarze zostawili miejsce na rolety nadstawne a takich wykonawcy od okien stwierdzieli, ze nie da sie zrobic - jednoczesnie osoba bioraca wymiary na okna rowniez tego nie spostrzegla. dzis na budowe przywiezli okno wysokosci 170cm i stwierdzilei, ze mialo byc podmurowane! Czy da sie zrobic cos u gory okna? Jest to salon, w ktorym jest tez duze okno o wysokosci 170cm z roleta nadstawna i niestety bedzie widac roznice poziomow? Do tego nie ma mnie w PL! moze mnie nakierunkujecie przed rozmowa z wykonawca okien?

  2. #22202

    Domyślnie

    Tzn różnica poziomów o ile zgodzisz się podmurować ?
    Można namontować poszerzenia systemowe na oknach górą.
    Całość będzie stabilnie wmontowana i zero problemów z obróbką.
    Trochę chaos na tej Twojej budowie w PL

  3. #22203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylabi Zobacz post
    Potrzebuje Waszej pomocy. Wlasnie dzis montowali u mnie okna. Okazalo sie, ze nastapila pomylka.
    No ale to chyba problem wykonawcy a nie twój?
    W tej sytuacji najlepiej dać górą poszerzenia by linia nadproży była taka sama jak w innych oknach z roletami kompaktowymi.

  4. #22204
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart7 Zobacz post
    Z drugiej strony budynek jest przedwojenny, więc zamysł jest taki, żeby okna wyglądały na tradycyjne - białe, drewniane - tzn. mogą mieć oczywiście unowocześnioną linię ale nie powinny z daleka wyglądać na plastik.
    Zainteresuj się oknami HFL.

  5. #22205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zacytować tu część wypowiedzi z tematu "montaż w warstwie ocieplenia" A że sprawa dotyczy każdego montazu okien, więc bardziej pasuje w tym miejscu i jest na temat (więc admin nie usunie postu), to proszę:
    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    ...
    lub zamówić same okna bez montażu i z kolegą je zamontować niby kolega już kilka okien montował ,gwarancja obejmuje 5 lat i nie musi być montowana przez firme tylko musi być w pionie i poziomie . Ale z drugiej strony zeby nie zrobił sobie jeszcze gorzej
    Zastanawiałem się jak Ci odpisać.. zawsze tak jest, że znajdzie sie ktoś, kto zamontuje taniej, tak jak sobie będziesz życzył itp.
    I niby trzeba zachować TYLKO pion i poziom.. W sumie tak (pomijajam już wszelkie inne ważne aspekty), ale jak to jest, to takie przecież proste i oczywiste, to dlaczego okna czy drzwi się same zamykają (czyli nie mają pionu) obcierają (bo są brzuchy) itp.

    I tak pomyślałem: to takie łatwe? ! Zupełnie jak strzelectwo. Celujesz w 10tkę, naciskasz cyngiel i już. Nic prostszego. A jednak nie każdy zostaje mistrzem na Olimpiadzie....

    I to samo widzę w montażach.

  6. #22206
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stibdom
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    124

    Domyślnie

    Wklejam fotkę tylko jako pomysł teoretyczny na montaż okien z roletami Integro. Powiedzcie proszę, który z trzech przykładów jest najbardziej prawdopodobny lub w ogóle niedozwolony w prawidłowym montażu okien.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montay okien integro stibdom.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	130172

  7. #22207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    każdy jest do d.... Niech inni się dalej wypowiadają, pisanie z komórki jest jednak udręką
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #22208
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stibdom Zobacz post
    Wklejam fotkę tylko jako pomysł teoretyczny na montaż okien z roletami Integro. Powiedzcie proszę, który z trzech przykładów jest najbardziej prawdopodobny lub w ogóle niedozwolony w prawidłowym montażu okien.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montay okien integro stibdom.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	130172
    Musisz tak zamontować żeby mieć dojście do wnętrza rolety w przypadku awarii jej mechanizmu.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #22209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bart7

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Zainteresuj się oknami HFL.
    Dzięki, znalazłem takie akurat z profili Salamander (które ponoć najbielsze) - http://www.kobiplast.com.pl/pdfs/hlf.pdf
    Trzeba poczytać.
    Generalnie z tymi oknami jak ze wszystkim - im dalej w las tym więcej drzew.

  10. #22210

    Domyślnie

    Okna w technologi HFL są bardzo fajne wizualnie i klienci dość mocno rozważają zakup takich okien
    No i system salamander, bardzo dobry system)

  11. #22211
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam,

    Właśnie znajomy zamontował System Salamander 3 szyby. www.sip-windows.com
    Dobre to??? Nie słyszałem wcześniej o tych oknach.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #22212

    Domyślnie

    system bardzo dobry.

  13. #22213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bart7

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    A polecicie jakichś dobrych (cena/jakość/solidność) producentów / montażystów z okolic Wrocławia?

  14. #22214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To ja mam nietypowe pytanie, szukam okien kopułowych na dach moje kopuły. Ale do tej pory znalazłem zbyt małe wymiary, średnica to ok 180cm a mi potrzeba ok 3m. Może ktoś się zetknął z podobnymi oknami?

    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #22215

    Domyślnie

    Wybieram właśnie okna do swojego domku, głowa mnie rozbolała aż trafiłem na to http://oknotest.pl/poradnik-okienny/...ania-ciepla-uw jak podstawiłem do wzoru faktyczne parametry i ceny okien to wyszło że okna z Uw0,97 w porównaniu do Uw1,4 zwrócą się po 50 latach Gdzie tu jakiekolwiek OSZCZEDNOŚCI???????????????????
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  16. #22216
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kajmanxxl Zobacz post
    Wybieram właśnie okna do swojego domku, głowa mnie rozbolała aż trafiłem na to http://oknotest.pl/poradnik-okienny/...ania-ciepla-uw jak podstawiłem do wzoru faktyczne parametry i ceny okien to wyszło że okna z Uw0,97 w porównaniu do Uw1,4 zwrócą się po 50 latach Gdzie tu jakiekolwiek OSZCZEDNOŚCI???????????????????
    nie dorzyjesz
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #22217

    Domyślnie

    Witam.
    Poszukuję opinii na temat okien Vetrex, w szczególności współpracy z firmą Stolpoz z Poznania.
    Stoję przed wyborem okien do budowanego domu i poszukuję osób, które mają okna z ww. firmy.
    Jeżeli zamieściłam post w nieodpowiedniej tematyce, bardzo proszę o pomoc - jestem początkującym forumowiczem
    Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje .

  18. #22218
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    vetrex ma dobra opinie jako okna tylko w moim regionie ekipy które je montują już takiej nie mają !
    a okna to jedno poprawny montaż drugie!
    warto zadać pytanie w lokalnych grupach budujących może będzie ktoś kto miał styczność z firma
    Pozdrawiam i gratuluje 1 postu

  19. #22219
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    Musisz tak zamontować żeby mieć dojście do wnętrza rolety w przypadku awarii jej mechanizmu.
    rewizja od spodu czyli na wszystkich rysunkach jest ok

  20. #22220
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał stibdom Zobacz post
    Wklejam fotkę tylko jako pomysł teoretyczny na montaż okien z roletami Integro. Powiedzcie proszę, który z trzech przykładów jest najbardziej prawdopodobny lub w ogóle niedozwolony w prawidłowym montażu okien.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	montay okien integro stibdom.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	48,4 KB
ID:	130172
    styropian 15 cm wymusza cofanie okna wymień na 20cm okno jak najbardziej na zew i będzie ok.pamiętaj że puszki mają różne wielkości

Strona 1111 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony