dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1122 z 1568
Pokaż wyniki od 22.421 do 22.440 z 31350
  1. #22421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Skoro na dachu jest blacha, to nie widzę powodu aby na parapecie było co innego
    Nie zaproponujesz mi chyba papapetów plastikowych. Płytki klinkierowe albo parapety klinkierowe też nie za bardzo się sprawdzają, bo w wyniku róznic w rozszeżalności materiałów po jakimś czasie dochodzi do zozszczelnienia połączenia okna z parapetem - na chyba, że Masz jakiś "patent" na wykonanie tego połączenia.
    A czy przy blaszanym parapecie i plastikowym oknie tych różnic brak?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  2. #22422

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A czy przy blaszanym parapecie i plastikowym oknie tych różnic brak?
    Róznice w rozszeżalności cieplnej też są, ale blaszany parapet jest wygiety do góry i włozony we wręb okna, natomiast klinkierowe (przynajmniej te jakie ja widziałem) są płaskie co drastycznie zwieksza prawdopodobieństwo zaciekania w przypadku nieszczelności.

  3. #22423

    Domyślnie

    Ktos może coś mi podpowiedzieć w kwesti zadanuch pytań, czy sa zbyt trudne a może banalne?
    1 Czy parapet nalezy przykręcic na wkrety do listwy podparapetowej?
    2 Jak najlepiej połaczyć parapety wchodzące w skład wykuszu o kacie 135* (rąbek, zakładka) ?
    3 Jak najestetyczniej i praktycznie zakończyć parapet pod oknem któro sąsiaduje z drzwiami balkonowymi?
    4 Czy parapety nie mające kontaktu na jednym z końców ze ścianą (np. wykusz, lub połaczenie okna z drzwiami balkonowymi) wymagaja jakiegoś dodatkowego mocowania, czy wystarczy je tylko przykleić na pianę montażową do warstwy docieplenia?

  4. #22424
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Ktos może coś mi podpowiedzieć w kwesti zadanuch pytań, czy sa zbyt trudne a może banalne?
    1 Czy parapet nalezy przykręcic na wkrety do listwy podparapetowej?
    2 Jak najlepiej połaczyć parapety wchodzące w skład wykuszu o kacie 135* (rąbek, zakładka) ?
    3 Jak najestetyczniej i praktycznie zakończyć parapet pod oknem któro sąsiaduje z drzwiami balkonowymi?
    4 Czy parapety nie mające kontaktu na jednym z końców ze ścianą (np. wykusz, lub połaczenie okna z drzwiami balkonowymi) wymagaja jakiegoś dodatkowego mocowania, czy wystarczy je tylko przykleić na pianę montażową do warstwy docieplenia?
    zaproponował bym ci granit!
    ad1parapety mają specjalne zakończenie które wchodzi we wrąb w profilu PCV
    ad 2 nie mam pojęcia
    ad3 chodzi ci o zestaw balkonowy? parapety powinny mieć specjalne boczki
    ad4 wystarczy dobrze zapianować

  5. #22425
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    zaproponował bym ci granit!
    hehe za 1 razem przeczytałem GRANAT

    witak86 - napisał już sporo ja tylko dopowiem

    ad1 jeżeli tak zamontujesz parapet to zupełnie niepotrzebnie powstanie szpara pomiędzy parapetem a profilem i dodatkowo tak głęboko wstawiony parapet "zabierze" miejsce na piankę.
    ad2 są łączniki, niestety u nas stosowane sporadycznie

    Pozdrawiam

  6. #22426

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    zaproponował bym ci granit!
    Niestety na taki luksus to mnie nie stać, zwłaszcza, że mam 17 parapetów o łacznej długości ponad 21m.

  7. #22427
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Niestety na taki luksus to mnie nie stać, zwłaszcza, że mam 17 parapetów o łacznej długości ponad 21m.
    i tu padło by pytanie czy budujesz dla siebie czy dla kogoś
    oczywiście zawsze można mówić że tak można patrzeć ze wszystkim ale parapetów raczej przez x lat nie będziesz zmieniał
    jak mielibyśmy szukać kosztów to granit 2cm grubość i np "sól pieprz" i nie proponuje go tylko dlatego że to najtańszy kamień ale mamy klientów którzy mają okna w orzechu i właśnie taki granit na zewnątrz .oczywiście wybierając w salonie sami powiedzieli że takiego by w życiu nie wybrali jak by nie widzieli gdzieś już gotowego domku w takim waśnie układzie.a zawsze to będzie o niebo ładniej od stalowych

  8. #22428

    Domyślnie

    Cytat Napisał witek86 Zobacz post
    i tu padło by pytanie czy budujesz dla siebie czy dla kogoś
    Buduje dla siebie.
    Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.
    Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).

  9. #22429
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Buduje dla siebie.
    Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.
    Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).
    myślę, że witkowi86 chodziło o ESTETYKĘ takich parapetów a nie o ich trwałość

    tak na marginesie 20-30 lat dla obecnie sprzedawanych parapetów stalowych - kiepsko to widzę

    Pozdrawiam

  10. #22430
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel5 Zobacz post
    Buduje dla siebie.
    Trwałość parapetu z blachy powlekanej oceniam przynajmniej na 20-30 lat a po tym czasie to zapewne cała elewacja będzie wymagała remontu a zatem nie przekonały mnie Twe argumenty.
    Tak na marginesie to ile kosztuja parapety z granitu? (szerokość 20 cm, klor pasujacy do białej elewacji i do okien w kolorze złoty dąb).
    michał dobrze zrozumiał o co mi chodziło
    cenny granitów zależą od wybranego kamienia może być 200zł a może być i 2 tys

  11. #22431

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam




    tak na marginesie 20-30 lat dla obecnie sprzedawanych parapetów stalowych - kiepsko to widzę

    Pozdrawiam
    Ja myślę, że 20 lat to spokojnie one wytrzymają, bo w domu w którym obecnie mieszkam ponad 9 lat temu wymieniałem okna a przy okazji parapety i jak na razie na parapetach nie widać żadnych niepokojących objawów. Parapety były wykonane z blachy z huty Florjan a więc balacha nie była z górnej pułki.

  12. #22432
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    a granit myślisz padnie? wszystko zależy od tego jak się o coś dba
    no ale ok bo odchodzimy od tematu

  13. #22433

    Domyślnie

    W mieszkaniu mam parapety PCV już od ponad 10 lat i są okej. Od granitu robią się zacieki na elewacji.

  14. #22434
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    W mieszkaniu mam parapety PCV już od ponad 10 lat i są okej. Od granitu robią się zacieki na elewacji.
    chcesz powiedzieć że granit puszcza kolor?

  15. #22435
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Widziałem dzisiaj w Łodzi na Piotrkowskiej parapety stalowe w kolorze RAL 7014 po 14 latach urzytkowania - lakier odpadł plackami + powyginane od słońca. Akurat znam obiekt (Biała Fabryka ) gdzie okna były montowane z jedną z pierwszych szyb niskoemisyjnych z miękką powłoką
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #22436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a u mojej mamy, na zwykłym parapecie z blachy ocynkowanej, jest jeszcze naklejona tapeta samoprzylepna (taka do oklejania drzwiczek czy czegokolwiek, kupioną jeszcze w Pewexie za bony Banku PKO SA czy jak on się nazywał - nie pamiętam już) jeszcze jak chodziłem do Liceum - czyli prawie 40 lat temu - i... i ciągle się trzyma nawet się nie pofałdowała - może dlatego, że to 9 piętro ? a może po prostu kiedyś inne materiały były ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #22437
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ....Jareko - znalazłem puszkę metalową po paprykarzu z lat 80-tych ubiegłego wieku - nie pytaj z jak grubej blachy

    Dzisiejsze wyroby są tak odchudzone, że nie ma ...we wsi - żywotność musi być krótsza aby biznes się kręcił
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #22438
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a może po prostu kiedyś inne materiały były ?
    o tym właśnie mówię, zgadnijcie, które okna są w lepszym stanie zamontowane jakieś 18-20 lat temu podaj 3 komorowe na profilu Intertec czy 5 letni Trocal ?

    Pozdrawiam

  19. #22439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    te 20 i więcej lat temu - oczywiście nie mówimy o błędach montażu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #22440
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    te 20 i więcej lat temu - oczywiście nie mówimy o błędach montażu
    jasno i wyraźnie MÓWIMY o PRODUKCIE

    Pozdrawiam

Strona 1122 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony