dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 112 z 1568
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 31350
  1. #2221

    Domyślnie

    tak tak... kolorki szkła niskoemisyjnego to temat na osobną książkę a przynajmniej broszurę... Widziałem oprócz tych wymienionych przez jareko zółte (fuj), różowe () i błękitne (czyli powiedzmy że niebieskie). Najladniejsze moim zdaniem - planitherm futur neutral z glaspolu piękny błękitny odcień. Natomiast żółte lub brązowe = reklamacje na brudne firanki szczególnie na wsi....

  2. #2222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał redyeti
    tak tak... kolorki szkła niskoemisyjnego to temat na osobną książkę a przynajmniej broszurę... Widziałem oprócz tych wymienionych przez jareko zółte (fuj), różowe () i błękitne (czyli powiedzmy że niebieskie). Najladniejsze moim zdaniem - planitherm futur neutral z glaspolu piękny błękitny odcień. Natomiast żółte lub brązowe = reklamacje na brudne firanki szczególnie na wsi....
    och....kolorkow jest jeszcze wiecej szczegolnie jesli szyby sa antisol lub stopsol a firany trzeba prac bez wzgledu na barwe szyby - przynajmniej raz w roku
    A odcien podobny do Glaspolowskich ma tyz Wiglaw, Presglas i Pilkington czy jak go sie tam pisze
    A jak "pieknie" wygladaja lustrzanki w domku jednorodzinnym a jeszcze pikniej jak klient nie ma firan (bo raz w roku przynajmniej prac trzeba ) i wieczorkiem swiatlo sobie zapali w pokoiku, lata na golasa czy tez inne rzeczy robi i sadzi ze niewidocznym dla ogolu jest

  3. #2223

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał wg
    No dobrze a co jeśli to będą takie płaskie płytki klinkierowe?
    WG - to nie jest wazne jaka grubosc bedzie mial klinkier - jak nie chcesz miec klopotow to POD okno wloz czy plytke czy specjalne ksztaltki parapetowe. W innym wypadku - jesli juz takiej mozliwosci nie ma (a sadze ze jeszcze jest gdyz okna albo dopiero wstawione albo na etapie myslenia o nich) to zamiast silikonu czy innych genialnych preparatow uszczelnj polaczenie styku okno-klinkier USZCZELNIACZEM BUDOWLANYM (np. produkcji Soudala). Podstawowa jego zaleta - jest trwale plastyczny szczelnosc gwarantujac a podstawowa wada - bedzie zawsze brudny i nie do doczyszczenia gdyz kurz bedzie sie do niego kleil
    Pod okno to znaczy dosunąć czołem do listwy podokiennej?
    Pozdrawiam.
    Włodek

  4. #2224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał wg
    No dobrze a co jeśli to będą takie płaskie płytki klinkierowe?
    WG - to nie jest wazne jaka grubosc bedzie mial klinkier - jak nie chcesz miec klopotow to POD okno .....
    Pod okno to znaczy dosunąć czołem do listwy podokiennej?
    tak wlasnie a jesli dlugosci ci zbraknie wystarczy jak 5 mm pod okno wejdzie - choc dosuniecie do podparapetowki rozwiazaniem idealnym jest

  5. #2225

    Domyślnie

    jareko - no kolorków mnóstwo, ale mi chodziło o niskoemisyjne, tj. float z powłoką... ale to szczegół... pozdrawiam

  6. #2226
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Są już szyby niskoemisyjne co nie dają tej fatalnej poświaty [niebieskiej, zielonej itp. }. Fatalnie to wygląda w obiektach zabytkowych. Takie szkło spłaszcza elewacje.

  7. #2227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał redyeti
    jareko - no kolorków mnóstwo, ale mi chodziło o niskoemisyjne, tj. float z powłoką... ale to szczegół... pozdrawiam
    redyeti - to szczegol nie istotny wrecz pomiajalny (dla innych - oczywiscie zartujemy sobie obaj tutaj )
    A teraz na powaznie.
    Dziesiejsza moja wizja lokalna u jednego z forumowiczow co pomocy szukal pod totalna watpliwosc sens istnienia tego forum poddaje - dlaczego? pokrotce opisze sytuacje
    miesiac temu na forum padlo pytanie o salamandra, pozniej zbieranie ofert, wycen i tak dalej. Nie ukrywam ze przedstawilem takze swoja - nie byla atrakcyjna cenowo - fakt (gdzies tak w srodku cen). Klient nasz Pan - wybiera to co uwaza za stosowne - ale czytajac tutaj posty roznych bywalcow jakis poglad na rynek okienny powinien sobie wyrobic - i co ? Wygral walke o klienta oszoszolom, tanszy od najtanszej oferty o 25%, nie dalo to nic do myslenia a efekty? Wyobrazcie sobie drzwi balkonowe 865/2095, typowe Ob-1, po zamontowaniu piana (!!!) wykrzywila poziome fragmenty oscieznicy na 5mm (!!!) - oczywiste ze brak wzmocnienia w srodku ale na tym nie koniec, brygada montazowa chyba poziomice w lesie zostawila gdyz okna pomontowane z odchylkami od pionu - pal szesc odchylki - gdyby cala plaszczyzna okna bylo odchylona od pionu jeszcze daloby sie zyc ale w lewym narozu 5mm do srodka w prawym 3 mm na zewnatrz (okno 1465/1435 - O-34). Od dwu tygodni klient walczy z dostawca i jak kula w plot - zadnej reakcji. W sumie zaoszczedzil jak powiedzial 500 PLN (przy zamowieniu opiewajacym na 7500)- powiecie ze to duzo - niby tak - ale ma w koncu towar taki za jaki zaplacil - w sumie g.... wart
    Sugeruje by unikac firmy handlujacej Salamandrem mieszczacej sie na Klobuckiej ( w warszawie)
    Kurcze - a tyle tu osob wypowiadalo sie (nie tylko ja-by o stronniczosc nie byc posadzonym i zawiść ze nie mnie wybrano ) na temat atrakcyjnych cenowo ofert....... oj co ja bede gadal - mnie po prostu rece opadly

  8. #2228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeszcze jedno - staly tu bywalec zamowil okna w Okno - PLus - bylem u niego na budowie w zeszlym tygodniu - nie pamietam jego nicku - ale sadze ze dobrze by bylo by na dealera tej firmy takze tu uwage zamiescil gdyz jemu dla odmiany spaprali (skad innad ladne okna Veki) wymiary wszystkich 4 zestawow balkonowych - efekt? piany na 8-10 cm
    Wiem ze wpadki sie zdarzaja ale nie pierwszy to sygnal o delerze tej firmy
    Sadze ze warto zaczac otwarcie eliminowac takich "przedstawicieli" z rynku
    Moze cos na wzor czarnej listy dealerow i montazystow?
    Juz pierwsza na liscie powinna pojawic sie firma Mirolet z Bydgoszczy i Poznania


  9. #2229

    Domyślnie

    jareko calkiem niezly pomysl
    ja dorzuce swoje trzy grosze
    dealer Salamandra, Pan Płatek, Warszawa Służewiec - nazwa firmy moze sie zmienic wiec po nazwisku go !!!

  10. #2230

    Domyślnie

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... wiadomo o co :

    "Nadal nie wiadomo jak rozliczać budowlany VAT.

    Jak wykonawcy budowlani mają rozliczać się z VAT. Ministerstwo Finansów odpowiada: Macie wątpliwości? Zwróćcie się do GUS

    Od 1 maja VAT na materiały budowlane wynosi 22 proc., zaś na usługi związane z budową lub remontem mieszkań i domów - 7 proc. Rozporządzenie Ministerstwa Finansów z końca kwietnia nie wyjaśniło wątpliwości jak rozliczać VAT w sytuacji, gdy firma jest jednocześnie usługodawcą i dostarcza materiały do wykonania usługi. Teoretycznie wykonawca powinien wystawić jedną fakturę za usługę. Ale nadal nie wiadomo czy urząd skarbowy zwróci mu później różnicę między stawkami VAT.

    Tydzień temu poprosiliśmy resort finansów o oficjalne stanowisko w tej sprawie. W piątek otrzymaliśmy odpowiedź, która dotyczy jedynie firm z branży okiennej. Wynika z niej, że firmy montujące okna będą musiały wystawiać fakturę z 22-proc. VAT. W tym wypadku ministerstwo uznało, że sprzedaż i montaż okien to dostawa towaru, a nie usługa."

    Pełny tekst pod adresem: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,2086290.html

  11. #2231

    Domyślnie

    No to MF ładnie sprawę załatwił. W białych rękawiczkach rzekłbym.

  12. #2232
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Dzieki za gwozdz do mej grobowej deski
    jednym slowem duuuuuuuuupa - a ja juz kilka faktur wystawilem i umow na 7% podpisalem - mam w plecy
    Ale poki co z siegnieciem po sznur by sie powiesic poczekam do poniedzialku by swego zaprzyjaznionego speca od VAT zapytac - w koncu jesli Skarbowka nie ma racji mozna z nia wygrac - tylko cierpliwosc i nerwy trzeba miec ..... no i mocne nogi by to chodzenie po pokojach wytrzymaly
    Hmmmm..... jeszcze jedno - by lepiej sie reklamowac na swojej stronie do bannermanii sie dolaczylem i mimo iz zastrzeglem by nie reklamowano stron o tematyce erotycznej - co jakis czas taki bannerek sie znajduje - przepraszam z to odwiedzajacych - ale jest to poza moim zasiegiem by to zmienic - wybaczcie prosze
    Skleroza nie choroba zapomnialem ze w piatek bylem takze na szkoleniu u Pilkingtona (to ci od szyb zespolonych) i w sumie nic nowego sie nie dowiedzialem ponad to co juz wiem i tylko w jednym mnie utwierdzili - cos takiego jak szyby nie wymagajace czyszczenia nie istnieja - ta powloka ktora aktywuje sie pod wplywem ultrafioletu tak naprawde szyby nie doczysci - jest tyle uwarunkowan by to skutecznie zadzialalo ,ze w praktycznym uzytkowaniu, co jakis czas i tak ja umyc trzeba i jesli uzyje sie nieodpowiednich srodkow to nieodwracalnie powloka ulega zniszczeniu. Pojawia sie pyatnie - po co w takim razie tyle szumu? Kazdy gadzet przyciaga..... - ale jesli juz w te strone poszli to moze faktycznie kiedys opracuja cos trwalego i skutecznego - choc i tak uwazam ze na golebie g.... pomoze tylko szmata
    Jeszcze jedna uwaga co do szyb - realnie gwarancja obejmuje tylko ich szczelnosc - nic o wspolczynniku k, samoistnym pelnieciem (a zdarza sie to czasem - zwlaszcza w duze mrozy), a dopuszczalne wady szkla opisane na mej stronie juz miedzy bajki wlozyc mozna - rysa musi byc juz naprawde ogroooomna by jako reklamacje uwzglednili (ryski czy drobinki szkla 2-5mm dlugosci to nic - nie ma - zbyt sokoli wzrok mamy - a swoja droga float tak podatny na zarysowanie jest ze w wyniku nieodpowiedniego mycia sami szyby szybko zarysujemy )
    Jak widze pomysl by czarna listwe stworzyc chyba przypadl do gustu teraz przestroga dla potencjalnych podwykonawcow - ale o tej firmie juz chyba wiekszosc wie - JW Construction

  13. #2233
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    koro

    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał JMaciek
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... wiadomo o co :

    "Nadal nie wiadomo jak rozliczać budowlany VAT.

    Jak wykonawcy budowlani mają rozliczać się z VAT. Ministerstwo Finansów odpowiada: Macie wątpliwości? Zwróćcie się do GUS

    Od 1 maja VAT na materiały budowlane wynosi 22 proc., zaś na usługi związane z budową lub remontem mieszkań i domów - 7 proc. Rozporządzenie Ministerstwa Finansów z końca kwietnia nie wyjaśniło wątpliwości jak rozliczać VAT w sytuacji, gdy firma jest jednocześnie usługodawcą i dostarcza materiały do wykonania usługi. Teoretycznie wykonawca powinien wystawić jedną fakturę za usługę. Ale nadal nie wiadomo czy urząd skarbowy zwróci mu później różnicę między stawkami VAT.

    Tydzień temu poprosiliśmy resort finansów o oficjalne stanowisko w tej sprawie. W piątek otrzymaliśmy odpowiedź, która dotyczy jedynie firm z branży okiennej. Wynika z niej, że firmy montujące okna będą musiały wystawiać fakturę z 22-proc. VAT. W tym wypadku ministerstwo uznało, że sprzedaż i montaż okien to dostawa towaru, a nie usługa."

    Pełny tekst pod adresem: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,2086290.html
    To jest akurat błędny wniosek Gazety z odpowiedzi Ministerstwa. W odpowiedzi tej stoi: "o tym, czy materiał może wchodzić do usługi, czy też mamy do czynienia z wykonywaniem usług i dostawą towaru, decyduje rodzaj czynności i etap na jakim jest ta czynność wykonywana". A dopiero dalej: "z posiadanych przez MF informacji z GUS wynika, że montaż okien PRZEZ ICH PRODUCENTA jest klasyfikowany jako okna".

    Oznacza to, że nic się nie zmienia w stosunku do dotychczas obowiązujących przepisów: kupując okna płacimy VAT, jak na materiały budowlane (22%), natomiast zamawiając usługi remontowo-budowlane płacimy VAT, jak na usługi (7%). W skład robót budowlanych wchodzi nie tylko robocizna, ale też wartość użytych materiałów.

    Więcej na ten temat można dowiedzieć się w Związku POLSKIE OKNA I DRZWI: www.okna.org.pl

  14. #2234

    Domyślnie

    Cytat Napisał koro
    Cytat Napisał JMaciek
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... wiadomo o co :evil: :

    W piątek otrzymaliśmy odpowiedź, która dotyczy jedynie firm z branży okiennej. Wynika z niej, że firmy montujące okna będą musiały wystawiać fakturę z 22-proc. VAT. W tym wypadku ministerstwo uznało, że sprzedaż i montaż okien to dostawa towaru, a nie usługa."

    Pełny tekst pod adresem: http://gospodarka.gazeta.pl/gospodar...1,2086290.html
    To jest akurat błędny wniosek Gazety z odpowiedzi Ministerstwa. W odpowiedzi tej stoi: "o tym, czy materiał może wchodzić do usługi, czy też mamy do czynienia z wykonywaniem usług i dostawą towaru, decyduje rodzaj czynności i etap na jakim jest ta czynność wykonywana". A dopiero dalej: "z posiadanych przez MF informacji z GUS wynika, że montaż okien PRZEZ ICH PRODUCENTA jest klasyfikowany jako okna".

    Oznacza to, że nic się nie zmienia w stosunku do dotychczas obowiązujących przepisów: kupując okna płacimy VAT, jak na materiały budowlane (22%), natomiast zamawiając usługi remontowo-budowlane płacimy VAT, jak na usługi (7%). W skład robót budowlanych wchodzi nie tylko robocizna, ale też wartość użytych materiałów.

    Więcej na ten temat można dowiedzieć się w Związku POLSKIE OKNA I DRZWI: www.okna.org.pl
    koro Ta wiadomość uspokaja moje skołatane serce. Po wczorajszym wpisie JMaćka wszystko mi opadło. Zdałem sobie sprawe ze tak można postapić z każdą branżą (okna, instalacje, pokrycia dachowe itp.).
    W dalszym ciągu mam nadzieję, że zbuduję mój dom w całości z VAT 7% oczywiście wszystko robiąc oficjalnie przez firmy z fakturami.

  15. #2235
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał redyeti
    tak tak... kolorki szkła niskoemisyjnego to temat na osobną książkę a przynajmniej broszurę... Widziałem oprócz tych wymienionych przez jareko zółte (fuj), różowe () i błękitne (czyli powiedzmy że niebieskie). Najladniejsze moim zdaniem - planitherm futur neutral z glaspolu piękny błękitny odcień. Natomiast żółte lub brązowe = reklamacje na brudne firanki szczególnie na wsi....
    Cześc - pozdrawiam

  16. #2236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    KORO - w razie jakby co to wiem u kogo pomocy szukac Gdzie sie nie zwroce z prosba o interpretacje tego cholernego VAT-u slysze zdania identyczne z Twoim. Czyzby znow Wyborcza glupoty pisala? no coz..... nie pierwszy to raz..... Ale w sumie ulzylo mi

  17. #2237

    Domyślnie

    potencjalnych podwykonawcow na inwestycjach firmy WAN przestrzegam - mozna sie narobic i nie zarobic, wrecz dolozyc
    cos jak JWConstruction

  18. #2238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał redyeti
    tak tak... kolorki szkła niskoemisyjnego to temat na osobną książkę a przynajmniej broszurę... Widziałem oprócz tych wymienionych przez jareko zółte (fuj), różowe () i błękitne (czyli powiedzmy że niebieskie). Najladniejsze moim zdaniem - planitherm futur neutral z glaspolu piękny błękitny odcień. Natomiast żółte lub brązowe = reklamacje na brudne firanki szczególnie na wsi....
    Cześc - pozdrawiam
    Charlie a skąd my się znamy

  19. #2239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Barti4

    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Ławki
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    257

    Domyślnie Witaj!

    Ja do swojego puerwszego wybudowanego domu zalozylem moze nieco drozsze, ale drewniane POL-Skone.
    Okna sprawuja sie juz 3 lata bardzo dobrze. Jedynym misnusem bylo to, ze po przywieznieniu na budowe i zamontowaniu, musialem zalatwic siebie speca do regulacji okuc i wszystkie 14 okien zrobil mi chlopak za 50zl...(tak sie z nim umowilem, ale ze naprawde sie natyral dostal 100)
    Pozdrawiam - Barti4

  20. #2240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    redyeti - czytalem wlasnie Twoje przygody z Urzedowskim - nie kryje ze zaskoczony jestem gdyz dotychczas uwazalem go za najlepszego na rynku i z jego wyrobami mialem doczynienia nie raz - teraz tylko swoje dane i opinie o nuim musze zweryfikowac - wspolczuje Ci - coz innego moge

Strona 112 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony